Článek

Zdeněk Hosman: O ikonolatrii a ikonoklasmu

 
V dějinách umění existují dva rozporné jevy – ikonolatrie a ikonoklasmus. Zjednodušeně se jedná o církevní, vlastně ideologický spor, který souvisí s artefakty i kulturně historickou pamětí společností. Rozkol mezi uctívači a ničiteli obrazů i soch se zobrazeními Boha i světců se pohyboval od Východu k Západu.
17.07.2017 21:10 |

podobné články

Podobné články

Šéf plzeňských strážníků Hosman kvůli opsané práci rezignoval

 
Velitel městské policie v Plzni Luděk Hosman v úterý sám rezignoval na funkci. Hosman byl z funkce dočasně odvolán, protože opsal svoji bakalářskou práci.
03.11.2009 14:15 |

podobné články

Práce šéfa strážníků na právech v Plzni se shoduje se starším spisem kolegy

 
Velitel plzeňských strážníků Luděk Hosman před sedmi lety na plzeňských právech předal práci „Obecní a městská policie“, která se v řadě míst shoduje s o rok starší prací jeho někdejšího kolegy Radovana Sládka. Hosman mu dělal jednoho ze tří konzultantů, z městské policie se rekrutovali i další dva.
23.10.2009 08:45 |

podobné články

Zdeněk Hosman: Čeká rozhlasovou Vltavu úklid?

 
Novým šéfredaktorem Českého rozhlasu stanice Vltava je od 1. prosince 2016 Petr Fischer. V Magazínu Klubu Vltava č. 4 / 2016 aktuálně publikuje obsáhlejší úvahu „Objevování nové klasiky“ a stručný úvodník. Jsem dlouholetý aktivní posluchač stanice Vltava a oba zmíněné texty mne podnítily k následujícímu zamyšlení s otazníky.
20.12.2016 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Petr (105 článků)

Zdeněk Hosman: Dny Nenávisti

 
Motto: Nenávist je zastaralý hněv (Marcus Tullius Cicero, 106–43 př. n. l).
26.01.2018 07:40 |

podobné články

Zdeněk Hosman: Potíže kulturní fronty

 
Dne 25. února 1948 vydalo sto sedmdesát kulturních pracovníků výzvu k české inteligenci nazvanou „Kupředu, zpátky ni krok."
27.02.2018 20:10 |

podobné články

Plagiátorská aféra přiměla plzeňské radní odvolat šéfa strážníků

 
Velitel plzeňské městské policie Luděk Hosman přišel o funkci. Vedení města jej dočasně odvolalo, zatím do doby, než se vyjasní otazníky kolem jeho údajně plagiátorské bakalářské práce. Právu to potvrdila mluvčí magistrátu Edita Vighová.
23.10.2009 12:40 |

podobné články

Šéf strážníků v Plzni bakalářskou práci otrocky opsal, potvrdil právník

 
Dlouholetý šéf plzeňské městské policie a absolvent právnické fakulty v Plzni Luděk Hosman otrocky opsal bakalářskou práci svého bývalého nadřízeného. V pondělí to potvrdil Hosmanův právník Radek Ondruš.
26.10.2009 15:00 |

podobné články

Šéf plzeňských strážníků opsal bakalářku, přiznal jeho právník

 
Luděk Hosman, šéf městské policie v Plzni svou práci opsal. Po poradě s klientem to řekl jeho právník.
26.10.2009 15:15 |

podobné články

Šéf strážníků práci na plzeňských právech opsal

 
Dlouholetý šéf plzeňské městské policie a absolvent tamní právnické fakulty Luděk Hosman opsal bakalářskou práci svého bývalého nadřízeného, potvrdil Hosmanův právník Radek Ondruš.
26.10.2009 18:40 |

podobné články

Šéf strážníků v Plzni přijde kvůli opsané práci o titul

 
Šéf strážníků v Plzni Luděk Hosman přijde kvůli opsané práci o titul bakalář, po sobotním zasedání komise bude jasné, zda i o další tituly. Oznámil to Jiří Pospíšil, který plzeňskou právnickou fakultu dočasně řídí.
27.10.2009 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1830 článků) , Jiří Pospíšil (1830 článků)

Pospíšil: Šéf strážníků v Plzni přijde o titul Bc.

 
Dlouholetý velitel strážníků v Plzni Luděk Hosman přijde kvůli opsané práci o titul bakalář, který získal na právnické fakultě Západočeské univerzity. Možná ztratí i titul magisterský.
27.10.2009 16:00 |

podobné články

Šéf strážníků v Plzni, který opsal bakalářku, rezignoval

 
Velitel městské policie v Plzni Luděk Hosman rezignoval na funkci, z níž byl dočasně odvolán, protože opsal svoji bakalářskou práci.
03.11.2009 15:05 |

podobné články

O diplom z plzeňských zpráv přijde 15 lidí, včetně bývalého šéfa strážníků

 
Bakalářský titul z plzeňských práv bývalého velitele plzeňské městské policie Luďka Hosmana podle všeho přestane platit. Hosman patří podle informací Práva mezi ty, jimž se Západočeská univerzita rozhodla zrušit neoprávněně získané diplomy.
01.07.2011 05:40 |

podobné články

O diplom z plzeňských práv přijde 15 lidí, včetně bývalého šéfa strážníků

 
Bakalářský titul z plzeňských práv bývalého velitele plzeňské městské policie Luďka Hosmana podle všeho přestane platit. Hosman patří podle informací Práva mezi ty, jimž se Západočeská univerzita rozhodla zrušit neoprávněně získané diplomy.
01.07.2011 08:00 |

podobné články

Tak to prasklo: Hříšnice Jirešová a potetovaný exmilenec Bartošové Zdeněk Podhůrský spolu nazí na usvědčujících fotkách!

 
Všeuměl "Zdeněk Podhůrský":http://www.extra.cz/tema/zdenek-podhursky to konečně dokázal: Poprvé se o něm nebude snad psát jen jako o bývalém milenci "Ivety Bartošové":http://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova, případně jako o dravci, který střemhlav útočí na každý večírek pozvánka nepozvánka! Zdeněk se totiž nechal dráždivě nafotit s herečkou ze známého "seroše" Ordinace v růžové zahradě "Ivanou Jirešovou":http://www.extra.cz/tema/ivana-jiresova. A zatímco je Ivana nahoře bez s ňadry cudně přikrytými nastřelenými vlasy, Zdeněk naplno ukazuje svou neodolatelnou hruď v celé kráse.
06.03.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Podhůrský (94 článků) , Ivana Jirešová (349 článků)

Táta Zdeněk: Nic jsem jí neslíbil! Máma Bára: Lže!

 
Reality show Hledá se táta a máma skončila a tatínek Zdeněk Erhart (26), který soutěžil maminku Báru Trávníčkovou (35), je zklamaný. Před diváky si připadá jako bídák a trvá na tom, že mu ublížil sestřih pořadu: „Tak, jak to odvysílala televize, to ve skutečnosti nebylo,“ řekl Blesku Zdeněk. V pořadu totiž požádal Báru na dovolené o ruku a pak s ní veškerý kontakt přerušil. „Já jsem jí psal několik esemesek a ona neodpověděla,“ svěřil Zdeněk. Bára ale tvrdí: „Lže!“
18.12.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bár (3 články)

Zdeněk Pohlreich v seriálu Simpsonovi namluvil šéfa pekelné kuchyně

 
Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich na chvíli vyměnil vařečku za mikrofon. Využil svou zkušenost s namlouváním komentářů k pořadu Ano, šéfe! a v novém dílu seriálu Simpsonovi nadaboval svého britského kolegu Gordona Ramsaye. Další články k tématu: Zdeněk Pohlreich se tajně ženil podruhé, tentokrát doopravdy Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se oženil ve Švýcarsku Poznala jsem Pohlreicha, jak ho neznáte: na kurzu vaření zazpíval Testujeme novou Pohlreichovu kuchařku: nejdříve se raději naučte vařit
09.05.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Gordon Ramsay (61 článků) , Zdeněk Pohlreich (462 článků)

I Pohlreich má svou cenu, kečup vezme na milost za sumu se sedmi nulami

 
Nejznámější český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich přiznal v televizi Óčko, že od výrobců náhražek, proti nimž tak veřejně brojí, dostává nabídky, aby se postavil za jejich výrobek. Zatím je všechny odmítl, ale jak přiznal, nechal by se zviklat. Další články k tématu: Zdeněk Pohlreich se tajně ženil podruhé, tentokrát doopravdy Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se oženil ve Švýcarsku Pohlreich: Svíčkovou bych nejraději zakázal, časem umře stejně sama VIDEO: Nebojte se přijít o něco, co vás zabíjí, radí Pohlreich Za vaše kila navíc možná může Zdeněk Pohlreich nebo Jamie Oliver Nemusí to být za každou cenu drahé, kope Pohlreich za slušné jídlo VIDEO: Zářné hospodské zítřky nevidím, nejsou asi lidi, říká Pohlreich Poznala jsem Pohlreicha, jak ho neznáte: na kurzu vaření zazpíval
01.03.2013 01:00 |

podobné články

Osobnosti: Jamie Oliver (109 článků) , Zdeněk Pohlreich (462 článků)

Koudelka (ČSSD): Hovory od bazénku: Zdeněk Koudelka a Zdeněk Škromach o prezidentovi

 
Zdeněk Koudelka a Zdeněk Škromach volí v prezidentských volbách Miloše Zemana.
29.09.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (579 článků) , Miloš Zeman (20449 článků)