Článek

Zkušený lidovec bije na poplach. Data pacientů jsou prý v ohrožení

 
Návrhu na zamítnutí bude ve Sněmovně patrně čelit novela o zdravotních službách, která mimo jiné zřídí nový neveřejný registr zdravotníků a modernizuje další databáze. Jeho podání ohlásil lidovec Ludvík Hovorka v souvislosti s pochybami o ochraně dat. Sněmovna dnes druhé čtení předlohy nedokončila. Kdy se k ní vrátí, není jasné.
26.01.2016 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Hovorka (27 článků)
Podobné články

Komunální politik bije na poplach kvůli Klinice. Měl by ji prý prohledat protiteroristický útvar

 
Místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu se znovu vyjadřuje ke komunitnímu centru Klinika. Už před několika dny vyzval primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) a další členy vedení hlavního města, aby vzali v potaz rizika spojená s tímto komunitním centrem. Reakce se mu zřejmě nezdála dostatečná, takže Bellu znovu bije na poplach.
09.05.2016 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (550 článků) , Alexander Alexander (137 článků)

Lidskoprávní organizace bije na poplach: Tento muž nesmí být ředitelem CIA, protože...

 
Lidskoprávní organizace Human Rights Watch bije na poplach. Mike Pompeo, který se má stát ředitelem CIA, by jím podle lidskoprávních aktivistů být neměl, jelikož údajně dvojznačně odpovídal na otázky ohledně mučení zadržených osob a hromadného narušování soukromí občanů USA.
21.01.2017 14:00 |

podobné články

GTS ukázala, jak na Big Data

 
Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) připravil na konci září pro své zákazníky seminář na téma Data Governance a Big data. Šedesát návštěvníků z více než třiceti firem se seznámilo s problematikou Big Data a právní regulace Data Governance, včetně praktických příkladů práce s daty ve společnosti Tesco. Součástí semináře bylo i představení nové služby GTS Databáze jako služba.
30.09.2014 19:10 |

podobné články

Medical Data Transfer: Pojišťovny domácí monitoraci nepodporují, zájem lékařů i pacientů však narůstá

 
Stát a pojišťovny se věnují problematice domácí monitorace pacientů jen velice okrajově, přesto však zájem lékařů i pacientů o toto řešení výrazně narůstá. Vyplývá to z aktuálních statistik specializovaného nestátního zdravotnického zařízení Medical Data Transfer, které hodnotí počty pořízených EKG záznamů v rámci uplynulých 5 let. Podle nejnovějších dat bylo v 1. pololetí roku 2013 prostřednictvím mobilního telefonu odesláno 45krát více záznamů, než ve stejném období roku 2009.
23.08.2013 10:05 |

podobné články

Svaz pacientů ČR vyzývá k zavedení léčby pacientů kmenovými buňkami u pacientů s diabetickou nohou

 
Svaz pacientů ČR se znovu vrací k otázce hrazení léčby diabetické nohy kmenovými buňkami. Je trestuhodné, že po kritice jednoho poslance se ministerstvo zdravotnictví zaseklo a neřeší záchranu nohou u diabetických pacientů.
26.02.2015 10:56 |

podobné články

V Česku je málo sester. Zdraví pacientů je prý v ohrožení

 
Zdravotních sestřiček se v Česku nedostává. Podle České televize je prý situace už natolik vážná, že to může ohrozit péči o pacienty. Česká asociace sester bije na poplach a již teď hlásí, že pacientům není vždy poskytována taková péče, jakou by potřebovali. Jednou z překážek je např. nedostatek kvalitních pomůcek.
14.10.2013 17:05 |

podobné články

KCT Data uzavřela strategické partnerství se společností COPA-DATA

 
KCT Data, s.r.o., přední česká společnost poskytující široké portfolio služeb v oblasti podnikových informačních systémů, uzavřela strategické partnerství s rakouskou společností COPA-DATA GmbH v oblasti integrace výrobních a obchodních dat. Jedná se o integraci nového softwaru zenon 7.10 do podnikového informačního systému SAP.
22.05.2013 18:45 |

podobné články

Do Česka přijíždí SAP Big Data Truck

 
Že si pod pojmem Big Data neumíte nic představit? Snadná pomoc. Do Česka právě dnes dorazil SAP Big Data Truck, na jehož palubě se na vlastní oči můžete přesvědčit o tom, že analýza a zpracování takzvaných velkých dat může zrychlit dopravu i závodní automobil, fotbalistům pomoci vylepšit přihrávku nebo obchodníkům lépe poznat zákazníka. Přesvědčit se o tom můžete na vlastní oči v SAP Big Data Trucku. Ve středu a ve čtvrtek je expozice otevřena pro veřejnost.
13.10.2014 16:10 |

podobné články

Úřad pro kontrolu léčiv sbírá data pacientů nezákonně, tvrdí ochránci soukromí

 
Citlivá data o zdraví pacientů sbírá Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) podle ochránců soukromí nezákonně. Proti úternímu rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) se může ústav do konce srpna odvolat. Verdikt uvítala Česká lékárnická komora, která dala podnět k prošetření.
04.08.2009 13:05 |

podobné články

Fakultní nemocnice Brno léčila od začátku roku již přes sto pacientů se žloutenkou

 
Fakultní nemocnice Brno momentálně léčí devatenáct pacientů s infekčním onemocněním hepatitidy A, nebo-li se žloutenkou, kteří jsou umístěni na Klinice infekčních chorob FN Brno. Ještě před několika týdny to bylo 10 pacientů. Od začátku letošního roku tak již FN Brno vyléčila přes sto pacientů, přičemž běžný počet s tímto typem infekce býval v minulých letech maximálně do deseti případů ročně.
05.08.2016 21:50 |

podobné články

Svoboda a demokracie v naší zemi jsou ohroženy, bije na poplach filozof Kroupa

 
Není vám lhostejný osud demokracie v Česku? Tak o ni pečujte, žádá disident, filozof a bývalý politik Daniel Kroupa v „Demokratickém manifestu“. Má totiž za to, že svoboda a demokracie v naší zemi jsou ohroženy. Nelze prý přitom popřít, že pro toto ohrožení připravili půdu sami demokratičtí politici, kteří s pomocí slovníku politické korektnosti vytlačovali z veřejného prostoru debatu o reálných obavách občanů.
30.09.2016 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Svoboda (22 článků)

Do registru GLORIA™-AF je zařazeno již 10 000 pacientů s fibrilací síní

 
Společnost Boehringer Ingelheim oznámila, že do registru GLORIA™-AF, jednoho z nejrozsáhlejších aktuálně celosvětově běžících registrů zařazující pacienty s fibrilací síní2, byl zařazen 10 000. pacient. Registr GLORIA™-AF, tj. celosvětový registr pacientů s fibrilací síní dlouhodobě léčených perorálními antitrombotickými přípravky, je součástí trvalé snahy společnosti Boehringer Ingelheim o optimalizaci prevence cévních mozkových příhod u pacientů s fibrilací síní. Registr bude poskytovat důležité informace z každodenní klinické praxe týkající se zvyklostí používaných při předepisování antitrombotické léčby a výsledků dosahovaných u pacientů. Kromě toho se očekává, že registr poskytne cenné informace o další možné optimalizaci antitrombotické léčby, aby bylo možné poskytovat pacientům s fibrilací síní co nejlepší možnou ochranu před potenciálně invalidizující nebo fatální cévní mozkovou příhodou. Inovativní třífázové uspořádání registru GLORIA™-AF publikované v březnovém čísle amerického časopisu American Heart Journal pomůže při shromažďování užitečných dat o účinnosti a bezpečnosti přípravku Pradaxa® (dabigatran etexilate) ve srovnání s warfarinem a umožní vyhodnocovat změny v předepisování antitrombotické léčby v průběhu času a v různých částech světa1.
11.04.2014 18:30 |

podobné články

Poplach v Itálii! Za jediný den k jejím břehům dorazily tisíce uprchlíků. Většinou mladých mužů. Země hrozí, že...

 
Nejnovější údaje o počtech afrických uprchlíků zneklidňují Evropu, píše německý deník Die Welt. Za jeden den k italským břehům dorazilo i 3200 migrantů. Často mladí muži, které z kontinentu vyhání válka, nebo bída, nebo obojí. Mnoho mladých lidí v Africe jen marně hledá práci, ale doufá, že v Evropě naleznou novou naději. Italská vláda ale bije na poplach – ostatní evropské státy žádá o pomoc. Řecký eurokomisař proto znovu otevírá otázku povinných uprchlických kvót.
21.03.2017 17:30 |

podobné články

Zimola: Asociace českých a moravských nemocnic bije na poplach

 
Společně se zdravotně postiženými, svazem pacientů a odborovými svazy vyzývají občany, aby se zapojili do petičních akcí za zachování nemocnic.
26.09.2012 14:55 |

podobné články

Británie bije na poplach: Kate s Williamem míří mezi teroristy! Tajné služby šílí

 
Princ William a vévodkyně Kate se již nějakou dobu chystají na cestu do Indie. Oblíbený královský pár má vyrazit již za pár dní, plány jim ale komplikuje varování před teroristickým útokem, které bylo v oblasti, kam mají namířeno, právě vyhlášeno. Jsou oblíbení členové královské rodiny v ohrožení?
07.04.2016 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Princ William (198 článků)

Ruda z Ostravy útočí na vládu. Víme proč

 
Populární bavič Ruda z Ostravy  (36) bije na poplach. Jeho milované městečko je totiž v ohrožení. Po Jaromírovi Nohavicovi se rozhodl za Ostravu bojovat.
16.09.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (97 článků)

Kalousek bije po neúspěchu Gazdíka na poplach: Je to neschopnost!

 
Podle bývalého ministra státní pokladny a místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je nezvolení chybějícího místopředsedy sněmovny ani na druhý pokus neschopností. Bývalý ministr tak ostře zkritizoval rodící se koalici. Podle něj je v ohrožení i schválení státního rozpočtu na nadcházející rok.
04.12.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5962 článků)

Svoboda je v Česku ohrožení, bije na poplach MF Dnes. Proč?

 
Pod titulkem „Soud prolomil svobodu tisku“ píše pondělní MF Dnes o o víkendu zveřejněné zprávě, podle níž Okresní soud v Ostravě před třemi lety povolil policii odposlouchávat tehdejšího redaktora MF Dnes Janka Kroupu a jeho kolegu z Práva Jakuba Svobodu. Soud tak rozhodl na základě žádosti policejního protimafiánského útvaru. Ten se snažil mezi policisty najít člověka, který měl novinářům vynést identitu utajeného svědka v kauze nákupu předražených armádních vozidel Pandur.
28.07.2014 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (78 článků) , Jakub Svoboda (172 článků)

Svoboda je v Česku v ohrožení, bije na poplach MF Dnes. Proč?

 
Pod titulkem „Soud prolomil svobodu tisku“ píše pondělní MF Dnes o o víkendu zveřejněné zprávě, podle níž Okresní soud v Ostravě před třemi lety povolil policii odposlouchávat tehdejšího redaktora MF Dnes Janka Kroupu a jeho kolegu z Práva Jakuba Svobodu. Soud tak rozhodl na základě žádosti policejního protimafiánského útvaru. Ten se snažil mezi policisty najít člověka, který měl novinářům vynést identitu utajeného svědka v kauze nákupu předražených armádních vozidel Pandur.
28.07.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (78 článků) , Jakub Svoboda (172 článků)