Články k osobnosti

David Rath

  lékař, exposlanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Rath »
 

Česko je jen kolonie. David Rath promluvil do situace v ČSSD

 
Když David Rath hodnotí snahy ČSSD o vstup do vlády, nešetří ostrými slovními náboji. Sociální demokracii prý teď vedou mimozemšťané, kteří vůbec netuší, co by si přáli jejich současní či bývalí voliči. Rath to vidí jasně. Češi se prý chtějí zbavit otroctví.
21.05.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

David Rath: Likvidátoři ČSSD

 
Sociální demokraté se rozhodnou, zda chtějí být ve vládě s Andrejem Babišem. Současně není vůbec jasné, zda tato vláda získá důvěru, protože třetí partner koalice - komunisté, nechtějí podpořit rozšíření vojenských misí. Je až neuvěřitelné jak ČSSD vrství jednu chybu za druhou.
17.05.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12741 článků) , David Rath (4399 článků)

Hamáček je nula, zaznělo od známého politika ČSSD

 
Vlivný středočeský politik a kolega někdejšího hejtmana Davida Ratha Marek Semerád se na svém facebookovém profilu opřel do současné situace v sociální demokracii.
09.05.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

David Rath: Účelem je monstrproces

 
V závěrečné řeči před Krajským soudem jsem se zabýval i otázkou účelu a přiměřenosti trestu. K politickému monstrprocesu totiž patří i spektakulární tresty. V našem případě se tak již stalo, byť nepravomocně a bylo už i zrušeno. Mě soudce Pacovský napařil 8,5 roku a k tomu trest propadnutí asi 20 milionů. Podobně dopadli Kottovi. I na dalších aktérech si soud pořádně smlsnul. Jde přitom o bezúhonné lidi, kteří celý svůj život tvrdě pracovali a pro celou naši společnost toho udělali více než mnoho.
27.04.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

„Stejně uteče,“ říkal státní zástupce o Rathovi. Omlouvat se za to nemusí

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath omluvu od státního zástupce Petra Jiráta nedostane. Odvolací soud ve čtvrtek potvrdil, že exhejtman měl žalobu směřovat proti Krajskému státnímu zastupitelství v Praze, kde Jirát působí, ne na jeho osobu. Takovou žalobu Rath podal také, ale soudy ji ještě neprojednaly. Obžalovanému exhejtmanovi vadily mediální výroky, které o něm Jirát pronesl.
26.04.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

Rath vysoudil 12 000 Kč za to, že ho vodili v poutech „jak kravku na pastvu“. Chtěl víc

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath má nárok na odškodné 12 000 korun za to, že ho eskorta vodila k soudnímu jednání v poutech. Rath v žalobě na stát požadoval 30 000 korun. Rozhodl o tom v pondělí Obvodní soud pro Prahu 2. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.
23.04.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

Vést obviněné v poutech? Barbarství, které dělá z lidí zločince, tvrdí Rath, a chce 30 000

 
Vedení obviněných v poutech k soudnímu jednání považuje bývalý hejtman David Rath za přežitek někdejšího komunistického režimu a za barbarství. Když tak byl veden k soudnímu jednání, tak si připadal, jako když vedli "kravku na pastvu". Rath to dnes řekl před Obvodním soudem pro Prahu 2, který projednával jeho žalobu na stát, v níž za vláčení v poutech k soudu požaduje 30 000 korun. Soud o žalobě rozhodne za týden.
16.04.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

Rath obžalobu ve druhé kauze považuje za vývar z odposlechů použitých v první části případu

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath považuje druhou část korupční kauzy, v níž policisté ve středu navrhli novou obžalobu, za vývar ze stejných odposlechů, které byly použity v první části případu. Rath to napsal na dotaz ČTK. Pochybnosti nad novým návrhem mají také jeho advokáti. Spis má nyní na stole státní zástupce, který bude rozhodovat o případném podání obžaloby ke Krajskému soudu v Praze. Když o osudu případu rozhodoval poprvé, trvalo 11 měsíců, než kauza doputovala k soudu.
12.04.2018 22:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

David Rath: Politický proces

 
Ve své závěrečné řeči před Krajským soudem v Praze jsem se zabýval i důkazy, které svědčí o tom, že se jedná o politický proces. Hned samotný začátek nese znaky nezákonné manipulace. Myšlenka zaměřit se na ,,Ratha" se zrodila v Ústeckém kraji v hlavách žalobkyně Bradáčové a jejího druha, policisty z tzv. protikorupčního útvaru - Petra Vincenze ( dnes bezpečností ředitel - společnost Penta). Při vyšetřování jiného případu náhodou narazili na to, že kdosi zmínil jméno Rath v souvislosti se Středočeským krajem.
12.04.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

Policie navrhla obžalovat Ratha i v druhé větvi korupční kauzy

 
Policie ve středu navrhla obžalovat bývalého hejtmana Davida Ratha v druhé větvi korupční kauzy. Na dotaz ČTK to uvedl dozorující státní zástupce Jiří Pražák. Tento případ se týká údajné manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, konkrétně rekonstrukcí či výstavby pavilonů nemocnic v Kladně, Mladé Boleslavi a Kolíně a dodávky sanitek pro středočeskou záchrannou službu. Celkem šlo o zakázky za více než 700 milionů korun.
11.04.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

Policie navrhla obžalovat Ratha i v druhé větvi korupční kauzy

 
Policie ve středu navrhla obžalovat exhejtmana Davida Ratha v druhé větvi korupční kauzy, uvedl dozorující státní zástupce Jiří Pražák. Tento případ se týká údajné manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, konkrétně rekonstrukcí či výstavby pavilonů nemocnic v Kladně, Mladé Boleslavi a Kolíně a dodávky sanitek pro středočeskou záchrannou službu. Celkem šlo o zakázky za více než 700 milionů korun.
11.04.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

Rath se stížností na Zemana neuspěl ani u Ústavního soudu. Střetli se o krabici s vínem

 
Stížnost Davida Ratha kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana o prošetřování exhejtmanovy kauzy u Ústavního soudu (ÚS) neuspěla. Soud to uvedl na svém webu. Rath, jenž čelí obžalobě z korupce a devíti letům ve vězení, ji podal před více než rokem. Požadoval, aby se Zeman zdržel jakýchkoli přímých či nepřímých zásahů do sledovaného případu.
06.04.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků) , Miloš Zeman (20727 článků)

Ústavní soud odmítl Rathovu stížnost na Zemanovy výroky o kauze

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Davida Ratha podanou kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana o trestní kauze bývalého středočeského hejtmana. Rath, jenž čelí obžalobě z korupce, ji podal před více než rokem. Chtěl dosáhnout toho, aby se Zeman zdržel jakýchkoliv přímých či nepřímých zásahů do sledovaného případu. ÚS zveřejnil odmítavé usnesení na svém webu.
06.04.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků) , Miloš Zeman (20727 článků)

Zdeněk Vopat: Stane se ČSSD dceřinou společností koncernu Anofert?

 
Jinak také řečeno: co mají společného Miloš Zeman, Jiří Paroubek, David Rath a Andrej Babiš?
05.04.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3434 článků) , Andrej Babiš (12741 článků) , David Rath (4399 článků) , Miloš Zeman (20727 článků)

David Rath: Proces - peníze pro ČSSD

 
Po šesti letech soudních tahanic už veřejnost kauza ,,Rath" takřka nezajímá. Není divu. V prvních dnech nabudila žalobkyně Bradáčová společnost svými rezolutními prohlášeními typu - byl chycen při činu, důkazy jsou neprůstřelné, vše je jasné, rozsudek bude za pár měsíců.
05.04.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

David Rath: ,,Strejda" Babiš a nahá oběť

 
Z jednání - nejednání o nové vládě je čím dál tím parnější, že je úplně jedno, zda v ní bude sedět někdo za ČSSD nebo půjde čistě o anonisty. Babišovi lidé to budou tak jako tak. Sociální demokracie vlastně přestává existovat. Její šance na záchranu byly zhruba dvě. Buď donutit Andreje Babiše, aby ve vládě nebyl a socialisté obsadili alespoň tři klíčové pozice - finance, vnitro a spravedlnost. Nebo se měli stát tvrdou opozicí.
29.03.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12741 článků) , David Rath (4399 článků)

Kauza Rath: Rozsudek 27. června

 
Dvanáct hodin hovořil bývalý středočeský hejtman David Rath (52, na snímku) na závěr projednávání své korupční kauzy u Krajského soudu v Praze.
28.03.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

Rath domluvil. Na konci června se dozví, jestli půjde do vězení

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath dnes po téměř 12 hodinách dokončil svoji závěrečnou řeč v korupční kauze. Rath odmítá, že by přijímal úplatky a ovlivňoval zakázky ve prospěch předem dohodnutých firem. Krajský soud v Praze rozsudek vynese 27. června, oznámil poté předseda trestního senátu Robert Pacovský. Vedle bývalého vrcholného politika sociální demokracie v kauze figuruje dalších deset obžalovaných.
27.03.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

Rath už zná klíčové datum svého procesu. Závěrečná řeč mu zabrala 12 hodin

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath v úterý po téměř 12 hodinách dokončil svou závěrečnou řeč před soudem v korupční kauze. Odmítl v ní, že by přijímal úplatky a ovlivňoval zakázky ve prospěch předem dohodnutých firem. Předseda trestního senátu Robert Pacovský posléze sdělil, že Krajský soud v Praze rozsudek vynese 27. června. Vedle bývalého vrcholného politika sociální demokracie v kauze figuruje dalších deset obžalovaných.
27.03.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)

Rath bude znovu u soudu kvůli korupční kauze. Státní zástupce Jirát je přesvědčen o jeho vině

 
Před Krajským soudem v Praze dnes budou šestým dnem pokračovat závěrečné řeči v případu kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. V proslovu bude pokračovat Rath, který v pondělí vinu v kauze opět odmítl. Tvrdil, že cílem jeho trestního stíhání bylo, aby vláda přišla o hlasitého kritika a aby sociální demokracie dostala úder.
27.03.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4399 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »