Článek

Zpátky do minulosti: Vesnice nahradila popelářské auto koňmi

 
Když začnou v maďarské obci Nagyvázsony (čti Naďvážoň) svážet odpad, neslyší lidé obvyklý běh motoru nákladního automobilu a zvuk sklápěcího hydraulického systému. Ve vesnici nedaleko Balatonu se ozývá klapot kopyt koní a odfukování mužů, kteří popelnice zvedají vysoko na povoz. Místní prý chtěli být ekologičtější a mít příjemnější venkovské prostředí.
16.06.2016 10:05 |

podobné články

Podobné články

Popelářské auto viselo ze třetího patra

 
Popelářské auto prorazilo ve středu v New Yorku zeď garáží a zůstalo viset ve výšce tří pater nad zemí.
18.08.2011 14:50 |

podobné články

Vlastu (†66) rozdrtilo popelářské auto: Zemřela před domem beznohé sestry (70)

 
Odskočila si před dům s odpadky a už se nevrátila. Rozdrtilo ji popelářské auto. Tragédie v centru Plzně je o to strašnější, že Vlasta (†66) pečovala o sestru. Té lékaři nedávno uřízli nohu. Žena tedy zemřela pod okny sestry, o kterou se starala...
16.06.2017 05:35 |

podobné články

Z Anděla na Karlovo náměstí stály tramvaje. Ploužilo se před nimi popelářské auto

 
Kdo se v pátek ráno potřeboval dostat do práce ve směru z Anděla ke Karlovu náměstí, přišel nejspíš pozdě. Tramvaje totiž zbrzdil nečekaný vetřelec na kolejích – dopravu trochu kuriózně zkomplikovalo popelářské auto.
27.10.2017 09:45 |

podobné články

Praha chce popelářské tramvaje: Znovu po 100 letech

 
Jste fanoušky pražské »mazačky«? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Po hlavním městě budou možná časem jezdit další neobvyklé soupravy. Odpadky mají začít svážet popelářské tramvaje, které by časem mohly nahradit i část popelářských aut.
23.05.2017 06:15 |

podobné články

Vesnice Fucking se brání obscénním turistům s pomocí kamer

 
Zoufalé vedení maličké rakouské vesnice Fucking nedaleko Salzburgu se rozhodlo nainstalovat k cedulím s názvem své vesnice bezpečnostní kamery. Vesničané věří, že tím zabrání nájezdům turistů, kteří nezřídka v létě v hojných počtech dovádí před cedulemi s poněkud choulostivým názvem vesnice.
31.07.2009 13:35 |

podobné články

Kdo to plave s koňmi? Přece Václav Vydra!

 
I přes léto plně vytížený herec Václav Vydra (56) utekl z natáčení za svými milovanými koňmi. Blesk ho přistihl, jak je plaví nedaleko Prahy. „Koně plavou rádi stejně jako lidé a moc jim to prospívá,“ vysvětlil slavný koňák.
14.08.2012 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vydra (206 článků) , Václav Vydra (206 článků) , Václav Vydra (206 článků)

Každý víkend bude z Modravy vyjíždět vůz tažený koňmi plný turistů

 
Správa NP a CHKO Šumava pořádá tématické výlety ve voze taženém koňmi. Koně přes týden přibližují dřevo v šumavských lesích, přes víkend budou vozit turisty, kteří díky tomu pochopí význam koňské síly pro zdravý les. Práce kočího tak má další rozměr – bude zajišťovat osvětu i zábavu pro turisty, kteří na Šumavu dorazí. Správa parku se tak vrací k zažitým šumavským tradicím, které kvůli vysoké těžbě dřeva a využívání těžké techniky a harvestorů z parku v minulých letech vymizely.
29.08.2013 17:55 |

podobné články

Projekt „Návrat chladnokrevných koní na Šumavu“ se vrací k původní myšlence

 
Projekt návratu chladnokrevných koní na Šumavu, jehož cílem byla záchrana českého chladnokrevníka, mediální zviditelnění Správy a jeho bývalého vedení, se vrací k původní myšlence - vytvoření prostoru pro podnikání s chladnokrevnými koňmi. Důvodem k návratu na začátek je především vysoká nehospodárnost projektu a také to, že nepřímo bránil podnikání na Šumavě. Nedával totiž možnost uplatnění živnostníkům, kteří by chtěli s koňmi pracovat v lese nebo vozit turisty.
05.11.2014 09:35 |

podobné články

Policistu na Ukrajině uvláčeli k smrti za koněm: Nahlédli jsme do místních médií

 
Na západě Ukrajiny ve Lvovské oblasti měli dva muži uvláčet koňmi místního 28letého policistu. Incident se odehrál 18. dubna v noci. Na místní oddělení policie v Raděchově oznámil místní občan, že viděl, jak kolem jeho domu projel vůz tažený dvěma koňmi, který za sebou táhl lidské tělo.
20.04.2015 19:36 |

podobné články

Česká krajina: Rezervaci velkých kopytníků navštívili zástupci Libereckého kraje a města Ralsko

 
Rezervaci divokých koní, zubrů a praturů v bývalém vojenském výcvikovém prostoru Milovice dnes navštívili zástupci Libereckého kraje, města Ralsko i odborníci z tamní pobočky Agentury ochrany přírody a krajiny. Přijeli se seznámit s péčí o krajinu prostřednictvím velkých kopytníků. Prohlédli si jak pastvinu se zubry a divokými koňmi u Benátek nad Jizerou, tak pastvinu s pratury a divokými koňmi u Milovic.
27.04.2017 09:10 |

podobné články

Popeláři v Malešicích otočili auto na bok: Odpadky se vysypaly na silnici

 
Ve středu dopoledne v Tiskařské ulici v Praze 10 – Malešicích havarovalo popelářské auto. Plně naložené se v zatáčce převrátilo na bok a odpadky se vysypaly na silnici.
01.03.2017 13:15 |

podobné články

Opilého učitele rozdrtilo popelářské auto!

 
Podle prvních vyšetřovacích zpráv měl učitel Scott Wiliams (†35) za sebou velmi bujarou noc a nocleh si našel na obrovském kontejneru s odpadkami, kde také usnul. Naneštěstí přijeli popeláři a kontejner i s ním vyprázdnili. Muž to nepřežil.
15.07.2009 14:35 |

podobné články

Na Sokolovsku vybuchlo popelářské auto. Byl v něm nebezpečný odpad ze školy

 
Při běžném svozu popelnic v Březové na Sokolovsku najednou za jízdy odpad vybuchl a začal hořet.
30.06.2010 10:10 |

podobné články

Popeláře pobodal agresivní řidič, přesto ještě hodinu tahal odpadky

 
Protože mu překáželo v jízdě popelářské auto, bodl řidič osobního vozu popeláře do hrudníku. Pracovníkovi to přesto ještě hodinu nepřekáželo, aby dál vyvážel popelnice.
15.02.2013 22:05 |

podobné články

Pejsek si před smrtí zkusil: Popelář ho nejprve přejel, škrtil a nakonec mrštil do lisu na odpadky!

 
Fotografie, které náhodou pořídil místní fotograf, byly příšerné. Celá situace nejprve vypadala jako nehoda. Popelářské auto srazilo psa, poté zastavilo a popeláři se šli na zvíře podívat. To, co následovalo potom, je však pro normálního člověka nepochopitelné.
04.06.2015 12:15 |

podobné články

Policisté prohrabávají skládku: Hledají mrtvolku novorozence!

 
Podruhé během dvou dnů prohledávali policisté skládku v Uhách na Mělnicku. Hledali tělíčko novorozence, které tam přivezlo popelářské auto poté, co miminko jeho matka hodila do popelnice.
25.07.2015 05:11 |

podobné články

Vlastu (†66) rozdrtilo popelářské auto!

 
Šla jen vynést odpadky, domů se už nikdy nevrátí... Popelářský vůz rozdrtil v Plzni Vlastu (†66). Tragédie je o to horší, že pečovala o svou nemohoucí sestru.
16.06.2017 12:15 |

podobné články

Dvě obce z Česka se budou snažit získat titul evropské vesnice

 
Tuzemské vesnice Lidečko ze Vsetínska a Tučín z Přerovska se budou ucházet o titul evropské vesnice roku 2010. Oznámilo to ve středu ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).
09.06.2010 19:00 |

podobné články

Z nenápadné španělské vesnice se stal Šmoulov, vše je nyní modré

 
Španělská Andalusie láká turisty zejména dlouhými plážemi, kvalitním sherry a vášnivým tancem flamenco. Ale tamní jinak nenápadná vesnice Júzcar na sebe nyní upozornila tím, že nápadně zmodrala. Vesnice známých modrých kreslených postaviček se z ní stala na krátkou dobu, aby tak oslavila fakt, že se bude konat premiéra snímku Šmoulové 3D právě tam.
21.06.2011 11:00 |

podobné články