Článek

Zemřela Ruth Rendellová, autorka detektivních románů

 
Britská spisovatelka napsala přes 60 knih, které pak byly přeloženy do více než 20 jazyků včetně češtiny.
02.05.2015 15:35 |

podobné články

Podobné články

Zemřela autorka inspektora Wexforda Ruth Rendellová

 
Ve věku 85 let zemřela britská autorka detektivek Ruth Rendellová. Napsala přes 60 knih, které byly přeloženy do více než 20 jazyků včetně češtiny. Ještě letos by měla vyjít její poslední kniha, kterou dokončila krátce před mrtvicí.
02.05.2015 15:35 |

podobné články

Nové knihy - John Connolly, Kathy Reichsová i Ruth Rendellová

 
Do přehledu knižních novinek jsme tentokrát zařadili napínavé detektivní příběhy a thrillery. Vychází nový román Johna Connollyho Zabijáci, Kathy Raichsová vydává další příběh soudní antropoložky Temperance Brennanové známé ze seriálu Sběratelé kostí, nechybí ani anglická detektivka Bezejmenná oběť z pera Ruth Rendellové.
31.07.2009 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Kathy Reichs (11 článků)

Nové knihy – Douglas Preston, Tilly Bagshaweová, Ruth Rendellová, Masaši Kišimoto

 
Novinky léta, které svým deštivým charakterem přímo vyzývá ke čtení, přinášejí „paleontologický“ thriller populárního amerického prozaika Douglase Prestona, knihu britské hvězdy Tilly Bagshaweové zajímající se o lesk „vyšší“ společnosti i detektivku neméně populární anglické autorky Ruth Rendellové.
12.08.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Douglas Preston (8 článků)

Zemřel spisovatel detektivních románů Dick Francis

 
Ve věku 89 let zemřel spisovatel detektivních románů Dick Francis.
14.02.2010 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Dick Francis (9 článků)

Zemřel spisovatel detektivních románů Reginald Hill

 
Britský spisovatel detektivních románů Reginald Hill, který se proslavil dvojicí detektivů Dalziel a Pascoe, zemřel ve věku 75 let. Jak informovala agentura AP, Hill podlehl boji s rakovinou.
14.01.2012 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Reginald Hill (1 článek)

Vdova po masovém vrahovi Ruth Blažková (52): Už rok nežiju!

 
Žena masového vraha. Takovou strašnou nálepku má Ruth Blažková (52). Byla manželkou Antonína Blažka (†57). Ten loni 17. února vyhodil do povětří dům ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zahynulo přitom 5 lidí a také on. Ruth Blažková poskytla Blesku exkluzivní rozhovor.
15.02.2014 05:15 |

podobné články

Zemřela spisovatelka P. D. Jamesová, stvořila detektiva Dalglieshe

 
Ve věku 94 let zemřela populární britská autorka detektivních příběhů P. D. Jamesová. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na nakladatelství Faber and Faber. Autorka, která bývá označována za nástupkyni Agathy Christie, se proslavila hlavně kriminálními zápletkami, jež řeší detektiv Adam Dalgliesh.
27.11.2014 15:12 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (30 článků)

Zemřela Ruth Bondyová (†94). Do hebrejštiny přeložila Švejka, Čapka i Kunderu

 
Ve věku 94 let v úterý zemřela izraelská novinářka, spisovatelka a překladatelka českého původu Ruth Bondyová. Informoval o tom ve středu Židovský tiskový a informační servis. Jako pražská Židovka Bondyová za války prošla terezínským ghettem, rodinným táborem v Osvětimi i odklízením trosek v Hamburku.
15.11.2017 10:50 |

podobné články

Režisér Stephen Weeks zfilmuje první ze svých pražských románů

 
Anglický spisovatel a filmový režisér Stephen Weeks hodlá převést na filmové plátno první ze svých pražských detektivních románů. V roce 2007 vyšel v nakladatelství Mladá fronta pod názvem Hraběnka v ...
11.07.2010 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Weeks (1 článek)

Nové knihy: Larssonová, Chandler, Lauire, Březina i Rutherford

 
Ve směsi novinek tohoto týdne i připomínek několika titulů z toho minulého zahajujeme debutem americké prozaičky Mii Marchové i Britky Katie Priceové, píšících o současných ženách. Sérii detektivních příběhů zahajujeme švédskou autorkou Åsou Larssonovou, pokračujeme novým vydáním románu Raymonda Chandlera, prózou Jiřího Březiny, dotiskem dobrodružného příběhu Brita Hugha Laurieho i příběhem norské spisovatelky Unni Lindellové. Následuje pohled do světa luxusního zboží od Francouzky Edwigy Martinové i soubor historických románů od Skota Scotta Marianiho, Američana Alexa Rutherforda a Brita Tima Severina. Nádavkem dva zcela nové komiksy.
02.08.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Hugh Laurie (58 článků) , Raymond Chandler (3 články)

Dojemné přátelství v útulku: Jezevčík se nehne od nemocného kotěte

 
Přátelství mezi psy a kočkami nejsou tak neobvyklá, ale to, které vzniklo na Floridě mezi fenkou jezevčíka jménem Idgie a kotětem Ruth, je přece jenom trochu speciální. Obě zvířata si totiž společně prošla peklem, když se jich předchozí majitel zbavil a nechal je na ulici. Ruth navíc nemůže hýbat zadníma nohama, Idgie nad ní proto drží ochrannou tlapku a odmítá se od ní vzdálit.
16.01.2014 08:35 |

podobné články

Žena trpěla chorobným vytrháváním vlasů! Neuvěříte, co jí pomohlo od její závislosti!

 
Ruth Sweet žila naprosto normálním životem mladé dívky. Ale to se po čtrnáctém roku jejího života změnilo. Rodiče dívky se totiž náhle rozvedli. To Ruth opravdu špatně snášela, a proto si začala vytrhávat vlasy. Dělala to tak často, až se z toho stala závislost.
11.10.2016 14:05 |

podobné články

Zemřela slavná autorka detektivek P. D. Jamesová

 
Spisovatelka, které bylo 94 let, proslula jako komentátorka změn britské společnosti prostřednictvím detektivních bestsellerů, jejichž hlavním hrdinou je Adam Dalgliesh.
27.11.2014 15:01 |

podobné články

Tři sestry Karla IV.: Pohnuté osudy žen, které obklopovaly českého panovníka

 
Pravda, ve skutečnosti byly čtyři. Ta poslední však zemřela v dětském věku a Karel se s ní nikdy nesetkal. Ostatní tři se dospělého věku dožily, a jejich životy byly možná dramatičtější než mnohý z románů "červené knihovny" či detektivních příběhů.
03.05.2016 22:15 |

podobné články

Britská románová autorka oživí Hercula Poirota

 
Britská románová autorka Sophie Hannahová věří, že se jí podaří oživit belgického detektiva Hercula Poirota a napíše o něm stejně dobrý příběh jako originální autorka Agatha Christie.
05.09.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (30 článků)

Tato babička, které je 86 let, napsala smyslnou konkurenci perverzních 50 odstínů šedi!

 
Víte, jak "začínala autorka 50 odstínů šedi":http://www.extra.cz/50-odstinu-sedi-je-tak-trapne-porno-ze-se-za-nej-stydi-i-hlavni-hvezda-filmu-dakota-johnson, jež je teď jednou z nejprodávanějších knih na světě a sama autorka vydělala spoustu milionů dolarů? Britská autorka Erika Leonard, která knihu napsala pod pseudonymem E. L. James, začínala "psaním fanouškovských povídek ze světa Stmívání":http://www.extra.cz/silena-zena-z-anglie-ma-cele-telo-potetovano-stmivanim-neuverite-kolik-uz-ji-to-stalo na internetu.
22.08.2014 07:35 |

podobné články

Recenze: Jasnovidci i vláda teroru. Autorka Kostičasu je „prokletá“ Potterem

 
Je to tak trochu k vzteku. Od mládí vám předhazují, že jste jako J. K. Rowlingová, autorka slavného Harryho Pottera. Vaše sága má podobně jako kouzelnický svět také sedm dílů a navrch přijedete na autogramiádu do Prahy a máte ho všude kolem sebe. Je totiž odpoledne před půlnočním spuštěním prodeje osmého dílu. Autorka Kostičasu Samantha Shannon si z toho ale nic nedělá. V rozhovoru pro Blesk.cz prozradila, co stálo za vznikem jejího unikátního knižního světa jasnovidců.
27.09.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1247 článků) , Samantha Samantha (49 článků)

Zemřela autorka Čtyřlístku Ljuba Štíplová

 
Ve věku 79 let zemřela ve čtvrtek spisovatelka a scenáristka Ljuba Štíplová, jedna z autorské dvojice legendárního Čtyřlístku. Autorka řady dětských knížek a televizních večerníčků skonala ve vojenské nemocnici na následky úrazu při autonehodě, který utrpěla počátkem srpna. Oznámil to její syn Miloš Štípl.
24.09.2009 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Ljuba Štíplová (3 články)

Zemřela humoristická spisovatelka Sue Townsendová! Autorka Tajného deníku Adriana Molea

 
V 68 letech zemřela britská humoristická spisovatelka Sue Townsendová, známá především jako autorka fiktivních deníků Adriana Molea.
11.04.2014 08:35 |

podobné články