Článek

Zděšené zahraničí: Češi by mohli opravdu vystoupit z EU!

 
Prezident České republiky Miloš Zeman prohlásil, že čeští občané by měli mít možnost „vyjádřit se“ k otázce budoucího členství země v Evropské unii a Severoatlantické alianci. V zahraničí se začíná hovořit o případném „Czexitu“, informují o tom Time, Reuters, server Politico i New Europe.
05.07.2016 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20459 článků)
Podobné články

Zděšený článek ze zahraničí: Češi by mohli opravdu vystoupit z EU!

 
Prezident České republiky Miloš Zeman prohlásil, že čeští občané by měli mít možnost „vyjádřit se“ k otázce budoucího členství země v Evropské unii a Severoatlantické alianci. V zahraničí se začíná hovořit o případném „Czexitu“, informují o tom Time, Reuters, server Politico i New Europe.
05.07.2016 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20459 článků)

Kalousek navrhuje možnost vystoupit po pěti letech z druhého pilíře

 
Ministr financí v demisi Miroslav Kalousek (TOP 09) navrhuje změny v zákonu o důchodovém spoření, jež umožňují lidem z druhého pilíře po pěti letech vystoupit. Věk pro vstup do něj zvyšuje na 40 let. Vyplývá to z důvodové zprávy Kalouskovy poslanecké iniciativy, kterou má ČTK k dispozici. Podle nynější legislativy po vstupu do druhého pilíře z něj už není možné vystoupit.
03.07.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Janet Jackson odložila kvůli zdravotním problémům evropské turné, v Praze nevystoupí

 
Janet Jackson odložila své evropské turné, při kterém měla vystoupit i v Praze. Náhradní termíny zatím nejsou známé. V Praze měla sestra slavného Michaela Jacksona vystoupit 20. dubna v O2 Areně, lístky je možné od 14. března vracet v místě jejich zakoupení. Zpěvačka má zdravotní problémy, koncem minulého roku uvedla, že přerušuje turné k novému albu Unbreakable, protože musí podstoupit blíže neurčený chirurgický zákrok. Spekulovalo se o tom, že trpí rakovinou. To později vyvrátila a uvedla, že jí čeká operace hlasivek. Sestra popového krále měla v Česku vystoupit poprvé. Na turné Unbreakable World Tour měla představovat svou první nahrávku za posledních sedm let.
08.03.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Janet Jackson (93 článků) , Michael Jackson (1626 článků)

Zděšené drkotání zubama: Trumpův šéfdiplomat Tillerson má k Rusku ještě blíž, než se psalo. Nová fakta

 
Americká média rozebírají rozhodnutí Donalda Trumpa přivést do čela ministerstva zahraničí šéfa společnosti ExxonMobil Rexe Tillersona. Zejména varují před jeho údajně až příliš přátelskými vazbami na Rusko a Vladimira Putina.
19.12.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků) , Donald Trump (3649 článků)

Do bytu šokované Američanky střechou propadl nahý muž

 
Opravdu neobvyklé probuzení zažila minulý týden Američanka Kaliegh Townsendová, které se propadl stropem do obývacího pokoje zcela nahý neznámý muž ve chvíli, kdy spala. Žena byla z takového budíčku v šoku a okamžitě začala křičet. Muž se ještě zděšené Townsendové stačil zeptat, zda by mu nepůjčila nějaké šortky. Když nepochodil, ukradl její bundu a vyběhl ven, kde byl zakrátko zadržen policisty.
29.03.2011 17:40 |

podobné články

Šokující video z natáčení filmu Psí poslání: Člen štábu málem utopil psa a všichni se tomu smáli!

 
Na internet uniklo video z natáčení filmu Psí poslání, které zachycuje, jak štáb nutí vyděšeného německého ovčáka vlézt do rozbouřené vody. Pejsek působí opravdu zděšeně a dělá cokoli, aby do vody nemusel. Takové chování ke zvířatům pohoršilo řadu lidí a mnozí z nich se rozhodli film bojkotovat.
21.01.2017 18:15 |

podobné články

Chovanec: První Češi by mohli dorazit z Ukrajiny po půlce března

 
Proces přesídlení 15 syrských dětí s rodinami z Jordánska do Česka je teprve v počátcích, nyní se vybírají vhodní adepti. Zatím není možné odhadnout, kdy by mohli tito uprchlíci přijet, řekl dnes poslancům v diskuzi o české bezpečnostní a imigrační politice ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Naopak první volyňští Češi by mohli dorazit z Ukrajiny podle něho po polovině března.
10.02.2015 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1383 článků)

Češi v Turecku nepravomocně odsouzeni na šest a čtvrt roku

 
Dva Češi dnes byli v Turecku odsouzeni na šest let a tři měsíce do vězení za spolupráci s bojovníky milic syrských Kurdů YPG, které Ankara považuje za teroristickou organizaci. ČTK to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Verdikt soudu není pravomocný a obhajoba se proti němu odvolá, informovala z Turecka zpravodajka České televize. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se chce v nejbližších dnech kvůli případu spojit se svým tureckým protějškem. Oba Češi zůstávají ve věznici ve Vanu, kde byli dosud ve vazbě.
02.08.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků)

Radikál Wilders nemůže vystoupit ani v Aventinu

 
Kontroverzní nizozemský politik Wilders, jehož přednáška v Senátu byla zrušena, nebude moci vystoupit ani na náhradním místě - v pražském Paláci Aventin. Oznámila to jeho zaměstnankyně Petra Salavová.
26.11.2009 10:45 |

podobné články

Sarkozyho manželka bojkotuje festival v San Remu

 
Manželka francouzského prezidenta a zpěvačka Carla Bruniová-Sarkozyová odřekla svou účast na 60. ročníku renomovaného hudebního festivalu v San Remu, kde měla vystoupit společně s italským šansoniérem Ginem Paolim. Učinila tak poté, co se dověděla, že jiný italský zpěvák, populární Simone Cristicchi, chce na téže přehlídce vystoupit s ironickou písní o francouzském prezidentském páru.
03.02.2010 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Carla Bruni (175 článků) , Simone Cristicchi (1 článek)

Autobus plný dětí nečekaně vzplál, stihly vystoupit

 
Autobus plný malých hokejistů vzplál ve středu u Buchlovic na Uherskohradišťsku. Všechny děti naštěstí stihly vystoupit včas. Škoda byla odhadnuta asi na 1,5 milionu korun. Požár způsobila závada v motoru vozu.
02.03.2011 21:20 |

podobné články

Škárka chce vystoupit z klubu VV i rezignovat na funkce ve straně!

 
Poslanec Jaroslav Škárka chce vystoupit z poslaneckého klubu vládních Věcí veřejných a rezignovat na všechny stranické funkce. Vystoupí i ze strany.
05.04.2011 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)

Porušit "Schengen" není možné, Francie by musela vystoupit z EU

 
Pozastavit fungování schengenského prostoru volného pohybu bez hraničních kontrol není možné. Musely by se zároveň pozastavit základní smlouvy EU, jejichž součástí jsou schengenské dohody. Je třeba vystoupit unie, aby bylo možné zrušit ´Schengen´, zní z EK.
26.04.2011 14:10 |

podobné články

Tvrdík neměl možnost vystoupit před soudem. Chtěl mluvit o NSDAP

 
Hlavní volební manažer sociální demokracie pro loňské parlamentní volby Jaroslav Tvrdík je překvapen, že neměl možnost vystoupit před soudem ve věci žaloby Modrého týmu ODS na ČSSD, která se týkala i přirovnání sympatizantů ODS k NSDAP. Verdikt ale respektuje, i když ho primárně považuje za prohru občanských demokratů.
01.07.2011 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Modrý (23 článků)

Jejda! Vystoupit z helikoptéry je pro modelky dřina!

 
Pozvat sličné dámy na turnaj v pólu v britském Eppingu byl skvělý nápad. Dopravit je tam helikoptérou bylo ovšem poněkud nešťastné. Krásky vědí, jak elegantně vystoupit z auta, ale o síle větru vzdouvaného vrtulí helikoptéry toho moc netuší.
11.07.2011 12:15 |

podobné články

Měl by David Rath vystoupit na půdě sněmovny?

 
Velkou debatu mezi politiky vyvolalo několik dnů staré rozhodnutí ústeckého soudu, které Davidu Rathovi dovolilo vystoupit na půdě mandátového a imunitního výboru. Soud rovněž řekl, že Rath smí promluvit před Poslaneckou sněmovnou. Co si o tom myslíte vy?
21.05.2012 14:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Rath by mohl vystoupit na uzavřeném jednání Sněmovny, připustil Nečas

 
Obviněný poslanec David Rath by podle předsedy vlády Petra Nečase (ODS) mohl vystoupit ve Sněmovně. Muselo by však nejprve dojít k širší dohodě napříč parlamentními stranami. Řekl to premiér na tiskové konferenci po jednání vlády.
23.05.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Vystoupit z EU? Zle bychom na to doplatili, řekl Dienstbier

 
Z Evropské unie bychom měli vystoupit, myslí si řada odpůrců našeho členství v tomto společenství. Argumentují především tím, že nejsme suverénním státem a EU nám jen nařizuje nesmyslné předpisy o tom, jak se mají jmenovat naše potraviny. Senátor a prezidentský kandidát Jiří Dienstbier však tvrdí, že tyto regulace si schvalujeme sami prostřednictvím našich zástupců v Evropské radě a neumíme se proti nim včas ohradit.
20.11.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Stivín odmítl vystoupit na děkovném koncertu pro Klause

 
Jazzman a flétnista Jiří Stivín odmítl se svým kvartetem vystoupit na neveřejném koncertu pro Václava Klause, který se zřejmě bude nazývat Díky nejen za jazz, pane prezidente. Uskutečnit se má 3. března na Pražském hradě. Stivín se původně domníval, že jde o koncert z cyklu Jazz na Hradě, děkovat prezidentovi nechce.
19.02.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4807 článků) , Václav Klaus (9025 článků)