Článek

Znojmo, vidím tě dvojmo! V síti policie uvízlo 14 opilých a zdrogovaných, včetně chlapce (14)

 
Jedenáct mužů a tři ženy uvízli o víkendu v policejní síti ve Znojmě a v okolí města. Důvod byl prostý. Všichni se před jízdou autem důkladně posílili drogou nebo alkoholem. A nešlo o žádné troškaření!
20.06.2017 12:10 |

podobné články

Podobné články

Festival vína VOC Znojmo láká milovníky vína, folklóru a gastronomie

 
Festival vína VOC Znojmo je svým sedmým ročníkem již tradiční květnovou akcí, která se koná v malebném vinařském městě Znojmě, jež je právem označováno za perlu jižní Moravy. Spolek VOC Znojmo, první apelační systém u nás, uvede na trh již sedmý ročník vín originální certifikace – a to právě na Festivalu vína VOC Znojmo, který se koná v pátek 8. května. Těšit se můžete na den plný skvělého vína, lahodné gastronomie a folklórní hudby. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo.
06.04.2015 10:56 |

podobné články

SuperStar Konvičková nazpívala znojemskou hymnu

 
Znojmo je bezesporu úžasné město. Vymysleli v něm nejlepší okurky na světě, Ivan Mládek o něm nazpíval písničku, ve které tvrdil, že Znojmo vidí dvojmo a hlavně - Znojmo se dá bez nadsázky považovat za česko-moravské hlavní město vína.
26.08.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (153 článků)

Znojmo: Hodně vína, krásy a také vietnamských trhovců

 
Znojmo, vidím tě dvojmo. Tak tohle pořekadlo pro nádherné město vystavěné na skále určitě platí. Na každém kroku vám tady totiž nabízejí výborné víno ke koštování. Na prohlídku města si ale vyhraďte více než jen jeden den. Jinak všechno určitě nestihnete.
28.07.2010 08:41 |

podobné články

Znojmo: Festival láká na snoubení vína a gastronomie. Slavnostně pokřtí i Vinobus

 
Festival vína VOC Znojmo, který je svým 8. ročníkem již tradiční událostí ve znojemském kulturním kalendáři akcí, zve milovníky vína, folklóru a gastronomie na svůj další ročník. 8. květen si tak mají zapsat do kalendáře všichni ti, kteří mají rádi kombinace dobrého vína, jídla a hudby. Třešničkou na dortu bude v rámci letošního programu slavnostní křest Vinobusu VOC Znojmo. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo!
07.04.2016 17:00 |

podobné články

Originální certifikaci má dvacítka nových vín

 
VOC Znojmo se rozrostlo o 20 nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na středečním zatřiďování vín, které probíhalo v prostorách Louckého kláštera ve Znojmě. Z 23 přihlášených vín jich 20 obdrží pásku VOC Znojmo. Všechna tato vína mohou premiérově ochutnat návštěvníci Znojemského historického vinobraní na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Dvě vína prošla finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady. Tu spolek VOC Znojmo milovníkům vína představí letos na podzim.
28.08.2016 20:10 |

podobné články

Znojmo zažilo rekordní vinobraní

 
Již pošesté se jednou z hlavních vinařských scén Znojemského historického vinobraní stala ochutnávka vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Rok od roku je scéna u rotundy u návštěvníků oblíbenější, což dokazují počty vypitých vzorků a lahví. A úspěšné bylo poznávání Vína všemi smysly. „Letošní ročník vinobraní byl pro vinaře VOC Znojmo dosud tím nejlepším. Zapojil se rekordní počet vinařů – 18, nabízeli jsme rekordní počet vín – 73 – a poznávání Vína všemi smysly zažilo 2,5 krát větší návštěvnost než vloni. A to hlavní – všude panovala výborná nálada,“ shrnuje s úsměvem František Koudela, předseda VOC Znojmo.
24.09.2016 15:40 |

podobné články

Agresivní Rumun rozmlátil výlohu. Prý se bál zdrogovaných spoluobčanů!

 
Doslova peklo rozpoutal na pražském Hlavním nádraží muž z Rumunska, který se začal ohánět sekerou proti skleněné výloze jednoho z obchodů. Po zadržení tvrdil, že měl strach ze svých zdrogovaných kamarádů a pouze se bránil.
15.03.2014 19:15 |

podobné články

Zemanův výlet: Znojmo, vidím tě dvojmo? Bílé víno ho prý léčí!

 
Namířil si to rovnou ke zdroji. Prezident Zeman se netají oblibou bílého vína, a tak během návštěvy Znojma zavítal i do sklepa v Louckém klášteře. Jeho průvodcem se stal mimo jiné hejtman Michal Hašek (ČSSD). Zeman na jižní Moravě vtipkoval, že ho bílé víno vlastně léčí.
26.09.2013 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2324 článků)

Znojmo, vidím tě dvojmo aneb Harry Potter a dvě Hermiony!

 
Jako do budoucnosti se přišla filmová Hermiona – tedy Emma Watson (26) – podívat do divadla na novou hru Harry Potter a prokleté dítě. Ta se odehrává 19 let po poslední knize a filmu potterovské série.
12.07.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Emma Watson (318 článků) , Emma Watson (273 článků) , Harry Potter (1242 článků)

Znojmo, vidím tě dvojmo aneb Harry Potter a dvě Hermiony!

 
Jako do budoucnosti se přišla filmová Hermiona – tedy Emma Watson (26) – podívat do divadla na novou hru Harry Potter a prokleté dítě. Ta se odehrává 19 let po poslední knize a filmu potterovské série.
18.07.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Emma Watson (318 článků) , Emma Watson (273 článků) , Harry Potter (1242 článků)

Znojmo, vidím tě dvojmo: Opilcům kraloval s třemi promile cyklista, rozplácl se přímo před strážníky!

 
Jaro v rozpuku láká k výletům. Problém nastane, když výletník usedne za volant auta nebo za řídítka motorky či kola posilněn alkoholem. Hned sedm hříšníků o víkendu odhalily policejní hlídky na Znojemsku.
04.04.2017 14:30 |

podobné články

Kotě, které uvízlo v kontejneru na odpad, vyprostili hasiči až po převozu na stanici

 
Profesionální jednotka ze stanice Třeboň vyjela ve svém městě k Bertiným lázním k záchraně kotěte, které uvízlo v kontejneru na odpad. Kotě se chtělo do kontejneru dostat otvorem pro odtok vody. Ale uvízlo tam tak, že dovnitř se nemohlo dostat přes přední končetiny a hlavičku zase nemohlo vytáhnout zpět.
21.10.2014 12:46 |

podobné články

Hadašová na výbavě pro miminko nešetří, pořizuje ji dvojmo

 
Lucie Hadašová rozhodně nešetří na výbavičce pro své první miminko. Všechno chce mít luxusní a originální. Navíc to pořizuje dvojmo, protože její partner, hokejista Jaroslav Bednář, míří do Ruska.
05.02.2010 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Hadašová (246 článků) , Jaroslav Bednář (143 článků)

Jste v hospodě a vidíte dvojmo? Buďto jste to přehnali, nebo jste v ruské restauraci, kde pracují jenom dvojčata!

 
Majitel jedné restaurace v Moskvě říká, že se vám tam bude tak moc líbit, že velice rychle uvidíte dvojmo. Není to snad proto, že by tam podával nějakou extrémně silnou vodku. Je to jednoduše proto, že tam zaměstnává výhradně "dvojčata":http://www.extra.cz/tema/dvojcata.
18.10.2013 19:15 |

podobné články

Praha 14 se potýká se stoupajícím počtem opilých dětí: Minulý rok jich bylo přes 70

 
Radnice Prahy 14 řeší problém se stoupajícím počtem opilých dětí. Zatímco v roce 2015 strážníci v Praze 14 přistihli 66 dětí pod vlivem alkoholu, loni jich bylo 74. Zdvojnásobil se ale počet opilých dětí mladších 15 let. Městská část se proto rozhodla připojit ke kampani Respektuj 18!, která je zaměřena na prevenci prodeje a podávání alkoholu dětem a mladistvým.
22.02.2017 11:50 |

podobné články

Znojmo: Starosta města navštívil Oblastní charitu Znojmo

 
Starosta Zbyšek Kaššai navštívil Oblastní charitu Znojmo, aby se tak seznámil s jejím fungováním. V každém zařízení byl starostovi představen vedoucí, který ho seznámil s prostorami a nabízenými službami.
23.02.2011 12:05 |

podobné články

Znojmo probojovalo do finále soutěže za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ

 
Za loňský rok 2010 bylo Město Znojmo oceněno prvním místem v rámci Jihomoravského kraje a postoupilo tak do celostátního kola. „Už v tuto chvíli je jisté, že město Znojmo bude umístěno nejhůř na třetím místě,“ řekla architektka města Znojma Ing. arch. Iveta Ludvíková.
18.03.2011 20:30 |

podobné články

Znojmo: Hejtman navštívil Chráněné dílny Znojmo

 
Celkem 54 osob s nejrůznějšími zdravotními znevýhodněními v současnosti zaměstnávají Chráněné dílny Znojmo. V pátek se s jejich provozem a fungováním seznámil jihomoravský hejtman Michal Hašek.
13.07.2011 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2324 článků)

Ohlédnutí za úspěšným festivalem Znojmo žije divadlem

 
Připomeňte si druhý ročník úspěšného divadelního festivalu Znojmo žije divadlem!, který se konal v srpnu loňského roku. Nové propagační video o něm je na světě. Krátký film pochází z dílny bratří Otrubů a může se pochlubit titulem jubilejní, neboť je to v pořadí již třicáté video, které pro město Znojmo tato šikovná dvojice kreativních filmařů natočila.
15.01.2015 20:22 |

podobné články