Článek

Zeman: Nejmenuji profesorem někoho, kdo si řekl o miliónový úplatek

 
Prezident Miloš Zeman trvá na tom, že nejmenuje docenty Jiřího Fajta, Ivana Ošťádala a Jana Eichlera profesory. Ve čtvrtek novinářům přiblížil své důvody pro toto rozhodnutí.
07.05.2015 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků)
Podobné články

Získali jsme výbušný dokument ke kauze Jiřího Fajta, kterého Zeman odmítl jmenovat profesorem. Odhaluje obrovské odměny, pochybná autorství a zcela zásadní problém

 
Šéf Národní galerie (NG) Jiří Fajt žaluje prezidenta Miloše Zemana u Ústavního soudu kvůli tomu, že nebyl jmenován profesorem. Hlava státu argumentuje tím, že si Fajt de facto řekl o úplatek ve formě sponzorského daru na svůj plat. ParlamentníListy.cz nyní získaly informace o tom, kolik Fajt pobírá. Jde o milionové odměny a možná i další, dosud neznámé částky.
20.11.2017 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků)

ODS stáhla místostarostu: Řekl si o úplatek

 
Kolínský místostarosta Roman Pekárek nebude kvůli podezření z korupce na kandidátce ODS do nadcházejících komunálních voleb. Řekl si o milionový úplatek. Usvědčila ho nahrávka. Kandidátku opustí také starosta Jiří Buřič, který čelí podezření, že o úplatku věděl.
24.09.2010 01:50 |

podobné články

Bývalého místostarostu Kolína (ODS) obvinila policie. Řekl si o úplatek?

 
Kriminalisté obvinili bývalého kolínského místostarostu Romana Pekárka (ODS), který si údajně řekl o milionový úplatek. Zároveň stíhají brněnského podnikatele Petra Ličku. Uvedl to ve středu server iDnes.cz.
18.05.2011 14:00 |

podobné články

Pardubický socialista si řekl o milionový úplatek, upozornila televize

 
Místopředseda krajského výkonného výboru ČSSD v Pardubickém kraji Miroslav Petržílek si řekl stavebnímu konsorciu o úplatek v řádu milionů, v jednom případě dokonce desítek milionů korun. Informovala o tom televize Prima.
21.12.2011 22:45 |

podobné články

Policisté zatkli odborového předáka: Řekl si o úplatek milion korun

 
O miliónový úplatek si řekl Jozef H. (49), předseda Odborového svazu Stavba ČR Prefa Žatec. Zaplatit mu měl podnikatel, který měl zálusk na rekreační objekt na Náchodsku, jež svaz vlastnil. Policisté úplatného předsedu zadrželi přímo při převzetí peněz.
12.03.2013 16:20 |

podobné články

Kdo stál za požadavkem o úplatek? Obrana a Topolánek, zaznělo před soudem

 
Bývalý ředitel automobilky Tatra Ronald Adams u Městského soudu v Praze naznačil, že chtěl zjistit, kdo stál v pozadí žádosti o úplatek, která podle něj měla zaznít na společných schůzkách se zbrojařem Michalem Smržem. Ten důrazně popírá, že by zazněly žádosti o úplatek. Adams prý chtěl zjistit, kdo stojí v pozadí údajné žádosti. Mělo jít o lidi z Ministerstva obrany a expremiéra Mirka Topolánka (ODS). Informuje o tom deník Právo.
21.01.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků)

Šéf Národní galerie zatím profesorem jmenován nebude. Nikdo mu ale neřekl proč

 
Aby se mohl stát profesorem v oboru dějin umění, splnil ředitel Národní galerie Jiří Fajt všechny akademické podmínky. V nejbližším prosincovém termínu jej ale prezident profesorem nejmenuje. Ministr školství Marcel Chládek tvrdí, že jmenovací proces zdrželo podezření z plagiátorství.
01.12.2014 20:38 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Nejvyššsí správní soud rozhodl: Spor Ošťádala se Zemanem o jmenování profesorem jde znovu k městskému soudu

 
Spor fyzika Ivana Ošťádala s prezidentem Milošem Zemanem o jmenování profesorem bude znovu řešit pražský městský soud. Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud (NSS), výrok zveřejnil na úřední desce. Ošťádalovu žalobu proti nejmenování profesorem městský soud opakovaně odmítl jako opožděnou, nyní se jí musí věcně zabývat.
15.02.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků)

Bývalý místostarosta Kolína jde za korupci na šest let do vězení

 
Krajský soud v Praze vyměřil šest let vězení bývalému kolínskému místostarostovi Romanu Pekárkovi (ODS), který si podle obžaloby řekl o milionový úplatek za výhodnější prodej městských pozemků. Podnikateli Petru Ličkovi, který měl Pekárkovi úplatek nabídnout, soud vyměřil roční vězení. Rozsudek není pravomocný.
18.05.2012 14:10 |

podobné články

Zeman: Ať se Putna obrátí na soud. Tam řeknu, proč nemá být profesorem

 
Prezident Miloš Zeman v pátek potvrdil, že odmítl jmenovat Martina C. Putnu profesorem. Důvody nesdělil. Řekl, že Putna má právo se obrátit na soud a tam Zeman své důvody řekne.
17.05.2013 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků)

Zeman jmenuje Putnu profesorem. Samotné předání dekretu ale přenechá Fialovi

 
Prezident Miloš Zeman je připraven jmenovat akademika Martina C. Putnu profesorem, předání dekretu ale přenechá ministru školství Petru Fialovi. Zeman také požádal o úpravu zákona, aby jmenování v budoucnu prováděl ministr školství. Fiala to řekl po schůzce s prezidentem. Důvodem prezidentova nesouhlasu s Putnou prý bylo akademikovo veřejné vystupování a postoje. Prezidentovo rozhodnutí nejmenovat Putnu bez udání konkrétního důvodu pobouřilo akademiky, politiky i studenty. 
22.05.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1312 článků) , Miloš Zeman (20454 článků)

Lobbista Dalík u soudu odmítl, že by si kvůli pandurům řekl o úplatek

 
Lobbista Marek Dalík dnes před soudem uvedl, že v roce 2007 neinicioval schůzky, kde si podle obžaloby řekl o téměř půlmiliardový úplatek při vyjednávání o nákupu obrněných transportérů Pandur s rakouskou zbrojařskou firmou Steyr. Dalík popřel, že by úplatek žádal. Pražský městský soud dnes začal projednávat jeho údajnou korupční kauzu. Někdejšímu poradci expremiéra Mirka Topolánka za pokus o podvod hrozí až deset let vězení.
30.06.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků) , Marek Dalík (288 článků)

Komunista Dolejš: Chtěl vzít milionový úplatek?

 
Skandál! Poslanci se nechali nachytat a chtěli vzít úplatek. Alespoň to tvrdí reportáž Mladé fronty Dnes.
26.09.2009 08:35 |

podobné články

Bývalý senátor Novák odmítnul podmínku za úplatek, dostal 4 roky

 
Krajský soud zamítl odvolání bývalého senátora a starosty Chomutova Alexandra Nováka (ODS). Novák půjde na čtyři roky do vězení. Údajně vzal 43 milionový úplatek.
16.07.2012 15:25 |

podobné články

Nečas: Zeman by měl zveřejnit důvod, proč nejmenoval Putnu profesorem!

 
Prezident Miloš Zeman opět rozpoutal diskuzi, když nepodepsal jmenování Martina Putny profesorem. Z jakého důvodu se rozhodl k takovému kroku zatím neprozradil. Podle premiéra Petra Nečase by to ale Zeman udělat co nejdříve.
19.05.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Miloš Zeman (20454 článků)

Vadí Zemanovi homosexualita? Proč nechce jmenovat Putnu profesorem?

 
Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že respektuje sexuální orientaci akademika Martina C. Putny, ale že mu vadí, s jakým transparentem vystoupil v Praze na pochodu homosexuálů. Zeman odmítl jmenovat Putnu profesorem, aniž uvedl důvod. Vyvolalo to pobouření akademické obce, studentů i politiků. Podle akreditační komise je Zemanovo rozhodnutí vyjádřením nedůvěry vůči akademické obci. Premiér Petr Nečas (ODS) dnes věc komentoval slovy, že ani "pitomé chování" pedagoga není důvod upírat mu akademický postup. 
20.05.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Miloš Zeman (20454 článků)

Lobbista Dalík pod přísahou popřel, že by žádal půlmiliardový úplatek

 
Někdejší poradce Mirka Topolánka lobbista Marek Dalík v pondělí před soudem vypověděl, že v roce 2007 neinicioval schůzky, kde si podle obžaloby řekl o téměř půlmiliardový úplatek při vyjednávání o nákupu obrněných transportérů Pandur s rakouskou zbrojařskou firmou Steyr. Dalík popřel, že by úplatek žádal.
30.06.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků) , Marek Dalík (288 článků)

Kauza Pošta: O úplatek jsem si řekl opilý, omlouvá sám sebe Choc

 
Dvě piva a panák whiskey – ty prý mohou za celou kauzu Česká pošta. Tvrdí to alespoň politik Kamil Choc (ČSSD), který nabídl Lukáši Čadkovi, že pomůže obchodní spor s Českou poštou urovnat, pokud mu poskytne třímilionový úplatek. Choc ovšem tvrdí, že na nahrávkách, kde Čadkovi tlumočí nabídku na úplatek, byl opilý.
11.09.2015 13:45 |

podobné články

Zeman v ČT chladně: Sobotku pověřím vyjednáváním o vládě, nejmenuji premiérem

 
Prezident Miloš Zeman dal najevo, že hodlá respektovat doporučení vítězné strany a pověřit sestavováním vlády lídra tohoto uskupení. Vítězná ČSSD opakovaně prohlásila, že chce za premiéra Bohuslava Sobotku, ale prezident si chce počkat na další doporučení. A pokud mu znovu doporučí právě předsedu strany, pověří ho jednáním o příští vládě, premiérský post mu tedy hned neudělí.
27.10.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20454 článků)