Článek

Zeman překvapil návštěvníky zámku. Přišel si poslechnout šéfprotokolistu Forejta

 
Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt čas od času působí v roli průvodce na zámku v Konopišti. Rád přistoupil na to, že na zámku bude občas k dispozici, protože se velmi zajímá o historii. Především o rod Habsburků a poslední příslušníky jejich rodu. O jeho výklad je prý obrovský zájem. Při poslední prohlídce však návštěvníci zámku zůstali jako opaření. Přišel mezi ně prezident republiky Miloš Zeman.
03.09.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15173 článků)
Podobné články

Slavný právník Hasenkopf prozradil, jak to chodí na Hradě. Tihle prý chtějí zlikvidovat Forejta

 
Kauza chybějícího titulu hradního protokolisty a uvažovaného kancléře Jindřicha Forejta vyvolala zájem i u některých jeho hradních spolupracovníků. Jak exprezident Václav Klaus, tak někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf Forejta podpořili, a druhý navíc prozradil, kdo by mohl mít zájem na Forejtově likvidaci.
21.12.2013 10:32 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8256 článků)

Zeman posílá Forejta, aby pozval papeže do Česka. Velvyslance to překvapilo

 
Prezident Miloš Zeman vysílá do Vatikánu šéfa svého protokolu Jindřicha Forejta, aby tam ve středu na zvláštní schůzce papeži Františkovi předal pozvání k návštěvě České republiky. Ta se nyní jeví jako ne příliš pravděpodobná. Český velvyslanec ve Vatikánu Pavel Vošalík ČTK řekl, že o plánu na předání dopisu neví. Mluvčí prezidenta Hana Burianová ale uvedla, že Hrad věc konzultoval i s českou diplomacií.
30.04.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15173 článků)

Zeman strávil u papeže hodinu. Předal mu dary a představil Forejta

 
Prezident Miloš Zeman se v pátek během návštěvy Vatikánu sešel s papežem Františkem. Předal si s ním dary, papež také požehnal základním kamenům dvou českých hospiců. Schůzka trvala asi hodinu. Prezident také papeži představil ředitele hradního protokolu Jindřicha Forejta, se kterým počítá na místo českého velvyslance v papežském státě. Právě Forejt dojednal Zemanovo setkání s hlavou katolické církve. 
24.04.2015 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15173 článků)

Tak se chystá zámek pro návštěvníky

 
Sezona návštěv hradů a zámků startuje. Už na velikonoční sobotu 3. dubna se oficiálně otevřou brány našich 140 státních a zhruba 40 sou-kromých památek. A Češi na ně dost trpí. Loni i přes krizi dokonce návštěvnost stoupla. Jenže připravit památky pro návštěvníky není žádná legrace. Co obnáší generální úklid 300 let starého zámku, zjišťoval Blesk v Jemništi.
31.03.2010 09:15 |

podobné články

Poesiomat konečně mění repertoár: Z náměstí Míru přímo do New Yorku

 
Poesiomat s novým americkým obsahem. Od umístění v roce 2015 si mohli Pražané opakovaně poslechnout stále tytéž básně. A tak přišel čas, aby na náměstí Míru zaznělo něco nového. Od úterý 28. června je tak možné poslechnout si nový americký repertoár.
28.06.2016 19:35 |

podobné články

Majitel zámku Moravský Krumlov přesun epopeje zatím nedovolí

 
Společnost Incheba nepustí zástupce pražské galerie do svého moravskokrumlovského zámku a neumožní tak stěhování Slovanské epopeje. Radovan Ježovič z Incheby řekl, že firmě se nelíbí postup Prahy v kauze stěhování epopeje. Odůvodnil to pátečním děním na krumlovském zámku, kde zástupci pražské galerie balili obrazy z epopeje pro převoz. Bez vědomí Incheby si najali na ostrahu zámku bezpečnostní službu.
11.10.2010 09:20 |

podobné články

Zeman vyjádřil Forejtovi plnou důvěru

 
Prezident Miloš Zeman vyjádřil plnou důvěru řediteli hradního protokolu Jindřichu Forejtovi, který podle médií uvádí nepravdivé údaje o svém vysokoškolském vzdělání. Zeman tak učinil na základě vynikajících pracovních výsledků Forejta, sdělil v sobotu prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
21.12.2013 18:37 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15173 článků)

Po Klausovi se šéfa protokolu Forejta zastal i Zeman

 
Prezident republiky Miloš Zeman vyjádřil plnou důvěru řediteli hradního protokolu Jindřichu Forejtovi, který podle médií uvádí nepravdivé údaje o svém vysokoškolském vzdělání. Prezident Zeman tak učinil na základě Forejtových vynikajících pracovních výsledků, uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
21.12.2013 20:02 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15173 článků)

Zeman se zastal Forejta. Je to prý vynikající pracovník

 
Prezident republiky Miloš Zeman vyjádřil plnou důvěru řediteli hradního protokolu Jindřichu Forejtovi, který podle médií uvádí nepravdivé údaje o svém vysokoškolském vzdělání. Prezident Zeman tak učinil na základě Forejtových vynikajících pracovních výsledků, uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
21.12.2013 20:07 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15173 článků)

Policistu musíte poslechnout, pochybnosti řešte později, rozhodl soud

 
Výzvu policisty, jakkoliv se může zdát neopodstatněná či neoprávněná, musí člověk poslechnout. Pokud má vůči postupu policisty námitky, může si na jeho postup stěžovat později. To je resumé sporu, kterým se zabýval Nejvyšší správní soud (NSS). Žena v něm rozporovala přestupkové řízení, které proti ní bylo zahájeno, kvůli neuposlechnutí výzvy policie.
29.09.2011 14:45 |

podobné články

Videoblog Games.cz z E3 – Sony vs česko-slovenská výprava

 
Včera jste si mohli poslechnout, že zámořští novináři byli s tikovou konferencí Sony spokojeni a potěšeni. Dnes si zase můžete poslechnout, co na dlouhou show říkali lidé, k jejichž projevu titulky určitě nepotřebujete – Pavol Buday, Alžběta Trojanová a Mikoláš Tuček. Co se jim líbilo, co je strhlo a co je opravdu nudilo? Shrábl všechen potlesk The Last of Us, naděje...
07.06.2012 11:15 |

podobné články

Pražské metro se promění v koncertní sál

 
Poslechnout si oblíbenou písničku, zazpívat si nebo si třeba i zatančit. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil pro cestující už pátý ročník akce Nalaďte se v metru, při které si lidé mohou poslechnout kapely nejrůznějších žánrů.
25.04.2016 17:05 |

podobné články

Pravda o Forejtově rezignaci: Skutečně ji podal, ale Zeman ho přesvědčil, aby ji stáhl

 
Spekulace o odchodu Jindřicha Forejta z postu ředitele odboru protokolu na Pražském hradě dnes uvedl na pravou míru prezidentův mluvčí a posléze sám Miloš Zeman, který serveru Novinky.cz vysvětlil, jak to bylo s Forejtovou rezignací, o které informovaly dnešní Lidové noviny.
24.06.2014 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15173 článků)

Zeman obsáhle promluvil o Sobotkovi, Dienstbierovi i mrtvých vojácích. A prozradil více o rezignaci protokoláře Forejta

 
Prezident Miloš Zeman poskytl Právu obsáhlý rozhovor. Zdůraznil v něm, že vojáci v Afghánistánu bojují za naši bezpečnost, a uvedl, že se shoduje s premiérem Sobotkou (ČSSD) na postupném navyšování rozpočtu pro obranu. Pochválil také Sobotkovu vládu za valorizaci důchodů či zavedení porodného i na druhé dítě.
12.07.2014 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15173 článků)

VIDEO Zeman pozval do Lán oslavence Klause. Došlo na „lesníka“ Forejta i zásadní slova k aktuálnímu dění

 
VIDEO Václav Klaus se vrátil do Lán. Tedy jen zhruba na dvě hodiny a na pozvání současné hlavy státu Miloše Zemana. Ten pozval svého předchůdce do letního sídla českých prezidentů, aby mu blahopřál k nadcházejícím 75. narozeninám. Zeman s Klausem se na místě vyjádřili i k probíhající vládní krizi.
13.06.2016 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8256 článků) , Miloš Zeman (15173 článků)

Jako panstvo! Jedinečné zážitky pro výherce programu NPÚ pro věrné návštěvníky

 
Noční procházka po hradbách, uvítací salvy z děl, projížďka kočárem, přespání na zámku a další jedinečné zážitky jsou připraveny pro vítěze pátého ročníku programu Národního památkového ústavu nazvaného Klíč k památkám, který odměňuje pravidelné návštěvníky památek.
29.01.2015 10:22 |

podobné články

Noviny: Zemanův blízký muž končí. Postavil kolem prezidenta zeď a chtěl ho jen pro sebe

 
Lidové noviny dnes nabízejí čtenářům fotografie hlav států, jako například Baracka Obamy nebo anglické královny. Společná je přítomnost šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta. Ten si svou pozici na Hradě systematicky budoval a do jeho záměru prý patřilo i vyfotit se se světovými celebritami. Deník přišel s informací, že tento muž po deseti letech na Pražském hradě končí, a to i kvůli svému přezíravému chování. Nastoupit by měl do jiné funkce ve státní správě.
24.06.2014 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2149 článků)

65 let žiju v Kanadě, ale moje srdce patří Česku, prozrazuje Jiří Brady

 
Pan Jiří Brady původně měl dostat státní vyznamenání. Tuto informaci má přímo z úst hradního protokoláře Jindřicha Forejta. Forejt nakonec potvrdil záměr prezidenta Miloše Zemana udělit státní vyznamenání také choti Jiřího Bradyho. Potom, co se stalo, však Brady už o vyznamenání nestojí. V pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu prozradil, že do koncentračního tábora přišel ve 14 letech.
24.10.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15173 článků)

Desítka českých hradů a zámků letos otevře své třinácté komnaty

 
Kasteláni deseti českých hradů a zámků hledají nové možnosti, jak přilákat návštěvníky. Připravili projekt Odhalte třináctou komnatu, ve kterém příchozí lákají na pohádkové bytosti spojené s daným objektem. Netradiční prohlídky památek s kostýmovanými průvodci a hrou začnou 5. května.
26.04.2012 19:45 |

podobné články