Článek

Zemanův mluvčí se opět vrhne do studia Přítomnosti, předčasné závěry odmítá

 
Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček hodlá po návratu z USA a návštěvě Plzeňského kraje, kde doprovázel Miloše Zemana, pokračovat v pátrání po údajném článku Ferdinanda Peroutky s názvem Hitler je gentleman. Zeman je navzdory tvrzení odborníků přesvědčen o existenci článku na stránkách Přítomnosti.
10.03.2015 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20141 článků)
Podobné články

Hazardér Ben Cristovao: Vrhne se do vody z šestnácti metrů!

 
Třiadvacetiletý zpěvák se poslední červencový den vrhne po boku skokanských špiček do vod hřiměždického lomu nedaleko Příbrami hned několikrát - z pěti metrové houpačky a dvanácti a šestnácti metrové skokanské věže.
30.07.2010 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Ben Cristovao (422 článků)

NASA: Gigantická kolize vrhne Slunce na jiné místo

 
Astronomové amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) předpověděli scénář gigantické kolize naší galaxie se sousední velkou mlhovinou v souhvězdí Andromedy, k níž má dojít za čtyři miliardy let. Nevyhnutelná srážka podle čtvrteční zprávy NASA vrhne Slunce na jiné místo Mléčné dráhy. Dobrou zprávou ale je, že Zemi samu kolize nezničí.
01.06.2012 10:50 |

podobné články

Němec dodělal vysokou školu čtyřicet let po prvním zápisu

 
Do studia aplikovaných věd na Kolínské univerzitě v Německu se Werner Kahnmann zapsal už v roce 1973. Teprve letos mu ale mohl rektor vysoké školy podepsat diplom stvrzující, že studia úspěšně zakončil státní zkouškou. Kahnmann za téměř čtyři desetiletí studia udělal osmašedesát zkoušek a absolvoval třiašedesát semestrů studia, během nichž se potkal s několika tisíci spolužáků.
19.10.2012 11:10 |

podobné články

Vnitro už má expertizu k zákazu KSČM. Závěry tají

 
Ministerstvo vnitra již obdrželo vyjádření čtyř externích odborníků k případnému návrhu na pozastavení činnosti KSČM. Vláda v červenci úřadu uložila, aby návrh vypracoval do konce října s tím, že se má obrátit i na experty mimo ministerstvo. Vlastní analýza úřadu dospěla k závěru, že by návrh u Nejvyššího správního soudu (NSS) neměl naději na úspěch. Jeden z expertů podle zjištění ČTK označil závěry vnitra za předčasné, další podle deníku Lidové noviny (LN) naopak podobně jako ministerská analýza návrh podat nedoporučil. Vnitro nechce obsah posudků prozradit s tím, že s nimi nejprve seznámí vládu.
07.10.2011 17:05 |

podobné články

Zemanovi "symbolické" posílení přítomnosti USA v Evropě nevadí

 
Prezident Miloš Zeman dnes naznačil, že považuje výrok premiéra Bohuslava Sobotky ohledně posílení americké vojenské přítomnosti v Evropě za chybu. Sobotka v úterý uvedl, že Česká republika nevolá po posílení vojenské přítomnosti Severoatlantické aliance v Evropě, země nic takového s ohledem na současnou bezpečnostní situaci nepotřebuje. Premiér tak reagoval na prohlášení amerického prezidenta Baracka Obamy, že Spojené státy posílí svou vojenskou přítomnost v Evropě. Zeman považuje větší angažování USA spíše za symbolické a nevadí mu.
04.06.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2404 článků) , Miloš Zeman (20141 článků) , Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Nečas ostře odmítá Zemanův pokus o "nelegitimní ústavní puč"

 
ODS je připravena s nově zvoleným prezidentem Milošem Zemanem udržovat korektní vztahy a spolupracovat hlavně v zahraniční a bezpečnostní politice. Odmítá ale jeho názor, že by se měly konat předčasné volby. Dohodla se na tom výkonná rada ODS, která dnes o situaci strany a vlády po prezidentské volbě jednala více než pět hodin. Úvahu o tom, že by ho Zeman po svém nástupu na Hrad mohl odvolat z funkce, označil premiér Petr Nečas (ODS) za "nelegitimní ústavní puč". 
28.01.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků) , Miloš Zeman (20141 článků)

Kramného patálie kvůli vyvraždění rodiny nekončí: Obvinění z dalšího zločinu!

 
Petr Kramný již netrpělivě čeká na soudní přelíčení, během kterého bude chtít se svou obhájkyní Janou Rejžkovou vyvrátit závěry Policie ČR. Ta tvrdí, že se obviněný dopustil dvojnásobné vraždy elektřinou na své dceři Klárce (†8) a manželce Monice (†36), což obhajoba odmítá a upřednostňuje závěry vyšetřování egyptských kriminalistů. Nyní se k tomuto dokazování závažného zločinu přidalo nové obvinění, alespoň podle tvrzení bulvárního portálu TN.cz.
25.03.2015 12:15 |

podobné články

Ruský server odmítl závěry, že letadlo nad Ukrajinou sestřelili separatisté. Prý to ani technicky nešlo

 
Rusko odmítá údajné závěry vyšetřovatelů z Nizozemska, které zveřejnila televize CNN. Podle nich za pád letounu Boeing 777 malajsijských aerolinií může raketa vystřelená z území východní Ukrajiny, které je pod kontrolou separatistů. Informoval o tom server Prvnízprávy.cz.
16.07.2015 19:41 |

podobné články

To je síla. Ivan Langer předvídá Zemanův postup, ze kterého se mnozí podělají

 
Ďábelský postup Miloše Zemana v nastalé vládní krizi předvídá exministr vnitra a nyní předseda správní rady Vysoké školy CEVRO Institut Ivan Langer. Co by dělal na místě Zemana? „Pověřil bych (opět) sestavením vlády (opět) svého člověka. Sestavil bych (opět) vládu s vědomím, že (opět) nezíská důvěru Parlamentu. Vybral bych si ministra vnitra, ministra financí, ministra spravedlnosti. Počítal bych s tím, že po řádných volbách přijdou předčasné volby. Věděl bych, že moje vláda bude vládnout nejméně rok, možná i víc. Připomenul bych to všem, kdo mi v prezidentských volbách chtějí konkurovat,“ uvedl.
03.05.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (658 článků) , Miloš Zeman (20141 článků)

Zemanův vztah k vládě bude podobný tomu Klausovu, soudí Pospíšil

 
Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) v křesle hosta úterního Interview24 zdůraznil, že Zemanův vztah k vládě nebude příliš odlišný od vztahu Klausova. Sám Zeman si jako zkušený politik musí být vědom toto, že jsme parlamentní republikou a prezident předčasné volby vyvolat nemůže. Kdyby k nim přece jen došlo, tak se jich podle Pospíšila občanští demokraté v žádném případě nebojí.
05.02.2013 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1812 článků) , Jiří Pospíšil (1812 článků) , Jiří Zeman (1070 článků)

David Beckham se dme pýchou: Jeho syn složil „maturitu“

 
Nejstarší syn Davida a Victorie Beckhamových získal všeobecné osvědčení o středoškolském vzdělání, které je v Anglii, Walesu a Severním Irsku známé jako GCSE. Brooklyn zvládl zkoušky s přehledem – ačkoli neprozradil, jaké dostal známky – a může se pustit do studia na škole vysoké. Jenže šestnáctiletý model se spíš prý vrhne na hereckou kariéru a rád by prorazil v Hollywoodu.
25.08.2015 12:00 |

podobné články

Osobnosti: David Beckham (1012 článků)

Zemanův mluvčí Ovčáček: Jsem voják v první linii! S prezidentem poslouchám hudbu

 
„Jsem v první linii a je mi tady dobře,“ říká Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček o své práci pro hlavu státu. Vedle toho prozradil třeba to, čeho si na prezidentovi Zemanovi cení, zda by chtěl pracovat pro Karla Schwarzenberga, jak to je s jeho minulostí v komunistických novinách a že je zvědavý, jak si ho v chystaném filmu zahraje Láďa Hruška.
23.02.2015 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3711 článků) , Karel Zeman (276 článků) , Jiří Zeman (1070 článků) , Jiří Hruška (20 článků)

Klaus: Výsledek voleb je srozumitelný, je na všech, aby vyvodili závěry

 
Jasný a srozumitelný. Takový je výsledek voleb podle prezidenta Václava Klause. Uvedl to v nedělním vyjádření ke krajským a senátním volbám, ve kterých výrazně uspěla levice. Podle Klause každý výsledku rozuměl a vyvodil z něj patřičné závěry. O Klausově vyjádření informoval jeho mluvčí Radim Ochvat.
14.10.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8979 článků)

Cyril Svoboda odmítá, že předčasné volby jsou veřejným zájmem

 
Předseda lidovců Cyril Svoboda nadále odmítá snahy politiků uspořádal předčasné volby v původním termínu. Uvedl to v sobotním rozhovoru pro deník Právo. Podle něj je hlavní ctít ústavu, aby nebyla ohrožena demokracie. KDU-ČSL nemá problém s odkladem voleb na listopad. Promluvil i o možných koaličních partnerech.
05.09.2009 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (349 článků)

Předčasné volby: ČSSD ještě netuší, jak velký má průšvih. A vyděšený Kalousek...

 
POLITOLOGOVÉ Vláda Jiřího Rusnoka uškodí nejvíce sociálním demokratům a předčasné volby hned tak nebudou. To jsou závěry politických analytiků. „Čím kratší dobu bude mít Rusnokova vláda k vládnutí, tím lépe pro sociální demokracii,“ prohlásil politolog Petr Just. Naopak pro ODS bude výhodné, pokud naopak bude vládnout až do řádných voleb, protože se budou moci proti levicové vládě jako opozice daleko lépe vymezovat a sbírat body.
28.06.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1832 článků)

Prima má novou grafiku studia a startuje VIP zprávy s Gottovou

 
Zpravodajství TV Prima začalo vysílat z nového studia. Vzniklo podle architektonického návrhu Jaroslava Holoty. Nová je i grafika pocházející z dílny studia Framehouse.
12.07.2010 11:45 |

podobné články

Nová budova brněnského studia ČT se má dokončit za dva roky, stát má 341 milionů Kč

 
Stavba nového brněnského studia České televize v Líšni v bývalém areálu Zetoru by měla být podle současných předpokladů hotova v polovině roku 2014. Během října až prosince letošního roku by měl být ve veřejné soutěži vybrán zhotovitel stavby. Její rozpočet byl z 560 milionů snížen na aktuálních 341 milionů Kč. Na brněnském zasedání Rady ČT to ve středu sdělil ředitel brněnského studia Karel Burian.
27.09.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Burian (2 články)

Jak si poradit se závěrečnými pracemi ke zkouškám?

 
Čeká vás rigorózní nebo třeba bakalářská zkouška a nejste si jistí, jak ve víru mnoha povinností zvládnete přípravu podkladů vaší závěrečné práce tak, aby obstála před zkušební komisí? Zajistěte si podklady včas a u odborníků. Kvalitní rešerše na dané téma se pro vás stane výchozím bodem pro sepsání vaší práce. Odrazový můstek pro vědeckou práci Rigorózní práce by neměla být pouhým souhrnem nastudovaných faktů doplněných o osobní postřehy získané ověřením v praxi. Prostudované informace se zde stávají pouze odrazovým můstkem k vlastnímu vědeckému výzkumu a jeho prezentaci. Vypracování podkladů pro rigorózní práce je přitom úkolem velice náročným na čas a energii. Proto je výborné, když vám někdo zpracuje souhrn, že kterého už můžete čerpat. Vy tím pádem získáváte více času na skutečnou vědeckou práci. Ulehčíme vám diplomovou přípravu Diplomová práce znamená úspěšné ukončení vysokoškolského studia. Svým rozsahem cca 50 NS by měla být na poměrně vysoké odborné úrovni, což ovšem vyžaduje shromáždění dostatečného množství relevantních odborných informací. Vzhledem k tomu, že se jako studenti připravujete k celému souboru státních zkoušek, nemáte mnoho času nastudovat do hloubky celou problematiku. Proto jistě uvítáte, když vám zabezpečíme napsání podkladů pro diplomovou práci a vy už potom budete moci jenom ladit detaily jejího cíle.  I nižší stupně studia kladou nároky Bakalářská zkouška je sice nejnižším stupněm vysokoškolského studia, ale přesto jsou na ni a na bakalářské práce, které by měly mít 30-40 NS, kladeny vysoké nároky. Orientují se výrazně praktickým směrem, ovšem u některých oborů praktická část odpadá a pohybuje se jenom v teoretické rovině. Zejména v takových případech je vhodné, když má student možnost získat rešerše s předstihem a na odborné úrovni. Příspěvek Jak si poradit se závěrečnými pracemi ke zkouškám? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2015 08:15 |

podobné články

J. J. Abrams pustil nové Star Wars šéfům studia. Byly to hrozné nervy, říká režisér

 
Režisér J. J. Abrams promítnul film Star Wars: Síla se probouzí třem vysokým představitelům studia Disney, které v roce 2012 koupilo Lucasfilm za čtyři miliardy dolarů. V pořadu The Howard Stern Show se svěřil, že to byly "nepopsatelné nervy". Promítala se nehotová verze, u které se budou ještě vylepšovat triky. V kině seděli pouze čtyři lidé včetně režiséra, který brzy pocítil dle svých slov "největší úlevu ve svém životě". Vedoucí pracovníci studia film zhodnotili pozitivně, ale Abrams si pak v duchu říkal, že když za to utratili tolik peněz, film se jim zkrátka musí líbit, jak prozradil posluchačům pořadu. Star Wars: Síla se probouzí dorazí do českých kin 17. prosince.
02.12.2015 10:20 |

podobné články