Články k osobnosti

David Cameron

  politik, britský premiér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o David Cameron »
 

Cameron vystoupil v parlamentu a ujistil, že respektuje lid. Opoziční Corbyn ho pochválil za sňatky homosexuálů

 
Britský premiér David Cameron se na půdě britského parlamentu vyjádřil k Brexitu. Znovu zopakoval, že si v žádném případě nepřál odchod z Evropské unie, ale plně respektuje vůli lidu. Odmítá přistoupit na úvahy, zda by se parlament neměl postavit proti referendu. Britská vláda ale proces odchodu z EU zatím nespustí. Lídr opozice Jeremy Corbyn poděkoval Cameronovi za jeho jednání po vraždě poslankyně Jo Coxové. Jinak ho však ostře kritizoval.
27.06.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (300 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (170 článků) , David Cameron (165 článků)

Klaus: Brexit je rozbřesk nad Evropou, ranní probuzení bylo úžasná věc

 
Exprezident Václav Klaus přiznal, že měl před hlasováním Britů o odchodu či setrvání v Evropské unii pocit, že k brexitu spíše nedojde. I proto pro něj bylo probuzení do reality „úžasnou věcí“, řekl v rozhovoru pro Blesk. Klaus, který tvrdé kritice podrobil Davida Camerona, v tomto rozhodnutí vidí šanci pro celou Evropu. A kdo může nejvíce vytěžit? Rusové to podle něj nejsou.
27.06.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8131 článků) , David Cameron (170 článků)

Referendum o odtržení Skotska? Zbytečné, tvrdí Cameron a plánuje detaily brexitu

 
Britský premiér David Cameron považuje aktivaci článku 50 unijní smlouvy, který obecně řeší vystoupení z Evropské unie, za suverénní rozhodnutí. Po jednání britské vlády to v pondělí oznámil Cameronův úřad s tím, že Spojené království až do svého odchodu zůstává členem EU. Premiér dále řekl, že nevidí žádný důvod, aby se konalo druhé referendum o nezávislosti Skotska na Londýnu.
27.06.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (300 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (170 článků) , David Cameron (165 článků)

Vyřídí brexit excentrik Boris? Johnson dal Londýnu kola, školákům do těla

 
Lidé si zvykli bývalému starostovi Londýna Borisi Johnsonovi říkat křestním jménem. Působí totiž velmi bezprostředně a na první pohled neplní zažité představy o suchopárných britských politicích. I to ho částečně vyhnalo na vrchol. Po referendu o vystoupení z EU, za což sám hlasitě lobboval, se o něm mluví jako o budoucím premiérovi Británie. Tedy nástupci Davida Camerona.
27.06.2016 05:20 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (170 článků)

Když přišly výsledky referenda, Cameron se prý rozbrečel. Britský deník líčí, co se dělo v pátek ráno v premiérském sídle

 
Již v pátek v sedm hodin ráno zavolal prý premiér David Cameron hlavní tváři kampaně za odchod Velké Británie z Evropské unie Michaeli Goveovi a poblahopřál mu k vítězství. Píše to alespoň server The Telegraph.
26.06.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (300 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (170 článků) , David Cameron (165 článků)

Britové řeší, kdo bude příští premiér. Vůbec to prý nemusí být Boris Johnson

 
Po tom, co David Cameron prohrál v kampani o setrvání Velké Británie v Evropské unii, oznámil, že už dále nemůže být premiérem Spojeného království. Ostrovní stát proto řeší zásadní otázku: Kdo zemi povede dál? Příští předseda vlády by prý nemusel vzejít jen z tábora odpůrců EU. Někdejší starosta Londýna Boris Johnson, který byl hlavní tváří boje za odchod z EU, tak možná premiérem nebude.
26.06.2016 07:55 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (300 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (170 článků) , David Cameron (165 článků)

„Nic se nezmění přes noc.“ Dopad brexitu na Čechy rozebral kolega Camerona

 
Rozhodnutí o brexitu bylo překvapením i pro tamní konzervativce. Tedy pro stranu, jejíž šéf David Cameron ohlásil po výsledcích hlasování rezignaci. Podle britského europoslance Syeda Kamalla by ale země rozhodně neměla slavit ani zahořknout. Británie podle něj potřebuje táhnout za jeden provaz, a to stejné platí pro Unii, řekl v rozhovoru pro Blesk.cz.
25.06.2016 20:45 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (300 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (170 článků) , Syed Kamall (2 články) , David Cameron (165 článků)

Z Merkelové se stane politická mtrvola. Unie je zkostnatělá a ztrácí dech, varuje ekonom Pikora. A současné elity už toho moc nevymyslí...

 
ROZHOVOR „V Evropské komisi vždycky byli lidé, kteří tam byli uklizeni. Takoví, kteří ve své zemi už vysloužili a bylo potřeba jim dát pozici. Takže tam odcházeli lidé před důchodem. A kvůli tomu tam nenacházíte mladé lidi, kteří by chtěli něco změnit. Když Evropu vedou lidé, jež už melou z posledního, tak asi toho moc nevymyslí k lepšímu,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hlavní ekonom společnosti Next Finance Vladimír Pikora. „Jak se stala politická mrtvola z Davida Camerona, tak se politická mrtvola stane i z Angely Merkelové. Brexit ovlivní všechny volby, které se v blízké době budou konat v Evropě. Všichni zastánci současného systému – čím více integrace, tím lépe – ti asi budou ztrácet politické body. Pravděpodobně se do vlád nedostanou, nebo budou mít menší sílu než dosud,“ dodal.
25.06.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1094 článků) , David Cameron (170 článků)

Vláda ČR: Harmonogram kroků v návaznosti na referendum ve Velké Británii

 
Bez ohledu na níže uvedené, faktické zahájení kroků vedoucích k vystoupení Velké Británie bude zahájeno až poté, kdy bude ze strany Velké Británie aktivován postup podle článku 50 Smlouvy o EU, tedy ve chvíli, kdy Velká Británie bude notifikovat svůj záměr vystoupit z EU. Podle dnešního prohlášení Davida Camerona můžeme čekat na tuto formalitu až do volby nového premiéra, tedy do října tohoto roku.
25.06.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (170 článků)

Zahraniční tisk den po Brexitu: EU by se měla vzpamatovat, elity se ale očividně nepoučily

 
Německý tisk je zdrcen odchodem Britů z Evropské unie, protože s Brexitem se starý kontinent otřásá tak jako dlouhá desetiletí ne. Podle našich západních sousedů se chyb dopustil jak odcházející britský premiér David Cameron, tak i německá kancléřka Angela Merkelová. EU by se měla vzdát řady svých pravomocí a vrátit je na národní úroveň. Podle všeho se však bruselské elity nepoučily.
25.06.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1094 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (170 článků) , David Cameron (165 článků)

Petr Hájek po Brexitu varuje: Diktátoři jsou nepoučitelní. Bruselská obluda teď začne řádit s ještě větší silou. Hořký konec se ale blíží

 
Brexit je prohrou nejen premiéra Velké Británie Davida Camerona, ale i Bruselu, německé kancléřky Angely Merkelové či premiéra Česka Bohuslava Sobotky. Myslí si to bývalý kancléř Václava Klause a šéfredaktor serveru Protiproud.cz Petr Hájek.
25.06.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8131 článků) , Angela Merkelová (1094 článků) , David Cameron (170 článků) , Petr Václav (626 článků)

Chtěli jste odejít, tak proč to teď odkládat, vzkazuje Britům šéf EK

 
Uspořádali  si referendum, jenže mu k němu přišli lidi...Tento vtípek na konto britského referenda o odchodu z EU, který koluje sociálními sítěmi, trefně naráží na skutečnost, že se teď Britové budou muset urychleně vyrovnat se svým rozhodnutím. Dokonce i Boris Johnson - propagátor brexitu a možný nástupce premiéra Davida Camerona -  prohlásil, že není třeba spěchat. Brusel ale Britům vzkázal, že žádný odklad nebude. 
25.06.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (170 článků)

Juncker popohání rozchod EU s Británií: Žádné průtahy, ať jsou pryč co nejdříve

 
Plán odstupujícího britského premiéra Davida Camerona o tom, že by Velká Británie zahájila proces odchodu z Evropské unie až v říjnu s novým britským premiérem, bere za své. Tento Cameronův plán totiž odmítl šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Píše o tom ČTK.
25.06.2016 10:05 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (170 článků)

BREXIT se stal skutečností: Sbohem, Británie!

 
Britové včera v historickém referendu rozhodli o vystoupení své země z Evropské unie. Verdikt je to přelomový a nezvratný – ač bude samotný proces odchodu z EU ještě pár let trvat, už není cesta zpět. Premiér David Cameron (49) v reakci na výsledek rezignoval.
25.06.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (300 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (170 článků) , David Cameron (165 článků)

Sbohem, zkrachovalý Davide. Opravdu tvrdé zúčtování s premiérem, který se balí

 
Politický komentátor deníku The Independent John Rentoul má o politické budoucnosti premiéra Davida Camerona zcela jasno. Podle Rentoula skončila politická kariéra Camerona neúspěchem a šéf konzervativců by měl odstoupit.
24.06.2016 19:40 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (170 článků)

Boris Johnson pochválil Brity. A poslal vzkaz mladým lidem

 
Někdejší starosta Londýna, jenž se významně angažoval v kampani za odchod Velké Británie z EU, po mnoha hodinách mlčení konečně promluvil k britským občanům. Jelikož dnes stojí na vítězné straně, spekuluje se o tom, že by mohl v premiérském křesle nahradit Davida Camerona. Johnson poděkoval Britům za to, že se demokraticky rozhodli odejít z EU. Mladé lidi uklidňoval, že se nemají čeho bát.
24.06.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (170 článků)

Brexit už „stíná hlavy“: David Cameron, politik se vztahem k ČR, končí

 
Britský premiér David Cameron se rozhodl v důsledku odhlasování brexitu rezignovat. Sdělil, že Británie potřebuje nové vedení. Ve funkci byl od roku 2010, kdy nahradil labouristu Gordona Browna a stal se nejmladším britským premiérem za posledních téměř 200 let. Konzervativci se tak vrátili do vlády po 13 letech v opozici.
24.06.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Gordon Brown (38 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (170 článků) , David Cameron (165 článků)

Fiala (ODS): Rezignovat by měli jiní

 
Vyjádření k rezignaci Davida Camerona:
24.06.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (170 článků)

Odstupuji, uznal Cameron prohru v referendu. Skončí na podzim

 
Britský premiér David Cameron oznámil, že na podzim opustí svou funkci. Země podle něj po rozhodnutí o vystoupení z Evropské unie potřebuje nové vedení, které bude vyjednávat o budoucích vztazích s Bruselem.
24.06.2016 10:50 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (300 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (170 článků) , David Cameron (165 článků)

KOMENTÁŘ: Odchod Británie z EU není chyba Camerona, Britům došla trpělivost s arogantním Bruselem

 
Britové se v referendu rozhodli, že chtějí pryč z EU. Britský premiér David Cameron už oznámil, že na podzim rezignuje. Jenže Britové nehlasovali proti Cameronovi, ale proti sebestředné a špatné politice Bruselu. Kdy vyvodí politickou zodpovědnost lidé, jako je Jean-Claude Juncker, Martin Schultz či Angela Merkel?
24.06.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (300 článků) , David Cameron (300 článků) , David Cameron (170 článků) , David Cameron (165 článků) , Jean Martin (4 články) , Jean Angelo (3 články)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »