Článek

Zeman Camerona ujistil o plné podpoře jeho reformních snah

 
Prezident Miloš Zeman plně podporuje reformní snahy britského premiéra Davida Camerona. Předsedovi britské vlády to Zeman řekl při přivítání na Pražském hradě, kde politiky čeká zhruba čtyřicetiminutové jednání. Podle Zemana bude prosazení změn ve fungování Evropské unie velmi těžkým bojem s byrokraty EU.
22.01.2016 17:51 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (205 článků) , Miloš Zeman (20749 článků)
Podobné články

Zeman Cameronovi slíbil plnou podporu jeho reformních snah

 
Prezident Miloš Zeman plně podporuje reformní snahy britského Davida Camerona. Premiérovi to Zeman řekl při přivítání na Pražském hradě, kde politiky čeká přibližně čtyřicetiminutové jednání. Podle Zemana bude prosazování změn ve fungování Evropské unie velmi těžkým bojem s jejími byrokraty.
22.01.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: David Cameron (205 článků) , Miloš Zeman (20749 článků)

Obama ujistil krále Saúdské Arábie o své podpoře jeho operaci v Jemenu

 
Americký prezident Barack Obama v pátek ujistil saúdskoarabského krále Salmána o své podpoře vojenské operace Saúdské Arábie a jejích spojenců v Jemenu. Obama tak učinil během telefonického hovoru s hlavou pouštní monarchie, která zbohatla díky ropnému bohatství a která patří ke klíčovým spojencům Washingtonu na Arabském poloostrově.
28.03.2015 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2410 článků)

Obama ujistil Saakašviliho o americké podpoře Gruzii

 
Americký prezident Barack Obama telefonicky hovořil s gruzínským prezidentem Michailem Saakašvilim. Ujistil ho o americké podpoře Gruzii.
07.04.2010 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2410 článků)

Zaorálek mluvil s krajany v Zakarpatsku. Ujistil je o české podpoře

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v Užhorodu na západě Ukrajiny ujistil ve středu večer místní úřady i krajany o české podpoře změnám na Ukrajině, které mají zemi přiblížit Evropské unii. „Je v českém zájmu, aby Ukrajina byla politicky stabilní, hospodářsky prosperovala a aby byla stabilním partnerem Česka i dalších zemí Evropské unie," prohlásil Zaorálek. Ve středu rovněž v Užhorodu otevřel honorární konzulát pro potřeby českých turistů i podnikatelů.
30.10.2014 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2406 článků)

Kniha americké autorky přibližuje režiséra Jamese Camerona

 
Portrétem hollywoodského režiséra Jamese Camerona je publikace Futurista - Život a filmy Jamese Camerona. Knihu napsala Rebecca Keeganová, která život slavného filmaře zmapovala od jeho dětství. Publi...
24.04.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: James Cameron (174 článků)

Klopýtá od jednoho zoufalého činu k druhému, kritizují politici premiéra Camerona

 
Britští politici se obuli do premiéra Davida Camerona. Ten musí čelit vlnám kritiky za neúspěch při volbách na post šéfa Evropské komise (EK), při kterých pro Camerona hlasovalo z 28 zemí pouze Maďarsko. Podle politiků kvůli špatně zvolené strategii premiér přispívá spíše k vystoupení Velké Británie z EU, než naopak.
30.06.2014 20:20 |

podobné články

Premiérova ochranka selhala: Na Camerona naběhl na ulici muž!

 
Ochranka britského premiéra Davida Camerona si zaslouží pořádně vynadat, ne-li rovnou dostat vyhazov! Nezabránila totiž muži (28), aby na ulici vrazil do premiéra. Na dredaře se ochránci Camerona vrhli až poté, co na politika naběhl.
27.10.2014 16:35 |

podobné články

Řvouni z neziskovek rozeštvali Evropu. Ustrašené trosky v čele unijních zemí se teď předvádějí bez kalhot. O hysterii v bruselských kuloárech promlouvá Jana Bobošíková

 
ROZHOVOR Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková se domnívá, že se EU musí transformovat, přičemž tuto transformaci nelze očekávat od unijních představitelů, ale pouze od jednotlivých členských států, v nichž dojde ke změně politiky. „Kdo viní z Brexitu Camerona, nevidí si na špičku nosu... Nevidím v jiném členském státě takového premiéra, vidím jen ustrašené trosky, které referenda zakazují a bojí se jich. Výsledek kroku Camerona je fantastický, ať už si ho přál, nebo ne,“ řekla pak Bobošíková na adresu odcházejícího britského premiéra Davida Camerona, jemuž teď média i politologové rádi dávají nálepku „slabý premiér“.
01.07.2016 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků) , David Cameron (205 článků)

Zeman odlétá do Srbska. Bude jednat o jeho vstupu do EU

 
Prezident Miloš Zeman dnes odlétá do Srbska. Svému protějšku Tomislavu Nikolićovi vyjádří podporu snah Bělehradu o vstup do Evropské unie. Zeman také bude jednat o podpoře českého průmyslu. Již loni v létě se vyjádřil, že by české společnosti mohly v Srbsku více investovat, případně se zapojit do tamní privatizace.
01.04.2014 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20749 článků)

Nečas ocenil Klausovu podporu vládě

 
Vládní strany VV, TOP 09 a ODS jsou s novoročním vystoupením prezidenta Václava Klause spokojeny. Premiér Petr Nečas (ODS) ocenil, že se Klaus zastal reformních snah jeho vlády, ministr financí Miroslav Kalousek by prezidentovi dokonce vstoje zatleskal. Méně nadšený byl z projevu šéf opoziční soc. dem. Bohuslav Sobotka, podle nějž Klaus potvrdil svůj nekritický vztah k reformám. Lékařským odborům se zase nelíbila prezidentova slova o „nepřijatelném vydírání“.
01.01.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9055 článků) , Bohuslav Sobotka (9482 článků) , Petr Nečas (9263 článků) , Miroslav Kalousek (6397 článků)

Operace NATO v Libyi mají naši plnou podporu, ujistil Vondra

 
Ministr obrany Alexandr Vondra ujistil vrchního velitele sil NATO Jamese Stavridise o české podpoře alianční operace v Libyi. Zopakoval, že čeští vojáci se do této mise NATO nezapojí.
21.04.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1128 článků)

Americký viceprezident ujistil ČR a Maďarsko podporou USA

 
Americký viceprezident Joe Biden v souvislosti s vývojem na Ukrajině v sobotu telefonicky ujistil premiéry Česka a Maďarska o americké podpoře v rámci dohod NATO o kolektivní obraně. Podle prohlášení Bílého domu viceprezident v rozhovorech s Bohuslavem Sobotkou a Viktorem Orbánem „zdůraznil bezvýhradný závazek Spojených států vůči kolektivní obraně NATO v rámci článku 5".
27.04.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9482 článků)

Jako se sedláky u Chlumce. Tak to může dopadnout s penzijní reformou

 
Lidé starší pětatřiceti let už mají jen pět měsíců na to, aby učinili zásadní rozhodnutí - vstoupit, či nevstoupit do druhého pilíře penzijního systému. Ten se zrodil na základě reformních snah vlády premiéra Petra Nečase (ODS), ale zatím se zdá, že by vše mohlo skončit velkým debaklem. Lidé se do druhého pilíře nehrnou a pojišťovny na něj klienty ani příliš nelákají a tvrdí, že s propagací zaspala především vláda.
31.01.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9263 článků)

ČSSD narvhne zamítnutí všech reformních vládních zákonů

 
Sociální demokraté navrhnou na nadcházející schůzi sněmovny zamítnutí vládních reformních zákonů. Podle nich jsou mimo jiné nepromyšlené, nespravedlivé a ohrožují konkurenceschopnost české ekonomiky.
07.06.2011 15:05 |

podobné články

Senátoři vládní reformy rozcupují. Poputují tak zpátky do sněmovny

 
Šéf horní komory parlamentu Milan Štěch v rozhovoru pro Radiožurnál řekl, že s výjimkou jednoho zákona, a to je zákon o záchranné službě, budou podány a schváleny návrhy na zamítnutí takzvaných reformních zákonů v Senátu. Balík vládních reformních norem začnou senátoři přitom projednávat už dnes.
06.10.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (685 článků)

Italský parlament schválil balík reformních zákonů

 
Dolní komora italského parlamentu schválila v sobotu v podvečer balík reformních zákonů a otevřela tak cestu k rezignaci premiéra Silvia Berlusconiho. Informuje o tom agentura Reuters.
12.11.2011 18:55 |

podobné články

ČSSD podala k ÚS návrh na zrušení 14 reformních zákonů

 
Poslanci soc. dem. ve čtvrtek podali k Ústavnímu soudu návrh na zrušení 14 reformních zákonů, které Sněmovna loni v listopadu navzdory obstrukcím opozice schválila hlasy vládní koalice. Je mezi nimi například zvýšení DPH. ČSSD vadí, že dolní komora projednala normy jako jeden celek a poslanci měli na vyjádření omezený čas.
05.01.2012 15:05 |

podobné články

Sobotka (ČSSD): Předkládáme Ústavnímu soudu návrh na zrušení 14 tzv. reformních zákonů

 
Poslanci ČSSD dnes zaslali Ústavnímu soudu návrh na zrušení celkem 14 tzv. reformních zákonů, která prosadila vláda Petra Nečase v listopadu loňského roku v Poslanecké sněmovně.
05.01.2012 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9263 článků)

Návrh na zrušení reformních zákonů projedná Ústavní soud koncem listopadu

 
Ústavní soud (ÚS) svolal první veřejné jednání o návrhu poslanců ČSSD na zrušení 14 reformních zákonů ze sociální, zdravotní i daňové oblasti. Uskuteční se 27. listopadu. Plénum soudu si při jednání vyslechne názory kritiků i zastánců reforem. Je možné, že týž den soudci také rozhodnou.
07.11.2012 11:15 |

podobné články