Článek

Zní to lákavě, ale zdá se mi to hrozně nebezpečné!

 
Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy...
30.09.2016 12:05 |

podobné články

Podobné články

Milan Hein: Setkání s hereckými osobnostmi je lákavé

 
Umělecký ředitel divadla Ungelt Milan Hein uvádí českou premiéru hry Bernarda Sladea Vzpomínky zůstanou. "Setkání s hereckými osobnostmi je pro diváky stále velmi lákavé. Nikdy nezapomenu, jak jsem, když mi bylo dvacet, chodil obdivovat herecké bardy Šejbalovou, Vášovou, Pivce, Marvana, Högera, Medřickou," řekl v rozhovoru pro Právo Hein.
22.11.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hein (29 článků)

Nákup na splátky bez navýšení? Víme, kdy se může úvěr pěkně prodražit

 
Řada firem slibuje zákazníkům nákup na splátky tzv. bez navýšení. To zní jistě lákavě. Koupit nyní, zaplatit později a nedat ani korunu navíc, než kolik byste dali při okamžité platbě celé částky. Ale má to svá úskalí, a ne každý z obchodů používá magickou formulku „bez navýšení“ zcela férově. Ostatně prodej na splátky, ač to zní srozumitelně, nemusí být ve skutečnosti to, co si myslíte. Pojďme se na to podívat blíže.
16.03.2017 05:55 |

podobné články

Nebezpečné ostrovy: Sem na dovolenou nejezděte

 
Trávit dovolenou někde na ostrově, to zní jistě lákavě. Ovšem ne na všech ostrovech byste si dovolenou užili.
28.08.2013 11:55 |

podobné články

Nebezpečné ostrovy: Sem na dovolenou nejezděte

 
Trávit dovolenou někde na ostrově, to zní jistě lákavě. Ovšem ne na všech ostrovech byste si dovolenou užili.
04.09.2013 15:20 |

podobné články

Medik radí - 7. díl - Prohlídka mrtvoly na místě činu

 
A je to tu. Očekávaný další díl "Medik radí". Dnešní díl se bude zabývat tématem, pro laiky docela morbidním, nýbrž pro mě převelice zajímavým - a to ohledaní mrtvoly a potvrzení smrti. Ja to tedy je? Jak lékař pozná, že člověk je mrtvý? Co vše musí dále provést? Dozvíte se níže:) Když je lékař přivolán na místo činu, musí nejprve zjistit, zda je člověk živý, nebo zda je již skutečně mrtev. Pokud dotyčný žije, musí lékař hned udělat vše pro jeho záchranu. Ale i v tomto případě je nutné, aby si lékař dobře všiml polohy zraněného a též polohy předmětů, které by mohly se smrtí souviset. Pokud má lékař podezření, že již smrt nastala, musí toto skutečně prověřit. Důkaz smrti je v některých případech obtížný. Jednoznačný důkaz může pochopitelně podat encefalograf (EEG), který však nebývá vždy k dispozici. Co se týče elektrokardiografu (EKG), měření je nutné opakovat několikrát po sobě a výsledky nemusí být vždy jednoznačné.V každém případě je nutné zjistit, zda ustal tep a vyzkoušet reakci zornic (ta ovšem také nemusí být jednoznačnou známkou smrti). Proto se také používá tzv. Tonelliho příznak . Ten spočívá v tom, že pokud se stiskne oko dvěma prsty, je zornice oválná, pokud třemi je trojhranná. Tento příznak se objevuje již několik okamžiků po smrti a trvá asi 2 hodiny. Nevýhodou ovšem je, že tato deformace se neprojevuje u utopenců nebo v případě očního zákalu. Zrovna tak u oběšených ještě dlouho po smrti nedochází k deformaci zornic. Poměrně jednoduchou zkoušku k potvrzení smrti navrhl Balthazar. Jeho metoda spočívá v tom, že éter vstříknutý pod kůži se vstřebá, pokud je v těle ještě jiskra života. Pokud je člověk mrtev, po vytažení jehly vytryskne éter zpět. Pro provedení této zkoušky plně stačí 1–2 ml éteru, který lze pro lepší názornost obarvit eosinem. Pokud již lékař dospěl k závěru, že dotyčný je skutečně mrtvý, zjistí: a) Jaká je teplota těla – povětšinou se měří v rektu teploměrem. b) Zda jsou vyvinuty posmrtné skvrny (jak jsou umístěny a jakou mají barvu). c) Zda je již vyvinuta posmrtná ztuhlost. d) Zda jsou viditelné známky nějakého poranění. e) Zda se již neprojevují známky hniloby. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Kdo s koho? ANO vs. ODS: Přetahují se, kdo zlevní pivo!

 
Pivovarníci se stali předvolebním rukojmím! Loni hnutí ANO navrhovalo snížit na „tekutý chléb“ DPH. Ale neuspělo. Kritiky se dočkalo mimo jiné i od ODS. Ta ale teď tlačí na snížení spotřební daně z piva. Zní to lákavě, i když efekt by to mělo hlavně pro pivovary. Pivařům by to půllitr zlevnilo o necelé 3 haléře.
27.06.2017 08:50 |

podobné články

Podvod na facebooku: Nahá prográmotorka? Nechte si zajít chuť!

 
Na internetu člověk narazí na různé podivné inzeráty. Na facebooku nyní nabízí své služby kráska jménem Sarah White. Nechat si naprogramovat web od mladé slečny, která slibuje, že u práce bude nahá a vy se budete moci dívat, zní hodně lákavě. Celé to má ale háček. Nebo spíš pořádný hák.
20.10.2010 17:50 |

podobné články

Podvody internetových obchodů: Jak nepřijít o peníze?

 
Objednat si zboží z tepla domova a nemuset do obchodu? A navíc levněji? Zní to lákavě, ale 492 lidí z Česka, kteří si za dobrý peníz chtěli v internetových bazarech pořídit nový mobilní telefon nebo herní konzole, naletělo. Zaplatili celou částku předem – a nic nedostali.
20.07.2012 12:10 |

podobné články

Žalkovský (STAN): Další problémy, které nás čekají. Nebo ne?

 
Zrušení auditů zní lákavě, ale jen na první pohled…
14.12.2014 18:21 |

podobné články

Cesta ven z dluhové pasti. Je oddlužení vysvobození nebo pětiletý očistec?

 
Ocitli jste se v dluzích, které byly nad vaše síly, a podali jste podle insolvenčního zákona návrh na oddlužení. Soud vám dal zelenou, všichni věřitelé souhlasili, že jim budete splácet minimálně 30 procent dluhu po dobu pěti let. Zní to lákavě, ale řešení má také svoje nevýhody.
29.10.2015 18:05 |

podobné články

Za tři měsíce proměnil pivní břicho v pekáč buchet! Jak se mu to povedlo?

 
Kompletní proměna muskulatury v krátkém čase - to zní skutečně lákavě. Jednoduché to ale není, jak vám může prozradit příběh Teda Lanea.
07.01.2016 10:45 |

podobné články

Heroinová Tereza (21) sekla se školou a skončila v nevěstinci: Prý za to mohly rodinné problémy!

 
Vyměnit vzdělání za ranec peněz zní lákavě. Když ale finanční polštář zajistila prostituce, už to taková pohádka není. Tereza H. (21), kterou minulý týden zadrželi s devíti kily heroinu v Pákistánu, zřejmě neměla lehké mládí. Sekla se školou, chvíli zkoušela pracovat v továrně a nakonec odjela do švýcarského nevěstince. Co za tím stálo, promluvili ředitelé škol, kde se dívka pokoušela studovat.
18.01.2018 11:10 |

podobné články

Splátky bez navýšení se prodražují. Víme, v čem je chyták

 
Splátky bez navýšení – zní to velmi lákavě. Teď sice nemáte celou částku v hotovosti, ale vybranou ledničku či pračku si klidně můžete z obchodu odvézt. Vždyť přece nezaplatíte ani o korunu víc. Opravdu? V čem jsou možná rizika?
25.01.2018 05:45 |

podobné články

Nedočkavci na Lipně: Tady jde o život!

 
Zkrátit si cestu přes Lipenské jezero? Projet se na bruslích po zamrzlé hladině? Lákavé, ale v těchto dnech životu nebezpečné! Blesk zjistil, že se lidé i přes varování vydávají na zamrzlou vodní plochu, která je silná jen 10 cm.
28.12.2009 21:40 |

podobné články

Nebezpečné zvířecí hračky z obchodů: Neohrožujete i vy život svého křečka?

 
Zverimexy nabízejí širokou paletu chovatelských potřeb pro křečky a křečíky. Průhledné běhací koule, vesmírné klece propojené trubkami v různých barvách, vata na tvorbu hnízda, vodítko pro křečky na procházky po venku, nabarvené krmení a směsi pro křečky v designově vystylovaném obalu, různé pamlsky a kokina, abyste měli čím svého mazlíčka potěšit. Napadlo by vás ale, že to, co Vám doporučí nebo prodají ve zverimexu, nemusí být vůbec vhodné, ba dokonce tím můžete ohrozit život vašeho zvířátka? Jak se asi cítí Váš křeček?! Toto byl jen úzký výčet věcí, které jsou pro křečky zcela nevhodné, některé až dokonce nebezpečné! I na trhu potřeb pro mazlíčky se snaží výrobci a prodejci vydělat. Vyrábí to, co se líbí lidem a zejména dětem – tj. vše barevné, v roztomilých tvarech a stylovém designu, který se hodí do dětského pokojíčku. A prodejcům jde zase primárně o to, aby zboží prodali. Nikdo z nich ale nemyslí na opravdové potřeby křečků. Pokračujte v článku a podívejte se, čím a proč jsou jednotlivé doplňky pro křečíky nebezpečné:
09.02.2016 12:05 |

podobné články

Tipy na léto: Kolik stojí lékaři v Chorvatsku!

 
Zní to lákavě: Nutné a neodkladné ošetření mají Češi v Chorvatsku zdarma. Jenže to má háček – musíme si zaplatit poplatek za spoluúčast, který může být až 10 500 korun. Proto se vyplatí komerční cestovní pojištění, které stojí jen zhruba 20 korun denně.
08.06.2011 06:05 |

podobné články

Jen tak nakouknout Freudovi do postele...

 
Kanadsko-britsko-německo-švýcarský film Nebezpečná metoda se rozhodl prozkoumat osobní světy těch, které dnes většinou vidíme jako bronzové hlavy v muzeích nebo černobílé obrázky v odborných bichlích. Velikáni psychologie Sigmund Freud a Carl Gustav Jung jako filmové postavy? To zní lákavě.
18.01.2012 17:05 |

podobné články

Zvláštní hrané video k Metal Gear Rising: Revengeance

 
Metal Gear Rising je zvláštní projekt. Vyměnil vývojáře z Kojima Productions na Platinum Games (Bayonetta, Vanquish), přidal podivný podtitul Revengeance a z odhalovacího videa z VGA to vlastně ani moc jako Metal Gear nevypadá. Spíš jako typická Platinovská rubačka v Metal Gear kabátku. Což samo o sobě zní taky lákavě. A teď se nám navíc ještě hra prezentuje docela zvláštním...
18.05.2012 10:45 |

podobné články

Jen pro silné žaludky: Podívejte se, jak se Geňa narval do latexu!

 
Krásná žena zahalená do černého latexu, který obepíná její sexy křivky od shora až dolů. Představa, která zní nadmíru svůdně. Méně lákavé už však je, když se do kostýmu Catwoman obleče tlouštík Richard Genzer (46).
29.07.2013 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Genzer (437 článků)