Článek

Zeman chce vyzbrojit Čechy: Co na to odborníci?

 
Prezident Miloš Zeman (71) v době krvavých teroristických útoků a Evropy bezradné z živelné migrace vyzval národ k používání zbraní. I bez toho ale počet legálně ozbrojených Čechů roste alarmujícím tempem. Co si myslí o šíření zbraní ve společnosti odborníci? Ptali jsme se psychologa, bezpečnostního experta i právničky.
03.08.2016 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20433 článků)
Podobné články

V roce 2017 budou jižní Čechy opravdu pohodové

 
„Jižní Čechy pohodové“. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské „Jižní Čechy aktivní“, loňské „Jižní Čechy husitské“ a letošní „Jižní Čechy olympijské“, připravuje na příští rok v rámci podpory turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
21.11.2016 22:20 |

podobné články

Úspěšný Regionální operační program Střední Čechy rozdělil za sedm let na více než tisícovku projektů téměř 15 miliard korun

 
Regionální operační program (ROP) Střední Čechy patří k jedněm z nejúspěšnějších v historii čerpání pomoci České republiky od Evropské unie. V programovém období v letech 2007 až 2013 proplatil ROP Střední Čechy příjemcům dotací částku převyšující 14,9 miliardy korun. V procentuálním vyjádření to je 100,3 % přidělené alokace. „Zatímco celá řada jiných českých fondů měla problém vyčerpat přidělené peníze, středočeský operační program nejenže bezezbytku využil veškeré svěřené prostředky, ale v konečném zúčtování jsme částku v povolené toleranci i přečerpali,“ zdůraznil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který je zároveň i předsedou výboru Regionální rady Regionu soudržnosti střední Čechy.
18.07.2016 14:55 |

podobné články

Jihočeská expozice zazářila i na pražském veletrhu Holiday World

 
Po obrovském úspěchu na lednovém Regiontouru v Brně oslnila expozice jižních Čech také na nejvýznamnějším tuzemském veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který skončil v neděli na pražském výstavišti. Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) zde prezentovala projekt „Jižní Čechy pohodové“, který navazuje na předchozí úspěšné „Jižní Čechy aktivní“, předloňské „Jižní Čechy husitské“ a loňské „Jižní Čechy olympijské“.
20.02.2017 15:15 |

podobné články

Slavný profesor Francis Fukuyama pro PL: Islámský stát není nacistické Německo, jak říká Zeman. Západ by měl vyzbrojit Ukrajince proti Rusku

 
ROZHOVOR Přestože v roce 2008 Fukuyama podpořil Baracka Obamu v souboji o post amerického prezidenta s republikánem Johnem McCainem, dnes se na jeho zahraniční politiku dívá kriticky. „Nemá v ní zdravé instinkty,“ řekl hlavně o druhém Obamově prezidentském období Fukuyama. Pochválil Obamovu reformu zdravotního pojištění, ale domnívá se, že na Ukrajině měl být mnohem ráznější. Rozhovor s Fukuyamou pro ParlamentníListy.cz vedl Tomáš Klvaňa, jenž přednáší na New York University v Praze. Mluvilo se i o prezidentu Zemanovi.
01.09.2015 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků)

Šéf bezpečnostního výboru: Češi, noste zbraně a trénujte. Experti jsou ostře proti

 
Měli by se čeští občané vyzbrojit, aby dokázali na vlastní pěst čelit teroristům? Podle prezidenta Miloše Zemana ano, bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák se ale hrozí toho, že se pistole a pušky dostanou do rukou nesprávným osobám. Koneckonců prezident Zeman by si podle něj se zbraní leda sám ublížil.
02.08.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20433 článků)

Šarapatka (BPP): Osm tisíc mrtvých na Donbasu je europoslanci Štětinovi málo?

 
Europoslanec Jaromír Štětina chce, dle vlastních slov v Českém rozhlase, vyzbrojit ukrajinskou armádu útočnými zbraněmi, aby mohla konflikt na východní Ukrajině rozhodnout vojensky ve svůj prospěch.
27.09.2016 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (282 článků)

Rusové otestovali rakety osmkrát rychlejší než zvuk. Mají být na ponorkách

 
Rusko začalo testovat nové nadzvukové rakety Cirkon (Zirkon), kterými chce vyzbrojit svá válečná plavidla. Střela v testech prý dosáhla rychlosti osmi machů. S odvoláním na zdroj v ruském vojenskoprůmyslovém komplexu o tom informovala ruská agentura TASS.
15.04.2017 15:20 |

podobné články

Sobotka chce vyzbrojit Egypt: Policie by mohla mít české zbraně

 
Podporu Egyptu v boji proti terorismu vyjádřil v úterý český premiér Bohuslav Sobotka při dvoustranné schůzce s egyptským prezidentem Abdal Fattáhem Sísím. Schůzka, při které se mluvilo také o obchodu, investicích a turistice, se konala ještě před vlastním jednáním šéfů vlád takzvané visegrádské čtyřky (V4; ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko) se severoafrickým hostem v maďarské metropoli.
04.07.2017 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Trump chce po masakru vyzbrojit učitele, měli by prý zastřelit útočníka. Ti se brání

 
Středeční setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa se studenty, mezi kterými byli i přeživší masakru na střední škole ve floridském Parklandu, bylo plné emotivních prohlášení a také hořkosti nad politickou neochotou omezit dostupnost zbraní. Kritice čelí i Trump, kterého fotografové zachytili se seznamem poznámek k diskuzi, ve kterém měl mimo jiné vypsáno několik empatických komentářů, jejichž úkolem bylo zdůraznit jeho soucit s oběťmi.
22.02.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3637 článků)

Nenechte bakterie ničit váš sexuální život!

 
Snad každá z nás ten příšerný pocit zná. Nepříjemné řezání, svědění, pálení při močení spojené s výtoky. To vše jsou příznaky infekcí pohlavního ústrojí ženy. Dejte jednou provždy vale přemnoženým bakteriím, které vám obtěžují život. Poradíme vám, jak se účinně vyzbrojit proti jejich útoku.
19.09.2010 05:10 |

podobné články

Gates NECHCE vyzbrojit libyjské povstalce!

 
Americký ministr obrany Robert Gates v projevu před komisí amerického Kongresu pro ozbrojené síly prohlásil, že Spojené státy by měly nechat vyzbrojení libyjských povstalců na spojencích v rámci NATO.
01.04.2011 08:40 |

podobné články

USA a spojenci: Libyjští povstalci jsou v beznadějném zmatku

 
O libyjských povstalcích se ví moc málo a jsou příliš roztříštění na to, aby se USA vážně angažovaly v jejich výcviku nebo se pokusily je vyzbrojit. Podle agentury Reuters tak soudí američtí a evropští činitelé.
15.04.2011 09:45 |

podobné články

Zima na vysoké noze

 
Mráz je potvora a zaleze kamkoliv. Je tedy potřeba se proti němu vhodně vyzbrojit. Správné oblečení do zimy je bod číslo jedna, za ním následuje...
25.11.2011 11:05 |

podobné články

Ušanka k vám zimu nepustí!

 
Zima je už skoro tady a je tedy na čase se proti ní vyzbrojit. Kromě teplého oblečení nesmíme zapomínat ani na hřejivou pokrývku hlavy. Ne nadarmo se...
28.11.2011 11:05 |

podobné články

Bolavý krk zklidní propolis a céčko

 
Škrábe vás v krku, špatně polykáte a nepříjemné bolesti vystřelují až do uší? Pak čelíte zánětu. Bolest v krku totiž není sama o sobě nemocí, ale příznakem virové choroby. Na ni našstí zabírá přírodní léčba. Stačí si namíchat bylinková kloktadla, vyzbrojit se preparáty z propolisu a zvýšit přísun vitaminu C!
22.12.2011 09:05 |

podobné články

Krutý mráz nás štípe po těle: Jak se dobře obléci?

 
Mráz nás štípe do tváří a my přemýšlíme, jak se co nejlépe obléci a zůstat pěkně v teple. V třeskutých mrazech je nejlepší vyzbrojit se oblečením z vlny či peří. Tip máme i pro velké »zimomřivce«: bundu testovanou polárníky.
02.02.2012 12:15 |

podobné články

Sídliště v Česku obchází strach! Kriminalista radí, čím se vyzbrojit!

 
Česká sídliště jsou shluky betonových krabic poskládaných bez ladu a skladu, plná neosvětlených a špatně monitorovatelných míst. Jestli tam bydlíte, při nočních návratech domů si musíte dávat pekelný pozor, abyste nenarazili na případného útočníka. Aha! vám s přispěním kriminalisty Pavla Justa poradí, jaké vybavení pomůže, když už vám násilník zkříží cestu!
21.10.2012 05:15 |

podobné články

Česko by mohlo pomoci vyzbrojit a vycvičit malijské vojáky

 
Vláda zvažuje, že by v rámci operace EU v Mali Česká republika vybavila a vycvičila prapor malijské armády. Novinářům to po středečním jednání kabinetu řekl premiér Petr Nečas (ODS). ČR podle něj nyní intenzivně jedná především s Francií, která se v Mali už nyní vojensky angažuje.
30.01.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Zima klepe na dveře: Je čas se zachumlat!

 
Zima je tu! Chodit bez čepice už dávno není frajeřina! A proto je pravý čas se pořádně vyzbrojit. Módní obchody nabízí zimní doplňky v různých stylech, ve kterých si nebudete připadat jako sněhulák, ale jako zimní královna.
28.11.2013 12:07 |

podobné články