Článek

Žena s průkazem ZTP dostala pokutu za stání u nemocnice. Nemá výjimku?

 
Zaměstnankyně Všeobecné fakultní nemocnice na Praze 2 se obrátila na radnici kvůli pokutě, kterou dostala za parkování. Je totiž držitelkou průkazu ZTP a protože k tomu ještě pracuje, potřebuje parkovat blízko své práce. Auto nechává před nemocnicí v ulici U nemocnice 2, na placeném parkovišti. Myslela si, že to jako ZTP má zdarma, ale dostala pokutu.
02.03.2016 11:10 |

podobné články

Podobné články

Havlová (VV): Držitelé TP, ZTP a ZTP/P to nemají jednoduché

 
Uvítala jsem změnu kritérií pro přidělování průkazů TP, ZTP a ZTP/P. Nyní je však ještě zapotřebí nastavit pravidla pro přiznávání příspěvku na péči tak, aby spousta lidí nemusela žít na hranici bídy.
06.12.2013 13:05 |

podobné články

ZTP se odebírá i lidem bez končetin. Nebojte se to hnát až k soudu, radí šéf postižených

 
Být invalidou či držitelem takzvané průkazky ZTP nebo ZTP/P není záviděníhodný úděl. Přesto se lidé v této pozici ocitají v důsledku úrazů, nemocí či vrozeného postižení. V posledních letech jim však ke všem strastem, které jsou zdravým lidem vzdálené, přibývá ještě jedna – a to svůj stav obhájit před úřady.
16.07.2013 20:10 |

podobné články

Plzeň: Euroklíčem je osazeno dalších dvacet tři míst

 
Od poloviny května mohli majitelé euroklíčů, tedy vozíčkáři, lidé s průkazem ZTP a ZTP/P nebo rodiče s dětmi využívat sociální zařízení se speciálními zámky v budovách magistrátu. Nyní je těmito zámky osazeno dalších dvacet tři míst v Plzni.
09.08.2011 19:25 |

podobné články

Josef (59) přišel o ZTP: 30 let se léčí na bércové vředy, teď mu průkaz sebrali!

 
Průkaz ZTP (zvlášť tělesně postižený) měl pan Josef Bartůněk (59) mnoho let. Když letos končila platnost průkazu a on si zažádal o prodloužení, na úřadě mu řekli, že už na něj nemá nárok.
05.12.2016 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Bartůněk (1 článek)

Praha 10: Odvoz rozměrného odpadu je pro seniory zdarma

 
Praha 10 přichází od června letošního roku s naprostou novinkou: nabídne odvoz velkoobjemových odpadů z domácností do sběrných dvorů hlavního města zdarma, a to pro osoby starší 70 let a pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P.
08.06.2011 13:30 |

podobné články

Kohoutová (ODS): Nové plastové průkazy na půl roku jsou zbytečný luxus

 
Za zbytečný luxus označila poslankyně ODS a členka výboru pro sociální politiku nové plastové průkazy, kterými chce Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) na dočasnou dobu nahradit dosavadní papírové průkazy zdravotně postižených lidí, známé pod zkratkou TP, ZTP, ZTP/P.
16.02.2012 21:10 |

podobné články

Průkazy ZTP nahradí nová karta. Podívejte se, jaké vás čekají změny

 
Sociální reformy se dotknou i průkazů ZTP. Celý systém dávek by do budoucna měla zastřešit pouze jedna karta. Jenže ta se bude vydávat až v červenci a lidé, kterým skončila platnost průkazu nyní, mají problémy.
29.02.2012 16:40 |

podobné články

Problémy s novými kartami ZTP mají řešit "překlenovací" papírové

 
Úřady práce začnou na konci týdne vydávat překlenovací karty ZTP. Během pár hodin se tak vyřešil několika měsíční problém, na který v sobotu upozornila televize Nova.
05.03.2012 18:35 |

podobné články

Poslankyně Drastichová chce žalovat Drábka. Kvůli sockartě

 
Věci veřejné se nedokáží ztotožnit s myšlenkami práce a sociálních věcí ministra Jaromíra Drábka, které vedou postižené do izolace od běžného života. Poslankyně Jana Drastichová podpořila petici za obnovení přiznávání průkazů ZTP a ZTP/P pro občany po amputaci končetin a za přiznání příspěvku na pomůcky.
28.09.2012 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Drastichová (41 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků)

Stráská (ČSSD): Proč stát šetří na zdravotně postižených?

 
Takzvaná sociální reforma bývalého ministra Jaromíra Drábka poškozuje sociální systém jako celek a její důsledky bude každá budoucí vláda řešit ještě řadu let. Zákonem o poskytování sociálních dávek osobám se zdravotním postižením byl drasticky zúžen okruh osob, které mají nárok na získání průkazu zvlášť těžce zdravotně postižených (ZTP) a průkazu zvlášť těžce zdravotně postižených s průvodcem (ZTP/P).
25.01.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků)

VV chtějí rozšířit řady držitelů ZTP a TP. Vláda ale návrh zřejmě nepodpoří

 
Vláda se bude ve středu zabývat návrhem Věcí veřejných (VV), které navrhují rozšířit okruh držitelů průkazů ZTP a TP. Ve svém návrhu také více zohledňují ty, kteří potřebují speciální pomůcky nebo příspěvky na mobilitu. Změnit by se podle nich měla také samotná definice toho, co je zdravotní postižení.
10.02.2013 16:45 |

podobné články

Klasnová: Průkaz TP, ZTP a ZTP/P už opět není vázán na poskytnutí příspěvku na péči

 
Kateřina Klasnová, exposlankyně Věcí veřejných, se i nadále angažuje v řešení postavení těžce zdravotně postižených.
16.11.2013 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Havlová (VV): Příspěvky na péči a doživotní platnost průkazů zdravotně postižených

 
Věci veřejné vítají změnu kritérií pro přidělování průkazů TP, ZTP a ZTP/P. Nyní je však ještě zapotřebí nastavit pravidla pro přiznávání příspěvku na péči tak, aby spousta lidí nemusela žít na hranici bídy.
05.12.2013 14:50 |

podobné články

Havlová (VV): Pahýly nedorůstají, drábkoviny vyřeší vláda

 
V pondělí jsem s bývalou poslankyní Kateřinou Klasnovou a právničkou Zdenou Cupkovou ze Sdružení zdravotně postižených navštívila novou ministryni práce Michaelu Marksovou. Společně jsme řešily příspěvky na péči a platnost průkazů ZTP/P a ZTP.
27.02.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Vláda podpořila snazší výměnu průkazu pro handicapované

 
Od ledna příštího roku si budou moci držitelé průkazu TP, ZTP a ZTP/P vyměnit tyto průkazy bez zbytečných administrativních průtahů a správního řízení, které by znovu posuzovalo jejich zdravotní stav.
03.09.2014 15:15 |

podobné články

DSZO: Seniorka zneužívala průkaz ZTP své invalidní matky

 
Z trolejbusu rovnou na služebnu Policie ČR putovala v sobotu 13. září 2014 devětašedesátiletá seniorka ze Zlína. Snažila se oklamat přepravní kontrolu Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice paděláním průkazu ZTP své více než devadesátileté matky, která žije v domově důchodců.
16.09.2014 09:20 |

podobné články

Do práce vlakem, nebo autobusem? Domácí ekonomka našla schované slevy na jízdné

 
Doprava je jednou z důležitých a nevyhnutelných položek v našem domácím rozpočtu. Všichni čeští dopravci mají státem nařízené slevy pro děti, studenty, držitele karet ZTP a ZTP/P. Řada z nich má ale vlastní věrnostní programy a slevy, o kterých málokdo ví, protože se ukrývají v dlouhém seznamu informací a většina z nás má problém je dohledat. Ty nejpopulárnější slevy jsme našli za vás.
11.09.2015 09:59 |

podobné články

Handicapovaní mohou při haváriích vody dostat pomoc ve dvoulitrových sáčcích

 
Usnadnit situaci handicapovaným lidem v metropoli při náhlých haváriích vody má projekt společnosti Pražské vodovody a kanalizace. Držitelé průkazu TP, ZTP a ZTP/P by měli dostat pitnou vodu balenou ve dvoulitrových sáčcích až do bytu.
15.04.2016 07:40 |

podobné články