Článek

Ze Strachové se stává veteránka. Mladým sokyním ale nic nedaruje

 
Česká lyžařka Šárka Strachová vstoupí ve svých jednatřiceti letech do patnácté sezóny závodění na bílých svazích. Aby mohla jedna z nejstarších závodnic ve startovním poli bojovat o nejvyšší příčky, zaměří se jenom na slalom. V něm by chtěla rozšířit i svoji sbírku čtyř medailí z mistrovství světa. A proti mladým soupeřkám chystá československou spolupráci.
23.09.2016 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Šárka Strachová (208 článků)
Podobné články

Otce lyžařky Strachové obvinili ze zpronevěry. Půjde za mříže?

 
Policie obvinila otce a bývalého trenéra osmadvacetileté slalomářky Šárky Strachové Petra Záhrobského ze zpronevěry. Záhrobský si údajně nechal neoprávněně vyplatit milionové částky z odměn, které sjezdařka dostala za účast v závodech. Podle Zenklové byl muž obviněn už v březnu. 
12.09.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Záhrobský (25 článků)

Veteránka popisuje hrůzy války: Přes mrtvé lidi a koně se vůz nemohl ani otočit

 
70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Veteránka Emílie Řepíková zažila druhou světovou válku z pohledu zásobování. Ani jí se však nevyhnula válka. Bombardování skladů, známé tváře na dokladech putujících domů s věcmi. V květnu 1944 bylo Emílii Řepíkové, další pamětnici z volyňských Čechů, 17 let. Neuposlechla rodiče, ani rázného tatínka a přihlásila se s kamarádkami do armády. Dodnes ji některé vzpomínky dojmou.
08.05.2015 09:35 |

podobné články

Rozrazily se dveře a tam esesáci! Válečná veteránka, která nosila tajné rozkazy, popsala svůj nehorší den z války

 
PŘÍBĚH Nosit po horách tajné rozkazy, ukrývat se ve skalách i lesích, jíst s partyzány a spojkami z jedné mísy a utéct fašistům z lopaty. To po dva roky zažívala Helena Karfová, válečná veteránka z řad Volyňských Čechů, kteří se do války přihlásili dobrovolně. V oblasti Banské Bystrice a Banské Štiavnice putovala sama, často hladová a znala i ty nejtajnější cesty.
08.05.2015 16:00 |

podobné články

Zemřela válečná veteránka Kvapilová, bojovnice od Sokolova

 
Ve věku 95 let zemřela česká válečná veteránka Marie Kvapilová, která se mimo jiné účastnila za druhé světové války na východní frontě bojů u Sokolova. Na svých internetových stránkách o tom informovalo ministerstvo obrany. Kvapilová podle ministerstva zemřela 22. září, pohřeb se uskuteční v pátek v Praze-Strašnicích. Informuje o tom ČTK.
27.09.2017 13:55 |

podobné články

Zemřela nejstarší česká válečná veteránka (†104): Anděla Haida byla řidičkou u RAF

 
Ve Velké Británii v sobotu zemřela nejstarší československá válečná veteránka Anděla Haida, rozená Beníčková. Za druhé světové války působila jako řidička v Ženském pomocném sboru Královského letectva (RAF). Do své smrti ve věku 104 byla nejstarší žijící československou válečnou veteránkou. O úmrtí Anděly Haidy dnes informovala Česká televize (ČT), ČTK ji potvrdilo ministerstvo obrany.
08.04.2018 17:00 |

podobné články

Ve věku 104 let zemřela česká válečná veteránka Anděla Haida

 
Ve Velké Británii v sobotu zemřela nejstarší československá válečná veteránka Anděla Haida, rozená Beníčková. Za druhé světové války působila jako řidička v Ženském pomocném sboru Královského letectva (RAF). Do své smrti ve věku 104 byla nejstarší žijící československou válečnou veteránkou. O úmrtí Anděly Haidy dnes informovala Česká televize (ČT), ČTK ji potvrdilo ministerstvo obrany.
08.04.2018 17:50 |

podobné články

Ženy se nestrojí kvůli mužům, ale kvůli sokyním!

 
Chtějí dokonale vypadat v očích jiných žen, nikoli mužů.
14.06.2011 11:25 |

podobné články

Ornella vyhrožuje sokyním. Sáhnete jí na Pepu a vymlátí vám okna a rozbije obličej!

 
Ornella Štiková  (20) je teprve dva měsíce po porodu a už stihla naštvat hodně lidí. Zvedlo je ze židle, když přiznala, že přestala týden po porodu kojit, protože jí to bylo nepříjemné. "Nechápu, proč mě tak kritizují, když jsem jedna z mála, která je upřímná. Řada celebrit přestane, protože si nechtějí kazit prsa a pak řeknou, aby to nebylo blbé, že neměly mléko," říká Ornella.
01.05.2013 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1046 článků)

Chlípná lékárnice Jana Doleželová poslala pikantní vzkaz expartnerům a sokyním v lásce: Kašlu na vás, zlatokopka nejsem

 
Bývalá Miss je trnem v oku nejedné modelky, ani muži se s ní nepárali. Třeba miliardář Karel Janeček se před kamerou přiznal, že Jana není jeho jediná láska. Jenže modelka se snaží být nad věcí a nebrat si osobně řeči o tom, že je to jedna z největších zlatokopek a muže využívá jen ve svůj vlastní prospěch. Teda nynější přítel je s ní prý zatím spokojený. A co vzkázala všem, co jí lásku nepřejí?
03.07.2016 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Doleželová (366 článků) , Karel Janeček (274 článků)

Paroubek píše mladým: nechali jste se využít Langerem

 
Neutuchající facebooková tvorba bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka ve čtvrtek pokračovala dalším příspěvkem, tentokrát s názvem List mladým a budoucím voličům. Paroubek v něm vzkázal mladým lidem, že se nechali před volbami využít bývalým místopředsedou ODS Ivanem Langerem a PR agenturami.
26.08.2010 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3452 článků) , Ivan Langer (658 článků)

Volit v 16 letech? Pravice pro, levice mladým nevěří

 
Je skotské referendum, kde poprvé mohli hlasovat i šestnáctiletí, inspirací? V otázce, zda snížit věkovou hranici pro volební právo na 16 let, se čeští politici rozcházejí. Zatímco levice mladým lidem příliš nedůvěřuje a podmínku 18 let chce ponechat, strany od středu napravo by nedospělým politické rozhodování umožnily. Někteří politici se domnívají, že snížit nutný věk pro možnost volit je cesta, jak mladým lidem přiblížit politiku.
23.09.2014 18:55 |

podobné články

Na Kolínsku žije Miss, ale bojového sportu!

 
Kolín /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - V civilu vypadá, že patří spíše na přehlídkové molo, v soubojích taekwonda však Jitka Poláčková soupeřkám nic nedaruje. Taky jste byli mezi těmi, kteří hlasovali pro krásnou kolínskou taekwondistku Jitku Poláčkovou v anketě miss sympatie na Noci mistrů v Praze? Tak vězte, že i váš hlas pomohl k tomu, že patnáctiletá kolínská bojovnice se stala vítězkou. Ze všech dívek, které se bojovému umění v České republice věnují, se stala tou nejsympatičtější právě ona.
20.12.2010 01:33 |

podobné články

Partyšová nevěrnému Koktovi nic nedaruje: Doma musí spát sám na gauči

 
Moderátorka Gábina Partyšová  (34) se sice s nevěrným manželem Josefem Koktou rozvádět nehodlá a pomalu se s ním začíná usmiřovat, ale doma mu nastolila tvrdý režim.
10.09.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Kokta (891 článků)

Insanity mód vám v Mass Effect 3 zatopí

 
Hráči, kteří nebyli potěšeni zprávami, že Mass Effect 3 má být jednodušší a více akční, by měli zpozornět. Mass Effect 3 totiž bude obsahovat mód Insanity a jak název napovídá, měl by být skutečně šílený. Zatímco se na nižší obtížnosti budete moci hrou prostřílet bez nutnosti užití všech dostupných možností, Insanity vám nic nedaruje. Na obyčejné mačkání...
02.12.2010 15:10 |

podobné články

William rozdrtil Kate v závodech dračích lodí!

 
Vévoda z Cambridge William (29) své ženě nic nedaruje. Na oficiální návštěvě v Kanadě si proti sobě zajeli závod dračích lodí, který jim osvěžil vzpomínky z univerzity, kde byla Kate (29) v tomto sportu mimořádně úspěšná.
05.07.2011 11:45 |

podobné články

Jste uklízečka nebo dělník? Máte větší prestiž než poslanci!

 
Jakého povolání si vážíte nejvíce? Na to se ptali zaměstnanci Centra pro výzkum veřejného mínění. Ani tentokrát Češi nezklamali. Ačkoliv se totiž politici považují za výkvět národa, nikdo jim tady nic nedaruje.
26.07.2012 05:05 |

podobné články

Ewa Farna fláká školu! A užívá si nízkých poloh miláčka Pčelára

 
Naložila na sebe víc, než zvládne! Ewa Farna (19) se musí kvůli SuperStar pořádně otáčet. Vedení prestižní právnické fakulty v Polsku, kde zpěvačka studuje, jí totiž nic nedaruje! Jenže starosti stranou, Farna si v SuperStar dokáže i užít. A při pohledu na jiskření mezi ní a jedním ze soutěžících to vypadá, že na ní jde jaro.
31.03.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (1091 článků)

ČSSD Babišovcům nic nedaruje. Má zájem o všechna ministerstva, o kterých mluví i ANO

 
O všechna ministerstva, která by rádo hnutí ANO, má zájem i sociální demokracie. Andrej Babiš v pátek zmínil resort dopravy, jeho kolegyně Věra Jourová ministerstva životního prostředí, spravedlnosti a pro místní rozvoj. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka to řekl iDNES.cz.
07.12.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13048 článků) , Bohuslav Sobotka (9487 článků) , Věra Jourová (410 článků)

Oběsit Vladimira Putina. Je to vrah! napsal renomovaný kyjevský analytik

 
Českými médii hojně citovaný ukrajinský bloger a armádní analytik Dmitrij Tymčuk opět přináší svůj pohled na události včerejšího dne v probíhajícím rusko-ukrajinském konfliktu. Rusům a zejména prezidentu Putinovi opět nic nedaruje.
27.08.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3087 článků)