Článek

Zeman: Američané by mohli vyhynout jako brontosauři

 
Spojeným státům chybí schopnost sebereflexe, a protože se inteligence politiky měří rychlostí, s níž je někdo schopný napravit vlastní chybu, Američanům hrozí, že vyhynou jako brontosauři, říká prezident Miloš Zeman. A také prozrazuje, co si myslí o Martinu Konvičkovi a jeho protiislámském hnutí. 
28.06.2015 23:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20186 článků)
Podobné články

Miloš Zeman pro PL: Já také nechci islám v Česku, pane Konvičko. Agresor je ten, kdo napadne nějakou zemi dříve než USA. Američané by mohli vyhynout jak brontosauři

 
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman poskytl ParlamentnímListům.cz krátce před svým odjezdem na dvoutýdenní dovolenou obsáhlý rozhovor. Vyjádřil se v něm k pátečním teroristickým útokům ve světě a potřebě definitivního zničení Islámského státu. V souvislosti s tímto tématem nám také prozradil, jaká slova pronese na zářijovém Valném shromáždění OSN v New Yorku. Mimoto pohovořil i o protiislámských aktivitách docenta Konvičky a vypořádal se s kritikou z amerického ministerstva zahraničí.
28.06.2015 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20186 článků)

Překonají Brontosauři loňský rekord? Za měsíc se začne odpočítávat 35 000 hodin

 
Minulý rok odpracovali dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus kousek přes 35 000 člověkohodin. I letos Brontosauři vyrazí zachraňovat orchideje, starat se o handicapovaná zvířata nebo značit turistické trasy na Ukrajině. Pro ty, kteří se chtějí k jednomu z největších dobrovolnických programů u nás připojit, je tu nabídku téměř 50 brontosauřích letních akcí.
02.06.2017 20:05 |

podobné články

Lidstvo uniklo apokalypse v roce 1883 jen o vlas

 
Lidé a savci mohli vyhynout podobně jako dinosauři již v roce 1883, kdy Zemi zkřížila cestu kometa s hmotností miliard tun. Z pohledu astronomů, kteří na základě dobové zprávy a nových propočtů dokazují průlet ohromné rozpadající se komety, minula modrou planetu o pověstný vlas - několik set kilometrů. O možné apokalypse, která se nestala, informoval server Massachusettského technologického institutu.
27.10.2011 19:00 |

podobné články

Japonsku hrozí "vyhynutí" během 1000 let, odhadují vědci

 
Japonští vědci v pátek zveřejnili "populační odpočet", podle nějž by obyvatelé Japonska mohli teoreticky během následujících 1000 let vyhynout kvůli klesající porodnosti. Informovala o tom agentura AFP.
12.05.2012 09:40 |

podobné články

Američané bombardují u Mosulu: Teroristé by jinak mohli odříznout lidi od vody a elektřiny!

 
Američané společně s iráckou armádou zaútočili leteckými silami na přehradu u Mosulu. Do následné pozemní akce by se k jednotkám z Bagdádu mohli připojit i Kurdové. Vodní přehrada funguje zároveň jako hydroelektrárna a tak hrozí, že by teroristé, v jejichž rukou se nachází, mohli odříznout statisíce lidí od vody i elektřiny.
16.08.2014 08:45 |

podobné články

Tasmánský čert by mohl během dvaceti let vyhynout

 
Tasmánský čert, kterého zpopularizovala komiksová postavička Taz, byl v Austrálii zařazen na seznam ohrožených druhů. Prskající vačnaté šelmě, jejíž populaci v přírodě decimuje rakovina, hrozí, že do 20 let vyhyne.
25.05.2009 13:40 |

podobné články

Slon indický sumaterský může vyhynout do 30 let, varuje WWF

 
Slon indický sumaterský (Elephas maximus sumatranus) může být ve volné přírodě vyhubený za méně než 30 let, pokud nebudou přijaty okamžité kroky k ochraně rychle se zmenšujícího přirozeného prostředí těchto chobotnatců. Uvedl to dnes Světový fond pro ochranu přírody (WWF), který citovala agentura Reuters.
24.01.2012 11:00 |

podobné články

Žádná konspirační teorie, ale fakta: Stihněte, co můžete, víme, kdy přijde konec světa!

 
Poplašné zprávy o konci světa minulý rok, kdy končil Mayský kalendář, rozhodily půlku planety. Byly to ale jenom domněnky. Vědci teď přišli s novým výzkumem, podle něhož má lidstvo vyhynout v následujících sto letech!
25.04.2013 11:45 |

podobné články

Oslava orangutanů: My nechceme vyhynout!

 
O víkendu se slavil den orangutanů! A ten je potřeba vylepšit nějakou dobrotou a dárečkem. Zaměstnanci v pražské zoo tak v sobotu pro své zrzavé lidoopy přichystali malé překvápko.
22.08.2016 12:05 |

podobné články

Jan Lukavec: Je sídliště s fungujícím veřejným prostorem utopie? Zdá se, že nikoli

 
„Český člověk panelákový se zatím ohroženým druhem nestává a jeho vyhynutí v nejbližších letech nehrozí.“ Těmito slovy charakterizuje jistá nedávná česká sociologická kniha stav českých sídlišť. Implicitně je přitom v citované větě obsažena představa, že člověk sídlící na panelovém sídlišti jednou přece vyhynout musí, protože je to samo o sobě cosi nepřirozeného, co se dlouhodobě udržet nemůže.
08.12.2016 21:50 |

podobné články

Hnutí Brontosaurus: Český hokej pro Tibetské děti

 
Malý Tibet leží v severní indii a je posledním místem na světě s nepotlačenou tibetskou kulturou. V zimě je zde -- 30 °C a oblast je 5 měsíců uzavřená okolnímu světu. Pro zkrácení dlouhých zimních dnů by organizace Brontosauři v Himalájích ráda umožnila tamní dětem hrát hokej. Jejich inciativu můžete podpořit přispěním do veřejné sbírky nebo jet do Malého Tibetu pomoci jako dobrovolník.
04.04.2017 15:50 |

podobné články

Bratři Nedvědové: Zpívají spolu a dál se nenávidí

 
Populární Brontosauři – František (63) a Jan (64) Nedvědi – spolu pravidelně koncertují. Sály jsou přeplněné a lidé je častují ovacemi vestoje. Za bezchybně sehranými kytarami a odzpívanými duety se však skrývá perfektně utajovaná válka.
07.04.2010 06:20 |

podobné články

Matka Havlová válcovala dceru Veškrnovou

 
Dramatik a exprezident Václav Havel slavil pětasedmdesátiny v pražské galerii DOX, kde mu trachtaci ve velkém stylu vystrojil jeho obdivovatel, uhlobaron Bakala. Místo konání naznačilo, že tohle nebude večírek vyžadující vysoce formální oblek, nicméně někteří disidentští brontosauři fascinovali nedostatkem citu pro příležitost hraničící s homeless vandráctvím. Královnou nevkusu byla Václavova švagrová Dagmar a naopak její jmenovkyně, skandálem zkoušená manželka, patřila k těm, jež podniku dodaly VIP lesk.
05.10.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4791 článků) , Dagmar Havlová (1138 článků)

Brontosauři oživují zapomenuté kouty země

 
Dobrovolníky Hnutí Brontosaurus často najdeme tam, kde se čas zdánlivě zastavil - na polorozbořených hradech a zámcích, ve skanzenech nebo zaniklých osadách. Není to náhoda, Brontosaurus oživuje více či méně dávnou minulost a předává její odkaz mladým lidem. Skrze jejich vlastní zážitky, nové dovednosti a dobrovolnickou pomoc.
04.06.2012 09:25 |

podobné články

Brontosauři vyrážejí po sedmé pomáhat dětem do Himálají. Jede s nimi Světlana Nálepková.

 
Již sedmým rokem vyráží do Malého Tibetu (sev. Indie) skupina dobrovolníků organizovaná Hnutím Brontosaurus, kteří budou učit místní děti nebo pomáhat stavět novou školu.
25.06.2012 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Nálepková (202 článků)

Brontosauři na jaře pomohou na desítkách míst. Opravovat hrady i čistit řeku

 
Několik set hodin pro přírodu a památky odpracují v jarním období dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus. Na desítkách víkendových akcí se za několik měsíců vystřídají stovky mladých nadšených lidí. Až do léta tak věnují část svého volného času ochraně a obnově přírodního a kulturního dědictví po celém Česku.
25.02.2013 18:35 |

podobné články

Bez podprsenky už raději ne! Takhle dovolenkuje Nálepková v místě, kde ještě před týdnem řádili teroristi

 
Světlana Nálepková  (53) se po roce vrátila do školy v Mulbekhu navštívit dobrovolníky z organizace Brontosauři v Himalájích a holčičku Tani, kterou sponzoruje ve vzdělání. Její cesta do tentokrát vedla přes muslimský Šrinagar, kde si užila třídenní pobyt na hausbótu na jezeře.
25.07.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Nálepková (202 článků)

Brontosauři rozšířili ukrajinské turistické stezky o 80 kilometrů

 
Šetrnému cestování tak slouží už 1000 kilometrů cest
28.08.2013 11:00 |

podobné články

Ivana Jirešová a Viktor Dyk o škole v Indii. Otevření nové části bude přítomen i dalajláma

 
Již několik let jezdí pod hlavičkou projektu Brontosauři v Himálajích čeští dobrovolníci do Indie. Ve vesnici Mulbekh na severu země, v takzvaném Malém Tibetu, začali před šesti lety pomáhat rozvíjet školu pro tamní děti a pravidelně se tam vracejí, aby pomáhali s dostavbou i ve výuce, která probíhá souběžně. Letos na přelomu června a července se tam na třicet dobrovolníků vypraví opět. Ivana Jirešová a Viktor Dyk tam mířili také. Úraz na cyklistickém závodě ale všechno změnil. Do Indie nakonec pojede jenom herečka Ivana Jirešová s dcerou Sofií. Její manžel, zpěvák Viktor Dyk, se doma bude léčit.
22.06.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Dyk (118 článků) , Ivana Jirešová (342 článků) , Viktor Dyk (118 článků)