Článek

Zeman mě zklamal a ČSSD ohrožuje politický systém. Promlouvá děkan Právnické fakulty

 
Jan Kuklík, děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy, v roce 2013 podporoval v přímé volbě prezidenta Miloše Zemana. Dnes je zklamán z toho, jak vykonává úřad hlavy státu. Varoval také, že spor ČSSD s advokátem Zdeňkem Altnerem dál ohrožuje stabilitu našeho politického systému a ten už dostal dost ran i bez toho. Stranou jeho pozornosti nezůstaly ani situace v EU a čínská návštěva v Česku.
21.04.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20488 článků)
Podobné články

Děkan právnické fakulty v Plzni Růžička rezignuje

 
Děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni Květoslav Růžička rezignuje k 12. prosinci ze zdravotních důvodů na svou funkci.
02.12.2011 09:40 |

podobné články

Děkan Právnické fakulty UK Kuklík promluvil v den voleb k lithiu

 
Děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík se v pátečním Interview ČT24 vyjádřil k probíhajícím sněmovním volbám. Moderátorce Zuzaně Tvarůžkové mimo jiné sdělil, že otázka těžby lithia v Česku není tou nejdůležitější otázkou v čase voleb.
20.10.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (139 článků)

Studenti: Děkan Růžička ohrožuje existenci práv v Plzni

 
Právní kroky proti útokům na sebe i na fakultu zvažuje děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity (ZČU) Květoslav Růžička. Odmítá odstoupit z pozice děkana, k čemuž ho před dvěma dny vyzvali dva studenti na studentském serveru univerzity Dioné.
22.02.2011 16:40 |

podobné články

Děkan plzeňských práv oznámil jména čtyř viníků odpovědných za skandál

 
Ve zprávě pro vedení Západočeské univerzity v Plzni pojmenoval v pátek děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil čtyři hlavní viníky, odpovědné za situaci, která málem vedla ke krachu fakulty.
07.05.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků)

Očistu plzeňských práv má dokončit nový děkan Růžička

 
Novým děkanem plzeňské právnické fakulty, která se vzpamatovává z řady skandálů, se stal profesor fakulty Květoslav Růžička. Dosavadní první proděkan Karel Eliáš, kterého prosazoval bývalý děkan a nynější ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, neuspěl.
13.10.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků) , Karel Nový (153 článků)

Děkan plzeňských práv rezignoval ze zdravotních důvodů

 
Děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni Květoslav Růžička rezignuje k 12. prosinci ze zdravotních důvodů na funkci. Oznámil to dnes telefonicky rektorce ZČU Iloně Mauritzové a zároveň rezignaci zaslal písemně, řekla mluvčí ZČU Kamila Kvapilová s tím, že 12. prosince zasedá akademický senát fakulty, který rozhodne o vyhlášení volby nového děkana.
02.12.2011 10:15 |

podobné články

Kindl z problémových práv ZČU rezignoval na post vedoucího katedry

 
Bývalý proděkan Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) Milan Kindl předal v pondělí svou rezignaci na vedení katedry občanského práva. Informoval o tom pověřený děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil. Opustit fakultu naopak odmítá její bývalý proděkan Ivan Tomažič, jehož "opsaná" disertace aféru odstartovala.
12.10.2009 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Milan Kindl (45 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků)

Turbotituly se rozdávaly i na FSV v Praze, napsal její děkan

 
Vysokoškolské tituly se snadno a rychle rozdávaly před lety i na Fakultě sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy v Praze, tvrdí ve své práci nový děkan fakulty Jakub Končelík. Podle něj získala doktorské tituly ne úplně běžným způsobem celá řada starších pedagogů. A to proto, aby mohli zůstat ve funkcích. Děkan ale věří, že si je všichni zasloužili.
25.10.2009 18:45 |

podobné články

Studenti plzeňské právnické fakulty mají problém s přechodem na jiné školy

 
Stovky studentů plzeňské právnické fakulty se pokoušejí dostat na práva v Praze, Brně a Olomouci. ČTK to potvrdili zástupci těchto škol, přestup ale podle nich není možný. Plzeňští studenti se mohou jen znovu přihlásit ke studiu, v lepším případě jim může být prominuta přijímací zkouška. Po řadě problémů a průtahů zakázal nový ministr školství Petr Fiala plzeňským právům přijímat studenty do pětiletého magisterského studia, vedení fakulty to považuje za likvidaci.
14.06.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1313 článků)

Čistka na Západočeské univerzitě. Končí už druhý děkan

 
Děkan právnické fakulty Západočeské univerzity podal rezignaci.
26.09.2009 10:05 |

podobné články

Bývalý děkan Zachariáš rezignoval i na post šéfa Ústavu státu a práva

 
Bývalý děkan Fakulty právnické ZČÚ v Plzni Jaroslav Zachariáš ve čtvrtek rezignoval i na post šéfa Ústavu státu a práva Akademie věd. Právu informaci potvrdil předseda akademie Jiří Drahoš s tím, že na pozici nového šéfa bude vypsáno výběrové řízení.
01.10.2009 16:40 |

podobné články

Děkan práv dal výpověď Teleckému. Počítá se soudem

 
Děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil podepsal v pondělí výpověď pro pedagoga Daniela Teleckého.
15.03.2010 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků)

Děkan plzeňských práv má našlápnuto na ministra spravedlnosti

 
Lídr ODS v Plzeňském kraji, šéf krajské organizace a zároveň děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil přišel v pátek volit v doprovodu své maminky do volební místnosti, která se nachází utopená v zeleni v sokolovně v obci Valcha u Plzně. Jiří Pospíšil ukázal, že na Valše, kde vyrůstal, je skutečně doma. Se všemi místními se srdečně zdravil a vedl s nimi přátelské rozhovory.
01.06.2010 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků)

Bývalý děkan práv v Plzni je stíhán za JÍZDU V OPILOSTI!

 
Bývalý děkan právnické fakulty v Plzni Jaroslav Zachariáš půjde podle deníku Právo zřejmě před soud kvůli jízdě v opilosti. Policisté ho obvinili z trestného činu poté, co ho v sprnu přistihli za volantem pod vlivem alkoholu.
06.12.2010 13:25 |

podobné články

Odejděte, vyzývají děkana plzeňských práv studenti

 
Děkan skandály zmítané plzeňské právnické fakulty Květoslav Růžička čelí v těchto dnech veřejné výzvě dvojice studentů, kteří jej vyzívají k odstoupení z funkce, protože prý prokázal nezpůsobilost řídit fakultu. Děkan Růžička signatářům výzvy vzkázal, že z funkce neodstoupí a je prý připraven proti útokům vůči své osobě i fakultě přijímat příslušné právní kroky.
24.02.2011 11:30 |

podobné články

Zmizel děkan práv. Policie pátrá

 
V pátek krátce před devátou hodinou ráno odešel z místa trvalého bydliště na Praze 5, děkan právnické fakulty v Plzni, Květoslav Růžička. Domů se nevrátil a nikdo o něm nemá žádné zprávy. Policie po něm zatím bezvýsledně od pátku pátrá.
20.11.2011 13:20 |

podobné články

Našli ztraceného děkana Růžičku: Válel se v lese!

 
Děkan právnické fakulty plzeňské univerzity Květoslav Růžička (65) se našel! A žije! Policie ho objevila v lese u Varnsdorfu, kde si ho díky fotkám zveřejněným v médiích všiml jeden z místních obyvatel. Děkan byl pohřešován od pátku.
22.11.2011 12:05 |

podobné články

Děkan Růžička rozbil hlavu spolužačce, tvrdí studenti

 
Kolem děkana právnické fakulty plzeňské Západočeské univerzity Květoslava Růžičky je poslední dobou až nezdravě živo. V pátek zmizel v pondělí se záhadně objevil. Co mezitím dělal, o tom mlčí děkan i policie. A teď navíc vyplouvá na povrch, že se na svých studentech dopouštěl fyzického násilí, uvádí Blesk.cz.
23.11.2011 14:50 |

podobné články

Děkan plzeňských práv rezignoval

 
Děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni Květoslav Růžička rezignuje k 12. prosinci ze zdravotních důvodů na svou funkci. Svou rezignaci v pátek telefonicky oznámil rektorce Iloně Mauritzové a zároveň ji zaslal písemně, sdělila mluvčí ZČU Kamila Kvapilová.
02.12.2011 09:35 |

podobné články