Článek

Zeman: Když jsem byl poslanec Federálního shromáždění, církve říkaly, toto je náš poslední požadavek

 
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Jihočeského kraje
02.06.2016 09:40 |

podobné články

Podobné články

Budova Federálního shromáždění hledá nový název

 
Slavná budova, kterou pro účely někdejšího Federálního shromáždění přestavěl z původní Pražské burzy tým architektů vedený Karlem Pragerem, hledá nový název. Poté, co po rozpadu Československa budovu u Václavského náměstí opustili politici a nahradila je rozhlasová stanice Svobodná Evropa, potřebuje nové jméno.
22.05.2009 08:40 |

podobné články

Nové jméno pro budovu Federálního shromáždění stále není, soutěž pokračuje

 
Do soutěže o nový název budovy někdejšího Federálního shromáždění v Praze přišlo 617 návrhů. Komise ale zatím žádný nevybrala. Všechny návrhy nového jména pro budovu, v níž sídlilo i Rádio Svobodná Evropa, můžete posoudit v tabulce uvnitř článku.
13.08.2009 11:05 |

podobné články

Budova Federálního shromáždění by se mohla zbourat, míní Svoboda

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) si umí představit, že by se budova někdejšího Federálního shromáždění mohla zbourat a na jejím místě by zůstal pouze objekt bývalé plodinové burzy, který je nyní skryt uvnitř. Objekt nyní patří Národnímu muzeu. Primátor to v pátek uvedl na Žofínském fóru, které bylo věnováno otázkám rozvoje hlavního města.
04.03.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (699 článků)

Primátor Svoboda připustil zbourání budovy Federálního shromáždění

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) připustil výrazný architektonický zásah do budovy bývalého Federálního shromáždění. Je podle něj možné uvažovat o zbourání moderní budovy tak, aby byla odhalena plodinová burza, která je skryta v objektu.
04.03.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (699 článků)

Zbourání budovy Federálního shromáždění se nebráním, míní Svoboda

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda se nebrání možnosti zbourat budovu bývalého Federálního shromáždění. Proti plánu se nestaví ale ani architekti.
04.03.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (699 článků)

Slavná návrhářka obhajuje sexuální harašení hollywoodského producenta: Ty herečky si o to říkaly!

 
Zatímco Meryl Streep a George Clooney patří k těm slavným tvářím, které chování producenta Harveyho Weinsteina ostře odsoudily, návrhářka Donna Karan se postavila na jeho stranu. Hollywoodský filmař čelí obvinění, že třicet let zneužíval své postavení a nutil k sexu herečky výměnou za role. Americká oděvní designérka se ho zastala s tím, že si o to dotyčné dámy říkaly vyzývavým oblečením. Asi myslela to z vlastní dílny.
11.10.2017 19:30 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (738 článků) , Meryl Streep (189 článků) , Harvey Weinstein (104 článků) , Donna Karan (6 článků)

Farář v ČT nejen o restitucích: Co dělají církve, stát neumí, nebo ne tak levně

 
Farář Církve bratrské v Říčanech Daniel Kvasnička má za to, že církve jsou terčem kritiky občanů oprávněně, jen málo totiž vysvětlují, co hodlají udělat s nově nabytým majetkem. Již dnes přitom existuje řada projektů, kterými církve pomáhají lidem. V pátečním Hyde Parku České televize prozradil, co faráře nejvíc ohrožuje a kde všude církve pomáhají. Trvá však také na tom, že narovnání mezi státem a církvemi bylo možné udělat jinak.
07.02.2014 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Park (9 článků)

Poslanec od Peake se naštval: Zeman si jen dokazuje, že má navrch. Jako malé dítě

 
Prezident Miloš Zeman je hráč a musí se s ním počítat jako s novou politickou sílou. Svědčí o tom vláda odborníků složená z jeho přátel a přátel SPOZ a prezidentův požadavek na notářsky ověřených 101 podpisů poslanců podporujících Miroslavu Němcovou (ODS) na premiérku, píše poslanec Radim Vysloužil a tento požadavek Zemana odmítá.
27.07.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1375 článků) , Miloš Zeman (20436 článků) , Radim Vysloužil (46 článků)

To byla rychlost. Poslanci si stihli projednat platy za sedm minut

 
Dnes poslanci ve sněmovně strhli rekord. Na mimořádné schůzi totiž měli jednat o platech ústavních činitelů, což učinili, ovšem na toto jednání jim stačilo pouhých sedm minut. Poté to zabalili a začali se přesouvat na slavnostní shromáždění k 25. výročí listopadových událostí roku 1989 do bývalé budovy Federálního shromáždění.
14.11.2014 10:35 |

podobné články

Vláda chce po Klausovi garance, že jeho požadavek je už poslední

 
Kabinet Jana Fischera chce po prezidentu Václavu Klausovi záruky, že pokud unie splní jeho podmínku a zakomponuje do smlouvy jeho požadavek, nebude už mít žádné další a smlouvu se souhlasem Ústavního soudu ratifikuje. Klausův požadavek začne už 29.-30. října řešit summit EU.
12.10.2009 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Fergie přibírala kvůli roli a líbilo se jí to

 
Fergie musela přibrat pro svou roli ve filmu Nine skoro osm kilo a „kynutí“ se jí líbilo. „Dostat kila nahoru bylo snadné, legrace a já jsem to milovala,“ uvedla zpěvačka v interview pro noviny Scotland Daily Record. „Jedla jsem smažená jídla, všechno. A vůbec jsem necvičila. Nebála jsem se toho, nemyslela jsem na to. Byla to skvělá zkušenost.“ „Takhle jsem si užívala nejdéle od doby školy. Ala pak, když jsem začala cvičit, byl to těžký úkol dostat se zpátky na původní váhu. Trvalo to chvíli, než jsem se mentálně vrátila ke své rutině. Teď mám trenéra, který je skvělý a pomáhá mi udržet si motivaci.“ Zpěvačka se také svěřila, proč přestala užívat metadon, který může vyvolávat schizofrenii. „Jednu chvíli jsem si dokonce myslela, že po mně jde FBI. Řekla jsem si, že jestli projdu těmi dveřmi a nikdo tam není, je to drogou,“ vykládá zpěvačka. „Bože, byl to úplně jiný život. Jsem tak ráda, že minulost už je daleko. Stoprocentně jsem z toho venku.“
09.10.2009 07:30 |

podobné články

Zemřel bývalý senátor Vladimír Zeman: Bylo mu 71 let

 
Ve věku 71 let náhle zemřel bývalý senátor a poslanec Federálního shromáždění Vladimír Zeman.
10.04.2013 17:10 |

podobné články

Do čela pravoslavné církve prý chce homosexuál. Věřící jsou zděšení

 
Napětí uvnitř pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku narůstá. Ve čtvrtek bude totiž posvátný synod (shromáždění biskupů) navrhovat kandidáty na nového pražského arcibiskupa. A jedním z kandidátů je podle informací ParlamentníchListů.cz biskup s homosexuální orientací. Duchovní a věřící církve jsou proto značně znepokojeni.
16.10.2013 11:55 |

podobné články

Církve dál odmítají změny v restitucích. Pracovní komise má jasnější obrysy

 
Církve sdružené v Ekumenické radě církví (ERC) odmítají změny zákonů a smluv k restitucím, o které stojí ČSSD a hnutí ANO. Vyplývá to z dnešní debaty valného shromáždění ERC. Ekumenická rada dnes rovněž nominovala tajemníka rady Církve bratrské Petra Grulicha jako svého zástupce do církevní komise, kterou kvůli možné změně finančních restitučních náhrad iniciovala sociální demokracie. ČTK to dnes řekl nový šéf ekumenické rady Daniel Fajfr.
28.11.2013 16:55 |

podobné články

Nové církve: Chceme práva! Ministerstvo: Fankluby nepodporujeme

 
Církve registrované po roce 2002 tvrdí, že jsou diskriminovány státem. Aby měly stejná práva jako církve ostatní, jako třeba státní peníze nebo možnost oddávat, musí totiž mít více než deset tisíc členů – a to církve registrované dříve nemusely.
30.10.2011 19:00 |

podobné články

Církve obdrží nálepku zlodějů. Navzdory faktům, píše novinář

 
Vyrovnání státu s církvemi budí ve většině české společnosti negativní emoce. Především levicoví politici v souladu s míněním většiny lidí tvrdí, že církve mají dostat jen zlomek majetku, který jim chce vydat vláda. Už ovšem nedodávají, kolik stát vydává na církve dnes a kolik by tak mohl v budoucnu ušetřit. Církve zkrátka dostaly nálepku zlodějů a více se o ně lidé nestarají.
26.06.2012 09:35 |

podobné články

Úřady tají, o jaký majetek už církve požádaly

 
Jako hrob mlčí úřady i církve o státním majetku, který se už stává předmětem restitucí. Církve podle informací Práva podaly již prvních 32 žádostí na Státní pozemkový úřad a na Lesy ČR. Zatím jde o stovky hektarů. O jaké pozemky jde, má ale být před veřejností utajováno až do chvíle, než budou církvím definitivně přiklepnuty. A to potrvá dlouhé měsíce, možná i rok, a to podle složitosti případu. Předpokládá se, že církve požádají až o 200 tisíc hektarů půdy a lesů.
01.03.2013 03:20 |

podobné články

Církve požádaly o vrácení 8676 pozemků

 
Církve a náboženské společnosti do pondělí požádaly stát, aby jim vrátil 8676 pozemků a 23 staveb. Podle dat Státního pozemkového úřadu (SPÚ) podaly v této souvislosti církve od začátku roku 156 výzev. Počátkem měsíce žádaly církve o 6099 pozemků.
22.04.2013 15:50 |

podobné články

Nejnáročnější jsou Lesy ČR. Církve v rámci restitucí bojují s byrokracií

 
Navrácení majetku v rámci církevních restitucí se zpomaluje. Církve odesílají neúplné požadavky či žádají o navrácení majetku z doby před 25. únorem 1948. Církve již odeslaly přes 15 tisíc žádostí, zatím největší problémy mají církve u Lesů ČR.
24.08.2013 10:05 |

podobné články