Článek

Žena s průkazem ZTP dostala pokutu za stání u nemocnice. Nemá výjimku?

 
Zaměstnankyně Všeobecné fakultní nemocnice na Praze 2 se obrátila na radnici kvůli pokutě, kterou dostala za parkování. Je totiž držitelkou průkazu ZTP a protože k tomu ještě pracuje, potřebuje parkovat blízko své práce. Auto nechává před nemocnicí v ulici U nemocnice 2, na placeném parkovišti. Myslela si, že to jako ZTP má zdarma, ale dostala pokutu.
02.03.2016 11:10 |

podobné články

Podobné články

Havlová (VV): Držitelé TP, ZTP a ZTP/P to nemají jednoduché

 
Uvítala jsem změnu kritérií pro přidělování průkazů TP, ZTP a ZTP/P. Nyní je však ještě zapotřebí nastavit pravidla pro přiznávání příspěvku na péči tak, aby spousta lidí nemusela žít na hranici bídy.
06.12.2013 13:05 |

podobné články

ZTP se odebírá i lidem bez končetin. Nebojte se to hnát až k soudu, radí šéf postižených

 
Být invalidou či držitelem takzvané průkazky ZTP nebo ZTP/P není záviděníhodný úděl. Přesto se lidé v této pozici ocitají v důsledku úrazů, nemocí či vrozeného postižení. V posledních letech jim však ke všem strastem, které jsou zdravým lidem vzdálené, přibývá ještě jedna – a to svůj stav obhájit před úřady.
16.07.2013 20:10 |

podobné články

Plzeň: Euroklíčem je osazeno dalších dvacet tři míst

 
Od poloviny května mohli majitelé euroklíčů, tedy vozíčkáři, lidé s průkazem ZTP a ZTP/P nebo rodiče s dětmi využívat sociální zařízení se speciálními zámky v budovách magistrátu. Nyní je těmito zámky osazeno dalších dvacet tři míst v Plzni.
09.08.2011 19:25 |

podobné články

Josef (59) přišel o ZTP: 30 let se léčí na bércové vředy, teď mu průkaz sebrali!

 
Průkaz ZTP (zvlášť tělesně postižený) měl pan Josef Bartůněk (59) mnoho let. Když letos končila platnost průkazu a on si zažádal o prodloužení, na úřadě mu řekli, že už na něj nemá nárok.
05.12.2016 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Bartůněk (1 článek)

Aktivisté nemají na blokádu dřevorubců udělenu výjimku, kontruje Stráský

 
Na šumavském Ptačím potoce u Modravy v pondělí opět ekologičtí aktivisté svou přítomností brání kácení stromů napadených kůrovcem. Podle Hnutí Duha nemá správa Národního parku Šumava nutnou výjimku, která by tady kácení stromů umožnila. Park naopak tvrdí, že výjimku nepotřebuje a že kácení je v souladu se zákonem. Naopak výjimku ze zákona by si měli prý pořídit aktivisté.
18.07.2011 19:10 |

podobné články

Praha 10: Odvoz rozměrného odpadu je pro seniory zdarma

 
Praha 10 přichází od června letošního roku s naprostou novinkou: nabídne odvoz velkoobjemových odpadů z domácností do sběrných dvorů hlavního města zdarma, a to pro osoby starší 70 let a pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P.
08.06.2011 13:30 |

podobné články

Kohoutová (ODS): Nové plastové průkazy na půl roku jsou zbytečný luxus

 
Za zbytečný luxus označila poslankyně ODS a členka výboru pro sociální politiku nové plastové průkazy, kterými chce Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) na dočasnou dobu nahradit dosavadní papírové průkazy zdravotně postižených lidí, známé pod zkratkou TP, ZTP, ZTP/P.
16.02.2012 21:10 |

podobné články

Průkazy ZTP nahradí nová karta. Podívejte se, jaké vás čekají změny

 
Sociální reformy se dotknou i průkazů ZTP. Celý systém dávek by do budoucna měla zastřešit pouze jedna karta. Jenže ta se bude vydávat až v červenci a lidé, kterým skončila platnost průkazu nyní, mají problémy.
29.02.2012 16:40 |

podobné články

Problémy s novými kartami ZTP mají řešit "překlenovací" papírové

 
Úřady práce začnou na konci týdne vydávat překlenovací karty ZTP. Během pár hodin se tak vyřešil několika měsíční problém, na který v sobotu upozornila televize Nova.
05.03.2012 18:35 |

podobné články

Poslankyně Drastichová chce žalovat Drábka. Kvůli sockartě

 
Věci veřejné se nedokáží ztotožnit s myšlenkami práce a sociálních věcí ministra Jaromíra Drábka, které vedou postižené do izolace od běžného života. Poslankyně Jana Drastichová podpořila petici za obnovení přiznávání průkazů ZTP a ZTP/P pro občany po amputaci končetin a za přiznání příspěvku na pomůcky.
28.09.2012 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků) , Jaromír Drábek (1070 článků)

Stráská (ČSSD): Proč stát šetří na zdravotně postižených?

 
Takzvaná sociální reforma bývalého ministra Jaromíra Drábka poškozuje sociální systém jako celek a její důsledky bude každá budoucí vláda řešit ještě řadu let. Zákonem o poskytování sociálních dávek osobám se zdravotním postižením byl drasticky zúžen okruh osob, které mají nárok na získání průkazu zvlášť těžce zdravotně postižených (ZTP) a průkazu zvlášť těžce zdravotně postižených s průvodcem (ZTP/P).
25.01.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

VV chtějí rozšířit řady držitelů ZTP a TP. Vláda ale návrh zřejmě nepodpoří

 
Vláda se bude ve středu zabývat návrhem Věcí veřejných (VV), které navrhují rozšířit okruh držitelů průkazů ZTP a TP. Ve svém návrhu také více zohledňují ty, kteří potřebují speciální pomůcky nebo příspěvky na mobilitu. Změnit by se podle nich měla také samotná definice toho, co je zdravotní postižení.
10.02.2013 16:45 |

podobné články

Klasnová: Průkaz TP, ZTP a ZTP/P už opět není vázán na poskytnutí příspěvku na péči

 
Kateřina Klasnová, exposlankyně Věcí veřejných, se i nadále angažuje v řešení postavení těžce zdravotně postižených.
16.11.2013 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Havlová (VV): Příspěvky na péči a doživotní platnost průkazů zdravotně postižených

 
Věci veřejné vítají změnu kritérií pro přidělování průkazů TP, ZTP a ZTP/P. Nyní je však ještě zapotřebí nastavit pravidla pro přiznávání příspěvku na péči tak, aby spousta lidí nemusela žít na hranici bídy.
05.12.2013 14:50 |

podobné články

Havlová (VV): Pahýly nedorůstají, drábkoviny vyřeší vláda

 
V pondělí jsem s bývalou poslankyní Kateřinou Klasnovou a právničkou Zdenou Cupkovou ze Sdružení zdravotně postižených navštívila novou ministryni práce Michaelu Marksovou. Společně jsme řešily příspěvky na péči a platnost průkazů ZTP/P a ZTP.
27.02.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Vláda podpořila snazší výměnu průkazu pro handicapované

 
Od ledna příštího roku si budou moci držitelé průkazu TP, ZTP a ZTP/P vyměnit tyto průkazy bez zbytečných administrativních průtahů a správního řízení, které by znovu posuzovalo jejich zdravotní stav.
03.09.2014 15:15 |

podobné články

DSZO: Seniorka zneužívala průkaz ZTP své invalidní matky

 
Z trolejbusu rovnou na služebnu Policie ČR putovala v sobotu 13. září 2014 devětašedesátiletá seniorka ze Zlína. Snažila se oklamat přepravní kontrolu Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice paděláním průkazu ZTP své více než devadesátileté matky, která žije v domově důchodců.
16.09.2014 09:20 |

podobné články

Do práce vlakem, nebo autobusem? Domácí ekonomka našla schované slevy na jízdné

 
Doprava je jednou z důležitých a nevyhnutelných položek v našem domácím rozpočtu. Všichni čeští dopravci mají státem nařízené slevy pro děti, studenty, držitele karet ZTP a ZTP/P. Řada z nich má ale vlastní věrnostní programy a slevy, o kterých málokdo ví, protože se ukrývají v dlouhém seznamu informací a většina z nás má problém je dohledat. Ty nejpopulárnější slevy jsme našli za vás.
11.09.2015 09:59 |

podobné články