Článek

Zkušený novinář v údivu z dění kolem Schapira: USA nás mají za satelitní stát. Vzpomeňte, co kdysi vzkázal Čechům Chirac

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Nejčastěji probíraným tématům uplynulého týdne – cestě prezidenta Miloše Zemana do Moskvy a také jeho roztržce s americkým velvyslancem v Praze – se věnuje Petr Žantovský. Zatímco rozruch z první události mu přijde naprosto absurdní, na té druhé ho udivuje, že nikde v médiích nezaznamenal úvahu o tom, že nás Spojené státy považují za pouhý satelit. Rozebírá i případ ukrajinské klavírní virtuosky, které kvůli politickým názorům zakázali vystoupit v Torontu.
11.04.2015 17:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20442 článků)
Podobné články

Jacques Chirac NEPŘIŠEL k soudu! Údajně ZTRATIL PAMĚŤ!

 
Bývalý francouzský prezident Jacques Chirac se v pondělí nedostavil k soudu, před kterým je obžalován z korupce, informuje agentura AFP. Soudce přečet zprávu, ve které lékaři píší, že Chirac je nemocen a utrpěl zprávu paměti.
05.09.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jacques Chirac (21 článků)

Stárnoucí Chirac koketoval s blondýnou, vytočil manželku. VIDEO

 
Francouzský prezident Jacques Chirac nenechá i v pokročilém věku žádnou krásku bez povšimnutí. Doma má ale peklo.
19.06.2009 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jacques Chirac (21 článků)

Chirac půjde před soud za zpronevěru, hrozí mu 10 let vězení

 
Bývalý francouzský prezident Jacques Chirac stane v listopadu před soudem. Za zpronevěru na pařížské radnici mu hrozí trest až 10 let za mřížemi a pokuta přes půl milionu eur.
27.03.2010 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Jacques Chirac (21 článků)

Francouzský exprezident Chirac zaplatí půl milionu eur, aby se vyhnul soudu

 
Bývalý prezident Francie Jacques Chirac zaplatí pařížské radnici 550 tisíc eur (13,6 milionu korun) výměnou za to, že proti němu město stáhne obvinění z korupce. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.
26.08.2010 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Jacques Chirac (21 článků)

EXPREZIDENT Francie Chirac JE SOUZEN, hrozí mu 10 let vězení

 
Poprvé v historii Francie stanula před soudem hlava státu. A to bývalý prezident Jacques Chirac, který zemi vládl do roku 2007. Hrozí mu dokonce až deset let vězení.
07.03.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jacques Chirac (21 článků)

Obžalovaný Chirac ztratil paměť! Soudu to nevadí a proces proběhne bez něj!

 
Případ bývalého francouzského prezidenta Jacquese Chiraka, který je obžalován z korupce, bude soud projednávat v jeho nepřítomnosti. Rozhodl o tom v pondělí soudce poté, co lékaři shledali, že Chirac je nemocen a utrpěl ztrátu paměti, píše agentura AFP.
05.09.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jacques Chirac (21 článků)

Francouzský exprezident Chirac je kvůli bolestem v nemocnici

 
Bývalý francouzský prezident Jacques Chirac byl dnes hospitalizován kvůli bolestem v noze, které mu způsobuje dna. Politik touto nemocí již dlouhodobě trpí. Chirakův život není v ohrožení.
18.02.2014 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jacques Chirac (21 článků)

Martin Kupka: Nad projevy řady komunistů zůstávám stát v němém údivu. Babiš je pouští k moci a jejich sebevědomí závratně roste

 
ROZHOVOR „Šlo mu o gesto a vyjádření jiného postoje – ukázat Rusku, že jejich pozici tady bereme vážně,“ říká k úkolu od prezidenta Miloše Zemana pro BIS o prověření skladování novičoku místopředseda ODS Martin Kupka. Za běžných okolností by se premiér musel hlasitě ohradit: „Jestli se nic takového nestalo, znamená to, že se dál posouváme mimo normální politiku,“ varuje. Nad projevy komunistů zůstává stát „v němém údivu“ a hovoří nejen o jejich neuvěřitelné demagogii.
28.03.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20442 článků)

Manželka velvyslance Schapira dala rozhovor českému magazínu. Jeho obsah vás možná překvapí

 
Rozhovor s Tamarou Newbergerovou přinesl dnešní deník Hospodářské noviny. Newbergerová je manželkou velvyslance USA v České republice Andrewa Schapira. Předtím, než se s ním do Česka vydala, budovala kariéru v oblasti IT. I přestože umí několik světových jazyků, čeština je pro ni minovým polem, jak říká.
25.09.2015 08:51 |

podobné články

Babišovy noviny napsaly, co prý Schapira v ČR zajímá víc než Zeman

 
Zatímco americký velvyslanec v ČR Andrew Schapiro vešel do povědomí veřejnosti díky roztržce s prezidentem Milošem Zemanem kvůli jeho záměru navštívit vojenskou přehlídku v Moskvě, ve skutečnosti je pro Schapira příznačný velký zájem o fungování české justice. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
09.05.2015 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20442 článků)

Ovčáček chce k narozeninám „hlavu“ emisara Schapira. Zeman ho ale nařkl křivě

 
Spor Pražského hradu a americké ambasády kulminuje. Na velvyslance Andrewa Schapira už si troufl i hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který na sociální síti oslavuje odchod ambasadora z funkce. Naopak šéf Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) nebo ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) vyzývají prezidenta Miloše Zemana k omluvě. Ve středu totiž uvedl, že Schapiro na Hradě 28. října chyběl, on přitom ale na oslavách státního svátku byl.
10.11.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (680 článků) , Miloš Zeman (20442 článků) , Marian Jurečka (618 článků)

Neziskovkářka Kalibová, která udává lidi za to, co píší a dostala cenu od Schapira. Zjistili jsme o ní hodně zajímavé věci

 
Právnička Klára Kalibová, ředitelka neziskové organizace In Iustitia, si klade za cíl všemi dostupnými cestami pomoci obětem trestných činů páchaných z nenávisti. Nyní se mimo jiné pokusila zjistit, jak efektivně se v Česku bojuje proti projevům nenávisti na sociálních sítích. Za svou činnost dostala v minulosti cenu od amerického velvyslance Andrewa Schapira. Jenže nic není zřejmě tak růžové...
06.08.2017 16:15 |

podobné články

USA ukázaly satelitní snímky, podle nichž prý Rusko střílelo na Ukrajinu

 
Ministerstvo zahraničí USA zveřejnilo satelitní snímky, podle nichž prý Rusko tento týden střílelo rakety na cíle na východní Ukrajině, a to ležící i přes jedenáct kilometrů od hranic.
27.07.2014 22:05 |

podobné články

Velvyslanectví USA reaguje na slova prezidenta Zemana

 
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ostře zkritizoval velvyslance USA v Česku Andrewa Schapira za výrok, že Zemanova cesta do Moskvy může působit zvláštně, když tam řada západních politiků odmítla jet. Zeman velvyslanci na oplátku vzkázal, že má dveře na Hrad zavřené.
05.04.2015 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20442 článků)

Diablo III se vám bude měnit před očima

 
Vzpomeňte si na tu radost, když po dlouhém hledání a zkoušení konečně objevíte skill, se kterým vaše postava žne nepřátele v Diablo III s lehkostí a ladností ztepilé kolchozačky. A pak si vzpomeňte na ten vztek, když vám skill přestane po pár dnech fungovat. Člověk by s hrou nejraději praštil, ale nakonec od toho upustí. A udělá dobře, protože podobné věci se...
29.05.2012 16:20 |

podobné články

Expert odráží útoky na Zemana: Vzpomeňte, jak se pilo na Hradě za Havla!

 
Deník MF DNES a server iDNES.cz se stále navážejí do Miloše Zemana. Nepřestávají vyzdvihovat jeho údajný alkoholismus. Poslanec Jeroným Tejc ale Zemana nikdy neviděl "mluvit z cesty", narozdíl od některých střízlivých politiků. Mediální expert Petr Žantovský pak vzkazuje:. „Vzpomeňte, kolik se toho vypilo na Hradě za éry Václava Havla."
03.02.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Jeroným Tejc (657 článků) , Miloš Zeman (20442 článků) , Petr Václav (737 článků)

Vzpomeňte si na Káju Maříka, vyzývá komunistka Stropnického a poslance

 
Vzpomeňte si na krásný kraj Káji Maříka, vyzývá ve svém textu komunistka Pavla Šlahúnková. Reaguje tak na rozhodnutí ministra obrany Martina Stropnického, který hodlá podpořit návrh zákona o zrušení vojenského újezdu v Brdech.
09.03.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1654 článků)

Putin vstoupí do dějin jako někdo, kdo uvrhl Rusko do problémů, řekl na Frekvenci 1 novinář

 
Ve stínu posledního ukrajinského dění je novinář a publicista Jefim Fištejn, „světoobčan s americkým občanstvím“, jak se sám charakterizoval, zván do řady pořadů, aby okomentoval aktuální dění na Ukrajině. „Lavina faktů znemožňuje vidět skutečnost,“ soudí. „Jednoho kalného rána jsme se probudili a od toho dne neplatí mezinárodní řád, jak se vytvořil po druhé světové válce,“ říká v Kyjevě narozený známý novinář a absolvent žurnalistiky na Lomonosově univerzitě s odkazem na ruskou činnost na Krymu.
09.03.2014 19:15 |

podobné články

Zemanův útok na velvyslance USA Schapira: Velice, velice výživná dohra

 
Komentátor Jiří Leschtina se v komentáři pro Reflex.cz pustil do prezidenta Zemana. Pokud si hlava státu může dovolit o velvyslanci USA Schapirovi říkat, že se na svůj post dostal skrze „svého druhu korupci“, lze ve stejném duchu říci, že je Miloš Zeman „svého druhu kolaborant“. Těmito slovy ovšem novinář rozpálil takřka doběla předsedu Asociace krajů a hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD).
07.07.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2318 článků) , Miloš Zeman (20442 článků)