Články k osobnosti

Emmanuel Macron

  politik, 25.prezident francie, bývalý investiční bankéř

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Emmanuel Macron »
 

Americký jestřáb, který se přičinil o vstup ČR do NATO, přednášel v Plzni. A nebral si servítky: Naše demokracie jsou ohroženy! Kreml, Islámský stát, Le Penová, Orbán, nový světový řád...

 
REPORTÁŽ Rusko a Islámský stát jsou nevětším nebezpečím euro-amerického liberalismu a Západu jako takovému. K tomu se ještě připojuje Brexit a největší kverulant v celé EU – maďarský premiér Viktor Orbán. To zaznělo na besedě z úst specialisty na transatlantické vztahy Stanleyho R. Sloana na Plzeňských rozhovorech, které v rámci oslav osvobození uspořádala Západočeská univerzita a město Plzeň. Nesmiřitelná kritika se snesla i na hlavu prezidenta Trumpa. Pravicoví radikální extrémní populisté chtějí podle přednášejícího nastolit nový světový řád, v němž zvítězí autokratické pojetí moci. Vydatně jim u toho sekunduje Marine le Penová. Ještě prý dobře, že Francie má Emmanuela Macrona!
12.05.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (189 článků)

Nasrat, jo nasrat. Chytrému napověz. Rozmáhá se lynčování, varuje poslanec SPD a obeznámený diplomat Kobza

 
ROZHOVOR „Začíná se rozmáhat lynčování,“ říká Jiří Kobza, poslanec SPD, bývalý diplomat, podnikatel a autor návodu, jak se bránit proti islamizaci. K lynčování podle něj dochází, protože bez vyšetření motivů a pachatelů jak chemického útoku v Sýrii, tak i při otravě agenta Skripala se objeví samozvaní žalobci, soudci i kati. Připomíná mu to návrat do doby, kdy nebyla vláda práva. Současně upozornil, že kdo chce mír, musí být silný a dostatečně ozbrojený. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň zauvažoval, co musel prezident Emmanuel Macron slíbit francouzským muslimům za jejich hlasy.
06.05.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (189 článků)

Macronová promluvila o „věznění“ Trumpové. Sama žije pod bedlivou ochranou Macrona

 
V dubnu doprovodila Brigitte Macronová (65) svého manžela, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona (40) na zahraniční cestě do Spojených států. Novináře fascinovalo přátelství, které mezi sebou Macron a jeho americký protějšek prezident Donald Trump (71) navázali. Nicméně rychlou cestu k sobě našly i první dámy Brigitte a Melanie (48). „Je vtipná, ráda se směje, ale v Bílém domě je jako ve vězení,“ řekla Macronová v rozhovoru pro deník Le Monde.
06.05.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3727 článků) , Emmanuel Macron (189 článků)

Naštvaný „dárek“ k Macronovu výročí: Do ulic vyrazilo na 40 tisíc nespokojených lidí

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron (40) uzavírá první rok ve funkci. Politik navenek nového typu - mladý, odvážný, původně jen málo známý - nastoupil po unaveném a nepopulárním socialistovi Françoisi Hollandeovi. Zatím ale dál čelí rozdělené společnosti. A k ročnímu výročí v čele Francie dostal nemilý dárek. Do ulic vyrazilo na 40 tisíc lidí s hesly jako Stop Macronovi.
05.05.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (189 článků)

Macron je ve funkci právě rok. Co na něj lidé říkají?

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron je ve své funkci rok. Země sice vykazuje optimistické ekonomické ukazatele, zároveň se tam však konají velké protesty proti prosazovaným reformám. Píše o tom server E15.cz.
05.05.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (189 článků)

„Lahodná,“ řekl Macron o ženě premiéra Austrálie. Přeřeknutí, nebo průšvih?

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron se na návštěvě Austrálie dopustil faux pas, když manželku tamního premiéra Malcolma Turnbulla Lucy označil anglickým slovem delicious, tedy lahodná. Komentátoři se ale nemohou shodnout, jestli šéfa Elysejského paláce zradila angličtina, nebo to byl vtip, neboť oba státníci krátce předtím mluvili o jídle.
03.05.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (189 článků)

Prezident republiky obdržel dopis od francouzského prezidenta

 
Prezident republiky Miloš Zeman obdržel dopis od Emmanuela Macrona, prezidenta Francouzské republiky, kterým odpovídá na kondolenci prezidenta republiky zaslanou v souvislosti s teroristickým útokem v jižní Francii.
03.05.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20701 článků) , Emmanuel Macron (189 článků)

Záhada francouzsko-amerického přátelství: Co Trump zasadil, zahradník vykopal...

 
Teprve minulý týden před Bílým domem společnými silami sázeli francouzský prezident Emmanuel Macron (40) a jeho americký protějšek Donald Trump (71) památný dub jako symbol vzájemného přátelství. Teď na jeho místě zbyla jen tráva.
03.05.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3727 článků) , Emmanuel Macron (189 článků)

Drsný 1. máj v Paříži, zatčeny byly stovky lidí. Macron: Je to svátek práce, ne vandalů

 
Násilné střety mezi policií a skupinkami zahalených výtržníků doprovodily prvomájové oslavy v Paříži. Policie zadržela přes 200 lidí, ještě ve středu ráno jich zůstávalo ve vazbě 109. Protesty vyvolala hlavně reforma zákoníku práce, kterou spustila vláda prezidenta Emmanuela Macrona. Podle agentury AFP se průvody desítek tisíc lidí konaly v řadě dalších velkých francouzských měst.
02.05.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (189 článků)

Macronův strom přátelství dostal u Trumpa karanténu. Je „z dovozu“

 
Z jižního trávníku u Bílého domu zmizel dub, který tam minulý týden společně zasadili americký prezident Donald Trump a jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron. Strom nahradila tráva. Spekulace médií o osudu dřeviny, která měla symbolizovat francouzsko-americké přátelství, ukončil francouzský velvyslanec v USA, který potvrdil, že dub je jako nepůvodní druh nyní v karanténě.
30.04.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3727 článků) , Emmanuel Macron (189 článků)

Macron měl úspěch u Trumpa, v EU to prý ale nejspíš dostane sežrat...

 
Bruselský server Politico publikoval text šéfa Euroasia Group Mujtaba Rahmana k setkání Donalda Trumpa a Emmanuela Macrona. Podle jeho názoru francouzský prezident zaznamenal úspěch na mezinárodní scéně, což mu pomůže u jeho voličů, ale stěží posílí jeho postavení v rámci Evropské unie.
29.04.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3727 článků) , Emmanuel Macron (189 článků)

Francouzský pudlík, neposedné dítě, Trumpova hračka... Emmanuel Macron se nad tímto článkem asi moc smát nebude

 
Komentátor bruselského serveru Politico Nicholas Vinocur se nepokrytě vysmívá francouzskému prezidentu Emmanuelu Macronovi po jeho setkání s Donaldem Trumpem. Působil prý jako „francouzský pudlík“.
27.04.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3727 článků) , Emmanuel Macron (189 článků)

Macrona bouřlivě vítali v americkém Kongresu. Chce USA a Evropu bok po boku

 
Francie a Spojené státy při sobě stály za druhé světové války a stojí i nyní v boji proti terorismu, uvedl francouzský prezident Emmanuel Macron během svého středečního projevu v Kongresu USA. Obě země mají podle něj specifický vztah. Jak Macron dodal, Evropa a Spojené státy musí společně čelit globálním výzvám. Kritizoval přitom izolacionismus a extrémní nacionalismus.
25.04.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (189 článků)

Setkání prvních dam USA a Francie: Spolu mají 112 let, ale...Proklatě pěkné nožky!

 
Ač je od sebe věkově dělí bezmála dvě dekády, podle výběru oblečení to na francouzské státní návštěvě v USA rozhodně nebylo poznat. Melania Trump (47) a první dáma Francie Brigitte Macron (65) doprovodily své prezidenty Donalda Trumpa (71) a Emmanuela Macrona (40) na soukromou večeři v Mount Vernonu a okamžitě na sebe svými dokonalými outfity strhly veškerou pozornost.
25.04.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3727 článků) , Melania Trump (36 článků) , Emmanuel Macron (189 článků) , Brigitte Macron (7 článků)

Trump řešil odchod Američanů ze Sýrie, Macron se ho důvěrně a dlouho držel

 
Americký prezident Donald Trump si nadále přeje stažení amerických vojáků ze Sýrie, zároveň chce ale v blízkovýchodní zemi zanechat jasný a trvalý odkaz. „Rád bych odešel ze Sýrie,“ řekl Trump na tiskové konferenci po úterním jednání s francouzským kolegou Emmanuelem Macronem. Trump nedávno prohlásil, že chce americké vojenské síly ze Sýrie stáhnout, později ale názor změnil. Macron před novináři pak ukázal, jak vypadá francouzská vřelost, když svému protějšku vytrvale odmítal sundat ruku z ramene.
24.04.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3727 článků) , Emmanuel Macron (189 článků)

Trump složil Macronovi poctu, o které Zeman sní. Melania svolila k intimitě

 
Americký prezident Donald Trump v doprovodu manželky Melanie v úterý přivítal svého francouzského kolegu Emmanuela Macrona s chotí Brigitte v Bílém domě. Francouzský prezident se stal prvním zahraničním politikem, který je od zvolení Trumpa na státní návštěvě USA. Na podobnou poctu zatím marně čeká český prezident Miloš Zeman. Americká první dáma Melania Trumpová po problémech v manželství tentokrát svolila k tomu, aby ji Trump držel za ruku – Macrona se zase držela jeho Brigitte.
24.04.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3727 článků) , Miloš Zeman (20701 článků) , Emmanuel Macron (189 článků)

Macron míří za Trumpem do Bílého domu. Řešit budou i Sýrii, kde spolu útočili

 
Americký prezident Donald Trump přivítá v úterý lídra Francie Emmanuela Macrona k pracovnímu jednání v Bílém domě, kde by měli řešit řadu otázek od Sýrie po budoucnost dohody s Íránem. Macron s Trumpem spolupracovali na odvetném útoku po použití chemických zbraní v městě Dúmá. Úterní program státníků zakončí oficiální státní večeře v prezidentově sídle.
24.04.2018 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3727 článků) , Emmanuel Macron (189 článků)

Svoboda (KDU-ČSL): Oceňuji Macronovu ochotu k diskuzi, není běžná

 
Jedním z hlavních bodů dubnového plenárního zasedání byl projev a následná debata s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, který promluvil v rámci bloku věnovanému budoucnosti Evropy, kde vystupují hlavy států, předsedové vlád a nastiňují představy svých zemí o budoucím směřování EU.
23.04.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (189 článků)

Zákazy vychovávají z lidí nesvéprávné idioty. Macronovy liberálně-levičácké plky vedou přesně k tomu, proč EU nefunguje, varuje Markéta Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Vizi budoucnosti Evropské unie, jak ji při svém projevu před Evropským parlamentem nastínil francouzský prezident Emmanuel Macron, považuje Markéta Šichtařová za liberálně-levičácké plky, které vedou k tomu, že Evropská unie nefunguje a že mnozí z Čechů mají zaječí úmysly. Obzvlášť jí vadí záměr vytvořit nový evropský fond, z něhož by se měly dotovat obce, které budou hostit imigranty. Je to velmi efektivní přinucení zemí, jako jsou Česká republika, Maďarsko či Slovensko, které odmítají imigranty, aby je proti své vůli přesto financovaly.
22.04.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (189 článků)

„Věří blábolům z Youtube.“ Foldyna bouřil kvůli Sýrii na Václaváku, Ovčáčka hájí Mynář

 
Téma bombardování Sýrie dál rezonuje mezi českými politiky. Zatímco branný a zahraniční výbor Sněmovny na společném jednání vyzvaly vládu, aby se více zasazovala o mírové řešení, na Václavském náměstí v Praze se konala demonstrace, která celý útok kompletně odsoudila. Účastnil se jí mimo jiné místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, který v plamenném proslovu obvinil francouzského prezidenta Emmanuela Macrona z „víry v bláboly z YouTube“.
19.04.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (456 článků) , Emmanuel Macron (189 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »