Článek

Zemřela autorka inspektora Wexforda Ruth Rendellová

 
Ve věku 85 let zemřela britská autorka detektivek Ruth Rendellová. Napsala přes 60 knih, které byly přeloženy do více než 20 jazyků včetně češtiny. Ještě letos by měla vyjít její poslední kniha, kterou dokončila krátce před mrtvicí.
02.05.2015 15:35 |

podobné články

Podobné články

Nové knihy - John Connolly, Kathy Reichsová i Ruth Rendellová

 
Do přehledu knižních novinek jsme tentokrát zařadili napínavé detektivní příběhy a thrillery. Vychází nový román Johna Connollyho Zabijáci, Kathy Raichsová vydává další příběh soudní antropoložky Temperance Brennanové známé ze seriálu Sběratelé kostí, nechybí ani anglická detektivka Bezejmenná oběť z pera Ruth Rendellové.
31.07.2009 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Kathy Reichs (11 článků)

Nové knihy – Douglas Preston, Tilly Bagshaweová, Ruth Rendellová, Masaši Kišimoto

 
Novinky léta, které svým deštivým charakterem přímo vyzývá ke čtení, přinášejí „paleontologický“ thriller populárního amerického prozaika Douglase Prestona, knihu britské hvězdy Tilly Bagshaweové zajímající se o lesk „vyšší“ společnosti i detektivku neméně populární anglické autorky Ruth Rendellové.
12.08.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Douglas Preston (8 článků)

Zemřela Ruth Rendellová, autorka detektivních románů

 
Britská spisovatelka napsala přes 60 knih, které pak byly přeloženy do více než 20 jazyků včetně češtiny.
02.05.2015 15:35 |

podobné články

Vdova po masovém vrahovi Ruth Blažková (52): Už rok nežiju!

 
Žena masového vraha. Takovou strašnou nálepku má Ruth Blažková (52). Byla manželkou Antonína Blažka (†57). Ten loni 17. února vyhodil do povětří dům ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zahynulo přitom 5 lidí a také on. Ruth Blažková poskytla Blesku exkluzivní rozhovor.
15.02.2014 05:15 |

podobné články

Ivo Fencl: Vymyslil Čapek inspektora Clouseau?

 
Ne. Inspektora Clousea (známého z filmové série Růžový panter) Čapek samozřejmě nestvořil, byť... Znáte-li tři krimi-případy vyřešené s neuvěřitelným štěstím „panem Janíkem“ v povídce z roku 1928, tak si nyní smíte zaprotestovat. A říct: „Ale ano. Právě pan Janík je kadlubem inspektora Clousea.“
06.10.2017 08:00 |

podobné články

Zemřela Ruth Bondyová (†94). Do hebrejštiny přeložila Švejka, Čapka i Kunderu

 
Ve věku 94 let v úterý zemřela izraelská novinářka, spisovatelka a překladatelka českého původu Ruth Bondyová. Informoval o tom ve středu Židovský tiskový a informační servis. Jako pražská Židovka Bondyová za války prošla terezínským ghettem, rodinným táborem v Osvětimi i odklízením trosek v Hamburku.
15.11.2017 10:50 |

podobné články

Dojemné přátelství v útulku: Jezevčík se nehne od nemocného kotěte

 
Přátelství mezi psy a kočkami nejsou tak neobvyklá, ale to, které vzniklo na Floridě mezi fenkou jezevčíka jménem Idgie a kotětem Ruth, je přece jenom trochu speciální. Obě zvířata si totiž společně prošla peklem, když se jich předchozí majitel zbavil a nechal je na ulici. Ruth navíc nemůže hýbat zadníma nohama, Idgie nad ní proto drží ochrannou tlapku a odmítá se od ní vzdálit.
16.01.2014 08:35 |

podobné články

Žena trpěla chorobným vytrháváním vlasů! Neuvěříte, co jí pomohlo od její závislosti!

 
Ruth Sweet žila naprosto normálním životem mladé dívky. Ale to se po čtrnáctém roku jejího života změnilo. Rodiče dívky se totiž náhle rozvedli. To Ruth opravdu špatně snášela, a proto si začala vytrhávat vlasy. Dělala to tak často, až se z toho stala závislost.
11.10.2016 14:05 |

podobné články

Musel se vzdát mandátu. Teď mu ODS zajistila místo inspektora

 
Daniel Rovan se musel vzdát svého poslaneckého mandátu, protože nepodal vysvětlení, jak přišel k vile za skoro 7 milionů korun. Teď mu jeho strana ODS domluvila místo inspektora Úřadu na ochranu osobních údajů.
05.05.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Rovan (3 články)

Zemřel inspektor z Růžového pantera, herec českého původu Herbert Lom

 
Ve věku 95 let zemřel Herbert Lom, český herec, který si zahrál v Růžovém panterovi inspektora Dreyfuse, jenž šílel z nápadů inspektora Clouseaua. Oznámila to televize SkyNews.
27.09.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Herbert Lom (13 článků)

Tesco má strach z Potravinového inspektora: Proti Hruškovi vydali manuál!

 
Odhaluje jejich průšvihy a kazí jim kšefty, proto se na potravinového inspektora Láďu Hrušku majitelé supermarketů snaží své zaměstnance pořádně připravit. Řetězec Tesco pro ně nachystal dokonce podrobný manuál, jak v případě jeho návštěvy postupovat.
24.04.2013 19:10 |

podobné články

Skandál v televizi: Stáhli inspektora Derricka, sloužil jako Smrtihlav v SS!

 
Německý herec Horst Tappert (†85), jenž se proslavil rolí inspektora Derricka, si až do hrobu uchoval tajemství, které nyní vyplynulo na povrch. Nacistickou minulost.
29.04.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Horst Tappert (1 článek)

Šikanuje vás v práci šéf? Ptali jste se generálního inspektora úřadu práce co s tím!

 
Šikanuje vás šéf? Je pro vaše nadřízené zákoník práce jen cár papíru?  Dostáváte výplatu jen občas a se zpožděním? Co dělat při porušování pracovněprávních předpisů a předpisů v oblasti bezpečnosti práce na pracovišti jste se ptali přímo generálního inspektora Mgr. Ing. Rudolfa Hahna ze Státního úřadu inspekce práce.
17.11.2013 12:06 |

podobné články

RECENZE: Nové případy prvorepublikového inspektora Rádla

 
Nové případy inspektora Rádla, tak zní název povídek Marka Skřipského, které přinášejí retro dobrodružství s příchutí světa tajných služeb.
11.09.2015 14:00 |

podobné články

Vozový park Kukury alias Inspektora Maxe: Jezdil v autech za miliony

 
Splnil si sen snad každého muže. Představitel inspektora Maxe Juraj Kukura (70) se před kamerami detektivního seriálu prohání v rychlých autech za miliony. Vyžádal si je sám.
08.03.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Kukura (58 článků)

Vozový park Kukury alias Inspektora Maxe: Jezdil v autech za miliony

 
Splnil si sen snad každého muže. Představitel inspektora Maxe Juraj Kukura (70) se před kamerami detektivního seriálu prohání v rychlých autech za miliony. Vyžádal si je sám.
12.03.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Kukura (58 článků)

Britská románová autorka oživí Hercula Poirota

 
Britská románová autorka Sophie Hannahová věří, že se jí podaří oživit belgického detektiva Hercula Poirota a napíše o něm stejně dobrý příběh jako originální autorka Agatha Christie.
05.09.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (30 článků)

Tato babička, které je 86 let, napsala smyslnou konkurenci perverzních 50 odstínů šedi!

 
Víte, jak "začínala autorka 50 odstínů šedi":http://www.extra.cz/50-odstinu-sedi-je-tak-trapne-porno-ze-se-za-nej-stydi-i-hlavni-hvezda-filmu-dakota-johnson, jež je teď jednou z nejprodávanějších knih na světě a sama autorka vydělala spoustu milionů dolarů? Britská autorka Erika Leonard, která knihu napsala pod pseudonymem E. L. James, začínala "psaním fanouškovských povídek ze světa Stmívání":http://www.extra.cz/silena-zena-z-anglie-ma-cele-telo-potetovano-stmivanim-neuverite-kolik-uz-ji-to-stalo na internetu.
22.08.2014 07:35 |

podobné články

Recenze: Jasnovidci i vláda teroru. Autorka Kostičasu je „prokletá“ Potterem

 
Je to tak trochu k vzteku. Od mládí vám předhazují, že jste jako J. K. Rowlingová, autorka slavného Harryho Pottera. Vaše sága má podobně jako kouzelnický svět také sedm dílů a navrch přijedete na autogramiádu do Prahy a máte ho všude kolem sebe. Je totiž odpoledne před půlnočním spuštěním prodeje osmého dílu. Autorka Kostičasu Samantha Shannon si z toho ale nic nedělá. V rozhovoru pro Blesk.cz prozradila, co stálo za vznikem jejího unikátního knižního světa jasnovidců.
27.09.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1247 článků) , Samantha Samantha (49 článků)