Článek

Zemřel vůdce teroristické organizace al-Káida: Prostřelili mu hlavu

 
V boji o syrské město Aleppo byl dnes ráno zabit šéf teroristické skupiny al-Káida šejk Abu Sulejman al-Masri. Fotografie jeho zkrvaveného těla s prostřelenou hlavou se objevila na internetu.
24.10.2015 18:45 |

podobné články

Podobné články

Při náletu zemřel vůdce jemenské Al-Káidy, hned si našli nového

 
Vůdce jemenské odnože teroristické sítě Al-Káida Nasír Vahajší, na jehož hlavu vypsaly Spojené státy odměnu 10 milionů dolarů, byl údajně v pátek zabit při úderu bezpilotního letadla. Informovala o tom s odvoláním na dva jemenské bezpečnostní zdroje stanice CNN. Podle některých údajů ho zabil americký stroj, USA se však odmítla vyjádřit. Al-Káida však už oznámila jméno náhradníka - stal se jím  dosavadní vojenský velitel Kásim Rajmí.
16.06.2015 08:21 |

podobné články

Vůdce al-Káidy přísahal věrnost vedení Tálibánu: Spojují síly proti Islámskému státu

 
Vůdce teroristické organizace al-Káida Ajmán Zavahrí oznámil věrnost novému vůdci afghánského hnutí Tálibán Muhammadu Mansúrovi. Tálibán a al-Káida tak spojují síly proti Islámskému státu, který se snaží získat v Afghánistánu příznivce.
14.08.2015 22:25 |

podobné články

Al-Káida se přihlásila k únosu Francouzů v Nigeru

 
Severoafrická větev teroristické sítě Al-Káida se přihlásila k pátečnímu únosu dvou Francouzů v hlavním městě Nigeru. Zvukovou nahrávku s prohlášením Organizace Al-Káida v muslimském Maghribu (AQMI) zveřejnila televizní stanice Al-Džazíra.
13.01.2011 18:50 |

podobné články

Prostřelili hrobníkovi nohy. Na nic si prý nepamatují

 
Ostravský krajský soud se v úterý začal zabývat loňskou střelbou, na hřbitově v Opavě. Dva muži tam tehdy podle obžaloby zaútočili na hrobníka a prostřelili mu nohy.
18.01.2011 20:00 |

podobné články

K masakru v Bagdádu se přihlásila Al-Káida

 
Jedna ze skupin teroristické sítě Al-Káida se přihlásila k sérii atentátů, při které ve čtvrtek v Bagdádu zahynulo sedm desítek lidí. Podle agentury AP vydala Al-Káida prohlášení v pondělí večer. Potvrdily se tak spekulace z minulého týdne, že akci podobného rozsahu jsou nyní v Bagdádu schopni podniknout pouze sunnité z irácké Al-Káidy.
27.12.2011 09:05 |

podobné články

Al-Káida se spojila s Islámským státem: Společně chtějí zničit Západ

 
Dvě nejhorší teroristické organizace světa, Al-Káida a Islámský stát, už nechtějí válčit proti sobě, ale spojí síly proti civilizovanému světu. K zabíjení „křižáků, šíitů a sekularistů“ vyzval v audionahrávce vůdce Al-Káidy Ajmán Zavahrí (64).
14.09.2015 06:30 |

podobné články

Špičky Al-Káidy jsou na svobodě!

 
Írán propustil na svobodu vysoké členy teroristické sítě Al-Káida, aby mohli postavit na nohy teroristické buňky na afghánsko-pákistánské hranici. Napsal to britský deník The Times. Na kmenovém území v severozápadním Pákistánu, kde Al-Káida také působí, dnes v bojích přišli o život tři pákistánští vojáci a 24 islámských radikálů.
24.12.2010 07:50 |

podobné články

Tak brutální, že i Al-Káida se bouří: Islámský stát zničí naši reputaci, bojí se teroristé

 
Absurdní! Teroristická organizace Al-Káida, která má na svědomí tisíce obětí, se pohoršuje nad brutalitou a nebezpečím Islámského státu. Použití chemických zbraní, útoky na mešity a masakr v katolickém kostele v Bagdádu jsou na seznamu činů, které Al-Káidá vyčítá islamistům.
11.08.2014 12:40 |

podobné články

Američané zabili v Sýrii vůdce al-Káidy: Zemřel při náletu!

 
Při americkém náletu v Sýrii v úterý zahynul jeden z vůdců teroristické sítě al-Káida, informoval dnes Pentagon. Původem Tunisan Muhammad Habíb Búsábún Túnisí se podílel "na zahraničních operacích radikálů a byl napojen na teroristické aktivity vedoucí k útokům na západní cíle," citovala agentura Reuters z prohlášení ministerstva obrany.
19.01.2017 23:05 |

podobné články

Mezi libyjskými povstalci se prý angažuje i Al-Káida

 
Mezi povstaleckými silami bojujícími v Libyi proti režimu tamního vůdce Muammara Kaddáfího jsou "náznaky" přítomnosti militantního hnutí Hizballáh a teroristické sítě Al-Káida.
29.03.2011 18:25 |

podobné články

Je to pro nás katastrofa. Al-Káida potvrdila smrt Usámy bin Ládina

 
Jemenská větev teroristické sítě Al-Káida přiznala, že je vůdce Usáma bin Ládin mrtev. Pro celou síť je to prý katastrofa. Někteří islámští radikálové se modlí za to, aby zpráva o bin Ládinově likvidaci nebyla pravdivá. Uvěří jí prý, až ji potvrdí mediální složka Al-Káidy.
02.05.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

AL-KÁIDA VYZÝVÁ: Musíme útočit na vlivné osobnosti ve vládách

 
Al-Káida zveřejnila stominutové video rozdělené do dvou částí, v němž vyzývá muslimy k individuálnímu džihádu, informuje v sobotu agentura AFP. Nahrávka byla zřejmě pořízena po smrti vůdce teroristické sítě Usámy bin Ládina.
04.06.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Syn Bin Ládina vyhrožuje džihádem a přísahá: Smrt otce pomstím

 
Syn Usámy bin Ládina (†54) vyhrožuje, že smrt jeho otce bude pomstěna. Hamza bin Ládin tak učinil v audionahrávce, která nese název „Všichni jsme Usáma“. Vůdce teroristické sítě Al-Káida byl zabit v Pákistánu americkými jednotkami v roce 2011. Al-Káida byla před vzestupem Islámského státu považována za jednu z nejnebezpečnějších islamistických skupin, která stála za teroristickými útoky z 11. září 2001 v New Yorku.
11.07.2016 13:25 |

podobné články

Málikí: Irák zabil dva hlavní vůdce místní al-Káidy

 
Irácký zpravodajský tým údajně vypátral a zabil dva hlavní vůdce domácí odnože teroristické organizace Al-Káida. Oznámil to v pondělí na tiskové konferenci přenášené televizí dosluhující premiér Núrí Málikí.
19.04.2010 16:25 |

podobné články

Fidel Castro: Usáma bin Ládin je agent USA

 
Bývalý kubánský vůdce Fidel Castro prý označil Usámu bin Ládina za placeného agenta americké zpravodajské služby CIA. Tento vůdce teroristické organizace Al-Káida se údajně vynořil vždy, když bývalý americký prezident George Bush potřeboval postrašit svět.
27.08.2010 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Fidel Castro (192 článků) , Usáma bin Ládin (321 článků) , George H.W.Bush (59 článků)

Al-Káida potvrdila smrt svých dvou vůdců v Iráku

 
Irácká odnož teroristické organizace Al-Káida oznámila, že byli zabiti dva její hlavní vůdci.
25.04.2010 10:55 |

podobné články

Terorista č. 3 organizace Al-Káida byl zabit v Pákistánu

 
Americké výzvědné služby se domnívají, že třetí nejvyšší představitel mezinárodní teroristické sítě Al-Káida Mustafa Abú Jazíd známý též jako Šejk Saíd Masrí byl nedávno zabit v kmenových oblastech Pákistánu.
01.06.2010 08:45 |

podobné články

Severoafrická Al-Káida propustila dva unesené Španěly

 
Španěly severoafrická větev teroristické organizace Al-Káida držela od konce loňského listopadu.
22.08.2010 23:30 |

podobné články

Al-Kaidá údajně přepadla dodávku s penězi v Jemenu

 
Hotovost v přepočtu 347.000 dolarů (zhruba 6,5 milionu korun) uloupili údajní členové teroristické organizace Al-Káida, kteří dnes přepadli dodávku převážející peníze v jihojemenském Adenu.
13.03.2012 07:37 |

podobné články