Článek

Žítkovské bohyně ze Zlína hostují v Praze

 
Poprvé v Praze bude v neděli 18. října hostovat diváky i kritiky oceňovaná inscenace Žítkovské bohyně v podání Městského divadla ze Zlína. Dramatizaci stejnojmenného románu Kateřiny Tučkové o ženách z Bílých Karpat spjatých s přírodou i magií nastudoval režisér Dodo Gombár. Představitelka hlavní role Hana Tomáš Briešťanská se za ni ocitla v širší nominaci na Cenu Thálie 2014. Postavu Dory Idesové alternuje s Petrou Hřebíčkovou, ta se však nyní věnuje mateřských povinnostem.
17.10.2015 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Hřebíčková (74 článků)
Podobné články

Žádný Viewegh, Češi si v knihovnách nejvíc půjčují Vondrušku a Žítkovské bohyně

 
Nejpůjčovanějším českým autorem ve veřejných knihovnách byl loni opět spisovatel historických románů Vlastimil Vondruška. Ve fondech těchto knihoven má 77 děl, u kterých knihovníci evidovali 28 774 výpůjček. Vondruškovy knihy si lidé nejvíce půjčovali i loni a předloni. Nejpůjčovanější knihou roku 2013 od českého autora byly Žítkovké bohyně Kateřiny Tučkové.
06.08.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Vondruška (105 článků)

RECENZE: S bohyněmi mezi zemí a nebem v Žítkové

 
Jenom výjimečně umějí naši autoři odkrýt témata, nad jejichž importem třeba z Latinské Ameriky pak kritika hýká superlativy o pozapomenuté realitě a zároveň o magii. Po Kladivu na čarodějnice Václava Kaplického jsou možná ještě silnějším příběhem Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové. V Městském divadle Zlín je zdramatizoval a nastudoval Dodo Gombár.
03.03.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Kaplický (8 článků)

Kateřina Tučková: Úspěšný titul nejde naplánovat

 
Kateřina Tučková je autorkou tří románů, z nichž se dva, Vyhnání Gerty Schnirch a Žítkovské bohyně, dočkaly nejen cen, ale také čtenářského zájmu. Pro přílohu Práva Salon napsala povídku Cesta, která teď s jednadvaceti dalšími vychází knižně v souboru Miliónový časy. Výtěžek z prodeje půjde na projekty humanitární organizace ADRA.
16.05.2014 15:45 |

podobné články

Primátorka Zlína rezignovala na mandát

 
Ve Zlíně pokračuje defenestrace. Dosluhující primátorka Zlína a bývalá senátorka ODS Irena Ondrová rezignovala na mandát členky Zastupitelstva města Zlína pro volební období 2010-2014.
17.10.2010 22:50 |

podobné články

Na území Zlína je 297 kilometrů městských chodníků

 
Na území Zlína se nachází 297 kilometrů městských chodníků. Ukázala to nedávno provedená digitální pasportizace, tedy kompletní zaměření a zakreslení těchto komunikací, které se nachází na území města. Ještě do konce července budou podklady vyplývající z digitální pasportizace zpracovány do uživatelských programů a poté v informativní verzi umístěny na webové stránky Zlína www.zlin.eu.
01.08.2011 15:20 |

podobné články

Primátor Zlína: Není na co nadávat, nemusíme stát frontu na kakao

 
Komunistický režim odsuzoval, sametovou revoluci oslavil ve vojenské uniformě a s nadšením. Ani po dvaadvaceti letech jeho optimismus neopadl. Primátor Zlína Miroslav Adámek (TOP 09) tvrdí, že český národ si nemá na co stěžovat. „Nemám rád tu českou povahu, kdy všichni na všechno nadávají. Já jsem změnu režimu hluboce prožíval a strašně jsem ji vítal. Zvonil jsem klíčema a jsem za to rád,“ uvedl Miroslav Adámek, primátor Zlína pro ParlamentníListy.cz. Jeho názor zřejmě ovlivňují dva zásadní momenty, dřív trpěl kvůli „politickým důvodům,“ pro komunisty nebyl dělnický kádr a tak měl problém vystudovat. Stále, i když šel do politiky, působí jako lékař a práce na chirurgickém sále ovlivnila i jeho životní priority. „Jsou prostě důležitější věci na světě, než se rozčilovat kvůli politikům. Jsem pořád ještě doktor, takže mě politické šarvátky moc neoslovují,“ vysvětluje Adámek.
17.11.2011 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (67 článků)

Česko má novou královnu krásy. Miss vyhrála Michaela Habáňová ze Zlína

 
Českou Miss 2017 se stala Michaela Habáňová (21) ze Zlína. Na druhém místě skončila Iva Uchytilová (19) z Hlinska a třetí je Tereza Vlčková (23) ze Zlína. Na novou vítězku soutěže, která se volila na Moravě, se čekalo déle než obvykle.
23.09.2017 22:15 |

podobné články

Rapper Eminem vydává nové abum

 
Na desce se objeví 17 skladeb. Hostují na něm Pink i Rihanna.
21.06.2010 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Eminem (91 článků) , Pink (320 článků) , Rihanna (884 článků)

Norah Jonesová a Jack White hostují na albu zakladatele Gnarls Barkley

 
Chlapík, který si říká Danger Mouse, se nejvíce proslavil ve dvojici Gnarls Barkley. Svou stopu však zanechal na mnoha jiných projektech a letos se při práci na svém italském albu spojil i se zpěvačkou Norah Jonesovou a kytaristou Jackem Whitem.
09.11.2010 14:37 |

podobné články

Osobnosti: Norah Jones (32 článků) , Jack White (36 článků) , Jack White (35 článků) , Jack White (35 článků)

Na nové albu McCartneyho hostují i Clapton s Wonderem

 
Příští album Paula McCartneyho obsahuje i jeho duety s Erikem Claptonem a Steviem Wonderem. CD, které podle upřesněných informací vyjde 10. února, ponese titul Kisses On The Bottom. Obsahuje standardy a dva McCartneyho originály.
21.12.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Stevie Wonder (66 článků)

A je to tady: Fantom opery získal tuhle překrásnou blondýnku s přírodními ňadry číslo 4

 
Krásná Tereza Mátlová  (38) je další tváří, která ozdobí připravovaný muzikál Fantom opery. Zazpívá si roli operní divy Charlotte. "Těším se na to moc. Je to operní role, nevybočuji ze svého repertoáru. Momentálně se soustředím především na operu, hostuji v divadle v Ústí nad Labem, řekla Super.cz Mátlová.
15.04.2014 14:55 |

podobné články

OBRAZEM: Přátelé napořád. Hvězdy seriálu si hrají v nových projektech

 
Seriál Přátelé sice skončil před deseti lety, ale jeho hvězdy zůstaly kamarády i po natáčení. Jennifer Anistonová je kmotrou dcery Courteney Coxové a s Lisou Kudrowovou občas všechny podniknou dámskou jízdu. Herci se setkávají i pracovně a navzájem si hostují v nových seriálech.
31.03.2015 01:05 |

podobné články

Konec čekání. Dr. Dre vydá v pátek po 16 letech nové album

 
Slavný 50letý raper překvapil zprávou, že má již hotové album. Hostují na něm Eminem, Snoop Dogg nebo Ice Cube. Deska vyjde již tento pátek.
03.08.2015 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Ice Cube (1 článek) , Snoop Dogg (63 článků)

Rusové odhalili teroristy v zácviku. Skrývali se ve městech, kde bude fotbalový šampionát

 
Sedm lidí podezřelých z terorismu zadržela ruská tajná služba ve městě St. Petersburg. Dalšího muže pak ve městě Rostov na Donu. Není vyloučeno, že chystali nějaký útok, obě města letos v červnu hostují mistrovství světa ve fotbale, které Rusko pořádá. Informoval o tom deník Daily Mail.
22.04.2018 20:40 |

podobné články

Kylie Minogue postaví v Praze chrám bohyně Afrodity za půl miliardy

 
Grandiózní podívanou přiveze do pražské O2 areny australská zpěvačka Kylie Minogue. V rámci svého Aphrodite: Les Folies tour vystaví v areně chrám bohyně Afrodity. Podle managementu zpěvačky půjde o technicky nevyspělejší a nejdokonalejší produkci, která kdy byla vytvořena pro halovou show.
12.01.2011 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Kylie Minogue (349 článků)

Bohyně sexu Kylie Minogue v Praze - Objednala si afrodiziaka

 
Bohyně sexu Kylie Minogue (42) již dnes večer nažhaví Prahu!
02.03.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Kylie Minogue (349 článků)

Božská Kylie Minogue v Praze líbala fanoušky!

 
Fanoušci Kylie Minogue (42) se konečně dočkali! Před jásajícími diváky se vynořila ze zlaté mušle. "Jste připraveni na mou show?" přivítala burácející O2 arenu proměněnou v chrám bohyně Afrodity. Když už se zdálo, že nemůže ničím překvapit, vytáhla australská popová bohyně na pódium dva fanoušky a políbila je!
02.03.2011 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Kylie Minogue (349 článků)

Legendrární Tatra Zikmunda a Hanzelky se stěhovala ze Zlína do Prahy

 
Po dlouhých 17 letech se dnes znovu usadil do legendární Tatry 87 cestovatel Miroslav Zikmund (95) ze Zlína. Originální Tatřička se po roce stěhovala z expozice ve Zlíně do Národního technického muzea v Praze."Děkuji ti Tatřičko a buď v Praze hodná," loučil se s ní cestovatel.
05.08.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Zikmund (71 článků)

Playboy: SEXY Zemánková

 
Luxusní měsíčník pro pány si vzal za své mapovat českou hudební a divadelní scénu a představovat čtenářům nové, neokoukané tváře. Jednou z nich je i půvabná Michaela Zemánková, dívka s klasicky krásnou tváří a tělem bohyně. I když bohyně možná není to správné slovo, Míša se nevznáší někde v oblacích, její sexappeal je pěkně žhavý a teplotou se blíží zemskému jádru…
09.11.2009 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Zemánková (12 článků)