Článek

Zpěvák finské skupiny Him Ville Valo: Dobrý koncert je jako meditace

 
Již čtyřiadvacet let existuje finská rocková skupina HIM. Po vydání svého osmého alba Tears on Tape v roce 2013 je nyní na evropském turné. V neděli se představí v Bratislavě a v pondělí 3. srpna v pražském klubu Roxy. Na otázky Práva odpověděl zpěvák Ville Valo.
30.07.2015 11:21 |

podobné články

Podobné články

HIM: Když natáčíme album, dáváme do toho krev, pot a slzy

 
Finská skupina HIM je na hudební scéně od roku 1991. Dobře ji známe i z českých pódií, vždyť u nás absolvovala několik více či méně vydařených koncertů. Nedávno vydala své v pořadí osmé studiové album Tears On Tape. 12. října se představí v Praze. Na otázky Práva odpověděl zpěvák Ville Valo.
11.08.2013 11:55 |

podobné články

Nová alba: HIM, Will.i.am či Dark Gamballe

 
V tomto týdnu se na trh po delší době dostává nové album finské rockové formace HIM. K těm dalším pozoruhodným jistě patří počin předáka skupiny Black Eyed Peas Will.i.ama, jedenácté album skvělé vyškovské skupiny Dark Gamballe či povedený počin Franka Turnera.
24.04.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Frank Black (3 články) , Will Turner (6 článků)

Finští HIM se rozloučili s Prahou, srdceryvné sbohem to ale nebylo

 
Koncert závěrečného turné kapely HIM přilákal v sobotu do Fora Karlín tisíce fanoušků. Především starší hity finské kapely dokázaly publikum pořádně rozhýbat, celková atmosféra ale byla spíše rozpačitá.
06.12.2017 12:35 |

podobné články

HIM: Love metal v chaosu

 
Finská skupina HIM odehrála v sobotu večer ve Velkém sále pražské Lucerny koncert z aktuálního turné ke svému letošnímu albu Tears On Tape. Dopadl zhruba tak jako zmíněná deska. Ne moc dobře.
13.10.2013 10:00 |

podobné články

Nová CD - Peter Gabriel, Mňága a Žďorp i HIM

 
Hudební novinky tohoto týdne jsou poměrně pestré. Vedle nové deky Petera Gabriela, vychází novinka Takže dobrý temně ironické party Mňága a Žďorp, nebo Screamworks: Love In Theory And Practice od romantických metalistů HIM.
17.02.2010 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Peter Gabriel (21 článků)

Kapela HIM zná návod, jak příjemně utonout ve svých slzách

 
Finští HIM se se svou novou studiovkou pokouší obhájit trůn králů love metalu i dívčích srdcí. Album nese příhodný název Tears on Tape a oproti předchozí nahrávce ukazuje kapelu v klidnějším a dospělejším světle.
13.05.2013 14:20 |

podobné články

Do Prahy se vrací finská kapela HIM

 
Po pěti letech se do pražské Lucerny vrátí 12. října finská rocková kapela HIM, jejíž písně kombinují tvrdou hudbu s romantikou. Pětice muzikantů představí své nové album Tears on Tape i starší hity.
28.05.2013 14:50 |

podobné články

HIM v Lucerně rozesnili stovky fanynek

 
Finští průkopníci love metalu, jak svůj styl HIM rádi nazývají, včera v zaplněné Lucerně představili letošní album Tears on Tape a zavzpomínali na své největší hity, přičemž rozhodně roztoužili nejedno dívčí srdce v sále.
19.10.2013 19:15 |

podobné články

Festival Benátská sází na HIM a retro Slováky

 
Finská kapela HIM i sestava slovenských retro skupin, pamatujících hluboký socialismus, se najde v programu festivalu, který si říkal Benátská noc. Letos zkrátil název na Benátská a proběhne v areálu v libereckém Vesci od 25. do 27. července.
25.03.2014 15:20 |

podobné články

HIM i britský objev Suzerain na Benátské

 
Nová britská rocková kapela Suzerain, která spolupracuje i s Davidem Kollerem, se poprvé představí na českém festivalu Benátská (25. až 27. července v areálu Vesec-Liberec). K headlinerům patří také finští HIM a slovenský Team.
26.06.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: David Koller (288 článků)

Po Henrym se vrací i Keane. Bude hostovat v Aston Ville

 
Irský útočník bude v Aston Ville hostovat dva měsíce
12.01.2012 12:20 |

podobné články

Útočník Robbie Keane bude hostovat v Aston Ville

 
Irský fotbalový útočník Robbie Keane z Los Angeles Galaxy bude necelé dva měsíce hostovat v anglické Aston Ville.
12.01.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Robbie Keane (10 článků)

Meditace je jako fitko pro mozek: Budete si víc pamatovat a budete soucitnější

 
Meditace je skutečným posilováním mozku ve smyslu, jaký chápeme při posilování svalů s činkami. Při tomto zvláštním psychickém stavu zklidnění se totiž zvětšuje počet šedých buněk v mozkových centrech, která řídí učení a paměť, emoce a soucit.
14.11.2014 10:00 |

podobné články

Jogín tvrdí, že 70 let nejí ani nepije, stačí mu jen meditace

 
Třiaosmdesátiletý indický jogín tvrdí, že už 70 let nemá potřebu jíst ani pít. Svým prohlášením vzbudil pozornost místních lékařů, kteří ho nyní podrobují řadě testů. K přežití mu prý stačí meditace. Nejmenovaného jogína se lékaři rozhodli převézt do nemocnice na pozorování.
29.04.2010 08:40 |

podobné články

Brňany překvapí moudrost starých mistrů meditace přímo na ulici

 
Obyvatele Brna ženoucí se za nákupy či prací překvapí na náměstí Svobody velkoformátové fotografie mistrů meditace s výroky shrnujícími tisíce let starou moudrost buddhistických myslitelů.
17.04.2014 17:15 |

podobné články

7minutová meditace zatočí s rasistickými pocity a názory

 
Buddhistická meditace zaměřená na lásku a vlídnost dokáže zatočit s rasismem už za sedm minut. Objevy psychologů ze Sussexu jen podtrhují to, jak významná je emoční složka v jevu zvaném rasismus. A že právě působením na emoční stránku člověka transcendentální meditací lze rasistické pocity a nálady tlumit a odstraňovat.
23.11.2015 16:05 |

podobné články

Keith Richards: Kouření se do smrti nevzdám!

 
Drogy? Prosím. Alkohol? Klidně. Toho všeho se kytarista Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Rolling Stones prohlásil, že se nevzdá kouření ani kvůli nemocem a bude kouřit do posledního dechu.
03.02.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Keith Richards (53 článků) , Keith Richards (53 článků)

Zjevení finské prozaičky Lipsonové

 
Jako zjevení působí próza finské prozaičky Katri Lipsonové (1965) Zmrzlinář. Jednak tím, že se z valné části odehrává v Československu od dob 2. světové války po devadesátá léta, hlavně však svým pojetím.
13.04.2014 10:00 |

podobné články

Do Finské rally nejlépe vstoupil Francouz Loeb

 
Francouzský závodník Sébastien Loeb vyhrál úvodní rychlostní zkoušku Finské rally, která je devátýám podnikem mistrovství světa.
30.07.2009 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků)