Článek

Změní monitory a tablety lidstvo? Do dálky už nekoukáme, přibývá krátkozrakých

 
Do roku 2020 má být myopií neboli krátkozrakostí ohrožena třetina celého lidstva. V České republice je krátkozraká zhruba pětina lidí, ale v jihokorejském Soulu či v Číně je to téměř každý. Lidským očím nesvědčí dlouhodobé jednostranné zaostřování na blízkou vzdálenost. Nelze z toho vinit pouze sledování obrazovky, monitoru či tabletu, jsou to však významné rizikové faktory, informují ve středu Lidové noviny.
04.11.2015 14:30 |

podobné články

Podobné články

Monitory za sedm milionů zmizely za patnáct minut!

 
Tak tomu se říká rychlá krádež! Pouhých patnáct minut stačilo čtyřem zlodějům, aby ze skladu výrobce v průmyslové zóně v Brně odcizili LCD monitory za sedm milionů korun! A odvezli je na druhý konec Brna do Bystrce.
22.04.2009 18:28 |

podobné články

V Litvě unesli český kamion s monitory! Náklad zmizel, vůz shořel!

 
Neznámí zloději ve středu v centrální Litvě unesli český kamion, který převážel počítačové monitory. Zmocnili se nákladu a vozidlo později zapálili, informují webové portály deníků Lietuvos rytas a Kauno diena.
11.11.2011 10:45 |

podobné články

Huť ArcelorMittal Ostrava zakoupila monitory dechu pro FN Ostrava

 
ArcelorMittal Ostrava zakoupila prostřednictvím Nadace Křižovatka dvanáct nových monitorů dechu pro novorozence z Fakultní nemocnice Ostrava (FNO). Monitory byly dnes předány neonatologickému oddělení za účasti zástupkyně primáře MUDr. Hany Wiedermannové a zástupců Nadace Křižovatka a huti ArcelorMittal Ostrava. Hodnota daru činí 29 tisíc korun
29.01.2014 10:00 |

podobné články

Monitory dechu pomáhají novorozencům

 
Dvacet nových monitorů pomáhající dětem ohroženým „Syndromem náhlého úmrtí“ (SIDS) převzali v Nemocnici Na Bulovce primáři Neonatologického oddělení Martin Čihař a Pediatrického oddělení Ivan Peychl. Monitory nemocnici věnovala Nadace Křižovatka.
28.10.2014 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (55 článků)

Gigacomputer: Válka technologií, zvítězí tablety nad notebooky?

 
Po celosvětovém úspěchu tabletu iPad od Applu začali výrobci postupně zaplavovat trh se spotřební elektronikou tablety různých značek i no name produktů z Číny. Zpočátku se mohlo zdát, že se jedná o módní vlnu, která brzy odezní. Dnes však tablety ukrajují stále větší koláč z trhu všech mobilních zařízení. V čem tedy dokáže tablet nahradit plnohodnotně notebook a na co je krátký?
14.03.2013 12:00 |

podobné články

Alza.cz zaplavuje Česko tablety zdarma!

 
Odborníci říkají, že tablety představují budoucnost počítačové techniky. Zájem o tablety tento předpoklad potvrzuje: Akce, při které Alza.cz rozdává 100 tabletů týdně zdarma, je velice úspěšná. Až tak, že se Alza.cz rozhodla akci prodloužit - ale jen do 14. dubna!
05.04.2013 16:05 |

podobné články

V komunitním centru Prádelna jdou s dobou i senioři, teď absolvovali kurs práce s tablety, vysvětluje místostarosta

 
ROZHOVOR Používání počítače dnes patří mezi základní dovednosti již nejen mladé a střední generace, nýbrž i seniorů. V souvislosti s masovým rozšiřováním internetového pokrytí a požadavků na mobilitu se stále oblíbenějšími stávají tablety, které u běžných uživatelů pomalu nahrazují klasické stolní počítače i notebooky. Klub SENzačních SENiorů v Komunitním centru Prádelna byl vždy velmi aktivní a progresivní, proto nepřekvapí, že se zapojil do tzv. Vodafone akademie, v jejímž programu byl i celodenní seminář, na kterém se senioři do detailů seznámili právě s prací s tablety. Celou akci nám přiblížil 1. místostarosta MČ Praha 5, JUDr. Petr Lachnit.
26.02.2014 11:10 |

podobné články

Tablety prvňákům? Nejdřív ať se naučí psát, vzkazují kantoři

 
Záměr ministra školství Marcela Chládka (ČSSD) zavést plošně už do prvních tříd tablety, které by si mohly děti nosit i domů, vyvolává potlesk i paniku. Na jedné straně je prokázáno, že pro děti je práce s tablety přínosná, na straně druhé může jít o hazard se zdravým rozvojem dítěte. Oba tábory se však shodují, že školy se musí na nástup nových technologií důkladně připravit.
16.05.2015 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (600 článků)

Skála (KSČM): Ruské priority za časů krátkozrakých podrazů

 
Putinův projev je příliš obsažný na to, aby se dal operativně zpřístupnit i v úplném překladu. Spolu s originálem a anglickou mutací v přílohách proto česky aspoň pár nosných pasáží.
05.12.2014 09:32 |

podobné články

Havel: Pokud se lidstvo nevzpamatuje, civilizaci čeká katastrofa

 
Pokud lidstvo nezmění svůj přístup k tomu, co ho obklopuje, a nebude pokornější, vřítí se civilizace do katastrofy, je přesvědčen exprezident Václav Havel. Lidstvo se podle něj může vzpamatovat jen tehdy, "pokud se utká se svojí krátkozrakostí, tupým přesvědčením o své vševědoucnosti a nabobtnalou pýchou". Řekl to v neděli při slavnostním zahájení 14. ročníku mezinárodní konference Forum 2000.
10.10.2010 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4382 článků)

Plzeňský Čišovský: Nekoukáme, kdo před námi stojí

 
Plzeň si v prvním zápase třetího předkola Ligy mistrů na norský Rosenborg věří.
27.07.2011 16:20 |

podobné články

Parádičky s míčem a frisbee: Borci se trefují z dálky do koše

 
Po internetu se šíří toto skvělé video. Partička sportovců předvádí, co všechno dokáže s basketovým míčem a létajícím talířem. Z veliké dálky se trefují do koše. Z některých kousků opravdu zůstává rozum stát.
15.10.2011 13:50 |

podobné články

Lišák Horváth! Na brankáře Spartaku Moskva vyzrál z velké dálky

 
Plzeňský kapitán Pavel Horváth je pro svůj tým i nadále velmi platným hráčem. Skvělou kopací techniku ukázal zkušený středopolař i v přátelském utkání se Spartakem Moskva, kde překopnal soupeřova brankáře z velké dálky.
16.07.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Horváth (156 článků)

VIDEO: Tahle pumelice z dálky zajistila Ajaxu titul a málem přelomila břevno

 
Krásná dělovka z dálky pomohla Ajaxu ke čtvrtému titulu v nizozemské lize v řadě. Tenhle gól si Dán Lasse Schöne určitě bude pamatovat.
28.04.2014 07:50 |

podobné články

Výstava Tajemné dálky vrcholí, v neděli muzeum otevře do sedmi večer

 
Už jen do neděle 22. února potrvá v olomouckém Muzeu moderního umění výstava českého symbolismu Tajemné dálky. Vzhledem ke zvýšenému zájmu návštěvníků v posledních dnech bude v neděli muzeum otevřeno zdarma až do 19 hodin. Ve stejný čas pak symbolickou tečku za výstavou učiní koncert písničkáře Vladimíra Merty v Divadle hudby.
19.02.2015 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (7 článků)

RECENZE: Tajemné dálky ztrácející se v tunelu

 
Tajemné dálky je název výstavy o symbolismu v českém výtvarném umění v letech 1880 – 1914, kterou připravila Národní galerie v pražském klášteře sv. Anežky České.
06.05.2015 11:55 |

podobné články

CES: To jsou tablety, 3D a rychlý internet

 
Jak se předpokládalo, letošní elektronické výstavě CES dominují tablety. Pozadu nezůstalo ani 3D a připojení k internetu.
10.01.2011 11:45 |

podobné články

Tablety ovládnou trhu. Čínské firmy do nich vkládají naděje

 
Světově čtvrtý největší výrobce osobních počítačů Lenovo Group předpokládá, že trh s počítačovými tablety a další mobilní technikou s napojením na internet poroste tak rychle, že této skupině produktů vytvoří samostatnou výrobní divizi.
19.01.2011 11:10 |

podobné články

Jako raketa. Tak stoupá trh s počítačovými tablety!

 
Světový trh s počítačovými tablety vzrostl za čtvrté čtvrtletí o neuvěřitelných 120 procent na téměř deset milionů kusů.
31.01.2011 16:00 |

podobné články