Článek

Zpátky doma! Do Česka přilétlo historické Baťovo letadlo

 
Od války byl v Severní Americe, teď ale zrekonstruovaný historický letoun Lockheed Electra 10A Jana Antonína Bati přistál na pražském letišti Točná. Tam si ho budou brzy moci prohlédnout návštěvníci tamního muzea.
28.05.2015 16:55 |

podobné články

Podobné články

Baťovo muzeum

 
Baťovo muzeum v Kanadě ukazuje sociální význam bot na jehlách.
26.02.2010 11:25 |

podobné články

Co přilétlo na české celebrity: podprsenky, dort i mleté maso

 
Zatímco Jiří Paroubek a jeho ČSSD čelí vajíčkovým útokům, známé osobnosti se mohou pochlubit o poznání příjemnější municí, která čas od času ozdobí jejich koncerty či vystoupení. Podprsenky, dorty i karbanátky - to všechno už přilétlo na naše celebrity.
29.05.2009 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků)

Baťovi potomci z Jižní Ameriky chtěli miliony za zabavenou vilu: Soud to zamítl

 
Pět potomků českého podnikatele Jana Antonína Bati se soudí s Českem. Chtějí 56 milionů za funkcionalistickou vilu a pozemek, který stát zabavil v roce 1947 kvůli údajné spolupráci s nacisty. O 60 let později soud Baťovo jméno očistil. Podle advokáta tak není o nároku na odškodnění pochyb. Soud však dnes žalobu zamítl.
05.02.2015 11:50 |

podobné články

V Cholupicích spadlo historické letadlo. Na světě existují jen tři jeho kusy

 
Historické letadlo spadlo v neděli večer do pole v pražských Cholupicích. Dopravní prostředek, jehož existují na světě jen tři kusy, pocházel z roku 1947. Příčinou poruchy byl zřejmě špatný motor.
03.07.2017 09:00 |

podobné články

3 filmy, které by nevznikly, nebýt 11. září

 
11. září roku 2001 změnilo moderní dějiny naší planety víc než jakákoliv jiná událost. Teroristé z organizace Al-Káida tehdy unesli celkem 4 letadla. První a druhé letadlo následně narazilo do dominanty Spojených států, věží Světového obchodního centra v New Yorku, které se poté zřítily. Třetí letadlo narazilo do Pentagonu, sídla Ministerstva obrany USA. Čtvrté letadlo se zřítilo po souboji mezi teroristy a pasažéry v Pensylvánii. Díky této historické události bylo natočeno několik filmů, které nám tento hrůzný den připomínají.
11.09.2017 14:10 |

podobné články

Pátrání v plném proudu: Únos teroristy prověřuje i FBI. Letadlo se prý před zmizením vracelo!

 
Pátrání po ztraceném Boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines pokračuje! Lodě hledaly letadlo celou noc, ráno se k nim připojila i letadla. Oblast pátrání byla rozšířena - podle radarů se totiž letadlo před zmizením krátce vracelo zpátky. Pilot nicméně nevyslal tísňový signál, což není obvyklé. Do Asie vyrazili také agenti FBI. Prošetřuje se, zda na palubu nepronikli teroristé. Zvýšil se totiž i počet podezřelých osob mezi cestujícími!
09.03.2014 13:10 |

podobné články

Egyptský vězeň Petr K. zpátky doma: Jako první navštívil rodiče!

 
Z děsivé dovolené, kde přišel o manželku a dceru, je Petr K. zpátky doma! Po dnešním příletu do Prahy odcestoval zpátky na Karvinsko. A podle tn.cz jeho první kroky zamířily za jeho rodiči, kteří nepřestali doufat, že se tohoto okamžiku dočkají! I nadále totiž věří v jeho nevinu. I po návratu Petra K. se však nadále objevují u některých lidí pochybnosti. A i s tím se nyní bude muset ostře sledovaný vdovec vyrovnat.
03.11.2013 15:55 |

podobné články

Reklama na lešení při opravě fasády Historické budovy Národního muzea

 
Pražané i návštěvníci Prahy procházející Václavským náměstím nemohli v posledních dnech přehlédnout, že lešení při rekonstrukci fasády Historické budovy Národního muzea zakrývá plachta s komerční reklamou. Ta zde bude umístěna po dobu nezbytnou pro opravy historické fasády muzea – od dubna 2016 do konce roku 2017.
20.04.2016 07:05 |

podobné články

Stopy po střelbě okupantů ze srpna 1968 zůstanou na fasádě Historické budovy Národního muzea jako memento

 
V neděli 21. srpna 2016 uplyne 48 let od srpnové okupace vojsky Varšavské smlouvy. Tehdy způsobili sovětští vojáci ostřelováním Historické budovy Národního muzea četné škody. Útokem na muzeum došlo k poškození na omítce, reliéfech, sochařské výzdobě budovy i v interiérech. Po dokončení generální rekonstrukce Historické budovy Národního muzea zůstanou na fasádě veškeré filuňky tvořící náhradu za části poškozené střelbou, které budou spolu s pamětní deskou tuto významnou událost připomínat.
21.08.2016 18:50 |

podobné články

Taková arogance České televize, přilétlo nejnověji z Hradu

 
ROZHOVOR Česká televize na kritiku reaguje arogantně a používá slovník z dob televizní krize, říká pro ParlamentníListy.cz tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podle jeho slov je ČT vůči prezidentovi zaujatá. I přes kritiku či posměšky, které na Ovčáčkovu hlavu směřují, se vzdávat nehodlá. „Jsem nyní karikován jako omlouvač neomluvitelného. Hlavu si tím nelámu. A z první linie se rozhodně stahovat nehodlám!“ sděluje odhodlaně.
09.03.2015 14:31 |

podobné články

Modelka, kvůli níž muselo nouzově přistát letadlo v USA, je zpátky doma! Bez peněz a s mezinárodní ostudou

 
S mezinárodní ostudou a bez peněz. Tak se vrátila do domoviny modelka Žaneta Hučíková (34). Krásná brunetka posledních čtrnáct dní seděla v americkém vězení poté, co způsobila v letadle z Las Vegas do Frankfurtu poprask kvůli kočce, kterou jí zabavila letuška. Modelka vyváděla natolik, že letadlo muselo nouzově přistát.
24.09.2015 22:35 |

podobné články

Pohled do zákulisí Miss Universe: Nejkrásnější Češka je zpátky doma!

 
Do finále se nedostala, přesto ale zaujala. Česká Miss Gabriela Kratochvílová (23) přicestovala zpátky do Prahy ze soutěže Miss Universe, která se uskutečnila tentokrát v Moskvě. Vyhrála dlouhovlasá žhavá Venezuelanka Gabriela Isler, česká Gabriela si však přivezla spoustu zážitků a nezapomenutelnou zkušenost. A podělila se o fotky ze zákulisí soutěže a svého pobytu v ruské metropoli.
10.11.2013 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Kratochvílová Lašková (278 článků)

Fotbalová Slavia získala dovolání a dluh může splatit později

 
Možná klíčové rozhodnutí pro přítomnost a budoucnost tradičního českého klubu přilétlo z Anglie.
01.12.2010 21:35 |

podobné články

Auto přilétlo na koleje!

 
Podruhé se narodil řidič (41) renaultu, který ve středu skončil na střeše v kolejišti nedaleko České Třebové.
25.03.2011 12:15 |

podobné články

Kalousek je korupčník, přilétlo od Jarolíma. Ministr: Nepodložené pomluvy

 
Ministr financí Miroslav Kalousek je jedním z největších korupčníků v České republice. Ve svém prohlášení to uvedl odstupující místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím. Politik zároveň označil ministra za symbol zlodějen všeho druhu.
09.04.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Přebrali jste mešního vína, nebo vás ovládl ďábel, přilétlo z ČSSD

 
TÝDEN S KUBEROU A KOSKUBOU Senátor za ODS Jaroslav Kubera proti poslanci ČSSD Jiřímu Koskubovi v politické aréně názorů na události minulých dnů. Tématem je, zda měl kardinál Dominik Duka pravdu v tom, když ČSSD kvůli boji proti církevním restitucím osočil z nacistické propagandy.
11.08.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (591 článků) , Dominik Duka (815 článků) , Jiří Koskuba (205 článků)

Přebrali jste mešního vína, nebo vás ovládl ďábel, přilétlo z ČSSD

 
TÝDEN S KUBEROU A KOSKUBOU Senátor za ODS Jaroslav Kubera proti poslanci ČSSD Jiřímu Koskubovi v politické aréně názorů na události minulých dnů. Tématem je, zda měl kardinál Dominik Duka pravdu v tom, když ČSSD kvůli boji proti církevním restitucím osočil z nacistické propagandy.
11.08.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (591 článků) , Dominik Duka (815 článků) , Jiří Koskuba (205 článků)

Šok pro dva důchodce z východočeských Chvaletic: Do chatky jim přilétlo auto!

 
Obyčejné posezení u domečku na zahrádce se změnilo v boj o život! Starší pár seděl v dřevěné chatičce, užíval si chvíle klidu. Na zahradě dováděl jejich pejsek. Vtom do domečku zničehonic vletělo z 10 metrů vzdálené, absolutně rovné silnice auto! Chatu totálně pobořilo, oba seniory zranilo, jednoho dokonce velmi vážně.
01.09.2012 12:10 |

podobné články

Fischer už nedluží. Z ničeho nic mu přilétlo na účet 5,3 milionu korun

 
Neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer dnes uhradil zbylé dluhy z prezidentské kampaně. Muži, který bude od středy řídit finance celé země, v posledních dnech na účtu přibylo přes 5,3 milionu korun, a mohl tak se zpožděním vyrovnat i svůj poslední závazek ve výši asi 3,55 milionu korun. Fischer, kterého do své úřednické vlády povolal Jiří Rusnok, v pondělí slíbil, že dluhy do dnešního dne vypořádá.
09.07.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků) , Jiří Rusnok (1840 článků) , Jiří Rusnok (681 článků)