Článek

Zeman se rázně ohradil proti kardinálu Vlkovi: Je to zatrpklý člověk. Církev přivedl do hlubokého úpadku

 
Miloš Zeman úkoluje církev a chová se v tom protiústavně a komunisticky. Takto v pondělí zaútočil na prezidenta republiky emeritní pražský arcibiskup, kardinál Miloslav Vlk. Prezident Zeman na tuto kritiku reagoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, jehož část přinášíme.
03.04.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16396 článků)
Podobné články

Připravte se, bude řev: Miloš Zeman PL sdělil, co si doopravdy myslí o kardinálu Vlkovi

 
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Slovní útoky tureckého prezidenta na Evropu, právo držet zbraň, kauza kolem Andreje Babiše, ale i zodpovědnost premiéra Sobotky za špatnou privatizaci OKD. Taková byla témata interview PL s prezidentem Milošem Zemanem. Zaznělo i silné prohlášení o zemřelém kardinálu Vlkovi. Kvůli (ne)činnosti útvaru proti dezinformacím Zeman řekl, že si podruhé pozve ministra Chovance na Hrad a bude požadovat vysvětlení.
23.03.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8301 článků) , Miloš Zeman (16396 článků)

Klaus: Kardinálu Vlkovi přeji pevné zdraví a dostatek duševní i fyzické síly

 
Blahopřejný dopis prezidenta republiky kardinálu Miloslavu Vlkovi.
17.05.2012 12:55 |

podobné články

Ve Vatikánu začalo shromáždění kardinálů, rozhodne o datu zvolení papeže

 
Ve Vatikánu se dnes dopoledne sešlo na prvním jednání shromáždění kardinálů, které řídí katolickou církev v době neobsazeného papežského stolce. Takzvaná generální kongregace má za úkol stanovit termín zahájení konkláve, na němž sbor kardinálů mladších 80 let zvolí nástupce Benedikta XVI., který minulý týden opustil svůj úřad a nyní je emeritním papežem. 
04.03.2013 10:45 |

podobné články

Nemocnému Vlkovi volal z Vatikánu papež, spadl do hlasové schránky. Co mu řekl?

 
Kardinálu Miloslavu Vlkovi, jenž v minulých dnech oznámil, že trpí rakovinou plic, volal papež František. Řekl mu, že se dozvěděl o jeho nemoci a od té doby se za něj modlí.
30.01.2017 19:40 |

podobné články

Ceremonie jmenování kardinálů pokračuje. Papež sloužil mši s 22 kardinály

 
Papež Benedikt XVI. dnes za přítomnosti 22 nových kardinálů včetně pražského arcibiskupa Dominika Duky a dalších duchovních odsloužil mši ve vatikánské bazilice svatého Petra. Ve Vatikánu tak třetím dnem pokračují ceremonie spojené s uvedením do funkce nových kardinálů.
19.02.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Datum konkláve stále neznámé. Kardinálové jednají dál

 
Ve Vatikánu dnes dvěma setkáními pokračují jednání kardinálů, kteří mají svolat volbu nového papeže. Kromě dopoledního zasedání je oproti předchozím dnům plánována i odpolední generální kongregace. Do Římě už podle agentury APA dorazilo 114 ze 115 kardinálů, kteří se budou účastnit konkláve, volebního shromáždění kardinálů mladších 80 let. Už několik dní se čeká na to, že kardinálové určí termín konkláve. Všeobecně se předpokládá, že začne příští týden. 
05.03.2013 08:50 |

podobné články

Vláda projedná lepší ochranu klientů cestovních kanceláří

 
Vláda dnes projedná novelu zákona o podnikání v cestovním ruchu, která by měla zvýšit ochranu klientů cestovních kanceláří v případě úpadku CK. Návrh má především zamezit postupům některých pojišťoven, které při úpadku cestovní kanceláře vracejí zákazníkům pouze část vložených peněz. Podle nových pravidel bude muset pojištění proti úpadku krýt veškeré zákonné nároky klientů cestovních kanceláří v plné výši. Zákon má vstoupit v účinnost na začátku příštího roku.
25.06.2014 06:30 |

podobné články

Při úpadku cestovky mají nároky klientů v plné výši hradit pojišťovny

 
Pojišťovny mají hradit nároky klientů při úpadku cestovní kanceláře v plné výši. Ve středu o tom rozhodla Sněmovna. Cestovky budou moci nahrazovat pojištění proti úpadku bankovní zárukou. Ministerstvo pro místní rozvoj si od normy slibuje vyšší ochranu spotřebitele.
16.09.2015 13:05 |

podobné články

Další část vítkovického holdingu má problémy: Vítkovice Envi jde do úpadku

 
Ostravský krajský soud poslal společnost Vítkovice Envi do úpadku. Firma vyrábí nádrže, zaměstnává 100 lidí a dluží 155 milionů korun. Jedná se o dceřinou společnost Vítkovice Power Engineering, která již v úpadku je. Firma požádala, aby se úpadek řešil reorganizací a soud to odsouhlasil. Ve středu o události informovala mluvčí krajského soudu Lucie Olšarová.
31.08.2016 14:40 |

podobné články

Historik: Zeman má pravdu pouze v tom, že Kyjev leží na Ukrajině. Jeho provokace značí úpadek naší demokracie

 
Prezident Miloš Zeman na sebe strhává pozornost svými výroky o ukrajinské krizi a v posledních měsících je považován za zastánce proruského postoje. Server Lidovky.cz se na názor zeptal historika Davida Svobody. Ten však situaci vidí velice kriticky. Zeman podle něj situaci na Ukrajině vůbec nerozumí a je nejkřiklavější tváří a příznakem hlubokého úpadku české demokracie.
07.01.2015 09:42 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (120 článků) , Miloš Zeman (16396 článků)

Premiér Fischer ocenil kardinála Vlka medailí

 
Premiér Jan Fischer v úterý věnoval v sídle české vlády Strakově akademii končícímu pražskému arcibiskupovi Miloslavu kardinálu Vlkovi čestnou plaketu předsedy vlády.
23.03.2010 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1730 článků)

DOMINIK DUKA: Rok arcibiskupem! ŽEHNAL MOTORKÁM A BYL VE VÁLCE

 
V neděli uplyne rok, kdy se Msgre. Dominik Duka stal 36. pražským arcibiskupem. Církevní úřad, do kterého ho jmenoval papež Benedikt XVI., převzal po kardinálu Miloslavovi Vlkovi, jenž byl v úřadě od roku 1991.
10.04.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků) , Dominik Duka (675 článků)

Poslanec Jandák kardinálu Vlkovi: Je mi z váš špatně

 
Mezi ČSSD a katolickou církví to vře. Zástupci obou skupin na sebe hází špínu. Hlavně přes média.
14.08.2012 17:10 |

podobné články

Poslanec Jandák kardinálu Vlkovi: Je mi z vás špatně

 
Mezi ČSSD a katolickou církví to vře. Zástupci obou skupin na sebe hází špínu. Hlavně přes média.
14.08.2012 17:15 |

podobné články

Kardinál Vlk je těžce nemocen! Čeká ho chemoterapie!

 
Bývalému představiteli české katolické církve, kardinálu Miloslavu Vlkovi byla diagnostikována rakovina plic. Již od jara loňského roku trpěl zdravotními potížemi. Celkové vyšetření těla CT odhalilo tumor na plicích. Kardinála podle všeho nyní čeká chemoterapie.
23.01.2017 08:40 |

podobné články

Papež telefonoval kardinálu Vlkovi, který se léčí s rakovinou

 
Papež František telefonicky hovořil s vážně nemocným českým kardinálem Miloslavem Vlkem. Ujistil ho, že se bude modlit za jeho zdraví. Čtyřiaosmdesátiletý kardinál Vlk minulý týden oznámil, že trpí rakovinou plic. O průběhu hovoru s papežem informoval Vlk na svých internetových stránkách. Zprávu převzala ČTK.
30.01.2017 22:00 |

podobné články

Papež si přeje chudou církev a církev pro chudé

 
Nový papež František chce chudou církev a církev pro chudé. Hlava katolické církve to uvedla při dnešním setkání s novináři ve Vatikánu. Nový papež současně potvrdil, že si jméno zvolil na počest Františka z Assisi, který se vzdal pozemských statků.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: František z Assisi (14 článků)

Nový papež na první mši: Církev nesmí být jen nevládní organizací

 
Nově zvolený papež František dnes sloužil svou první mši, která oficiálně ukončila konkláve - shromáždění kardinálů volících nejvyššího pontifika. Varoval při této příležitosti, aby římskokatolická církev neztratila ze zřetele Krista, a nestala se tak pouhou "nevládní organizací".
14.03.2013 21:40 |

podobné články