Článek

Zlatavý mok, který jen tak někde neochutnáte

 
Pivko má na „pětce“ tradici. Rejtar, Uzenáč, Bohatýr nebes, Bastard, Divá Bára, Starej Procházka. Napadlo by vás, že jde o názvy piva? Podobné tekuté lahůdky vaří jeden z rodinných rukodělných pivovarů v Praze 5. Od obyčejné desítky až po docela zrádnou sedmnáctku. A chuť? Podle zkušených pivních znalců by klidně mohla konkurovat osvědčeným značkám.
11.09.2015 14:05 |

podobné články

Podobné články

Homer ví své! Přečtěte si 6 důvodů, proč je dobré pít pivo

 
Zlatavý mok, který je oblíbený již dlouhou řadu let, není jen chutným pitivem, ale má řadu dalších, zdraví prospěšných vlastností. Přečtěte si proto plusy, které tento alkoholický nápoj skrývá, a honem pro něj!
16.09.2013 22:10 |

podobné články

Tekutý chléb: Lék nebo kalorická bomba?

 
Na jedno pivo se chodí, dvě jsou málo, po třetím se neodchází, říká známé české přísloví. Je to tak, zlatavý mok stále patří mezi nejoblíbenější nápoje českého národa, nejen pro svou dlouholetou tradici. Je ale skutečně tak zdravé, jak rádi říkají pivaři?
03.11.2011 06:05 |

podobné články

VIDEO: S ženou na zádech si doběhli pro pivo

 
Ženatí milovníci piva pro zlatavý mok udělají cokoliv. Do finského města Sonkajarvi se sjeli manželé z celého světa, aby se utkali v překážkovém běhu s manželkami přehozenými přes ramena. Vítěz získá tolik piv, kolik váží jeho žena. Tento netradiční závod letos vyhrál domácí pár, ale jen těsně. Čtyři vteřiny za nimi jim dýchali na záda manželé z Estonska.
08.07.2012 20:40 |

podobné články

Tomáš Erlich: Sládci ředí pivo vodou! Nejhorší pivní nešvary...

 
Prachy, prachy a zase jen prachy! Nic jiného výrobce potravin, a dokonce piva, nezajímá! Šidí se už i zlatavý mok!
15.08.2012 05:15 |

podobné články

Máte rádi pivo? A víte, že se s ním dají dělat i jiné věci než si ho jen lít do chřtánu? Vyzkoušejte následujících 5 tipů!

 
Je-li "pivo":http://www.extra.cz/tema/pivo jeden z vašich oblíbených nápojů, máte-li lahví nebo plechovek pořád dostatek, ale zároveň jste si vědomi faktu, že "pivo dělá hezká těla", možná vás potěší fakt, že zlatavý mok se dá využít i mnohem zajímavějším způsobem!
08.02.2014 14:15 |

podobné články

Desítkám se blýská na lepší časy

 
Česko je pivní velmoc. Zlatavý a oblíbený mok u nás vaří asi 400 pivovarů a minipivovarů. Jen loni každý z nás vypil téměř 300 půllitrů piva. Jaké chutě má český pivař a mají mu pivovary co nabídnout? Čím to je, že se lidi přesouvají k plnějším pivům?
02.10.2017 10:20 |

podobné články

Zloději v obchodě odzátkovali 1200 lahví piva, o zlatavý mok jim ale nešlo

 
Zloději v obchodě s alkoholickými nápoji v německém městě Mülheim an der Ruhr odzátkovali 1200 lahví s pivem. Víčka si odnesli, ale samotného pěnivého moku se netkli. Zjevně jim tak šlo o nasbírání co největšího počtu bodů do výherní soutěže, napsala agentura AP.
20.08.2015 18:50 |

podobné články

Ministr Jurečka pije pět kousků týdně: Chce snížit daň u piva

 
Šéfuje rezortu zemědělství, pod který spadá i oblíbený zlatavý mok. Firma Prazdroj chce zdražit plechovky a lahve o 0,8 procenta. Jde asi o 2 Kč na lahev. Kdo bude další a co s tím? Na otázky Blesku odpovídal ministr Marian Jurečka (33, KDU-ČSL).
23.07.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (612 článků)

Z pivovaru rovnou do půllitrů: Unikátní pivovod, který nadchne milovníky piva

 
Ulice středověkého města Bruggy jsou příliš úzké, aby jimi projížděla nákladní auta. Jak ale dostatečně zásobovat množství hospůdek s belgickým pivem? Řešením je přivést do nich zlatavý mok pod zemí...
04.06.2016 20:20 |

podobné články

Pirát Orlando Bloom: Zašel v Praze na pivo!

 
Být v Praze a nezaskočit na pivko? To přece nejde! Tímto nepsaným pravidlem se řídí i hollywoodské hvězdy. Výjimkou není ani Orlando Bloom (40), který se během návštěvy naší metropole nechal zlákat a zlatavý mok také ochutnal.
05.10.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Orlando Bloom (275 článků)

Pivo je dobré na kosti, tvrdí studie

 
Milovníci piva si už nemusejí vymýšlet krkolomná alibi pro objednání dalšího půllitru. Od nynějška mohou tvrdit, že posilují kosti. To, že zlatavý mok kosti zpevňuje, potvrdila studie vědců z Kalifornské univerzity, uvedla agentura Reuters.
09.02.2010 09:50 |

podobné články

Bílá pěna, láhev orosená: Je české pivo nejlepší?

 
Správně vychlazený, orosený půllitr piva je považován za jeden z našich národních pokladů. Vedle krásných žen a úspěšných sportovců je to právě pivo, které se každému vybaví, když se řekne Česká republika. A Češi jsou na svůj zlatavý mok náležitě hrdí. Samozřejmě nemáme na výrobu chmelového nápoje patent, pivo se vaří v různých obměnách po celém světě.
25.05.2011 10:35 |

podobné články

Jak paří čeští politici? V luxusu, u kytary, i u krbu!

 
Sedí do noci nad zákony, nebo umějí i pořádně zapařit? Mají rádi víno, zlatavý mok, nebo raději něco ostřejšího? A můžete je potkat i na tanečním parketu? Blesk udělal průzkum mezi předními českými politiky. Jejich oblíbeným nápojem je hlavně víno, v závěsu pak skončilo pivo a tvrdý alkohol. A jejich oblíbené hospody jsou hlavně v Praze 1!
23.07.2012 05:55 |

podobné články

Pánové, pivo dělá opravdu hezká těla: Stačí se v něm vykoupat!

 
Aby bylo jasno, pánové, nebudeme vás navádět k tomu, abyste do sebe hrnuli jedno pivo za druhým. Tentokrát se v něm vykoupete. A budete sami překvapeni, jak příznivě bude zlatavý mok působit na vaše tělo, zvlášť když ještě přiberete přítelkyni.
13.09.2012 13:30 |

podobné články

Pivo podražilo! Za kolik teď koupíte lahváče?

 
Pivní národ brečí, zlatavý mok v Česku zdražuje! Pivovarská jednička Plzeňský Prazdroj včera zvýšila ceny piva.
03.10.2012 05:10 |

podobné články

Vyražte dnes »na jedno« a buďte u světového rekordu!

 
Jestli milujete pivo a pohodovou atmosféru, pak si rozhodně nenechte ujít Český pivní festival v pražských Holešovicích! Nejenže zde můžete denně ochutnat na 70 druhů piv a vychutnávat si zlatavý mok z tupláků, dnes ale můžete být i u pokusu o zápis do knihy rekordů ve štafetovém pití různých druhů piv!
19.05.2013 05:10 |

podobné články

Český pivní festival je v plném porudu: Pojďte na jedno!

 
Pivaři mají svátek! Na Výstavišti v pražských Holešovicích teče zlatavý mok proudem a k ochutnání se nabízí na 70 druhů piv denně, a to až do 1. června. A co milovníky piva potěší ještě víc? Tuplák s pivem máte na stole do minuty!
19.05.2013 08:10 |

podobné články

VELKÉ SROVNÁNÍ: Kolik stojí pivo v Evropě a jak jsou na tom Češi? To se budete divit

 
Rádi si dopřáváte zlatavý mok i na dovolené? Podívejte se, na kolik vás vyjde v Chorvatsku, na Slovensku nebo v Německu. Kde je pivo nejlevnější a kde za jeden půllitr zaplatíte pro nás neuvěřitelných 183 korun?
31.07.2013 16:20 |

podobné články

Vyléčený alkoholik Tomáš Hanák se ve své hospodě trápí: Pivo je démant, básní žíznivě…

 
Herec Tomáš Hanák (56) si během závislosti na alkoholu prošel hotovým peklem, ale nakonec se dokázal vyhrabat ze dna a už dvacet let se pití nedotknul. Chuť na zlatavý mok přesto zůstává a všechno to zhoršuje fakt, že si herec nedávno otevřel vlastní hospodu.
15.08.2013 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hanák (123 článků)