Článek

Zeman mluví o obnovení poplatku za pobyt v nemocnici. ČSSD je proti

 
Koaliční strany ČSSD, ANO a KDU-ČSL se v koaliční smlouvě zavázaly, že zruší téměř všechny zdravotnické poplatky. Lidovci a hnutí ANO měli pochybnosti o tom, zda je správné zrušit i poplatek za den pobytu v nemocnici, a čas nastoluje téma jeho znovuobnovení. V rozhovoru pro Českou televizi se k nim teď přidal i prezident Miloš Zeman.
28.06.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20147 článků)
Podobné články

Zrušení poplatků za pobyt v nemocnici byla chyba, přiznal Babiš

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) ve středu připustil, že zrušení poplatků za pobyt v nemocnici, který požadovala ČSSD, byla chyba. Poplatky byly zrušeny od ledna na základě rozhodnutí Ústavního soudu a sociální demokraté odmítli jejich obnovení. Koalice ČSSD, ANO a lidovců počítá od příštího roku rovněž se zrušením poplatku za recept a návštěvu lékaře.
19.03.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12007 článků)

Vraťme poplatky za pobyt v nemocnici zpět do hry, navrhují lidovci

 
Středeční konstatování ministra financí Andreje Babiše (ANO), který označil zrušení poplatků za pobyt v nemocnici za chybu, podnítilo šéfa lidovců a vicepremiéra Pavla Bělobrádka k návrhu, aby se kabinet k debatě o obnovení poplatků vrátil. Lidovci zrušení poplatků odmítali, ČSSD na něm trvala.
20.03.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12007 článků) , Pavel Bělobrádek (1483 článků)

Sobotka je proti návrhu Babiše projednat znovu poplatky a druhý pilíř

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je proti požadavku ministra financí Andreje Babiše (ANO) jednat o obnovení poplatku za pobyt v nemocnici a o druhém pilíři důchodové reformy. Nevidí důvod měnit koaliční smlouvu. Sobotka to napsal ČTK v reakci na pondělní vyjádření šéfa hnutí ANO, že zrušení stokorunového poplatku za pobyt v nemocnici i plánované odstranění druhého pilíře důchodové reformy byla chyba. KDU-ČSL se jednání nebrání, změny ale musí schválit všichni koaliční partneři.
03.06.2014 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12007 článků) , Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Zachariaš (KSČM): Jednou Peroutka, podruhé poplatky za pobyt v nemocnici aneb Proměny Miloše Zemana

 
Dne 15. října 2013 Zeman řekl: „Poplatky v nemocnicích porušují listinu práv a svobod.“ A dnes Zeman mluví o obnovení poplatků za pobyt v nemocnici. Stejný názor s ním má i Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek.
29.06.2015 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12007 článků) , Miloš Zeman (20147 článků) , Pavel Bělobrádek (1483 článků)

Experti ČSSD a KDU se neshodli na zrušení zdravotnických poplatků

 
Experti ČSSD a KDU-ČSL se na čtvrtečním jednání neshodli na rušení zdravotnických poplatků. Lidovci nesouhlasí se zrušením poplatků za recept a návštěvu lékaře, obávají se, že by zdravotnictví přišlo o miliardy korun. Obě strany ale souhlasí se zachováním poplatku za pobyt v nemocnici. Řekla to místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová a stínový ministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček. 
22.11.2013 11:32 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (150 článků) , Svatopluk Němeček (368 článků)

ČSSD u lidovců narazila se zrušením poplatků u lékaře a za recept

 
Odlišný názor na zrušení zdravotnických poplatků ve čtvrtek rozdělil experty ČSSD a KDU-ČSL, kteří spolu na téma zdravotnictví jednali do pozdních nočních hodin. Lidovci nesouhlasí se zrušením poplatků za recept a návštěvu lékaře, obávají se, že by zdravotnictví přišlo o miliardy korun. Obě strany ale souhlasí se zachováním poplatku za pobyt v nemocnici.
22.11.2013 11:27 |

podobné články

Babiš přiznal chybu. Teď se prý otáčí proti němu

 
Zrušení poplatku za pobyt v nemocnici byla chyba. Připustil to dnes ve sněmovně ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj to nyní zdravotnictví používá jako argument, proč je do resortu nutné přidat více peněz. Poplatky za pobyt v nemocnici byly po verdiktu Ústavního soudu zrušeny od letošního ledna. Neobnovit je byla priorita ČSSD, proti byli lidovci. Koalice navíc počítá od příštího roku se zrušením poplatku za recept a návštěvu lékaře.
19.03.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12007 článků)

Nemocnicím chybí 2 miliardy. Babiš: Zrušení poplatku za pobyt ve špitále byla chyba!

 
Zrušení poplatku za pobyt v nemocnici byla chyba. Připustil to dnes ve Sněmovně ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj to nyní zdravotnictví používá jako argument, proč je do resortu nutné přidat více peněz. Nemocnicí s poplatky odešla část příjmu, a tak se hledá, kde vzít chybějící 2 miliardy. ČSSD má řešení, Babišovi se ale nelíbí, a tak je tu další neshoda ve vládní koalici. Může prý skončit dokonce pádem ministra zdravotnictví!
19.03.2014 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12007 článků)

Soud zamítl žalobu na ČSOB o vrácení poplatku za správu úvěru

 
Obvodní soud pro Prahu 5 dnes zamítl žalobu na ČSOB o vrácení poplatku za správu úvěru. Ve sporu šlo o vrácení poplatku 1100 Kč za správu úvěru ke spotřebitelskému úvěru sjednanému v roce 2011. Banka o tom dnes informovala. Potvrdilo se podle ní to, že předchozí rozhodnutí stejného soudu o nepřiznání poplatků Hypoteční bance nemá precedentní povahu. Podle zástupců iniciativ, které bojují za vrácení těchto poplatků, nešlo o jejich klienta a neví se, o co v tomto případě konkrétně šlo. 
27.05.2013 14:50 |

podobné články

Radikálové z DSSS odstartovali petiční akci na obnovení trestu smrti

 
Radikální Dělnická strana sociální spravedlnosti požaduje obnovení trestu smrti v naší zemi. Vedou ji k tomu prý otřesné kriminální případy z poslední doby, např. vražda dívky z Jihlavy. Tlak na obnovení trestu smrti tak podle radikálů nezastupuje politické snahy, ale údajně usiluje o posílení bezpečnosti občanů. Shánějí podpisy pod tzv. Jihlavskou výzvu a upozorňují že mezinárodní smlouvy, které neumožňují obnovení trestu smrti, je prý možné vypovědět.
31.03.2013 12:45 |

podobné články

Vláda řekla ano návrhu, aby se poplatky za pobyt v nemocnici navýšily

 
Vláda schválila navýšení poplatku za pobyt v nemocnici, od podzimu by tak nově měli lidé platit za den místo 60 korun stovku. Nově by si také lidé měli platit doplňkové léky ze svého - kabinet ne naopak neshodl na změně poplatků za recept.
06.04.2011 14:10 |

podobné články

Ombusmanovi se nelíbí zvýšení poplatků za pobyt v nemocnici

 
Ombudsman Pavel Varvařovský kritizuje plánované zvýšení poplatku za pobyt v nemocnici z 60 na 100 korun. Podle něj na to doplatí hlavně chudí a důchodci
18.04.2011 19:35 |

podobné články

REVOLUCE: V nemocnici 100 Kč za pobyt platit nebudeme! Soud to politikům zakázal!

 
Ústavní soud zrušil nadstandardy ve zdravotnictví, zvýšení poplatků za pobyt v nemocnici ze 60 na nynějších 100 korun i pokuty za nevybírání regulačních poplatků.
02.07.2013 14:35 |

podobné články

Hejtman Řihák: Zrušení poplatků za pobyt v nemocnici je dobrou zprávou pro občany

 
Středočeský kraj považuje rozhodnutí Poslanecké sněmovny o zrušení poplatků za pobyt v nemocnici za dobré rozhodnutí.
12.12.2013 11:45 |

podobné články

Babiš: Zrušení poplatků za pobyt v nemocnici byla chyba!

 
Zrušení poplatku za pobyt v nemocnici byla chyba, připustil ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj to nyní zdravotnictví používá jako argument, proč je do resortu nutné přidat více peněz.
19.03.2014 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12007 článků)

Bělobrádek chce obnovit poplatky v nemocnicích. Lidé to prý snesou

 
Šéf lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek si myslí, že by vláda měla otevřít debatu o obnovení poplatku za pobyt v nemocnici. Řekl to dnes ČTK. Zrušení tohoto poplatku označil už ve středu za chybu i ministr financí Andrej Babiš (ANO). Vláda nyní řeší, jak chybějící peníze nemocnicím nahradit.
20.03.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12007 článků) , Pavel Bělobrádek (1483 článků)

Obnovení poplatku, útěk doktorů, konopí. Hovoří Babišův lékař

 
Budoucí lékaři by měli mít možnost získávat praktické zkušenosti nejen ve fakultních, jak je tomu dosud, ale i v krajských či městských nemocnicích. Je o tom přesvědčen lékař a poslanec Igor Nykl (ANO). Uvedl to na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz, když odpovídal na otázku, jak by řešil problém s nedostatkem zdravotníků v Moravskoslezském kraji a ve vyloučených lokalitách. Přiznal také, že je příznivcem opětovného zavedení poplatku za pobyt v nemocnici i to, že Česko poněkud zaspalo v otázce využívání konopí k léčebným účelům.
09.06.2014 08:15 |

podobné články

Babišův poslanec Plzák promlouvá: Do Evropy míří nelegální přistěhovalci. Islámu se nebojím, ale...

 
Doktor Pavel Plzák je poslancem za hnutí ANO a chce jím být i nadále. Šéf hnutí ANO ho prý nezklamal a chce i nadále stát po jeho boku, byť se občas názorově rozcházejí. Hnutí jako celek prozatím neříká nic o znovuzavedení poplatků ve zdravotnictví, sám Plzák by byl pro obnovení poplatku za pobyt v nemocnici. Pacienty je podle jeho názoru třeba zregulovat, aby se u nás lékařská péče nezneužívala. Plzák se ale nevěnoval jen zdravotnictví, ale třeba také uprchlické krizi.
13.10.2017 15:55 |

podobné články

Koaliční dusno v ČT. Ministr žádá kompenzace za poplatky, babišovec by raději ucpával díry

 
Ministr financí Andrej Babiš odmítá jen tak nalít do zdravotnictví další peníze. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) ale trvá na tom, že rezort další peníze potřebuje. Odmítá ale zároveň přistoupit na obnovení poplatků za den pobytu v nemocnici, jak to navrhuje ANO, a proti diskuzi na toto téma nejsou ani lidovci. Koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se kvůli poplatku rozhádala. Bylo to znát i ve studiu České televize, při vystoupení politiků ČSSD a ANO.
20.03.2014 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12007 článků) , Svatopluk Němeček (368 článků)