Články k osobnosti

David Černý

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Černý »
 

Když umění šokuje aneb Umělcovo ho*no a sex potetovaných vepřů

 
Někteří umělci šokují téměř všemi svými výtvory, jiní se rozhodnou popostrčit kariéru a zviditelnit své jméno pomocí jednoho kontroverzního uměleckého díla. A tak jim ani příliš nevadí, že ho galerie odmítnou vystavit. Hlavně, že se o něm ví. Americký básník, historik a umělecký kritik Kelly Grovier sestavil přehled cíleně šokujících děl. A nechybí v něm ani výtvor Davida Černého.
05.11.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)

Obří mimina sundávají z žižkovské věže dolů: Čeká je kontrola

 
Sochy batolat z televizní žižkovské věže od Davida Černého mizí pryč. Ovšem ne na dlouho! Důvodem je důkladná kontrola a případné opravy pod taktovkou Českých Radiokomunikací, které se o plastiky více než 15 let starají.
02.10.2017 16:45 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)

Ústavní soud řešil nadávky mezi umělci Černým a Knížákem. A oběma vyslal rázné poučení

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost výtvarníka Davida Černého proti rozsudku, podle kterého má zaplatit bývalému řediteli Národní galerie Milanu Knížákovi 100 000 korun za urážku v dokumentu České televize. ČTK to zjistila z justiční databáze. Justice kauzu řešila šest let, dvakrát do ní zasáhl Nejvyšší soud, letos v lednu už verdikt potvrdil.
21.09.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků) , Milan Černý (55 článků) , Justice Justice (52 článků)

David Černý: Zamrdaná kupa sraček na Hradě. Zeman má řiť místo úst. Hovnožrouti. Nikde moc neříkám, že jsem Čech. Gazdík je dobrý

 
Umělec David Černý se v rozhovoru pro Seznam Zprávy rozhovořil i o politické scéně. Jeho negativní vztah k prezidentu Miloši Zemanovi je znám již dlouho, nyní jen svůj názor zopakoval.
16.08.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)

A padla kosa na kámen: Muslimové prý zlikvidovali umělecké dílo Davidu Černému. V Německu

 
Umělec David Černý má „problém“. Na svoji výstavu v německé galerii NordArt totiž umístil známou plastiku Shark, jež je vyobrazením těla popraveného bývalého iráckého prezidenta Saddáma Husajna ve formaldehydu. Galerie následně plastiku stáhla. Píše o tom server Echo24.cz.
11.07.2017 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Saddám Husajn (77 článků) , David Černý (248 článků)

Nemoc z pořadu Prostřeno má Miloš Zeman, řekl v ČT známý umělec. A mělo to dohru

 
Lékaři Ondřeji Fialovi se nelíbilo, když umělec David Černý v nadsázce v pořadu Události, komentáře ČT uvedl, že prezident Miloš Zeman trpí Tourettovým syndromem, konkrétně koprolálií. Své pak k této nemoci, kdy postižený trpí nadávkami a tiky, řekl v pořadu DVtv.cz Daniele Drtinové. A právě se hovořilo i o české hlavě státu.
23.05.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků) , Miloš Zeman (18303 článků) , Daniela Drtinová (316 článků)

VIDEO Šmejdi, napřesdržku, oslava Putina, přetéká Česko hněvem kvůli růžovému tanku v Brně. Promluvil umělec Černý, kritik ,,kupy hoven na Hradě"

 
Růžový tank v Joštově ulici v Brně se rozhodli v sobotu přebarvit členové brněnského vojenského klubu. Mínili, že jej znesvětil neumělec David Černý. Ten se již vyjádřil na svém facebookovém profilu, své řekl i bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek.
22.05.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (580 článků) , Petr Štěpánek (580 článků) , David Černý (248 článků)

„Skvělý nápad!“ jásá Ovčáček. Podívejte se, nad čím

 
V Brně v Joštově ulici je vystaven růžový tank umělce Davida Černého, některé kolemjdoucí však toto umělecké dílo pobuřuje. Pobuřuje je dokonce natolik, že se rozhodli tank přemalovat. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček nad tím zajásal.
21.05.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků) , Jiří Černý (51 článků) , Jiří Černý (51 článků)

Šok v Brně: Legendární růžový tank vzal město útokem!

 
Růžový tank, který původně stál na pražském Smíchově pod úpatím Petřína, se stal svérázným uměleckým symbolem odporu proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Jeho »zrůžovění« v roce 1991 vyvolalo nadšení, rozpaky i pobouření. Tank výtvarníka Davida Černého stojí od čtvrtečního rána v centru Brna.
11.05.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)

Petr Bílek: Slídič a agresor

 
Sedím u počítače a dvanáctimetrový Trifot Davida Černého na mě valí své bulvy. Panenky mu rejdí zprava doleva a seshora dolů a pořád dokola.
29.04.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)

„My přece všichni dobře víme, jaké jsou ty správné postoje.“ Petr Žantovský je v šoku z toho, co zaznělo na obrazovce ČT

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Totalitární tendence a přesvědčování o jediném správném postoji se už usídlily i na programu ČTart. Ve svém pravidelném mediálním hodnocení na to poukazuje Petr Žantovský, jemuž se nezamlouvalo, že v jednom z jeho pořadů byl nechvalně známý prostředníček výtvarníka Davida Černého vydáván za umění. Důkladně rozebírá dění kolem Středoevropské univerzity George Sorose a upozorňuje, že v případě přestěhování do České republiky by měla velký problém, pokud by nedošlo k účelové změně zákona o vysokých školách.
08.04.2017 15:25 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (128 článků) , David Černý (248 článků)

Vladimír Pelc: Mrva

 
V pátek přinesly ParlamentníListy.cz v rozhovoru s paní Boženou Fialovou-Ivanovou, bývalou spojařkou-parašutistkou 2. čs. samostatné paradesantní brigády v SSSR z dob druhé světové války, informaci, že výtvarník David Černý jí řekl, že kdyby jí nebylo tolik let, tak by jí za její politické názory rozmlátil pusu.
19.02.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)

Svobodova paragánka prozrazuje drsný zážitek s umělcem Černým: Kdyby mi prý nebylo tolik let, tak mi tu pusu rozmlátí. Hrdina!

 
PŘÍBĚH Když se Rusko a USA pořád osočují, tak to nemá cenu. Jsou mocnostmi a musí tahat za jeden provaz. Musí být spolu, jinak bude malér. To říká spojařka-parašutistka československé armády v SSSR z dob druhé světové války Božena Fialová, provdaná Ivanová, přezdívaná „Fialka“. Pro ParlamentníListy.cz se rozhovořila i o umělci Davidu Černém a o uprchlících.
17.02.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)

ČT: Nový GEN začne portrétem Hany Zagorové. Další díly točí David Černý či Jiří Mádl

 
Nejrozsáhlejší dokumentární projekt České televize GEN – Galerie elity národa – se vrací. Od 15. ledna nabídne Česká televize v hlavním vysílacím čase, každou neděli od 20.00, na ČT1 portréty významných českých osobností očima předních českých režisérů, ale i režijních debutantů. Nová řada GENu odstartuje portrétem zpěvačky Hany Zagorové, který vznikl v režii autora projektu GEN Fera Feniče.
11.01.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (378 článků) , Hana Zagorová (371 článků) , David Černý (248 článků) , Jiří Černý (51 článků) , Jiří Černý (51 článků)

„Zamrdaná zkurvená kupa hoven a sraček na Hradě,“ pravil umělec David Černý. A teď mu provedli něco, co ho naštve. Zde je FOTO

 
Kontroverzní výtvarník David Černý se stal terčem performance skupiny Generace identity. Ta zabalila dvě Černého dvoumetrové sochy, močící na obrys České republiky. Toto „dílo“ stojí již od roku 2004 nedaleko Cihelné ulice na Malé Straně v Praze.
24.11.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)

Zamrdaná zkurvená kupa hoven a sraček na Hradě. Vytlemený prasečí držky, ať už konečně chcípnou. Do nejhlubší prdele s váma vy hovnožrouti, pravil slavný umělec

 
AKTUALIZOVÁNO Český výtvarný umělec David Černý, jenž upoutal pozornost veřejnosti především kontroverzními plastikami, se znovu vymezil proti Miloši Zemanovi. V minulosti stvořil např. obří plastiku vztyčeného prostředníčku, který směřoval k Hradu. Teď přidal velkou řadu sprostých slov na adresu prezidenta Zemana, čímž se vysmál návrhu novely o trestném činu hanobení prezidenta republiky. Jeho slova pro ParlamentníListy.cz již okomentoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
17.11.2016 06:50 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)

Střet barmanů v Prostřeno: Ať mě nese*e moc!

 
V pražské sérii se dostanou do křížku dva profesionální barmani. Terezu z Černého mostu rozžhaví do běla kolega David z Chodova. Čím Terku tak namíchne, že jinak slušná slečna užije sprostých slov?
06.09.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)

Česká stopa na největší lodi světa: Zaoceánský parník zdobí plastika od Davida Černého!

 
Na největším parníku světa Harmony of the Seas, který byl před několika dny spuštěn na moře, je mezi dalšími uměleckými díly zahraničních autorů i plastika českého sochaře Davida Černého. Je obdobou velké pohyblivé hlavy Franze Kafky, která je umístěna v Praze, další podobná je v americkém městě Charlotte v Severní Karolíně. Obří a nejdražší loď svého druhu před několika dny vyplula na svou první plavbu.
19.05.2016 17:10 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (248 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »