Článek

"Zeman bude chtít znovu kandidovat na Hrad, drží skalní jádro v akci." Experti řeší Vondrova slova

 
POLITOLOGOVÉ Podle exministra zahraničí Alexandra Vondry (ODS) vzkázal Miloš Zeman americkému ambasadorovi cosi o zavřených dveřích prý proto, že bude chtít kandidovat ještě na příští volební období. K tomu ale potřebuje držet ve stálé pohotovosti jádro svých skalních příznivců, takže se mu k tomu paradoxně hodí i občasné proruské, či protiamerické výpady. „Nejsem si zdaleka jist, že Miloš Zeman bude chtít svůj post obhajovat. Spíš si myslím, že ho obhajovat nebude,“ zareagoval ale rázně na to politolog Jan Kubáček. Co o slovech Vondry soudí další politologové?
14.04.2015 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)
Podobné články

Zemřela známá odborářka Alena Vondrová

 
V nedožitých 69 letech zemřela ve středu bývalá dlouholetá předsedkyně úřednických odborů Alena Vondrová. ČTK o tom informovala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). Vondrová stála v čele Odborového svazu státních orgánů a organizací od počátku 90. let do roku 2011. Vyjednávala s vládou mimo jiné o platech či o pracovních podmínkách. Patřila k nejvýraznějším tvářím odborového hnutí v Česku a k nejviditelnějším členům odborářské delegace.
17.07.2013 14:45 |

podobné články

ROZHOVOR: Bez veřejných služeb stát fungovat nemůže, apeluje Vondrová

 
Bez dostupných a kvalitních služeb a efektivní veřejné správy nemůže stát fungovat, apeluje šéfka Odborového svazu státních orgánů a organizací Alena Vondrová. V sobotním rozhovoru vyzvala všechny občany, aby úterní demonstraci podpořili svou účastí.
18.09.2010 12:35 |

podobné články

Zemřela známá odborářka Alena Vondrová

 
V nedožitých 69 letech ve středu zemřela bývalá dlouholetá předsedkyně úřednických odborů Alena Vondrová. Informovala o tom Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS).
17.07.2013 13:30 |

podobné články

ODS Vondru zřejmě podrží

 
Grémium a výkonná rada ODS v pondělí řeší další osud ministra obrany Alexandra Vondry, který je spojován s kauzou Promopro. Grémium k otázce Vondrova dalšího působení ve vládě usnesení nepřijalo, nicméně podle zdroje ČTK z vedení strany se výkonná rada za ministra postaví.
28.03.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Topolánek: Odmítám Vondrova slova, že o smlouvách nevěděl

 
Bývalý premiér Mirek Topolánek (ODS) tvrdí, že odpovědnost v kauze podezřelé smlouvy s firmou Promopro z doby předsednictví EU padá na úsek řízený Alexandrem Vondrou.
27.01.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků) , Alexandr Vondra (1124 článků)

Žádná exkluzivita nebyla, popírá Kongresové centrum Vondrova slova

 
Společnost Promopro neměla podle vedení firmy Kongresové centrum Praha (KCP) exkluzivitu na zajišťování audiovizuální techniky v prostorách KCP. Právě údajnou exkluzivitou odůvodňoval ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) smlouvu, která Promopru zajistila v době českého předsednictví EU zakázky v hodnotě desítek miliónů korun. Vondra byl v té době ministrem pro evropské záležitosti a měl předsednictví na starosti. Na stranu Vondry se oproti tomu postavil Úřad vlády i premiér Petr Nečas.
28.01.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Mosty na zvlněné dálnici u Ostravy posuzují němečtí experti

 
Zahraniční experti prozkoumávají problémový úsek dálnice D1 u Ostravy. Konkrétně na mosty a mostní konstrukce na úseku Rudná - Hrušov se přijeli podívat experti z hanoverské univerzity.
02.07.2012 11:55 |

podobné články

„Komedie a faul.“ Zeman pověřil Ovčáčka schůzkou s lídrem AfD, experti nechápou

 
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček překračuje hranice běžného „mluvky“. On sám se „z pověření“ Miloše Zemana zúčastní v pondělí schůzky s Petrem Bystroněm, předsedou bavorské Alternativy pro Německo (AfD). Strany, která svůj úspěch založila na kritice EU i kancléřky Angely Merkelové a její otevřené náruče pro uprchlíky. Experti se shodují, že schůzka mluvčího s německým politikem není standardní záležitostí. Padla dokonce slova o komičnosti i faulech.
13.05.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Češi „vyměkli“, varují experti kvůli teroru. A chybí miliardy na obranu

 
Svět kolem nás je stále nebezpečnější a potvrzují to opakující se teroristické útoky. Naposledy udeřili teroristé na London Bridge a v jeho okolí v centru britské metropole. Jak je Česko na problémy připraveno? V různých směrech ne zrovna ideálně. Podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO) chybí branná výchova. A také miliardy na obranu a bezpečnost. Ministrova slova potvrzují i experti, podle kterých chybí mladým odolnost.
06.06.2017 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1655 článků)

ON-LINE: "Ve státní správě málo peněz za hodně práce"

 
Hostem dnešního on-line rozhovoru na tn.cz je šéfka Odborového svazu státních orgánů a organizací Alena Vondrová.
19.11.2009 18:25 |

podobné články

Nečase čeká jednání s odbory, stávkovat se přesto bude

 
Demonstrace zaměstnanců státní správy se bude 21. září konat v každém případě, řekla v pondělí předsedkyně odborů ve státní sféře Alena Vondrová pro Radiožurnál.
06.09.2010 10:05 |

podobné články

Ministr Alexandr Vondra s půvabnou manažerkou Monikou: Přistiženi na romantické večeři!

 
Skvělá večeře, vínko, jiskřivé pohledy, hlazení ruky. To byl pondělní večer ministra obrany Alexandra Vondry (49 let, ODS) s manažerkou klánovického golfového centra Monikou Bažantovou (41 let). O jejich mileneckém vztahu se přitom už nešušká, ale mluví dost nahlas. A aby nebyli rušeni, Vondrova ochranka dostala volno a šla se najíst do rychlého občerstvení...
29.12.2010 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Vondrova "EU" zakázka: 80 milionů předem a za nic!

 
Kolem českého předsednictví EU se objevuje další skandál. Firma Promopro, která během předsednictví zajišťovala technické zabezpečení, dostala podle některých informací až desetkrát víc, než bylo původně v plánu. Místo původně plánovaných osmdesáti milionů se platby údajně vyšplhaly až na 766 milionů korun!
31.01.2011 12:30 |

podobné články

Vondrova luxusní večeře za 100 tisíc od státu

 
Výhled na Pražský hrad s přilehlými vinicemi, luxusní prostředí, jídlo a pití a k tomu bianko šek 100 tisíc korun na útratu. No, neberte to! Přesně tak to měl podle faktury a objednávky, které má Blesk k dispozici, zařízeno ministr Alexandr Vondra (ODS) se svými podřízenými v pražské luxusní restauraci Villa Richter. A to vše už při přípravě předsednictví EU v listopadu a prosinci 2008. Úřad vlády i Vondra vysvětlují fakturu úplně jinak…
01.02.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

"Vondrova zakázka" pro firmu Promopro měla hodnotu 551 milionů

 
Úřad vlády zaplatil firmě Promopro spojované se spornou zakázkou z doby českého předsednictví EU téměř 551 milionů korun. V úterý to sdělil mluvčí vlády Jan Osúch. Tato částka podle něj zahrnuje i DPH. Vyplývá prý z účetního systému úřadu a prověřily ji dvě kontroly.
01.02.2011 20:55 |

podobné články

Podle TOP 09 se Vondrova kauza podobá Drobilově

 
Vzájemná důvěra mezi koaličními stranami je sice vážně narušena aférami, ale mluvit o nich nahlas na zasedání Sněmovny politici ODS, TOP 09 a VV odmítají. Véčkaři a TOP 09 nicméně trvají na důkladném policejním vyšetření předražené zakázky rámci předsednictví EU.
02.02.2011 08:45 |

podobné články

Vondrova exnáměstkyně schvalovala faktury do 20 miliónů bez mandátu

 
Bývalá náměstkyně Alexandra Vondry z doby českého předsednictví EU Jana Hendrichová mohla od března 2009 přímo schvalovat faktury a dávat příkaz k jejich proplacení až do výše 20 miliónů korun bez DPH za každý jednotlivý účetní případ. V několika případech tak ale učinila už předtím, než toto oprávnění od úřadu vlády dostala.
02.02.2011 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Velká, větší, největší. Téměř všechny kauzy stejně vyšumí

 
Na veřejnost se s urputnou pravidelností valí v posledních týdnech a měsících lavina kauz, která utvrzuje společnost v přesvědčení, že korupce a pochybné jednání jsou tu všudypřítomné. Momentální třešničkou na nevábném dortu je smlouva s firmou ProMoPro na zabezpečení služeb během českého předsednictví EU, pro niž se vžilo označení Vondrova kauza.
13.02.2011 07:15 |

podobné články

Kalousek zítra zveřejní nové informace ke "kauze Vondra"

 
ParlamentníListy.cz se zeptaly ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09, co říká na to, že „Vondrova“ firma ProMoPro vyzvala vládu, aby zveřejnila audity týkající se českého předsednictví EU a že současně podala oznámení na neznámého pachatele, který vynesl informace o pohybech na bankovních účtech.
16.02.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)