Článek

Zeman byl jen krůček od otravy: Dali mu lahev s metylalkoholem!

 
Kdyby požil, bylo zle… Už dva roky Miloše Zemana (71) hlídá speciální bodyguard – Ramanův spektrometr – a několikrát zabránil možnému ohrožení prezidentova zdraví. Včetně lahví s metylalkoholem.
25.11.2015 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17921 článků)
Podobné články

Otravy metanolem nekončí, v Havířově bojuje o život další žena

 
Série otrav metylalkoholem nekončí ani po téměř třech měsících od doby, kdy se jedovatá chemikálie dostala do prodejní sítě. V noci na neděli skončila v nemocnici osmačtyřicetiletá žena z Havířova, její stav je kritický. Následně byl hospitalizován také o sedm let starší muž, který s ženou alkohol požíval. Otravy metylalkoholem si zatím v Česku vyžádaly pětatřicet obětí.
18.11.2012 12:35 |

podobné články

Jsme na úrovni Keni a Súdánu. Tam také zažili metylalkoholové otravy

 
Česko obchází strašidlo otravy metylalkoholem. S ohledem na narůstající počet úmrtí dorazil do republiky i norský expert na otravy metanolem Erik Hovda, který sebou přivezl i drahé protilátky proti otravě. Má totiž obavu, že počet mrtvých ještě není ani zdaleka konečný.
14.09.2012 10:30 |

podobné články

Jsme na úrovni Keni a Súdánu. Tam také zažili metylalkoholové otravy

 
Česko obchází strašidlo otravy metylalkoholem. S ohledem na narůstající počet úmrtí dorazil do republiky i norský expert na otravy metanolem Erik Hovda, který sebou přivezl i drahé protilátky proti otravě. Má totiž obavu, že počet mrtvých ještě není ani zdaleka konečný.
14.09.2012 10:30 |

podobné články

Žena nepřežila otravu metylalkoholem, její přítel pak smrtící láhev sám dopil

 
Muž z Ostravska (55) psychicky neunesl otravu metylalkoholem a následnou smrt své přítelkyně. I když zdrcený muž věděl, co jeho životní lásku zabilo, láhev se smrtícím jedem sám dopil.
16.09.2012 06:40 |

podobné články

Tři mrtví a jedenáct otrávených! V Příbrami oslepl muž po vodce

 
Tři mrtví a třináct otrávených ve vážném stavu! Případů otravy metylalkoholem přibývá. Starší muž se otrávil na Příbramsku poté, co si koupil vodku a vypil několik decilitrů. Dva pacienty přijala s podezřením na otravu metylalkoholem ostravská nemocnice, další dva nemocnice v Přerově.
10.09.2012 10:40 |

podobné články

Zpřísněte prodej tvrdého alkoholu, burcují lékaři

 
Otravy metylalkoholem by měly být pro české zákonodárce podnětem k zamyšlení, zda by se neměla zpřísnit legislativa v oblasti výroby a distribuce lihovin. Myslí si to představitelé havířovské nemocnice, kde jsou kvůli otravě metylalkoholem zakoupeným ve stáncích hospitalizováni čtyři lidé.
11.09.2012 05:55 |

podobné články

Němcová: ČSSD zneužívá otravy metylalkoholem v předvolebním boji

 
Považuji pokus ČSSD dělat z lidských tragédií způsobených otravami metylalkoholem součást předvolební kampaně za hyenismus.
11.09.2012 19:55 |

podobné články

Otravy metylalkoholem: 24. oběť!

 
Pančovaný alkohol si vzal již 24. život. V nemocnici v Havířově na Karvinsku zemřela v pátek žena (†57), která tam byla s těžkou otravou metylalkoholem přijata 6. září.
23.09.2012 12:05 |

podobné články

Ve Slaném se otrávila mladá žena metylalkoholem

 
Další případ otravy metylalkoholem zaznamenali v těchto dnech policisté. V nemocnici na Karlově náměstí skončila třiatřicetiletá žena z Kladenska. Její stav zatím nedovoluje, aby policii poskytla informace, potvrdila Mediafaxu mluvčí policejního prezidia Štěpánka Zatloukalová s tím, že testy ale potvrdily, že požila závadný alkohol.
29.03.2013 15:30 |

podobné články

"Vypil jsem dvě deci rumu, chutnal divně" řekl muž a pak oslepl

 
V příbramské nemocnici leží ve vážném stavu pětašedesátiletý muž, který se otrávil metylalkoholem. Muž nejprve oslepl a nyní je udržován v umělém spánku na jednotce intenzivní péče. Dnes to sdělila mluvčí policie Monika Schindlová. Údajně vypil asi sedm panáků vodky zakoupené v Příbrami. Česko v uplynulých dnech zasáhla řada případů otravy metanolem. Tři lidé zemřeli na severní Moravě a další jsou v nemocnici. Dva případy otravy jsou i na jihu Moravy.
10.09.2012 15:55 |

podobné články

Nad denním tiskem: Chlast zabíjí. Nečasi, kolik obětí ještě potřebuješ

 
Po celé zemi se šíří strach z otravy metylalkoholem, na kterou za poslední dny zemřelo již devět lidí. Vláda začíná horečně jednat, premiér chce zprávu od všech zainteresovaných ministrů, do ulic prý byli vyhnáni všichni dostupní kontroloři. Přesto však stále přibývají případy otravy a rovněž úmrtí. Vláda podle opozice situaci evidentně nezvládá a celá věc se stává mediálním tématem číslo jedna.
12.09.2012 09:05 |

podobné články

Hašek: Zavedena je hotlinka pro případ otravy i bezplatné testování alkoholu

 
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek na dnešek svolal mimořádný krizový štáb, který se zabýval řešením stávající kritické situace v souvislosti s prodejem pančovaného alkoholu. Hlavním cílem tohoto jednání bylo nalézt a využít možnosti kraje, jak zabránit dalšímu šíření otravy metylalkoholem a ochránit obyvatele Jihomoravského kraje.
12.09.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2272 článků)

Na otravy metanolem existuje protijed za 200 000 korun, veze ho toxikolog z Norska

 
V případě otravy metylalkoholem existuje i jiná pomoc než doporučované vypití jedné až dvou deci kvalitního alkoholu. Jde o sloučeninu fomepizol, která působí jako protijed a na rozdíl od alkoholu nezatěžuje mozek ani játra.
13.09.2012 10:50 |

podobné články

Otravy metanolem dál děsí Česko: V nemocnici oslepl další muž (65)!

 
Děsivé! Lékaři v celém Česku jsou v pohotovosti a ptají se, kolik lidí ještě zemře v souvislosti s pančovaným alkoholem, který obsahuje smrtelně jedovatý metanol. Otravy se po Moravskoslezském a Jihomoravském kraji rozšířily i do středních Čech, kde v příbramské nemocnici leží v kritickém stavu muž (65), který už kvůli alkoholu oslepl. Včera se navíc objevily dva nové případy otravy v Ostravě a dva v Přerově.
11.09.2012 12:05 |

podobné články

„Otravy methanolem jsou výsledkem nezodpovědného přístupu státní správy,“ říká Michal Babák

 
Blansko, 8.2. 2014 – Rok a půl po vypuknutí methanolové kauzy otravy jedovatým methylalkoholem pokračují. Aktuální případ otravy v Boskovicích ukazuje na závažnost celého problému. Udělaly zodpovědné orgány veřejné a státní zprávy dost, aby těmto případům předešly?
08.02.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Láhev nejdražšího piva na světě stojí 20 tisíc korun

 
Pokud jste měli dojem, že pivo nemůže být exkluzivní nápoj, pak by vás asi londýnská restaurace Belgo rychle vyvedla z omylu. Láhev nejdražšího piva tam totiž přijde na 700 liber, tedy v přepočtu bezmála 20 tisíc korun. Dvanáctilitrová láhev piva La Vieille Bon Secours však dokáže opít celý stůl.
13.11.2009 13:55 |

podobné články

Číňan si vsunul láhev od mléka do konečníku. Chtěl si ulevit od zácpy

 
Čínští lékaři zveřejnili rentgenové snímky postaršího pacienta, na nichž je jasně vidět láhev zaklíněná v pánevní oblasti. Nejmenovaný šedesátiletý muž se dostal do potíží, když si zasunul láhev příliš daleko do análního otvoru a už ji nemohl vytáhnout.
31.07.2011 20:50 |

podobné články

Neskutečné: Nádherná Němcová vydražila láhev vína za 150 tisíc

 
Topmodelka Pavlína Němcová  (36) boduje. Založila svoji vlastní nadaci Chance a hned vybrala 150 tisíc korun za jedinou láhev vína. Pavlína vydražila exkluzivní láhev italského vína z roku 1989. Tento rok je pro krásnou Němcovou zlomový.
04.10.2011 10:50 |

podobné články

Na nejdražší láhev vína na světě by průměrný Čech vydělával 15 let

 
Jaké je vaše maximum, které jste ochotni zaplatit za dobrou láhev vína? Mnoho lidí má psychologickou hranici na 200 korunách, někteří gurmáni ji pak mají na tisícikoruně. Všichni se ale asi shodneme, že láhev vína za 3,67 miliónu korun, ač o objemu 12 litrů, si asi do svých vinoték nezařadíme.
14.10.2013 16:30 |

podobné články