Články k osobnosti

David Rath

  lékař, exposlanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Rath »
 

Rath s odškodným za pouta a vazbu narazil. Soud mu desítky tisíc odmítl dát

 
Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu zamítl žalobu bývalého hejtmana Davida Ratha, který požadoval skoro 60 tisíc za náklady, které mu údajně vznikly v souvislosti s nezákonnou vazbou. Chtěl také 30 tisíc za to, že byl k soudu „vlečen“ v poutech, což ho podle jeho slov v očích veřejnosti dehonestovalo. Rozsudek není pravomocný, exhejtman se může odvolat k pražskému městskému soudu.
26.04.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků)

Soud zamítl Rathovu žalobu kvůli nákladům spojených s vazbou

 
Obvodní soud pro Prahu 2 dnes zamítl žalobu bývalého hejtmana Davida Ratha, který požadoval skoro 60.000 korun za náklady, které mu údajně vznikly v souvislosti s nezákonnou vazbou. Dalších 30.000 pak chtěl Rath za to, že byl k soudu podle svých slov "vlečen" v poutech, což ho v očích veřejnosti dehonestovalo. Rozsudek zatím není pravomocný, exhejtman se může odvolat k pražskému městskému soudu.
26.04.2017 13:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků)

Zdeněk Jemelík: Stát ponižuje své oběti

 
Je obecně známo, že občas dochází k justičním přehmatům, což snižuje kvalitu života v zemi. Vládnoucí pseudoelity to nezajímá, protože se to týká jen nevýznamné menšiny národa, která je pro ně pod hranicí zajímavosti. Někteří jednotlivci se občas ozvou, ale až když se jich choroba přímo dotkne. Příkladem budiž David Rath, který začal křičet, že „vazba je tortura“ (svým způsobem oprávněně), až se sám dostal za mříže. Nikdy před tím jako významný politik nezvedl hlas proti nadužívání vazby, které je dlouhodobě trvalým jevem, snižujícím hodnotu právního prostředí státu. Mnozí považují za účinný prostředek předcházení justičních přehmatů vynucování odpovědnosti na jejich původcích. I přední činitelé justice ale přiznávají, že selhává soustava kárných žalobců, z čehož lze vyvodit, že tlak na odpovědnost za odvedenou práci je nedostatečný. Ale návrhy na „utažení šroubů“ soudcům a státním zástupcům narážejí na odpor, odůvodněný tvrzením, že jejich nedotknutelnost je pojistkou nezávislosti a nestrannosti.
25.04.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků)

Karol Hrádela: Chrání česká justice zločince?

 
V poslední době si kladu otázku, a to nejenom v souvislosti s kauzami Marka Dalíka a Davida Ratha, zda česká justice stíhá, či chrání zločince. Můj názor není jednoznačný.
15.04.2017 19:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků)

Zeman přivezl houby. A mluvil o Davidu Rathovi

 
Prezident Miloš Zeman dnes zahájil na krajském úřadě Středočeského kraje svou třídenní návštěvu kraje. V diskuzi se zastupiteli i starosty došlo na mnohé otázky. Provádět po kraji Zemana bude hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.
05.04.2017 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (32 článků) , David Rath (4283 článků) , Miloš Zeman (16621 článků)

Ministr Pelikán se rozčílil nad zpochybňováním kauzy Nagyová: Kabelky? To byly věci za deset milionů, tolik normální člověk nevydělá za celý život

 
Kauza Davida Ratha, zálohové výživné i přeplněnost českých věznic. To byla témata, která probrali v Partii na TV Prima ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a poslanec za Úsvit - Národní koalici Marek Černoch.
02.04.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků) , Robert Pelikán (293 článků)

Rath žene Zemana k Ústavnímu soudu!

 
To ústavní soud ještě neřešil! Stížnost na prezidenta Miloše Zemana (72) k němu posílá exhejtman David Rath (51). Vadí mu Zemanovy verbální zásahy do jeho kauzy.
30.03.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků) , Miloš Zeman (16621 článků)

Rath si u ÚS stěžuje na Zemana kvůli jeho zásahům do své korupční kauzy

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath si u Ústavního soudu stěžuje na Miloše Zemana. Chce se domoci toho, aby se prezident zdržel jakýchkoliv přímých či nepřímých zásahů do jeho korupční kauzy související s rekonstrukcí zámku Buštěhrad a známe také jako sedm milionů korun v krabici od vína.
29.03.2017 18:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků) , Miloš Zeman (16621 článků)

Rath posílá prezidenta Zemana k Ústavnímu soudu

 
Ústavní soud se bude zabývat stížností bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha na prezidenta Miloše Zemana. Rath se chce stížností domoci toho, aby se prezident Zeman zdržel jakýchkoliv přímých či nepřímých zásahů do jeho korupční kauzy související s rekonstrukcí zámku Buštěhrad. Krajský soud v Praze vrátil případ policii k došetření druhou větev Rathovy kauzy. O obou událostech informoval dnes server Lidovky.cz.
29.03.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků) , Miloš Zeman (16621 článků)

Twitter pana Ovčáčka je jeho soukromá věc, řekl Zeman v Chorvatsku. Pak poslal vzkaz Davidu Rathovi, stále běhajícímu po svobodě

 
V rámci své návštěvy Chorvatska dnes prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor skupině českých novinářů. Prozradil, jak se daří českým investorům v Chorvatsku, okomentoval dnešní zahájení Brexitu a informoval o svých plánovaných zahraničních cestách.
29.03.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků) , Miloš Zeman (16621 článků)

Rath si u soudu stěžuje na Zemana. Prezident prý zasahuje do jeho korupční kauzy

 
Ústavní soud se bude zabývat stížností bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha na prezidenta Miloše Zemana. Rath se chce stížností domoci toho, aby se prezident Zeman zdržel jakýchkoliv přímých či nepřímých zásahů do jeho korupční kauzy související s rekonstrukcí zámku Buštěhrad. Informovaly o tom Lidovky.cz. Řízení je podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Sedláčkové na samém počátku, Zeman ještě nebyl o Rathově kroku oficiálně informován.
29.03.2017 15:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků) , Miloš Zeman (16621 článků)

David Rath se nevzdává. Žene svého soudce Pacovského už před třetí soud

 
David Rath vstoupil do dalšího kola boje s českými soudy. Tentokrát si vzal znovu na paškál soudce Roberta Pacovského.
17.03.2017 12:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků)

Rath: Miloši, netrpíš ztrátou paměti? Zeman: Na dálku diagnostikují šarlatáni

 
Prezident Miloš Zeman řekl v pořadu S prezidentem v Lánech, že si nepamatuje, jestli si s Davidem Rathem tyká, tak jak bývalý exhejtman tvrdí. V rozhovoru pro Blesk také prozradil, jak je to se svěžestí jeho paměti.
12.03.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků) , Miloš Zeman (16621 článků)

Mladý Klaus bude nový předseda ODS. A Zeman ty volby vyhraje. Ale ono je to jedno, Schulzové a Junckerové stejně stáhnou Evropu do pekla a války. Ještě že už jsem tak starý, oceňuje senátor Kubera

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Po šestnácté uslyšíme o Alexandru Novákovi, znovu se připomene David Rath,“ nastiňuje, jak podle něj bude vypadat situace před poslaneckými volbami, senátor Jaroslav Kubera. ParlamentnímListům.cz mimo jiné prozradil, že je přesvědčen, že Václav Klaus mladší bude novým předsedou ODS. Řekl také, co si myslí o kandidatuře Miloše Zemana. „Podle mé teorie bude zvolen, ale nedokončí to období,“ překvapuje senátor.
12.03.2017 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8496 článků) , Jaroslav Kubera (531 článků) , David Rath (4283 článků) , Miloš Zeman (16621 článků)

Ministr spravedlnosti Pelikán prozradil v ČT plán: Vězni se budou hlídat sami

 
Moderátorka Světlana Witowská přivítala v úterním Interview ČT24 ministra spravedlnosti za hnutí ANO Roberta Pelikána. Šéf resortu se vyjadřoval ke kauze exhejtmana Davida Ratha. Kromě toho hovořil o svém novém nápadu, jak naložit s některými vězni.
07.03.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (117 článků) , David Rath (4283 článků)

Opět nezákonné odposlechy... Rath vyklouzne ze všeho?

 
Tomu se říká mít ze soudu kliku... Středočeského exhejtmana Davida Ratha (51) chytla policie se sedmi miliony v krabici a teď to vypadá, že na něj bude žalobce krátký! I v druhé větvi jeho případu, týkající se úplatků u veřejných zakázek, totiž soud označil odposlechy jako nezákonné!
02.03.2017 09:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků)

Soud smetl další žalobu na Ratha. Znovu kvůli nezákonným odposlechům

 
Krajský soud v Praze smetl ze stolu další žalobu na Davida Ratha. Opět kvůli odposlechům, které soud označil za nezákonné. Nelze tak vyloučit, že Rath odejde od soudu jako nevinný. Teoreticky by se pak mohl domáhat odškodnění za čas ve vazbě. Rath prožil za mřížemi déle než rok.
01.03.2017 20:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků)

Soud vrátil k došetření Rathovu kauzu

 
Krajský soud v Praze vrátil žalobcům a policii k došetření druhou větev korupční kauzy kolem bývalého hejtmana Davida Ratha. Kvůli nezákonně pořízeným odposlechům by měli odstranit některé důkazy ze spisu a vyslechnout znovu některé svědky. Zabývat by se měli také obviněnými firmami, u nichž by měli zjistit, zda měly interní protikorupční programy.
01.03.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků)

„Odposlechy jsou nezákonné.“ Soud shodil i druhou část kauzy Rath

 
Krajský soud v Praze vrátil policii k došetření druhou větev korupční kauzy kolem bývalého hejtmana Davida Ratha kvůli nezákonně pořízeným odposlechům. Uvedl to dnes Český rozhlas (ČRo). Má k dispozici usnesení soudu, který o tom rozhodl v lednu. Případ se týká manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, kriminalisté v něm navrhli obžalovat devět lidí a osm firem včetně stavební společnosti Metrostav.
01.03.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků)

David Rath: Maturita z matematiky

 
Sociální demokracie uchopila školství za špatný konec a voliči jí to ve volbách nejspíš spočítají. Jako lékař poslouchám, co mi lidé říkají, třeba o svých dětech.Z desítek, možná stovek rozhovorů jsem pochopil, že asi tak 90 -95% dnešních školáků nenávidí výuku matematiky. ČSSD ztratila schopnost naslouchat lidem a místo toho poslouchá úředníky.
26.02.2017 08:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4283 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »