Článek

Zeman na Rhodu: Vážný projev, ale i pošťuchování Klause či francouzského novináře. A jedno exkluzivní FOTO k tomu

 
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman se v sobotu vrací z řeckého ostrova Rhodos, kde vystoupil na konferenci Dialog civilizací. Kromě známého hlavního projevu se zúčastnil i několika dalších akcí. ParlamentníListy.cz byly na místě a přinášejí souhrn zajímavostí, které nikde jinde nenajdete.
01.10.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)
Podobné články

Prezident Zeman na Rhodu: Anticivilizace se ničí zbraněmi, nikoliv dialogem

 
Projev prezidenta Miloše Zemana na konferenci Dialog civilizací na Rhodu:
30.09.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)

Prezident Zeman na Rhodu: S anticivilizací jako je IS se mluví zbraněmi. Hitlerův Mein Kampf jsme také nebrali vážně...

 
Prezident Miloš Zeman promluvil na konferenci Dialog civilizací na Rhodu. Upozornil, že civilizace mezi sebou musí vést dialog, ale není možné debatovat s civilizací, která si otevřeně klade za cíl ostatní civilizace vyhladit. Ta je podle prezidenta spíše „anticivilizací“ a ta se má ničit zbraněmi, než sama zničí všechny ostatní.
30.09.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)

Cyril Svoboda: Zeman by neměl jezdit na Rhodos. Zavírá si tím dveře na akce se skutečně důležitými lidmi

 
Problémem účasti prezidenta Zemana na konferenci na Rhodu je to, že si účastí na ní zavírá dveře k účasti na prestižnějších konferencích, kde by mohl oslovit skutečné světové lídry. Ti totiž na Rhodu chybějí. Ve vysílání České televize to uvedl bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda.
29.09.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (351 článků)

A kvůli tomuto nejel Zeman na Peresův pohřeb. Mitrofanov shrnuje vystoupení prezidenta na Rhodu

 
Nad vystoupením Miloše Zemana na konferenci na Rhodu se na vlnách Českého rozhlasu zamyslel komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov.
01.10.2016 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)

Rath: Už nejde o úsměvné pošťuchování, ale o demokracii

 
Hejtman Středočeského kraje a poslanec za ČSSD David Rath dnes okomentoval návrh na zvýšení poplatků ve zdravotnictví. Detailněji se však zaměřil ve svém vystoupení na to, kam až dospělo prvotní pošťuchování mezi ním a ministrem financí Mirolavem Kalouskem. Zdůraznil, že už nejde o nic úsměvného - ba naopak...
24.03.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Klaus: Zeman měl respektovat tradici a projev přednést 1. ledna

 
Prezident Miloš Zeman měl podle svého předchůdce Václava Klause respektovat tradici a přednést projev 1. ledna ve 13:00. Na projev prezidenta na Nový rok si podle Klause zvykly celé generace lidí. Klaus to dnes řekl novinářům při spuštění nové lanovky na Sněžku. Zeman novoroční projev mít nebude. Své vánoční poselství přednese ze zámku v Lánech už 26. prosince.
20.12.2013 15:12 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků) , Miloš Zeman (20489 článků)

Erik Best překvapivě: Ruský agent Miloš Zeman? Spíš agent jiné velmoci...

 
Novinář Erik Best upozorňuje, že Zemanovy proruské výroky včetně vyzvání ke zrušení sankcí nejsou tak šokující, jak by se mohlo zdát. Zeman prý říkal v podstatě skoro to samé jako americký prezident Barack Obama minulý týden v OSN. Zemanův rusky pronesený projev na Rhodu prý zněl jako slova amerického agenta, napsal Best na server fsfinalword.cz.
29.09.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2408 článků) , Miloš Zeman (20489 článků)

Zeman příští týden letí na Rhodos. Bude debatovat se státníky i vědci

 
Prezident Miloš Zeman se příští týden zúčastní mezinárodní konference Dialog civilizací na řeckém ostrově Rhodos. Zeman se akce zúčastňoval i v minulých letech, kdy ještě nebyl v úřadu prezidenta. Podle tiskového mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka na Rhodu vedle íránského exprezidenta Chátámího budou třeba ruští či američtí politologové.
19.09.2014 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)

Hejtmanka Stráská: Jsem hrdá, že se jihočeské nemocnice stále drží na špici

 
Jedno absolutní vítězství a k tomu dvě první, tři druhá, jedno třetí, jedno čtvrté, jedno páté, jedno šesté a jedno sedmé místo. S tímto úspěchem se může pochlubit hned šest z osmi jihočeských nemocnic, jejichž jediným akcionářem je kraj. Vyplývá to z letošních výsledků prestižní celorepublikové soutěže Nemocnice roku pořádané neziskovou organizací HealthCare Institute.
01.12.2017 15:25 |

podobné články

Zeman před plným sálem šťouchl Jana Fischera kvůli KSČ

 
REPORTÁŽ Slovní pošťuchování mezi prezidentskými kandidáty. To provázelo jejich vzájemnou debatu o zahraniční politice v pražském hotelu Marriot. Fischer dokazoval, že umí anglicky, Zeman hýřil bonmoty, Sobotka byl naopak vážnost sama a Dientsbier se choval mladicky kousavě. Mírné nesváry mezi ně zanesly otázky ohledně evropské integrace, předvolebních průzkumů či členství v KSČ.
06.11.2012 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Zeman zůstal přes noc v nemocnici v Motole. Jeho stav není vážný

 
Prezident Miloš Zeman zůstal přes noc v motolské nemocnici. Jeho stav není vážný, odpoledne bude propuštěn domů. Léčit se pak bude asi měsíc a půl, řekla ČTK mluvčí fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková. Lékařské konzilium Zemanovu doporučilo zrušit zahraniční cesty. Kvůli zranění Zeman příští týden také nepojede do Olomouckého kraje. 
31.10.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Danková (83 článků) , Miloš Zeman (20489 článků)

Zeman byl přes noc v Motole, jeho stav není vážný

 
Prezident Miloš Zeman zůstal přes noc v motolské nemocnici. Jeho stav není vážný, odpoledne bude propuštěn domů. Léčit se pak bude asi měsíc a půl, řekla ČTK mluvčí fakultní motolské nemocnice Pavlína Danková. Lékařské konzilium Zemanovi doporučilo zrušit zahraniční cesty. Kvůli zranění Zeman příští týden také nepojede do Olomouckého kraje.
31.10.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Danková (83 článků) , Miloš Zeman (20489 článků)

TOP 09: Miloš Zeman svým vystoupením na Rhodu Českou republiku zostudil

 
Prohlášení TOP 09 k zahraniční politice vlády a roli prezidenta
09.10.2014 21:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)

Zeman zde minule vyvolal křik kvůli projevu v ruštině, nyní přichází Klaus. Fórum na Rhodu začalo

 
REPORTÁŽ „Občanské války, násilí, masová emigrace. Vyměňovat si ideje je důležitější než kdy jindy,“ sdělil starosta města Rhodos v paláci velmistrů na přivítanou. Stalo se tak na uvítací ceremonii rhodského fóra Dialog civilizací, které pořádá sankcionovaný ruský podnikatel Vladimir Jakunin.
09.10.2015 12:51 |

podobné články

Velezrada je velmi nadnesený termín, soudí Zeman o žalobě na Klause

 
Zvolený prezident Miloš Zeman považuje obvinění svého předchůdce Václava Klause z velezrady za velmi nadnesené. Uvítal, že někteří senátoři ČSSD se odmítli připojit k návrhu žalovat Klause u Ústavního soudu. Zeman ale zároveň odsuzuje amnestii, kterou Klaus vyhlásil.
27.02.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9028 článků) , Miloš Zeman (20489 článků)

Novináři jsou terči tehdy, když píší kriticky, tedy dělají dobře svou práci. Podívejte Kroupa. A jak Zeman a Babiš útočí... Fendrych je po vraždě slovenského novináře „na koni“

 
Komentátor Martin Fendrych na serveru Aktuálně.cz napsal pár řádek ke smrti slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Fendrych má za to, že svůj díl viny mají na této hrozné události politici, kteří často novináře dehonestují. Stačí si vzpomenout, jak se o novinářích vyjadřuje prezident Miloš Zeman.
26.02.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)

Heger (TOP 09): Debata se začíná zvrhávat trošku do lehce nenávistného pošťuchování

 
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 11. 2016
09.11.2016 13:10 |

podobné články

Vysoké ceny paliv jsou pro motoristy vážný problém, jaká je snesitelná hranice?

 
Vysoké ceny pohonných hmot představují pro většinu motoristů vážný problém a rekordní ceny benzínu a nafty již přiměly řadu řidičů hledat úspornější varianty dopravy. Uvedla to s odvoláním na svůj vlastní exkluzivní průzkum společnost Sanep.
14.03.2011 15:25 |

podobné články

Martin Komárek: Když mě jako novináře urážel Zeman nebo Paroubek, byl jsem hrdý. Okamuru znám jako slušného a inteligentního člověka

 
ROZHOVOR „O tom, zda vražda novináře Jána Kuciaka souvisí s jeho prací, budu spekulovat až budeme mít reálnější poznatky. Dnes o tom nevíme pranic,“ upozorňuje Martin Komárek. Sám byl jako novinář opakovaně terčem útoků a vyhrožování od politiků i anonymů, ale připomíná, že na urážky ze strany například Jiřího Paroubka nebo Miloše Zemana byl hrdý. Vraždu novináře odsuzuje, ale zároveň by z žurnalistů nedělal posvátnou krávu. „Jako politici máme všechny možné hříchy, ale těch, kteří by chtěli reálně použít kalašnikov místo voleb, je velice málo,“ vysvětlil Komárek.
04.03.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků) , Miloš Zeman (20489 článků)