Článek

Zdravotním sestrám se blýská na lepší časy. Možná to ale nebude stačit

 
Zdravotní sestry už pro svou odbornost možná nebudou muset mít tříleté vysokoškolské vzdělání, stačilo by absolvovat rok studia na vyšší odborné škole. Počítá s tím novela o podmínkách nelékařských zdravotnických povolání, kterou dnes vládě doporučila schválit její legislativní rada.
02.06.2016 21:26 |

podobné články

Podobné články

Lékařům ani sestrám se nelíbí změny ve vzdělávání. Komu se možná vyhnou?

 
Zdravotním sestrám i lékařům se nelíbí připravované novely, které se týkají jejich vzdělání. U nového systému vzdělávání lékařů si ministerstvo zdravotnictví za změnami stojí s tím, že má vést k omezení odchodu mladých lékařů do ciziny. Ale ke změnám u vzdělávání zdravotních sester resort žádné stanovisko vyjádřit nechtěl, jelikož stále probíhají odborné konzultace.
05.01.2017 23:10 |

podobné články

Sestry v Písku dostaly přidáno, nemocnice odměny uhradila z vlastních zdrojů

 
Příplatek ve výši 2.000 korun dostali v těchto dnech se srpnovou výplatou zdravotničtí pracovníci směnného provozu v písecké nemocnici. Nemocnice připočetla k červencové mzdě a ostatním příplatkům včetně tomu za směnnost paušální odměnu všeobecným sestrám, dětským sestrám, porodním asistentkám, zdravotním laborantům, radiologickým asistentům – všem, kdo vykonávají nelékařské zdravotnické povolání bez odborného dohledu střídavě ve třísměnném nebo nepřetržitém provozním režimu.
17.08.2017 20:00 |

podobné články

Sova & Slamák: Že se blýská na časy? Tak jsme to nemysleli

 
Sova & Slamák jsou písničkáři z Ostravy. Loni vydali své první album Nad Řípem se blýská... a letos za ně byli nominováni v kategorii Folk & country v žánrových Cenách Anděl. Sošku vítězů si sice neodnesli, ale samotná nominace je velkou poctou.
10.04.2016 15:45 |

podobné články

Voráčkova hvězda znovu stoupá. Temné časy trvaly dva měsíce a rozbořily čtyři formace

 
Českému útočníkovi Jakubu Voráčkovi se konečně blýská na lepší časy. Po matném vstupu do letošní sezony, kdy skóroval jen v jednom z úvodních 30 utkání a trenéři ho přemisťovali z jedné formace do druhé, v posledních zápasech konečně pookřál a začíná navazovat na své výkony z předešlého ročníku.
23.12.2015 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Voráček (244 článků)

Lidé věří, že je všechno špatně, přitom se odrážíme ode dna, míní ekonomové

 
Naši zemi stále obchází strašidlo recese, které se nedaří zahnat, a to mimo jiné i proto, že vláda příliš přidusila ekonomiku. O tom je přesvědčen jak ekonom Jiří Rusnok, tak jeho kolega Vladimír Dlouhý. Shodli se také na tom, že se nám možná blýská na lepší časy, ale lidé budou mít možná pocit, že hůř ještě nebylo.
19.05.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (485 článků) , Vladimír Dlouhý (485 článků) , Jiří Rusnok (1818 článků) , Jiří Rusnok (670 článků)

Nový job pro expremiéra Nečase: Bude mít konečně na hypotéku i Nagyovou?

 
Pekelná etuda na vládě, rozvod a náročná milenka. Tyhle faktory a možná i nějaké další, vysávají expremiéra Petra Nečase. Finančně. Z poslanecké výplaty mu po zaplacení výživného a hypotéky příliš nezbude. Možná se mu ale blýská na lepší časy, uchází se totiž o novou práci!
05.09.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9235 článků)

Šebek (ODS): Možná se blýská na lepší časy

 
Máme před krajskými volbami, možná, že až se bude ustavovat nová krajská zastupitelstva, měli bychom myslet i na to, aby nový řád a nová organizace školské problematiky v kraji měla jistou logiku právě s přihlédnutím ke znalosti místních poměrů, které jsou v rozměru jednoho okresu poměrně jednotné, kdežto v rozměru kraje se diametrálně liší.
19.07.2012 20:25 |

podobné články

Hapka bojuje s Alzheimerem: Porucha mozku už od mládí!

 
Blýská se na lepší časy! Hrůza, kdy Petr Hapka (68) nepoznával své bližní a nevěděl, kdo je, pominula. „Tatínek se lepší. Lékaři nám slíbili, že ho budou pouštět domů častěji,“ pochlubila se Hapkova dcera Petra (30).
14.08.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hapka (246 článků)

Rakovinné buňky v prsu napadá extrakt z hořkého melounu

 
Rakovina prsu je strašákem pro mnoho žen. Představuje nejen zdravotní a psychický, ale i sociální problém. Možná se ale pacientkám blýská na lepší časy.
20.04.2010 01:10 |

podobné články

Nová Šumava pro osoby se zdravotním postižením

 
Správa NP a CHKO Šumava uzavřela memorandum s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR. Na jejím základě se Šumava začne více zpřístupňovat i osobám se zdravotním postižením. Návštěvníci se zdravotním postižením se tak mohou těšit na nový areál lesních her pro nevidomé, mluvící stromy nebo knihu v Braillově písmu.
27.08.2013 10:30 |

podobné články

Ombudsmanka: Společnost zatím neumí vnímat potřeby lidí se zdravotním postižením

 
Na práva osob se zdravotním postižením se začalo poukazovat teprve na začátku devadesátých let a od té doby prošla naše společnost významnými změnami v přístupu k lidem se zdravotním postižením. Mnohem častěji jsou aktivně zapojeni do společnosti, studují, vykonávají běžná zaměstnání. Přesto se ukazuje, že stále nedokážeme vnímat jejich odlišné potřeby a nahlížíme na ně pohledem lidí bez postižení. To je důvodem, proč u nás lidé se zdravotním postižením stále čelí překážkám v každodenním životě, a to i v tak klíčových oblastech, jako je vzdělání, zaměstnanost nebo bydlení.
16.03.2017 16:55 |

podobné články

Osamělý Robert Pattinson byl spatřen s vnučkou Elvise Presleyho

 
Dalo by se říct, že je Robert Pattinson poslední rok zklamaný děním kolem jeho soukromého života, ale možná se mu blýská na lepší časy.
02.07.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Elvis Presley (169 článků) , Robert Pattinson (370 článků)

Jágr po provalení noci s misskou Kovandovou: Čest krásky bránil jako lev a vzpomínal na babičku!

 
Přes dva roky chyběla po jeho boku přítelkyně, teď se ale možná blýská na lepší časy! Hokejový bůh Jaromír Jágr (43) byl přichycen s Lucií Kovandovou (21), Českou Miss World 2013.
20.05.2015 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2335 článků) , Lucie Kovandová (119 článků)

Kolik berou doktoři v Česku? Průzkum Blesku zjistil, kde se mají lékaři nejlépe

 
Doktoři každý den zachraňují životy, přesto tomu jejich platy někdy neodpovídají. Průměrná mzda ale roste, a tak se možná blýská na lepší časy. Ve kterých českých nemocnicích jsou na tom lékaři finančně nejlépe? I to zkoumal průzkum Blesku ve spolupráci s HealthCare Institute, který přinesl žebříček TOP nemocnic u nás.
01.12.2016 05:15 |

podobné články

Nejstarším dvěma sestrám na světě je dohromady 213 let

 
Když se někdo dožije sta let, považuje se to za obdivuhodné. Když se však tohoto věku dožijí bez vážnějších zdravotních komplikací dvě sestry, je to přímo neuvěřitelné. Sestrám Marjorie Ruddleové (105) a Dorrie Richardsové (108) je dohromady neskutečných 213 let. Díky tomu byly nyní zapsány do knihy rekordů jako nejstarší sourozenecká dvojice na světě.
11.06.2012 16:50 |

podobné články

Konečně. Véčka jsou pragmatická, oddychl si Gazdík v rozhlase

 
Po mnoha skandálech, jež vyhrotily napjatou vládní situaci, se možná blýská na lepší časy. Věci veřejné totiž přešly prý na racionální rovinu a začaly vyjednávat konstruktivně.
14.06.2011 17:35 |

podobné články

Co znamená bříško Libušky Vojtkové? Tají těhotenství?!

 
Libuška Vojtková (30) má za sebou vztah s mnoha českými celebritami. Za Daniela Hůlku a Pepu Vojtka byla dokonce vdaná, s druhým jmenovaným má syna. Teď zakotvila v náručí podnikatele Ivana Bleyera a zdá se, že se jí v novém vztahu konečně blýská na lepší časy. Dokonce možná už za několik měsíců přivede na svět dalšího potomka.
23.08.2011 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (588 článků) , Josef Vojtek (559 článků)

Co znamená bříško Libušky Vojtkové? Tají těhotenství?!

 
Libuška Vojtková (30) má za sebou vztah s mnoha českými celebritami. Za Daniela Hůlku a Pepu Vojtka byla dokonce vdaná, s druhým jmenovaným má syna. Teď zakotvila v náručí podnikatele Ivana Bleyera a zdá se, že se jí v novém vztahu konečně blýská na lepší časy. Dokonce možná už za několik měsíců přivede na svět dalšího potomka.
29.08.2011 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (588 článků) , Josef Vojtek (559 článků)