Článek

Zeman Cameronovi slíbil plnou podporu jeho reformních snah

 
Prezident Miloš Zeman plně podporuje reformní snahy britského Davida Camerona. Premiérovi to Zeman řekl při přivítání na Pražském hradě, kde politiky čeká přibližně čtyřicetiminutové jednání. Podle Zemana bude prosazování změn ve fungování Evropské unie velmi těžkým bojem s jejími byrokraty.
22.01.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (205 článků) , Miloš Zeman (20454 článků)
Podobné články

Zeman Camerona ujistil o plné podpoře jeho reformních snah

 
Prezident Miloš Zeman plně podporuje reformní snahy britského premiéra Davida Camerona. Předsedovi britské vlády to Zeman řekl při přivítání na Pražském hradě, kde politiky čeká zhruba čtyřicetiminutové jednání. Podle Zemana bude prosazení změn ve fungování Evropské unie velmi těžkým bojem s byrokraty EU.
22.01.2016 17:51 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (205 článků) , Miloš Zeman (20454 článků)

Sarkozy na summitu EU nepodal Cameronovi ruku

 
Francouzský prezident Nicolas Sarkozy si podle britského listu Daily Mail na summitu Evropské unie v Bruselu neodpustil jistou dětinskost vůči britskému premiérovi Davidu Cameronovi, který se odmítl podřídit francouzsko-německému reformnímu plánu na záchranu eura. Když kolem sebe procházeli, prý dělal, že ho nevidí, a nepodal mu ruku, ačkoli jeho politický partner tu svou už napřahoval.
09.12.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (304 článků)

Sobotka blahopřál Cameronovi k volebnímu úspěchu

 
Premiér Bohuslav Sobotka dnes blahopřál britskému premiérovi a lídrovi konzervativců Davidu Cameronovi k úspěchu ve čtvrtečních parlamentních volbách. "Těším se na pokračování naší spolupráce v evropských institucích a doufám, že spolu s ostatními evropskými partnery budeme schopni dostát naší společné odpovědnosti za budoucnost Evropské unie," uvedl Sobotka. Text jeho gratulace poskytl ČTK Úřad vlády.
08.05.2015 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Vy mít svinstvo pro nás. Lobbista Tonda Blaník radí už i Cameronovi, pojede za ním do Londýna

 
Tonda Blaník a jeho tým přijíždí do Londýna. Pomůže tu Davidu Cameronovi s Evropskou unií a Donaldem Tuskem a uvede na závěrečném večeru filmového festivalu Made in Prague organizovaném Českým centrem Londýn deset nejlepších dílů Blaníku. Tvůrci právě pro tuto projekci připravili bonusový díl seriálu, jehož nová série se začne točit v Londýně.
24.11.2015 14:10 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (205 článků) , Donald Tusk (139 článků)

Alžběta II., Charles i Cameronovi na mši a přehlídce: Nad hlavami se jim prohnaly stíhačky

 
Nejen v Moskvě měli o víkendu přehlídku. V Londýně však k akci připomínající 70 let od konce druhé světové války přistoupili přece jen střídměji a rozhodně nešlo o demonstraci moci. Vedle promenády vojáků a veteránů se uskutečnila i mše, na které nechyběla královna Alžběta II. s manželem Philipem, princ Charles s Camillou či pan a paní Cameronovi.
11.05.2015 00:30 |

podobné články

Britové věří více odpůrci EU Johnsonovi, než Cameronovi. Komentátoři nechápou, Jan Čulík z něj udělal monstrum

 
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík se rozčiloval nad tím, jak mohou Britové důvěřovat více bývalému starostovi Londýna a hlavnímu propagátorovi vystoupení z EU Borisu Johnsonovi než premiérovi Davidu Cameronovi. Přece ti, kteří chtějí, aby Velká Británie vystoupila z EU, jen lžou a ti druzí mluví pravdu.
07.06.2016 17:00 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (205 článků)

Nečas ocenil Klausovu podporu vládě

 
Vládní strany VV, TOP 09 a ODS jsou s novoročním vystoupením prezidenta Václava Klause spokojeny. Premiér Petr Nečas (ODS) ocenil, že se Klaus zastal reformních snah jeho vlády, ministr financí Miroslav Kalousek by prezidentovi dokonce vstoje zatleskal. Méně nadšený byl z projevu šéf opoziční soc. dem. Bohuslav Sobotka, podle nějž Klaus potvrdil svůj nekritický vztah k reformám. Lékařským odborům se zase nelíbila prezidentova slova o „nepřijatelném vydírání“.
01.01.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Vyděšený Ivan Gabal: Odchod z EU je mnohem blíže, než si všichni myslí. Platili bychom stovky miliard

 
Vystoupení Česka z Evropské unie by mělo podle sociologa a bývalého poslance KDU-ČSL Ivana Gabala katastrofální následky. „Museli bychom vracet stovky miliard korun,“ varuje exposlanec. Andrej Babiš podle něj samozřejmě z Unie vystupovat nechce, stačí však, aby slíbil Tomiovi Okamurovi referendum jako odměnu za podporu vlády, a situace se mu může vymknout z rukou podobně, jako se to stalo britskému premiérovi Davidu Cameronovi.
03.11.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12392 článků) , David Cameron (205 článků) , Ivan Ivan (899 článků)

Jako se sedláky u Chlumce. Tak to může dopadnout s penzijní reformou

 
Lidé starší pětatřiceti let už mají jen pět měsíců na to, aby učinili zásadní rozhodnutí - vstoupit, či nevstoupit do druhého pilíře penzijního systému. Ten se zrodil na základě reformních snah vlády premiéra Petra Nečase (ODS), ale zatím se zdá, že by vše mohlo skončit velkým debaklem. Lidé se do druhého pilíře nehrnou a pojišťovny na něj klienty ani příliš nelákají a tvrdí, že s propagací zaspala především vláda.
31.01.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Zeman odlétá do Srbska. Bude jednat o jeho vstupu do EU

 
Prezident Miloš Zeman dnes odlétá do Srbska. Svému protějšku Tomislavu Nikolićovi vyjádří podporu snah Bělehradu o vstup do Evropské unie. Zeman také bude jednat o podpoře českého průmyslu. Již loni v létě se vyjádřil, že by české společnosti mohly v Srbsku více investovat, případně se zapojit do tamní privatizace.
01.04.2014 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20454 článků)

ČSSD narvhne zamítnutí všech reformních vládních zákonů

 
Sociální demokraté navrhnou na nadcházející schůzi sněmovny zamítnutí vládních reformních zákonů. Podle nich jsou mimo jiné nepromyšlené, nespravedlivé a ohrožují konkurenceschopnost české ekonomiky.
07.06.2011 15:05 |

podobné články

Senátoři vládní reformy rozcupují. Poputují tak zpátky do sněmovny

 
Šéf horní komory parlamentu Milan Štěch v rozhovoru pro Radiožurnál řekl, že s výjimkou jednoho zákona, a to je zákon o záchranné službě, budou podány a schváleny návrhy na zamítnutí takzvaných reformních zákonů v Senátu. Balík vládních reformních norem začnou senátoři přitom projednávat už dnes.
06.10.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (668 článků)

Italský parlament schválil balík reformních zákonů

 
Dolní komora italského parlamentu schválila v sobotu v podvečer balík reformních zákonů a otevřela tak cestu k rezignaci premiéra Silvia Berlusconiho. Informuje o tom agentura Reuters.
12.11.2011 18:55 |

podobné články

ČSSD podala k ÚS návrh na zrušení 14 reformních zákonů

 
Poslanci soc. dem. ve čtvrtek podali k Ústavnímu soudu návrh na zrušení 14 reformních zákonů, které Sněmovna loni v listopadu navzdory obstrukcím opozice schválila hlasy vládní koalice. Je mezi nimi například zvýšení DPH. ČSSD vadí, že dolní komora projednala normy jako jeden celek a poslanci měli na vyjádření omezený čas.
05.01.2012 15:05 |

podobné články

Sobotka (ČSSD): Předkládáme Ústavnímu soudu návrh na zrušení 14 tzv. reformních zákonů

 
Poslanci ČSSD dnes zaslali Ústavnímu soudu návrh na zrušení celkem 14 tzv. reformních zákonů, která prosadila vláda Petra Nečase v listopadu loňského roku v Poslanecké sněmovně.
05.01.2012 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Návrh na zrušení reformních zákonů projedná Ústavní soud koncem listopadu

 
Ústavní soud (ÚS) svolal první veřejné jednání o návrhu poslanců ČSSD na zrušení 14 reformních zákonů ze sociální, zdravotní i daňové oblasti. Uskuteční se 27. listopadu. Plénum soudu si při jednání vyslechne názory kritiků i zastánců reforem. Je možné, že týž den soudci také rozhodnou.
07.11.2012 11:15 |

podobné články

Premiér Sobotka: ČR společně s V4 přispěla k úspěchu jednání o reformních požadavcích Velké Británie

 
Lídři EU uzavřeli v Bruselu dohodu o britských reformních požadavcích v souvislosti s plánovaným referendem o setrvání Velké Británie v EU.
20.02.2016 11:25 |

podobné články

Zeman v kondolenci vyjádřil obdiv ke statečnosti Thatcherové

 
Prezident Miloš Zeman v úterý zaslal britskému premiérovi Davidu Cameronovi soustrastný telegram k úmrtí Margaret Thatcherové, která stála v čele vlády v letech 1979 až 1990. Zeman vyjádřil obdiv k její statečnosti v době, kdy podle něj odvaha nebyla levná.
09.04.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Margaret Thatcher (130 článků) , Miloš Zeman (20454 článků)

Premiér Nečas: Primátor Svoboda má plnou podporu vedení ODS

 
Primátor Svoboda má plnou podporu vedení Občanské demokratické strany, je to velmi kvalitní primátor, který udělal obrovské množství práce pro Prahu.
21.05.2013 19:50 |

podobné články