Článek

Zelení se musí Katapultu omluvit za slogan „A co děti? Mají si kde hrát?“

 
Strana zelených se musí omluvit textaři skupiny Katapult Ladislavu Vostárkovi za užití sloganu „A co děti? Mají si kde hrát?“ v předvolební kampani z roku 2010. Omluvu musí zveřejnit v celostátním deníku Blesk. Rozhodl o tom dnes odvolací pražský vrchní soud. Prvoinstanční soud se má ale podle dnešního verdiktu znovu zabývat nárokem Vostárka na finanční odškodnění.
06.10.2015 18:05 |

podobné články

Podobné články

Strana zelených u soudu. Bývalý textař Katapultu chce půl milionu

 
Půl milionu korun požaduje bývalý textař Katapultu Ladislav Vostárek po Straně zelených za to, že ve volební kampani zneužila slogan „A co děti, mají si kde hrát?” jehož je autorem. Vostárek, který se nyní živí jako právník, tvrdí, že kvůli využití jeho věty zelenými přišel o klienta, což mu způsobilo nemalou škodu. Uvedl to v rozhovoru pro server iDnes.cz.
13.08.2014 19:40 |

podobné články

Konec Zelených? Zakladatel Katapultu je chce poslat „na hnojiště dějin“

 
K dluhům po neúspěšných sněmovních volbách může Straně zelených přibýt další problém. V pondělí by měl soud rozhodnout o výši odškodnění za to, že před sedmi lety strana neoprávněně použila v kampani slogan „A co děti? Mají si kde hrát?“, tedy část textu písně kapely Katapult. Její zakladatel Ladislav Vostárek se kvůli tomu se Zelenými soudí a nevadilo by mu je finančně zlikvidovat. Strana už se musela omluvit, teď přijde na řadu odškodnění. Informovaly o tom Lidové noviny.
17.12.2017 11:00 |

podobné články

Pokuta pro Zelené. Textaři Katapultu musí zaplatit 500 tisíc!

 
Strana zelených by měla zaplatit textaři skupiny Katapult Ladislavu Vostárkovi 500 tisíc korun za užití sloganu "A co děti? Mají si kde hrát?" v předvolební kampani z roku 2010. Nepravomocně o tom rozhodl pražský městský soud. Strana se podle verdiktu také musí omluvit v médiích.
20.08.2014 18:46 |

podobné články

Zelení se musí omluvit, rozhodl soud. Za zneužití sloganu

 
Strana zelených se musí omluvit textaři skupiny Katapult Ladislavu Vostárkovi za užití sloganu "A co děti? Mají si kde hrát?" v předvolební kampani z roku 2010. Omluvu musí zveřejnit v celostátním deníku Blesk. Rozhodl o tom odvolací pražský vrchní soud. Prvoinstanční soud se má ale podle dnešního verdiktu znovu zabývat nárokem Vostárka na finanční odškodnění.
06.10.2015 17:51 |

podobné články

Zelení v kauze slogan prohráli: Vostárkovi musí dát půl milionu a omluvit se!

 
Rozsudek v soudním sporu mezi bývalým textařem skupiny Katapult a Stranou zelených zní přesně podle Vostárkových představ - Strana zelených musí Vostárkovi zaplatit 500 000,- Kč a veřejně se omluvit v médiích. Část textu písně „Až“ se v roce 2010 objevila na mnoha místech jako součást volební kampaně.
20.08.2014 18:46 |

podobné články

Skončilo to na katapultu! Za Bahula musel zaskakovat dublér

 
Na dva letní měsíce se včera večer s diváky rozloučil jeden z nejoblíbenějších seriálů, »novácká« Ordinace v růžové zahradě 2! Poslední předprázdninový díl plný emocí a dějových zvratů byl ve znamení adrenalinu! Bára Munzarová (38, Pavla Barnová) si totiž brala Milana Bahula (49, Vladimír Pusenský) – a přímo na katapultu! A zatímco bojácný Bahul se nechal nahradit dublérem, Munzarová si zážitek náležitě vychutnala!
25.06.2010 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Munzarová (196 článků)

Ordinace - Skončilo to na katapultu! Za Bahula musel zaskakovat dublér

 
Na dva letní měsíce se včera večer s diváky rozloučil jeden z nejoblíbenějších seriálů, »novácká« Ordinace v růžové zahradě 2! Poslední předprázdninový díl plný emocí a dějových zvratů byl ve znamení adrenalinu! Bára Munzarová (38, Pavla Barnová) si totiž brala Milana Bahula (49, Vladimír Pusenský) – a přímo na katapultu! A zatímco bojácný Bahul se nechal nahradit dublérem, Munzarová si zážitek náležitě vychutnala!
25.06.2010 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Munzarová (196 článků)

Výbuch dýňového katapultu: Exploze vážně zranila ženu

 
V kritickém stavu v nemocnici skončila Američanka ze státu Delaware, kterou při tradiční soutěži ve vrhu dýněmi v neděli zranily součástky z dýňového katapultu, který explodoval. Lehčí poranění utrpěl také jeden muž. S odvoláním na místní policii o tom dnes informovaly tiskové agentury.
07.11.2016 08:25 |

podobné články

Soud dnes rozhodne ve sportu textaře Katapultu a Strany zelených

 
Pražský městský soud dnes rozhodne ve sporu Strany zelených a bývalého textaře skupiny Katapult Ladislava Vostárka, který stranu zažaloval za užití sloganu "A co děti? Mají si kde hrát?" v předvolební kampani z roku 2010. Muž požaduje omluvu v médiích i finanční zadostiučinění v rozsahu, který zelení odmítli akceptovat.
20.08.2014 06:00 |

podobné články

Soud dnes rozhodne ve sporu textaře Katapultu a Strany zelených

 
Pražský městský soud dnes rozhodne ve sporu Strany zelených a bývalého textaře skupiny Katapult Ladislava Vostárka, který stranu zažaloval za užití sloganu „A co děti? Mají si kde hrát?" v předvolební kampani z roku 2010. Muž požaduje omluvu v médiích i finanční zadostiučinění v rozsahu, který zelení odmítli akceptovat.
20.08.2014 07:35 |

podobné články

Soud projedná žalobu textaře Katapultu na Stranu zelených. Ukradla mu slogan

 
Pražský městský soud projedná žalobu textaře hudební skupiny Katapult Ladislava Vostárka na Stranu zelených a jejího expředsedu Martina Bursíka. Textař se domáhá omluvy a půl milionu korun za použití jeho sloganu v předvolení kampani před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny.
11.10.2011 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bursík (304 článků)

Textař Katapultu zažaloval Bursíka i zelené, žádá omluvu a půl milionu

 
Jádrem sporu je text z jarní předvolební kampaně zelených " A co děti? Mají si kde hrát, který strana použila bez dovolení textaře skupiny Katapult Ladislava Vostárka.
30.09.2010 11:05 |

podobné články

Textař Katapultu se už nechce soudit se SZ kvůli sloganu

 
Žaloba textaře hudební skupiny Katapult Ladislava Vostárka na Stranu zelených a jejího bývalého předsedu Martina Bursíka kvůli užití sloganu "A co děti? Mají si kde hrát?" v předvolební kampani možná skončí mimosoudní dohodou. Ještě před samotným projednáním věci se právní zástupci obou stran shodli na tom, že se pokusí ve lhůtě jednoho měsíce dohodnout.
11.10.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bursík (304 článků)

Soud projedná žalobu textaře Katapultu na Stranu zelených

 
Pražský městský soud dnes projedná žalobu bývalého textaře skupiny Katapult Ladislava Vostárka na Stranu zelených. Textař a právník v jedné osobě se soudí kvůli užití sloganu „A co děti? Mají si kde hrát?" v předvolební kampani z roku 2010. Domáhá se omluvy v médiích, původně požadoval také půl milionu korun.
13.08.2014 06:00 |

podobné články

Šéf Ústavu pro jazyk český: Za úroveň čtvrté cenové by se Zeman lidem omluvit měl

 
Prezident České republiky Miloš Zeman by se měl omluvit za své vulgární projevy v pořadu Hovory z Lán pro Radiožurnál. Právu to řekl Šéf Ústavu pro jazyk České Akademie věd ČR Karel Oliva. Zeman se omluvit odmítá.
04.11.2014 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20489 článků)

Vondra se musí omluvit. Pak ho koalice podrží

 
Ministr obrany Alexandr Vondra musí předstoupit před zahájením mimořádné schůze, kterou si vyžádala opozice, a veřejně se omluvit. Musí vysvětlit zásah ozbrojenců v budově České televize i svou roli v kauze ProMoPro. Pak ho koalice podrží.
24.03.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Kubišová se musí omluvit Vondráčkové!

 
Vrchní soud v Praze potvrdil předchozí rozsudek v případě sporu mezi Helenou Vondráčkovou (64) a Martou Kubišovou (68). Ta se tak musí omluvit za výrok, který pronesla v Českém rozhlase v roce 2009, a musí zaplatit veškeré soudní výlohy.
02.07.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (929 článků) , Marta Kubišová (398 článků)

Senátor Čunek se MUSÍ OMLUVIT své sekretářce. Rozhodl tak soud

 
Čunek se musí omluvit své bývalé sekretářce za urážlivé výroky. Navrch jí musí vyplatit odškodnění 80 tisíc korun.
26.07.2011 15:35 |

podobné články

Exministr Barták si užívá vítězství. Noviny MfD se mu musí veřejně omluvit

 
Vydavatelství Mafra se musí omluvit exministru obrany Martinu Bartákovi za článek z února 2010 týkající se kauzy nákupů obrněných transportérů Pandur. Rozhodl o tom dnes pravomocně pražský vrchní soud, který změnil rozhodnutí městského soudu. Podle odvolacího soudu text zasáhl do exministrových osobnostních práv. Omluva musí být uveřejněná v deníku Mladá Fronta Dnes (MfD). Právní zástupkyně vydavatelství chce podat dovolání v Nejvyššímu soudu.
24.04.2012 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)