ŽEBŘÍČEK: První místo suverénně obsadila Vybíjená

V návštěvnosti českých kin za uplynulý víkend s velmi slušným výsledkem 57 250 diváků vede nová česká komedie Vybíjená. Na druhém a třetím místě daleko za ní skončily filmy zejména pro dětské diváky SpongeBob ve filmu: Houba na suchu a Asterix: Sídliště bohů.
16.03.2015 15:30 |

Očekávaná komedie Vybíjená představuje trailer

Nová komedie Petra Nikolaeva Vybíjená, která vznikla podle stejnojmenné knihy jednoho z nejčtenějších současných domácích autorů Michala Viewegha, bude mít premiéru 12. března 2015. V úterý tvůrci zveřejnili trailer.
06.01.2015 07:52 |

Osobnosti: Michal Viewegh (163 článků) , Petr Nikolaev (71 článků)

Vybíjená: Krainová ve filmu i rodila

Nová česká komedie podle bestselleru Michala Viewegha Vybíjená znamenala pro modelku Simonu Krainovou návrat na filmové plátno se vším všudy. Tvůrci si na ni přichystali mimo jiné scénu porodu.
04.02.2015 14:21 |

Osobnosti: Michal Viewegh (163 článků) , Simona Krainová (1731 článků)

Vybíjená bude mít předpremiéru v Londýně

Netradiční akcí se vydá na svou cestu kinosály česká komedie Vybíjená, adaptace stejnojmenného románu Michala Viewegha. Tvůrci se rozhodli promítnout ji nejprve londýnskému publiku. Předpremiéra se bude konat v sobotu 7. března v kině The Prince Charles Cinema ve West Endu.
02.03.2015 10:55 |

Osobnosti: Michal Viewegh (163 článků) , Princ Charles (55 článků) , Charles West (1 článek)

Filmové premiéry: Vybíjená, Chappie, Vzkříšení démona, Perný den a My jsme nejlepší

Do kin jde adaptace další knihy Michala Viewegha, komedie Vybíjená. Režisér filmů District 9 a Elysium Neil Blomkamp představuje novou sci-fi Chappie. O možnosti a úskalí zmrtvýchvstání je horor Vzkříšení démona. V rámci Projektu 100 přichází do kin slavný Perný den se čtveřicí The Beatles. Tématem švédského komediálním dramatu o nesmrtelnosti punku My jsme nejlepší! je dospívání.
12.03.2015 07:11 |

Osobnosti: Michal Viewegh (163 článků) , The Beatles (68 článků)

Soutěžte s Nedělním Bleskem o ceny k filmu Vybíjená

Soutěžte s Nedělním Bleskem a vyhrajte ceny k filmu Vybíjená. Stačí poslat 1 SMS se správnou odpovědí a výhra může být Vaše!
23.08.2015 06:10 |

Nová DVD: Vybíjená, Žena v černém 2, Pořád jsem to já a Černé moře

Tento týden vychází film Vybíjená, který podle knihy Michala Viewegha natočil Petr Nikolaev. Druhé pokračování Ženy v černém má podtitul Anděl smrti. Oscara za nejlepší ženský herecký výkon dostala za roli ve filmu Pořád jsem to já Julianne Mooreová. Jude Law hraje kapitána lodi v thrilleru Černé moře.
25.08.2015 07:11 |

Osobnosti: Jude Law (189 článků) , Michal Viewegh (163 článků) , Petr Nikolaev (71 článků)

Loeb suverénně vyhrál Bulharskou rallye, citroëny slavily rekord

Francouz Sébastian Loeb s vozem citroën suverénně vyhrál premiérovou Bulharskou rallye a udělal tak další krok za sedmým titulem mistra světa v řadě. Navíc stál v čele historického úspěchu francouzské značky Citroën, která obsadila první čtyři místa, což se naposledy povedlo v šampionátu Toyotě v roce 1993 na Safari rallye.
12.07.2010 18:40 |

Středočeští záchranáři vyhráli první místo v soutěži Záchrana 2014

Ve dnech 2.–5. října se ve Vysokých Tatrách konalo mezinárodní odborné metodické cvičení složek IZS Záchrana 2014. Již tradičně se cvičení zúčastnila také posádka zdravotnické záchranné služby z Benešova ve složení lékař Pavol Kačenga, záchranář Adam Svoboda a řidič Rudolf Kotek. Cvičení se celkem zúčastnilo 26 záchranářských posádek, z nichž čtyři byly z České Republiky. Dvě posádky do bojů o pomyslné zlato vyslala i italská horská záchranná služba z oblasti Bolzana. V obrovské mezinárodní konkurenci a nelehkém terénu slovenských velehor obsadila posádka zdravotnické záchranné služby z Benešova první místo a již potřetí suverénně ovládla toto metodické cvičení.
07.10.2014 15:55 |

Osobnosti: Adam Svoboda (9 článků)

Někdejší šéf Cermatu zveřejnil maturitní žebříček odborných škol

Někdejší šéf maturitního centra Cermat Pavel Zelený dnes na  webu  zveřejnil žebříček středních odborných škol podle výsledků loňských maturit, na rozdíl od žebříčku gymnázií z minulého týdne z něj lze vyčíst nejúspěšnější školy v daném oboru. Už první žebříček ale vyvolal kritiku, podobná srovnání podle odborníků o ničem nevypovídají.
11.04.2013 19:25 |

ŽEBŘÍČEK: V kinech vítězí Viewegh. Těsně

Nejnavštěvovanějším filmem byla o víkendu v českých kinech domácí Vybíjená. Její náskok je ale velmi nepatrný.
23.03.2015 16:22 |

Sáblíková obsadila na pětce v Hamaru druhé místo za Beckertovou

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila v závodu Světového poháru v Hamaru na své oblíbené trati 5000 metrů druhé místo. Dvojnásobnou olympijskou vítězku dnes v Norsku porazila o téměř pět sekund její německá rivalka Stephanie Beckertová.
29.11.2010 13:45 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (399 článků)

Sudová obsadila v japonské Naebě páté místo

Česká reprezentantka Nikola Sudová obsadila v sobotním závodě Světového poháru v jízdě v boulích v japonské Naebě páté místo, závod vyhrála Američanka Hannah Kearneyová.
18.02.2012 11:10 |

Osobnosti: Nikola Sudová (29 článků)

Česko kleslo ve srovnání prosperity na osmadvacáté místo, vede Norsko

Česká republika obsadila 28. místo v letošním globálním žebříčku prosperity sestaveném výzkumným institutem Legatum. Proti loňsku si pohoršila o dvě příčky, ve srovnání s výsledkem v roce 2010 o čtyři. Na prvním místě zůstalo Norsko. Poslední, 142. příčku letos obsadila Středoafrická republika.
01.11.2012 06:15 |

Seďa (ČSSD): Jak je možné, že Česká republika svůj boj s korupcí stále prohrává

Podle posledních údajů Transparency International v hodnocení indexu korupce (CPI) klesla naše země o tři místa a ze 177 zkoumaných zemí obsadila 57 místo se 48 body. Zároveň a to je daleko horší, obsadila ze 31 evropských států 25. místo.
06.12.2013 09:45 |

Nejvlivnější umělci světa

Time Magazine sestavil seznam 100 nejvlivnějších osob světa. Celkem se vyhlašovaly čtyři kategorie, jednou z nich byli také umělci. Uhádnete, kdo se umístil na prvním místě? Time Magazine vyhlásil žebříček 100 nejvlivnějších osob světa. Vedle dalších třech kategorií byli vyhlášeni také nejvlivnější umělci světa. První místo obsadila jednoznačně Lady GaGa, v první desítce se umístila také například [...]
29.04.2010 21:05 |

Strachová útočila na stupně vítězů. Nakonec skončila sedmá

Lyžařce Šárce Strachové nevyšel útok na stupně vítězů ve slalomu ve finále Světového poháru v Lenzerheide. Po prvním kole byla těsně čtvrtá, ale nakonec obsadila sedmé místo. Suverénně zvítězila držitelka malého glóbu za disciplínu a olympijská vítězka ze Soči Mikaela Shiffrinová z USA.
15.03.2014 12:55 |

Osobnosti: Šárka Strachová (205 článků)

Babišovci suverénně první, ODS opět přeskočila TOP 09

Pokud by se nyní konaly volby, suverénně by je vyhrálo hnutí ANO Andreje Babiše s 31,5 procenty hlasů, což by bylo o 13 procent víc než ve sněmovních volbách. O deset procent méně by měla ČSSD (21,5 procenta), která by dosáhla totožného výsledku jako v říjnu 2013. Vyplynulo to z dubnového volebního modelu TNS Aisa pro ČT, který byl zveřejněn v neděli.
03.05.2015 19:26 |

Osobnosti: Andrej Babiš (7802 článků)

Těhotná Bruni má nejlepší vkus, proč vlastně?

Prestižní americký magazín Vanity Fair opět sestavil žebříček nejlépe oblékaných lidí světa. Mezi ženami obsadila první místo bývalá top modelka a zpěvačka, nyní manželka francouzského prezidenta Carla Bruni. Čím si to třiačtyřicetiletá kráska, jíž u nohou klečel nejeden hvězdný muž, zasloužila?
09.08.2011 05:15 |

Osobnosti: Carla Bruni (174 článků)

Žebříček nejvíce vydělávajících celebrit za rok 2010

Každý rok vyhlašuje magazín Forbe’s žebříček nejvíce vydělávájících celebrit. Kdo si tedy v roce 2010 přišel na největší balík peněz? Nikoho jistě nepřekvapí, že na prvním místě se, jako  již tradičně, umístila moderátorka Oprah Winfrey s 315- ti miliony dolarů. Druhé místo obsadil známý režisér James Cameron s 210-ti  miliony dolarů. Třetí místo patří režiséru [...]
01.01.2011 19:15 |

Osobnosti: Oprah Winfrey (146 článků) , James Cameron (165 článků) , Cameron James (99 článků)