Článek

Změní se po aféře s Růžičkou český hokej?

 
Ve srovnání s českou fotbalovou scénou platil český hokej vždy za ten čistější a férovější sport. To ale letos na jaře změnilo jedno šikovně sestříhané video a tvrzení podnikatele Miroslava Palaščáka o poskytnutí úplatku ve výši 500 tisíc korun Vladimíru Růžičkovi za to, aby mohl jeho syn David Palaščák působit v extraligové Slavii, kterou právě Růžička v té době trénoval. Vzhledem k hokejovému mistrovství světa však bylo vyšetřování údajné korupce reprezentačního trenéra odsunuto na druhou kolej. A když extraligový Chomutov po ukončení hokejového šampionátu oznámil, že s Růžičkou podepsal desetiletou smlouvu, zdálo se, že je celá aféra zapomenuta...
07.07.2015 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Růžička (319 článků) , Vladimír Růžička (315 článků) , David Růžička (3 články) , David Růžička (3 články)
Podobné články

Budějovická válka o hokej pokračuje

 
V Českých Budějovicích zuří hokejová válka. Mountfield s Motorem stojí proti legendám Bělohlavovi, Turkovi a dalším, sdruženým ve společnosti CB Hokej 2013. Pronájem haly získala od města právě společnost CB Hokej 2013, kterou podporují i místní fanoušci.
29.07.2013 17:05 |

podobné články

Nejznámější ústecký bezdomovec Indián záhadně zemřel: Hrával hokej s Růžičkou

 
Život plný vzestupů a pádů je u konce. Ústecký bezdomovec Jaroslav Dvořák, pro své vzezření přezdívaný Indián, bohužel zemřel v nemocnici poté, co ho v polovině prosince našli pomláceného na ulici.
08.02.2017 12:55 |

podobné články

Příběh ústeckého bezdomovce Indiána (†52): Hrál hokej s Růžičkou a vydělával půl milionu měsíčně

 
Byl úspěšný hokejista, jezdil drahými auty, měl rodinu, ale nakonec skončil bez střechy nad hlavou. Nejznámějšímu ústeckému bezdomovci Jaroslavu Dvořákovi (†52), kterému kvůli čelence s ptačími péry říkali Indián, se nakonec ulice stala bohužel osudnou. Jak se kdysi úspěšný muž dostal na dno a jak se s pádem vyrovnával?
09.02.2017 05:10 |

podobné články

Smrt bezdomovce, který hrál hokej s Růžičkou: Alkohol z něho udělal postrach

 
Zpráva o smrti ústeckého bezdomovce Jaroslava Dvořáka známého jako Indián, se během chvíle rozšířila celým městem. Místní na muže s pestrou minulostí vzpomínají v dobrém, i když nebyl vždycky příkladným občanem. Podle některých z něj alkohol udělal postrach. Přesto se mnoho lidí spojilo a chtějí finančně přispět na Indiánův pohřeb. Rodina ale peníze nechce...
09.02.2017 13:00 |

podobné články

Kvíz na téma "Český hokej", nasbíráte plný počet bodů?

 
Celý svět žije momentálně MS v hokeji, které náš tým zahájil na jedničku. Jak dobře znáte český hokej vy? Troufnete si na kvíz, který se netýká ničeho jiného, než právě našeho hokeje? Kvíz obsahuje 20 otázek!
08.03.2016 14:40 |

podobné články

Robert Reichel táhne český hokej z bahna: Spasitel?

 
To jsou paradoxy! V roce 1996 načal Robert Reichel (40) jako kapitán národního týmu zlatou éru českého hokeje. Teď jako trenér vede kluky v roce vídeňského zlata narozené! Po vítězství na turnaji v Salcburku táhne z bahna mládežnický hokej stejně jako Jaroslav Hřebík fotbal.
25.08.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Reichel (23 článků)

Kreuziger sledoval cyklistické MS v televizi, ale vyrazil na hokej a cyklokros

 
Roman Kreuziger sice na mistrovství světa ze zdravotních důvodů nestartoval, nepřestal však trénovat a kromě toho stihl i další věci, jako fanoušek zašel na hokej a na cyklokros. Český jezdec stáje Astana to uvedl v pondělí na svých webových stránkách.
26.09.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Máme recept na naše vítězství v hokeji: Navlečte české repre bílé dresy a zlato je naše. Podívejte se na důkazní fotografie!

 
Dnes nám to začíná, nejsledovanější sport na "zimní olympiádě":http://www.extra.cz/tema/soci-2014 je samozřejmě "hokej":http://www.extra.cz/tema/hokej a o to víc bude český divák napnut jako kšandy. Podaří se zopakovat úspěch z Nagana, kdy jsme porazili Rusy? Výhra by byla o to sladší, že sborná, náš odvěký největší nepřítel, je letos doma a porážka by tak pro ně měla daleko trpčejší příchuť.
13.02.2014 10:15 |

podobné články

Hnutí Brontosaurus: Český hokej pro Tibetské děti

 
Malý Tibet leží v severní indii a je posledním místem na světě s nepotlačenou tibetskou kulturou. V zimě je zde -- 30 °C a oblast je 5 měsíců uzavřená okolnímu světu. Pro zkrácení dlouhých zimních dnů by organizace Brontosauři v Himalájích ráda umožnila tamní dětem hrát hokej. Jejich inciativu můžete podpořit přispěním do veřejné sbírky nebo jet do Malého Tibetu pomoci jako dobrovolník.
04.04.2017 15:50 |

podobné články

Šéf Volkswagenu Winerkorn odstoupil kvůli aféře s emisemi

 
Situace kolem Volkswagenu nabírá na obrátkách. Ve středu rezignoval ředitel automobilky Martin Winterkorn, který tak přijal osobní zodpovědnost za skandál, týkající se manipulace s emisemi.   K aféře se během středy vyjadřovali i někteří politici. Spolkové ministerstvo dopravy popřelo, že vědělo o technologii, díky které automobilka manipulovala s emisemi. Český ministr dopravy Daniel Ťok pak po jednání se zástupci koncernu, pod který spadá i tuzemská Škoda Auto, prohlásil, že situaci prošetří i v Česku a případně svolá majitelé závadných vozů ke kontrole.   
23.09.2015 15:50 |

podobné články

Jak změní penzi důchodová reforma?

 
Se změnou penzijního systému se změní i výše penze. Komu důchod vzroste a komu se naopak sníží? Jak se změní výše penzí vyplácených z průběžného penzijního systému? A jak výši příjmů v důchodu ovlivní fondový systém – 2. pilíř?
23.03.2011 22:05 |

podobné články

Kate: Tohle všechno se jí odteď v životě změní

 
Její život se absolutně změní. Kate Middleton (29) se svatbou s princem Williamem dostává do úplně nového světa. V Buckinghamském paláci a po boku nástupníka trůnu už její svět nikdy nebude jako předtím. A tohle všechno se podle magazínu Gala v jejím životě totálně změní…
30.04.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Kate Middleton (917 článků)

Pražská MHD změní jízdní řády denních i nočních spojů

 
V pražské MHD se od konce prázdnin změní intervaly denních i nočních spojů a přibude zastávek na znamení, některé zastávky změní své názvy. ČTK to dnes sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která organizuje pražskou veřejnou dopravu. Změny začnou platit od 30. srpna. S ukončením letního prázdninového provozu se vrací většina jízdních řádů do původní podoby bez prázdninového omezení.
19.08.2015 14:30 |

podobné články

Reportáž: Sledge hokej na vlastní kůži. Dřina větší než na bruslích

 
Čeští reprezentanti ve sledge hokeji se chystají na svou premiérovou účast na paralympiádě ve Vancouveru. Měl jsem možnost si s nimi zahrát hokej podle jejich pravidel.
09.10.2009 11:55 |

podobné články

NHL 10 je opět skvělý hokej. Ale jen na konzole

 
EA Sports posunuli svůj hokej zase o něco dál.
27.10.2009 00:10 |

podobné články

Invalidní vozík ze Zlína umožní běžné přemisťování, lyžování, bruslení i hokej

 
Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) navrhli unikátní novou pomůcku pro handicapované sportovce: variabilní vozík pro tělesně postižené je lehký, má jedinečný design, umožňuje pohodlné přemístění z místa na místo jako klasický invalidní vozík, navíc se ale dá snadno přeměnit na kolo, in-line brusle, skibob nebo pomůcku pro sledge hokej. Model vozíku měl mezinárodní premiéru na paralympiádě ve Vancouveru.
22.04.2010 08:05 |

podobné články

ZLATÍ HOŠI: Hokej je jen pro boháče, říká Čumpelík

 
Vyhozený trenér mládežnických týmů pražské Slavie Jiří Čumpelík si stojí za tím, že hokej je pouze pro bohatší rodiny.
22.09.2010 16:25 |

podobné články

VIDEO: Topolánek trénuje hokej! Jede hrát do Ruska

 
VIDEO: To je tedy gól! Už udělal díru do světa jako politik, model "s gulama" od Berlusconiho bazénu i jako učitel ekonomie. Teď se ale expremiér Mirek Topolánek (54) vrhl na dráhu sportovce! Odjíždí hrát hokej do Ruska!
17.11.2010 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2159 článků)

PETICE! Přes čtyři tisíce lidí bojuje za hokej ve Varech

 
Boj o peníze města pro hokej pokračuje. Nadále tak hrozí zánik karlovarského hokejového klubu.
15.02.2011 11:15 |

podobné články