Článek

Zeman se rázně ohradil proti kardinálu Vlkovi: Je to zatrpklý člověk. Církev přivedl do hlubokého úpadku

 
Miloš Zeman úkoluje církev a chová se v tom protiústavně a komunisticky. Takto v pondělí zaútočil na prezidenta republiky emeritní pražský arcibiskup, kardinál Miloslav Vlk. Prezident Zeman na tuto kritiku reagoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, jehož část přinášíme.
03.04.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20465 článků)
Podobné články

Připravte se, bude řev: Miloš Zeman PL sdělil, co si doopravdy myslí o kardinálu Vlkovi

 
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Slovní útoky tureckého prezidenta na Evropu, právo držet zbraň, kauza kolem Andreje Babiše, ale i zodpovědnost premiéra Sobotky za špatnou privatizaci OKD. Taková byla témata interview PL s prezidentem Milošem Zemanem. Zaznělo i silné prohlášení o zemřelém kardinálu Vlkovi. Kvůli (ne)činnosti útvaru proti dezinformacím Zeman řekl, že si podruhé pozve ministra Chovance na Hrad a bude požadovat vysvětlení.
23.03.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12418 článků) , Miloš Zeman (20465 článků)

Zeman o kardinálu Vlkovi účelově lže. Podepsáni Jiřína Šiklová, Tomáš Halík, Michael Žantovský a další

 
Prezident Miloš Zeman účelově lže o nedávno zesnulém kardinálu Miloslavu Vlkovi, uvedlo kolegium projektu Paměť národa, který shromažďuje nahrávky vzpomínek pamětníků. Státní vyznamenání nesmí sloužit k vyřizování osobních účtů, uvedlo kolegium v reakci na Zemanovo oznámení, že návrhu na vyznamenání Vlka nevyhoví.
08.06.2017 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (426 článků) , Miloš Zeman (20465 článků) , Miloslav Vlk (48 článků) , Michael Michael (1173 článků)

Klaus: Kardinálu Vlkovi přeji pevné zdraví a dostatek duševní i fyzické síly

 
Blahopřejný dopis prezidenta republiky kardinálu Miloslavu Vlkovi.
17.05.2012 12:55 |

podobné články

Ve Vatikánu začalo shromáždění kardinálů, rozhodne o datu zvolení papeže

 
Ve Vatikánu se dnes dopoledne sešlo na prvním jednání shromáždění kardinálů, které řídí katolickou církev v době neobsazeného papežského stolce. Takzvaná generální kongregace má za úkol stanovit termín zahájení konkláve, na němž sbor kardinálů mladších 80 let zvolí nástupce Benedikta XVI., který minulý týden opustil svůj úřad a nyní je emeritním papežem. 
04.03.2013 10:45 |

podobné články

Nemocnému Vlkovi volal z Vatikánu papež, spadl do hlasové schránky. Co mu řekl?

 
Kardinálu Miloslavu Vlkovi, jenž v minulých dnech oznámil, že trpí rakovinou plic, volal papež František. Řekl mu, že se dozvěděl o jeho nemoci a od té doby se za něj modlí.
30.01.2017 19:40 |

podobné články

Ještě ke kardinálu Vlkovi a Zemanovi. Bez obalu hovoří Zdeněk Zbořil: Věřící, Táňa Fischerová, novináři, kavárna, restituce...

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Jaký byl význam hlavy katolické církve za kardinálů Tomáška, Vlka a Duky. Proč došlo k takové deziluzi věřících a co bylo jejím důvodem? Politolog Zdeněk Zbořil se ve svém Rozjezdu zamýšlí nad vývojem v římskokatolické církvi i počty praktikujících katolíků. V souvislosti s rozhodnutím prezidenta Miloše Zemana neúčastnit se pohřbu kardinála Miloslava Vlka také upozorňuje: „Jistě ani on nedoufá, že se mu podaří přesvědčit o své pravdě své nepřátele. Jsou sice věřící, ale nesmiřitelní. Snad jim Bůh odpustí.“ V souvislosti s nízkou cenou české práce Zbořil podotýká: „Víme už, že nejen trh nezná morálku, ale že i lidský život nemá valnou cenu. Ale asi se ta celonárodní účast v ‚národohospodářské loterii‘, ve které jde také trochu o život, stále ještě mnoha lidem líbí.“
27.03.2017 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Táňa Fischerová (65 článků) , Miloš Zeman (20465 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Ceremonie jmenování kardinálů pokračuje. Papež sloužil mši s 22 kardinály

 
Papež Benedikt XVI. dnes za přítomnosti 22 nových kardinálů včetně pražského arcibiskupa Dominika Duky a dalších duchovních odsloužil mši ve vatikánské bazilice svatého Petra. Ve Vatikánu tak třetím dnem pokračují ceremonie spojené s uvedením do funkce nových kardinálů.
19.02.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Datum konkláve stále neznámé. Kardinálové jednají dál

 
Ve Vatikánu dnes dvěma setkáními pokračují jednání kardinálů, kteří mají svolat volbu nového papeže. Kromě dopoledního zasedání je oproti předchozím dnům plánována i odpolední generální kongregace. Do Římě už podle agentury APA dorazilo 114 ze 115 kardinálů, kteří se budou účastnit konkláve, volebního shromáždění kardinálů mladších 80 let. Už několik dní se čeká na to, že kardinálové určí termín konkláve. Všeobecně se předpokládá, že začne příští týden. 
05.03.2013 08:50 |

podobné články

Vláda projedná lepší ochranu klientů cestovních kanceláří

 
Vláda dnes projedná novelu zákona o podnikání v cestovním ruchu, která by měla zvýšit ochranu klientů cestovních kanceláří v případě úpadku CK. Návrh má především zamezit postupům některých pojišťoven, které při úpadku cestovní kanceláře vracejí zákazníkům pouze část vložených peněz. Podle nových pravidel bude muset pojištění proti úpadku krýt veškeré zákonné nároky klientů cestovních kanceláří v plné výši. Zákon má vstoupit v účinnost na začátku příštího roku.
25.06.2014 06:30 |

podobné články

Při úpadku cestovky mají nároky klientů v plné výši hradit pojišťovny

 
Pojišťovny mají hradit nároky klientů při úpadku cestovní kanceláře v plné výši. Ve středu o tom rozhodla Sněmovna. Cestovky budou moci nahrazovat pojištění proti úpadku bankovní zárukou. Ministerstvo pro místní rozvoj si od normy slibuje vyšší ochranu spotřebitele.
16.09.2015 13:05 |

podobné články

Další část vítkovického holdingu má problémy: Vítkovice Envi jde do úpadku

 
Ostravský krajský soud poslal společnost Vítkovice Envi do úpadku. Firma vyrábí nádrže, zaměstnává 100 lidí a dluží 155 milionů korun. Jedná se o dceřinou společnost Vítkovice Power Engineering, která již v úpadku je. Firma požádala, aby se úpadek řešil reorganizací a soud to odsouhlasil. Ve středu o události informovala mluvčí krajského soudu Lucie Olšarová.
31.08.2016 14:40 |

podobné články

Sobotka nedrží slovo, je zcela nedůvěryhodný, spustil prezident Zeman a vyjmenoval několik konkrétních případů. Vlkovi vyznamenání nedá, rozeštvával stát a církev

 
Prezident Miloš Zeman již tradičně vystoupil v pořadu Týden s prezidentem TV Barrandov. Tentokrát Zemana zpovídala manželka jeho kancléře Vratislava Mynáře Alexandra Mynářová. Zeman si před kamerami mimo jiné pochvaloval, jak ho napodobuje Donald Trump. Kromě toho prozradil, co by udělal, kdyby se stal diktátorem. Prý by snížil na polovinu platy politiků.
01.06.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3651 článků) , Miloš Zeman (20465 článků) , Vratislav Mynář (923 článků)

Historik: Zeman má pravdu pouze v tom, že Kyjev leží na Ukrajině. Jeho provokace značí úpadek naší demokracie

 
Prezident Miloš Zeman na sebe strhává pozornost svými výroky o ukrajinské krizi a v posledních měsících je považován za zastánce proruského postoje. Server Lidovky.cz se na názor zeptal historika Davida Svobody. Ten však situaci vidí velice kriticky. Zeman podle něj situaci na Ukrajině vůbec nerozumí a je nejkřiklavější tváří a příznakem hlubokého úpadku české demokracie.
07.01.2015 09:42 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (123 článků) , Miloš Zeman (20465 článků)

Papež si přeje chudou církev a církev pro chudé

 
Nový papež František chce chudou církev a církev pro chudé. Hlava katolické církve to uvedla při dnešním setkání s novináři ve Vatikánu. Nový papež současně potvrdil, že si jméno zvolil na počest Františka z Assisi, který se vzdal pozemských statků.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: František z Assisi (14 článků)

Premiér Fischer ocenil kardinála Vlka medailí

 
Premiér Jan Fischer v úterý věnoval v sídle české vlády Strakově akademii končícímu pražskému arcibiskupovi Miloslavu kardinálu Vlkovi čestnou plaketu předsedy vlády.
23.03.2010 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

DOMINIK DUKA: Rok arcibiskupem! ŽEHNAL MOTORKÁM A BYL VE VÁLCE

 
V neděli uplyne rok, kdy se Msgre. Dominik Duka stal 36. pražským arcibiskupem. Církevní úřad, do kterého ho jmenoval papež Benedikt XVI., převzal po kardinálu Miloslavovi Vlkovi, jenž byl v úřadě od roku 1991.
10.04.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků) , Dominik Duka (817 článků)

Poslanec Jandák kardinálu Vlkovi: Je mi z váš špatně

 
Mezi ČSSD a katolickou církví to vře. Zástupci obou skupin na sebe hází špínu. Hlavně přes média.
14.08.2012 17:10 |

podobné články

Poslanec Jandák kardinálu Vlkovi: Je mi z vás špatně

 
Mezi ČSSD a katolickou církví to vře. Zástupci obou skupin na sebe hází špínu. Hlavně přes média.
14.08.2012 17:15 |

podobné články