Článek

Zemědělské rezorty Čech a Číny společně zasedly ke stolu

 
Po oživení vztahů mezi ČR a ČLR na nejvyšší politické úrovni dochází k prohlubování spolupráce obou zemí ve věcných oblastech. V sektoru zemědělství tuto spolupráci zastřešuje Společná pracovní skupina, která byla mezi ministerstvy zemědělství obou zemí ustavena v roce 2015. Její 1. zasedání navazovalo svým obsahem na květnovou pracovní cestu ministra Jurečky do Číny.
05.07.2016 10:20 |

podobné články

Podobné články

V Uherském Hradišti společně zasedly česká a slovenská vláda

 
V Uherském Hradišti zasedly ke společnému jednání vlády České republiky a Slovenska. Na začátku schůze nabídl premiér Petr Nečas (ODS) všem ministrům slivovici. Vlády, které se v podobném formátu scházejí poprvé, by měly projednat vzájemnou spolupráci obou zemí a na závěr podepsat společné prohlášení. Ministři budou odpoledne jednat také ve slovenském Trenčíně.
29.10.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9261 článků)

Evropská komise zahájila veřejnou konzultaci o budoucnosti Společné zemědělské politiky

 
Evropská komise zahajuje veřejnou konzultaci o budoucnosti Společné zemědělské politiky - Modernizace a zjednodušení Společné zemědělské politiky (SZP), jedné z dlouholetých politik Evropské unie, umožní lépe reagovat na dnešní sociální, politické, environmentální a hospodářské výzvy.
12.02.2017 19:40 |

podobné články

Kůrovcovou válku mají ukončit jednání u kulatého stolu

 
Po bezmála měsíci blokády kácení kůrovcem napadených stromů v lokalitě Na Ztraceném u Modravy zasedly v pondělí večer obě znesvářené strany k jednacímu „kulatému“ stolu. Více než tři týdny musela na Šumavě zasahovat policie. Nyní by mělo na Šumavě zavládnout příměří.
15.08.2011 19:05 |

podobné články

Hnyková: Jedno malé vítězství opoziční poslankyně

 
Minulý týden se uskutečnilo společné výjezdní zasedání Výboru pro sociální politiku a Výboru pro zdravotnictví. Oba výbory navštívily zdravotnická zařízení a zařízení sociálních služeb, ale hlavně po dlouhé době společně zasedly k jednomu stolu.
27.04.2015 21:11 |

podobné články

Recept: Vánoční štola na drážďanský způsob

 
Droždí, 1 lžíci cukru, 4 lžíce vlažného mléka a trochu mouky zpracujeme na kvásek. Dáme do tepla a necháme vykynout na dvojnásobek. Nahřejeme mísu. Do ní prosijeme mouku se solí a do středu vyhloubíme důlek. Kvásek, zbylý cukr, zbylé mléko, rozkvedlané vejce, citrónovou kůru, koření a hořkomandlovou silici přidáme do důlku. Máslo rozpustíme a rovněž přidáme. Všechny přísady smícháme a zpracováváme tak dlouho, aby se těsto dobře oddělovalo od mísy. Z těsta uválíme kouli, posypeme moukou a necháme přikryté odpočívat cca 30 minut. Rozinky a sultánky omyjeme, okapeme a smícháme s rumem. Pak zapracujeme do těsta i kandovanou citrónovou a pomerančovou kůru, mandle a pistácie. Těsto ještě jednou prohněteme, poprášíme moukou a necháme dalších 30 minut kynout. Troubu zahřejeme na 190C. Těsto na pomoučeném válu lehce válečkem zploštíme na jedné straně. Silnější polovinu štoly přehneme přes slabší polovinu. Plech vyložíme papírem na pečení a štolu na něj položíme. Štolu na plechu postavíme asi na 10 minut do chladu, pak pečeme asi 50-60 minut. Po pečení potíráme horkou štolu rozpuštěným máslem tak dlouho, dokud se nespotřebuje. Štolu okamžitě silně pocukrujeme moučkovým cukrem. Doba a teplota pečení se mění podle velikosti štoly. Štola smí být jen světle žlutá, jinak se vysuší. Raději ji vyzkoušíme špejlí.
28.09.2010 05:15 |

podobné články

Prezentace českých firem z oblasti zemědělské a potravinářské výroby na zemědělském veletrhu v Srbsku

 
Velvyslanectví ČR v Bělehradě připravilo ve spolupráci Ministerstvem zemědělství ČR projekt ekonomické diplomacie zaměřený na podporu exportu české zemědělské a potravinářské produkce a zemědělské techniky a technologie do Srbska. Projekt byl realizován formou prezentačního stánku MZe ČR na 83-tím ročníku mezinárodního zemědělského veletrhu Novi Sad.
24.05.2016 07:40 |

podobné články

Polčák (STAN): Evropský parlament řekl ne přílišné koncentraci zemědělské půdy

 
Evropský parlament schválil zprávu o aktuálním stavu koncentrace zemědělské půdy v EU, ve které se zabývá otázkou, jak zemědělcům usnadnit přístup k půdě. O palčivosti problému vypovídá statistika: v členských státech Evropské unie podle údajů z roku 2012 pouhých 20 % podniků nakládá s téměř 88 % zemědělské půdy.
30.04.2017 19:35 |

podobné články

Zástupci zemědělského rezortu Čech a Číny společně zasedli ke stolu

 
Po oživení vztahů mezi ČR a ČLR na nejvyšší politické úrovni dochází k prohlubování spolupráce obou zemí ve věcných oblastech. V sektoru zemědělství tuto spolupráci zastřešuje Společná pracovní skupina, která byla mezi ministerstvy zemědělství obou zemí ustavena v roce 2015. Její 1. zasedání navazovalo svým obsahem na květnovou pracovní cestu ministra Jurečky do Číny.
05.07.2016 10:25 |

podobné články

Jeník (ODS): Evropská komise představila budoucnost společné zemědělské politiky

 
Ve středu 12. října 2011 předložila Evropská komise návrh reformy společné zemědělské politiky do roku 2020.
13.10.2011 15:35 |

podobné články

Dušek (ČSSD): Reforma společné zemědělské politiky diskriminuje nové členské země

 
24. října 2011 se uskutečnilo ve Štrasburku jednání Výboru pro zemědělství a venkov Evropského parlamentu. Na jeho půdě proběhla výměna názorů s Dacianem Cioloşem, členem Komise odpovědným za zemědělství a rozvoj venkova ohledně legislativních návrhů v rámci reformy SZP. Tato debata umožnila více než 30 poslancům Evropského parlamentu položit otázky komisaři ohledně návrhu reformy společné zemědělské politiky po roce 2013, která byla předložena v polovině října.
26.10.2011 12:05 |

podobné články

Dušek (ČSSD): Europoslanci jednali o podobě společné zemědělské politiky

 
Koncem června se uskutečnilo meziparlamentního setkání členů Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu se svými kolegy ze zemědělských výborů národních parlamentů členských zemí EU ohledně navrhované reformy společné zemědělské politiky.
05.07.2012 04:45 |

podobné články

Ministr Bendl jednal se svým saským kolegou o budoucí podobě Společné zemědělské politiky

 
Český ministr zemědělství Petr Bendl dnes v Praze jednal s Frankem Kupferem, ministrem životního prostředí a zemědělství Svobodného státu Sasko, o reformě Společné zemědělské politiky Evropské unie, o aktuálním vývoji mlékárenského sektoru a o možnosti prohloubení spolupráce týkající se minimalizace a předcházení škod způsobených povodněmi.
26.08.2012 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Dušek (ČSSD): Objem financování společné zemědělské politiky nelze zmenšovat

 
Ve výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu probíhají důležitá jednání nejen a samotné reformě společné zemědělské politiky, ale zejména o zachování objemu financování evropského zemědělství v roce 2013 a samozřejmě také v letech 2014 až 2020.
04.10.2012 22:10 |

podobné články

Fajmon (ODS): Reforma Společné zemědělské politiky EU je zatím zklamáním

 
Evropský parlament schválil svůj postoj k nastavení Společné zemědělské politiky EU pro období 2014 - 2020.
14.03.2013 19:20 |

podobné články

Dušek (ČSSD): Politické dohody o reformě společné zemědělské politiky je dosaženo

 
Vylepšení postavení českých zemědělců v oblasti tzv. finanční disciplíny a další úpravy reformy Společné zemědělské politiky Evropské unie. To jsou výsledky tvrdého vyjednávání, které trvá již více než dva roky.
02.07.2013 16:45 |

podobné články

Dušek: Litevské předsednictví by mělo dokončit reformu společné zemědělské politiky

 
Ačkoliv již koncem června letošního roku bylo na poli Evropské unie dosaženo politické dohody o hlavních bodech reformy společné zemědělské politiky (SZP), i nadále v této oblasti zůstává spousta otevřených bodů.
30.07.2013 18:00 |

podobné články

Dušek (ČSSD): Češi mohou být s reformou společné zemědělské politiky spokojeni

 
Rada ministrů zemědělství EU potvrdila konečnou podobu reformy společné zemědělské politiky.
16.01.2014 08:20 |

podobné články

Váhalová (ČSSD): Reforma společné zemědělské politiky

 
Stále více zemí a občanů Evropské unie volá po reformě a právě v tuto dobu Evropská komise zahájila veřejnou konzultaci o budoucnosti společné zemědělské politiky. Zemědělská politika je jednou z nejstarších politik EU a její kritici už dlouho volají po aktualizaci a zjednodušení. Je více než potřeba konstruktivně reagovat na současné politické, environmentální a hospodářské výzvy.
12.02.2017 07:35 |

podobné články

Ministři zemědělství jednali o možnosti zjednodušení pravidel Společné zemědělské politiky

 
Především o zjednodušení Společné zemědělské politiky dnes v Lucemburku jednali představitelé zemědělských resortů Evropské unie. Za Českou republiku se setkání Rady pro zemědělství a rybářství účastnil náměstek sekce zemědělských komodit, zahraničních vztahů a ekologického zemědělství Jiří Šír.
05.04.2017 09:10 |

podobné články