Článek

Zkraťte si cestu pěší stezkou z Benic až do Pitkovic. V parných dnech se tu i osvěžíte

 
Mezi náměstíčkem v pražských Benicích a pomezím mezi Uhříněvsí a Pitkovicemi městské části nově udržují cestu pro pěší. Měří necelé dva kilometry a klikatí se podél Pitkovického potoka.
31.05.2016 14:30 |

podobné články

Podobné články

Lacyk (TOP 09): Na Jateční chybí stezka pro pěší a cyklisty. To chce změnu

 
Chybějící stezkou pro pěší a cyklisty v Plzni na Jateční se na svém posledním jednání začali zabývat zastupitelé čtvrtého městského obvodu.
01.02.2015 08:36 |

podobné články

Zahájení turistické sezóny v Krušných horách skýtá bohatý program

 
Krušné hory jsou v letních měsících oblíbenou destinací pro cyklistiku i pěší turistiku. Cykloregion Krušné hory nabízí síť šesti set kilometrů okružních cyklotras na české i německé straně Krušných hor. Krása vodních přehrad, rašelinišť a skalních útvarů i divokost horských luk je pro mnohé ještě stále neobjevenou oblastí a pro pěší a především cyklisty představuje ideální místo k objevování zapomenutých koutů. Turistickou sezónu pro cyklistiku i pěší turistiku zahajuje Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s partnery 14. a 15. května.
18.04.2016 10:20 |

podobné články

Praha 5 chce prodloužit pěší zónu ve Štefánikově ulici: Možná až do ulice V Botanice

 
Radnice Prahy 5 hodlá prodloužit pěší zónu ve Štefánikově ulici na Smíchově minimálně k vile Portheimka. Chce totiž vybudovat nový vstup do vily ze Štefánikovy ulice. Pěší zóna vede nyní od Anděla ke křižovatce s náměstím 14. října. Barokní Portheimka je kulturní památkou. Ve hře jsou ale dvě varianty. Buď by zóna vedla do ulice Matoušova, nebo až k ulici v V Botanice. Termín zatím není jasný.
22.09.2017 15:05 |

podobné články

Jsou termální vody ve spreji opravdu blahodárné?

 
Mezi povinnou jarní a letní výbavu každé ženy patří aspoň jedno praktické balení termální vody ve spreji. V horkých dnech se díky vlhké mlze snadno a rychle osvěžíte, a dokonce tím prospějete i pleti. Nebo jde jen o mýtus a rozmařilost?
04.05.2012 11:05 |

podobné články

Velký jarní úklid v Benicích: Odstartuje před úřadem, skončí v hospůdce

 
V květnu se obyvatelé Prahy-Benic mohou dobrovolně zapojit do velkého jarního úklidu městské části. Uklízet se bude celá obec od pohozených odpadků. Na dobrovolníky na závěr celého úklidu čeká i odměna ve formě malého občerstvení v nedaleké hospůdce.
05.05.2016 11:10 |

podobné články

Náklaďáku vzplálo kolo od přívěsu. Pražští hasiči oheň zkrotili

 
Cesta na vrakoviště ohrozila v pátek 24. března řidiče nákladního vozu na životě. Na silnici u pražských Pitkovic mu totiž nad ránem vzplála pneumatika u přívěsu a hrozilo, že se oheň rozšíří. Přivolaní hasiči však měli situaci záhy pod kontrolou.
24.03.2017 12:15 |

podobné články

Mrtvoly zamilovaných (†20 a †21) našli v objetí. Pár zemřel při pěší túře

 
Zamilovaný pár Rachel Nguyen (†20) a Joseph Orbeso (†21) se rozhodl, že se vypraví do proslulého kalifornského národního parku Joshua Tree National Park. Jenže se na pěší túře ztratili a cestu zpět již mladí turisté nenašli. Stálo je to život.
18.10.2017 19:25 |

podobné články

Mezi Vodičkovou a Národní třídou v klidu a bez aut: V centru Prahy otevřeli novou pasáž pro pěší

 
Cesta z Jungmannovy ulice na Národní třídu je od pondělního rána o něco kratší. V Paláci Rosetta byla otevřena nová pasáž, která chodcům nabízí nejen kratší cestu, ale především klidnější a pohodlnější bez všudypřítomných aut. Výrazně se díky ní zkrátí například pěší trasa mezi Vodičkovou a Purkyňovou ulicí nebo ke stanici metra Národní třída.
12.12.2017 19:35 |

podobné články

Lávka pro pěší na Barrandově je v dezolátním stavu. Opravit se má v tomto roce

 
Na barrandovském sídlišti vede nad Štěpařskou ulicí lávka pro pěší, která spojuje cestu mezi zdejšími obytnými domy. Po bližším ohledání ale zjistíte, že zábradlí této lávky rozhodně není v pořádku: hned na několika místech je jeho konstrukce prorezivělá takovým způsobem, že je až s podivem, že ještě drží pohromadě. Podle Technické správy komunikací (TSK) proběhne oprava lávky během letošního roku.
08.03.2018 18:10 |

podobné články

Čech si vzal dva roky prázdnin a procestoval svět. Zabít mě chtěla jen policie v Kyrgyzstánu, říká

 
Miloň Kašpar odjel před dvěma a půl lety na několikaměsíční cestu Hedvábnou stezkou. Když dorazil do Číny, rozhodl se prázdniny prodloužit.
08.06.2016 14:40 |

podobné články

Rozhýbejte svaly i klouby na vodním aerobiku

 
Bolí vás celé tělo nebo potřebujete jen zhubnout a zregenerovat? Pokud se vám zdá náročné cvičení na suchu v posilovně, zkuste vodní aerobik. Lekce je stejně intenzivní, ale v bazénu šetříte klouby a příjemně se osvěžíte!
02.05.2011 00:05 |

podobné články

Blíží se tropy! Kde se osvěžíte nejlepší zmrzlinou?

 
Úměrně s teplotou stoupá chuť na zmrzlinu. A protože se už rtuť teploměru blíží ke 30 stupňů, připravili jsme pro vás pár tipů, kde si zmrzlinu určitě vychutnáte! Pokud chcete i trochu zaexperimentovat, víme, kde mají "bábovkovou" zmrzlinu.
16.06.2012 18:40 |

podobné články

Hubněte ve vodě: Tohle jsou nejlepší cviky

 
Nechcete se trápit dlouhé hodiny v posilovně, abyste měli postavičku jako lusk?  Tak si zacvičte ve vodě. Díky vztlaku a odporu vody je cvičení mnohem efektivnější a navíc se u něj skvěle osvěžíte.
18.06.2013 08:15 |

podobné články

Hlavně abychom postoupili! Mahenovo divadlo v Brně zaplnily talenty

 
Mahenovo divadlo bylo v minulých dnech nadupáno až po střechu. Do Brna přijížděli vybraní kandidáti do třetí řady soutěže Česko Slovensko má talent. Stovky lidí se v parných dnech až do nočních hodin snažily přesvědčit porotu, že je má pustit do dalšího kola před televizní diváky.
12.07.2012 10:50 |

podobné články

Zpříjemněte si sváteční chvíle poslechem KOLED

 
Naši předkové věřili, že Štědrý den má kouzelnou moc, proto se k němu váže mnoho pověr, zvyků a obyčejů. Než zasednete ke svátečně prostřenému stolu, zkraťte si čekání poslechem vybraných koled.
28.11.2010 19:15 |

podobné články

VIDEO: Zvířata v zoo mrazem netrpí, psům zkraťte vycházky

 
Ani silné mrazy hluboko pod minus deset stupňů nijak neomezují zvířata v zoologických zahradách. Některá si zimu dokonce užívají.
31.12.2010 12:10 |

podobné články

Jak zabavit děti před Vánoci? Vyrobte s nimi ozdoby na stromek, tady je inspirace!

 
Vaše děti už se určitě nemohou dočkat Ježíška, zkraťte jim jejich čekání nějakou praktickou a kreativní činností. Třeba výrobou vánočních ozdob. Skočte do galanterie, nakupte pár drobností a hurá na to.
06.12.2013 11:00 |

podobné články

Módní trendy, ve kterých pod letními paprsky zazáříte

 
Jaro se přehouplo do své druhé poloviny, a co nevidět zaklepe na dveře prosluněné léto. Pokud patříte mezi nedočkavce, kteří toto nejoblíbenějšího roční období již toužebně vyhlížejí, zkraťte si čekání seznámením se s novými letními trendy. U Halens najdete širokou nabídku těch nejžhavějších módních hitů, ze kterých vás bude přecházet zrak!
06.05.2015 15:05 |

podobné články

Je rok zkracování! Které celebrity daly sbohem dlouhým vlasům?

 
Trendy velí jasně: zkraťte vlasy. Některé celebrity si vzaly radu k srdci a rozhodly se vzdát se svých dlouhých kadeří. Léto si o to vyloženě říká, vlasy vás nebudou tížit a váš vzhled získá šmrnc. Chce to ale i notnou dávku odvahy, pokud se chcete pustit do experimentů. A protože inspirace ohledně účesů nikdy není dost, prohlédněte si, jaká délka těmto deseti ženám sluší víc!
29.06.2015 06:05 |

podobné články