Články k osobnosti

David Rath

  lékař, exposlanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Rath »
 

David Rath: Změna nebo smrt

 
Co řada z nás předvídala se teď i stalo. Andrej Babiš s Tomiem Okamurou sebrali takřka všechny voliče sociálním demokratům a podstatnou část i komunistům.
23.10.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10278 článků) , David Rath (4329 článků)

„Odposlechy platí.“ Korupční kauza Ratha je opět u soudu a exhejtman zase obviňuje soudce

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath podal při pondělním zahájení procesu námitku podjatosti proti předsedovi trestního senátu Robertu Pacovskému. Podle Ratha nemůže rozhodovat nestranně. Krajský soud v Praze v červenci 2015 Rathovi uložil 8,5 roku vězení za přijímání úplatků v souvislosti s manipulováním veřejných zakázek v regionu. Rozsudek však zrušil odvolací soud, a tak se dnes musel soud k případu vrátit.
23.10.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

Rath: Tisíce za vláčení?

 
»Bezdůvodné, zlovolné, šikanózní vlečení v poutech«, to je důvod, proč chce exhejtman David Rath (51) odškodnění 30 tisíc korun.
18.10.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

Rath 60 tisíc za „příkoří“ spojená s vazbou nedostane. Neuspěl s odvoláním

 
Pražský městský soud dnes zamítl část žaloby, ve které bývalý hejtman David Rath požadoval 60 tisíc korun za náklady, které mu údajně vznikly v souvislosti s nezákonnou vazbou. Dalších 30 tisíc korun chce Rath za to, že byl k soudu kvůli údajné korupci „bezdůvodně, zlovolně, šikanózně vlečen v poutech“, což ho podle něj v očích veřejnosti dehonestovalo. Tímto nárokem se bude znovu zabývat Obvodní soud pro Prahu 2, který v dubnu celou žalobu nepravomocně zamítl.
18.10.2017 11:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

S korupčníky do vlády nepůjdeme, vzkazuje pirát ze severu. Ostatní už se předvedli, teď je řada na pirátech a mladé generaci

 
ROZHOVOR Byla s ním dost legrace, říká o provokativním autobusu s Andrejem Babišem, Miroslavem Kalouskem, Bohuslavem Sobotkou, Petrem Nečasem a Davidem Rathem krajský předseda Pirátské strany v Libereckém kraji a jejich jednička do voleb Ondřej Kolek. „V terénu jsem na náš ‚vězeňský‘ bus zaznamenal veskrze jen pozitivní reakce, mladí se chtěli často jít podívat dovnitř. Akorát některým kamarádům se to nepozdávalo. Ale to máte vždycky tak – pro někoho už nejsme dost piráti a pro někoho zase moc – tak hlavně, aby lidi řešili podstatu a tou je náš program,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
05.10.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10278 článků) , Bohuslav Sobotka (9291 článků) , David Rath (4329 článků) , Petr Nečas (9235 článků) , Miroslav Kalousek (6160 článků)

Novou Rathovu stížnost bude jako soudce zpravodaj řešit Fenyk

 
Novou ústavní stížnost bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha bude podle rozvrhu práce jako soudce zpravodaj řešit místopředseda soudu a expert na trestní právo Jaroslav Fenyk. ČTK to řekla mluvčí Ústavního soudu (ÚS) Miroslava Sedláčková. Stížnost směřuje proti rozhodnutí Nejvyššího soudu, který na podnět ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) konstatoval, že odposlechy jsou v korupční kauze použitelné jako důkazy.
25.09.2017 22:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

Rath podal ústavní stížnost kvůli použití odposlechů v jeho kauze

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath, jenž je stíhaný kvůli korupci ve Středočeském kraji, podal stížnost k Ústavnímu soudu kvůli odposlechům. Nelíbí se mu totiž rozsudek Nejvyššího soudu, jenž je vrátil do hry. Píše o tom server iRozhlas.cz.
23.09.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

Rath podal ústavní stížnost kvůli odposlechům. Nemají dle něj být důkazem

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath podal ústavní stížnost kvůli červnovému rozhodnutí Nejvyššího soudu, který konstatoval, že výsledky odposlechů jsou v Rathově korupční kauze použitelné jako důkazy. Podle Rathových obhájců tím bylo porušeno právo na spravedlivý proces. Informoval o tom v sobotu server iRozhlas.cz. Rath již v srpnu uvedl, že stížnost připravuje.
23.09.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

„Zao" rozjel show: Brečte si tu klidně celý den, chudáci. Jste rozměklí. V politice když jdete do voleb, tak na vás vytáhnou špínu, čemu se divíte

 
Debatu Poslanecké sněmovny o vydání Andreje Babiše výrazně oživilo vystoupení volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka. Ten zostra napadl hnutí ANO, které podle něj neustále jen fňuká o účelovkách, a vůbec se nedovede chovat důstojně a je rozměklé. Politik podle něj musí být schopen čelit nepříjemné situaci, což dokumentoval vzpomínkou, jak sám šel do televize vysvětlovat zatčení Davida Ratha. Hnutí ANO podle něj místo toho jen brečí.
06.09.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10278 článků) , Lubomír Zaorálek (2351 článků) , David Rath (4329 článků)

Rath se omluvy od Bradáčové za výroky u Moravce nedočká. Soud mu zamítl dovolání

 
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, který se marně domáhal omluvy od pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Dotkly se jej výroky o obstrukci pronesené v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Pražské soudy v minulosti žalobu zamítly, výsledek dovolacího řízení je patrný z justiční databáze InfoSoud.
05.09.2017 09:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

Babiš se spolehne na Ratha. Bude exhejtman korunním svědkem v kauze „Čapák“?

 
Kvůli možnému dotačnímu podvodu kolem ekofarmy Čapí hnízdo exministra Andreje Babiše (ANO) byli na policii podle webu Českého rozhlasu vypovídat také někdejší hejtmani David Rath a Petr Bendl (ODS). Za doby jejich šéfování kraji totiž farma dostala a čerpala evropské dotace.
21.08.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10278 článků) , David Rath (4329 článků) , Petr Bendl (493 článků)

David Rath se rozepsal o miliardách. Velmi podrobně

 
Chybí zdravotní sestry, doktoři, učitelé... protože na jejich platy prý nemáme peníze. Na tisíce nových úředníků peníze jsou a desítky miliard jsou i na nákup drahého šrotu, tedy na nákup obrněných transportérů, tanků, helikoptér.
18.08.2017 18:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

Na tohle jdou vaše peníze. David Rath píše o kšeftech s veřejnými rozpočty

 
Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath se zamýšlí nad tím, proč většina současné politické reprezentace volá po nákupu zbraní. Bývalý hejtman si v této souvislosti klade otázku, proč nakupujeme především zbraně, které se hodí pro útok na nějaku jinou zemi, a ne na obranu proti teroristům. Když se na to Rath dívá z tohoto pohledu, dochází k závěru, že vlastně nakupujeme neužitečný kovový šrot za miliardy.
18.08.2017 13:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

Rath zná nové termíny, jeho případ se v říjnu vrátí k soudu. I s odposlechy

 
Krajský soud v Praze nařídil nová jednání v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD). Případ se před středočeský soud vrátí po rozhodnutí Nejvyššího soudu, podle kterého se mohou odposlechy pořízené policií použít jako důkaz. Soudní senát se poprvé sejde 23. října, v plánu má zatím 18 jednacích dní. Vyplývá to z veřejné justiční databáze.
01.08.2017 11:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

Záhadná smrt právníka z kauzy Rath: Herczeg mu pomohl z vězení, skončil mrtvý v kolejišti tramvaje

 
Konec jednoho lidského života a řada otázek. Jen to zůstalo po čtvrtečních událostech na Senovážném náměstí. Úspěšný advokát Jiří Herczeg (†48) vyskočil z okna a dopadl přímo na koleje tramvaje č. 9. Existují informace o tom, že byl vážně nemocný. Jeho práce však významným dílem přispěla ke zrušení rozsudku nad Davidem Rathem. Mohla v jeho smrti sehrát roli i politika?
29.07.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

Špinavá válka Rathových o dědictví? Do redakce Blesku přišel falešný posudek o otci

 
Ve věrohodně vypadající obálce někdo do redakce Blesku poslal ještě věrohodněji vypadající dokument: Posudek objednaný soudem, že Ratmír Rath (†83) nemohl ve svém stavu před smrtí vědět, co podepisuje, když vše odkázal synovi Davidu Rathovi (51). Jenže posudek je falešný! Kdo hraje špinavou hru?
29.06.2017 19:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

David Rath: ČSSD v kriminále

 
V únoru 2014 jsem napsal úvahu - blog - Tajná revoluce. Předpověděl jsem tehdy ČSSD osud upadající ODS.
19.06.2017 15:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

Zimola, náměstkyně ze školství, Vaňhová, Rozbořil... David Rath tuší, kdo za jejich kriminalizací stojí

 
Exhejtman David Rath (ČSSD) se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o ČSSD. Vzpomněl také na to, jak straně před třemi roky předpověděl osud upadající ODS.
18.06.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)

David Rath uhodil na Babiše: Sám se mi chlubil, jak to bylo s Čapím hnízdem, vím, jaké všechny politiky platil. A pak se exministr rozpovídal o mstivosti Miloše Zemana

 
Exhejtman a exposlanec David Rath se na serveru E15.cz vyjádřil nejen ke své kauze, ale také k exministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a jeho sponzorování mnohých politických stran.
13.06.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků) , Miloš Zeman (17955 článků)

Tady už nejde jenom o Ratha. Komentátor Pečinka píše o stále rostoucí moci represivních orgánů

 
Komentátor Bohumil Pečinka se v textu pro server E15.cz zamyslel nad kauzou Davida Ratha. Ta má podle Pečinky dvě roviny. První se týká samotného Ratha. Ačkoli jeho případ ještě neskončil, veřejnost už ho má za lumpa. Pečinka připomíná, že i Rath má právo na presumpci neviny a spravedlivý proces. Jenže to není všechno. Pak je tu ještě druhá rovina, kvůli které by měli zpozornět úplně všichni občané tohoto státu.
10.06.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4329 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »