Článek

Zázrak jménem quinoa!

 
Zastánci zdravé stravy na ni nedají dopustit. Řeč je o merlíku čilském, kterému se říká taky indiánská pšenice nebo quinoa (čti kínoa). Jde o znovuobjevenou superpotravinu, která má blahodárný vliv na lidský organismus.
03.05.2016 05:10 |

podobné články

Podobné články

Superpotravina jménem Quinoa: Obilovina, která pročistí střeva a dodá bílkoviny

 
Má blahodárný vliv na náš organismus, minimum tuku a dokonce je vhodná i pro osoby s celiakií! Co je to za jedinečnou superpotravinu? Pod tajemným názvem quinoa (čti kínoa) se skrývá merlík čínský alias indiánská pšenice.
05.05.2016 16:10 |

podobné články

Quinoa - jeden z nejvíce zdravých zdrojů kompletních bílkovin

 
Quinoa neboli merlík čilský je rostlina, která je v Latinské Americe využívána jako obilovina. Již mnoho let je k dostání i u nás, především v obchodech se zdravou výživou....
17.07.2012 00:10 |

podobné články

Módní potraviny: Místo rýže quinoa, místo masa seitan

 
Překvapil vás v poslední době v některém z časopisů nebo na oblíbeném foodblogu název potraviny, kterou jste dosud neznali? Tak vězte, že módě nepodléhá jen oblečení, ale i kuchyně. Vybrali jsme pro vás několik tipů na to, co zrovna v kulinářském světě frčí.  
16.07.2014 15:35 |

podobné články

Recenze: Kuchařka, která zařadí superpotraviny do každodenního jídelníčku

 
Mezi deset superpotravin patří mimo jiné vejce, borůvky, quinoa, med nebo kokosový olej. Většina z nás je zná a snaží se je používat, často je ale těžké je zařadit do každodenního jídelníčku jako součást plnohodnotného jídla. Ale díky knize Superpotraviny to bude hned jednodušší.
06.03.2016 17:55 |

podobné články

Zázrak jménem celer: Skvělý na kocovinu a rostou po něm krásně vlasy

 
Zázrak jménem celer dokáže hotové divy. Pokud ho máte jen jako součást vývaru, pletete se. Naši předci ho využívali mnohem víc. Věděli, jak na to.
08.04.2014 06:20 |

podobné články

ZÁZRAK! Britney Spears za tři dny shodila pneumatiku a pochlubila se pekáčem!

 
Britney Spears se stal vánoční zázrak! Jinak se to nedá nazvat. Během tří dnů totiž zvládla shodit pneumatiku, která jí ještě před nedávnem „zdobila“. Opravdu se jí to podařilo nebo se vánoční zázrak nekonal?
05.01.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Britney Spears (794 článků)

Miso polévka – japonský zázrak pro zdraví a vitalitu

 
Depresivní konec zimy je tady. jak jej ve zdraví přežít? Zkuste se víc zaměřit na stravu. Vhodným receptem pro toto období je japonský zázrak – miso polévka. Miso polévka je tradiční součástí japonské kuchyně. Jedná se polévku, jejíž hlavní složku kromě zeleniny a mořských řas tvoří obilná pasta miso. Počátky používání miso pasty se v Japonsku se podle některých pramenů datují již do 6. století, v současnosti se miso používá jak v tradiční, tak i v moderní japonské kuchyni. Dobře připravená miso polévka je vydatným zdrojem vitamínů a minerálů a podobně jako například jogurt obsahuje i přátelské a potřebné bakterie. Častá konzumace miso polévky je někdy dávána do souvislosti s dlouhověkostí, která je častá zejména u obyvatel odlehlejších japonských ostrovů. Příprava miso polévky je navíc jednoduchá a není proto divu, že si tento „životabudič“ nachází cestu i do evropských domácností. Co je to miso? Miso je pasta složená z fermentovaných sojových bobů a mořské soli. Má specifickou „navinulou“ vůni a chuť. Miso patří k těm potravinám se specifickou chutí, které si jedni zamilují a druzí budou navěky nenávidět. Dobře připravená miso polévka je ale velmi chutná – chutí se přibližuje zeleninovému vývaru s příjemně nakyslou a mořskou příchutí. Na přípravu misa se používají sojové boby, často se ale k nim přidává rýže nebo ječmen. Zejména rýžové miso má světlejší barvu, méně výraznou vůni a jemnější chuť. Podle mých zkušeností se také světlejší miso pasta lépe rozpouští ve vodě. Jako fermentační činidlo je použita houba Aspergillus oryzae neboli kropidlák rýžový, japonsky označovaný jako Koji. Jedná se o ušlechtilou plíseň, která produkuje potřebné enzymy pro fermentaci. Naočkované vařené sojové boby, rýže či ječmen pak zrají v dubových sudech po dobu jednoho, v případě čistě sojového hatcho misa až tří, let. Jednoduchá miso polévka Příprava nejjednodušší miso polévky se podobá přípravě běžné instantní... Čtěte více Příspěvek Miso polévka – japonský zázrak pro zdraví a vitalitu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.06.2015 09:11 |

podobné články

Desetiletý zázrak z Rumunska: Slepý chlapec ohromil porotu soutěže svou verzí písně od skupiny Queen

 
"Rumunská verze talentové soutěže Next Star":http://www.extra.cz/tema/rumunsko má svůj zázrak, teprve desetiletého chlapce jménem Alex Pirvu, který vytřel zrak nejen porotě. Navíc dojal i svým postižením, kde pánbůh přidal na hlase, tam ubral na zraku, Alex je sice slepý, ale to neznamená, že by ho to zastavilo.
01.01.2014 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (417 článků)

NP Šumava nabízí k prodeji posledního koně, jízdy v kočárech zajistí soukromí chovatelé

 
Loni narozené hříbě jménem Krys nabízí Správa Národního parku Šumava aktuálně k prodeji. Koně jménem Andy, Nesango, Libor, Cipísek a klisna jménem Karin s příslušenstvím byli bezúplatně předány Národnímu památkovému ústavu a budou sloužit na státních zámcích Krásný Dvůr, Veltrusy, Valeč.
23.04.2015 12:16 |

podobné články

Vlasy, zázrak na počkání 1. díl

 
Nejen celebrity svou péči věnují také vlasům. Často se dočítáme, že ta či ona si nechala prodloužit popřípadě zhustit svou kštici. I pro obyčejné smrtelnice je tento zázrak dostupný. Stačí si udělat volno jedno odpoledne ...
25.05.2009 01:15 |

podobné články

Zázrak: Žena (29) přežila sebevražedný skok z 30 metrů

 
Neměla práci, byla sama, bez rodiny, neměla peníze. Chtěla se stát hvězdou soutěže Česko hledá SuperStar, ale uřízla si při tom jen velkou ostudu. To byly zřejmě hlavní důvody sebevražedného skoku Ivety M. (29) z Ústí nad Labem. Stal se však zázrak. Iveta skok z 30metrové výšky přežila.
06.06.2009 05:05 |

podobné články

Věřící v Izraeli tvrdí, že se stal zázrak. Svatý obraz začal "plakat"

 
Do izraelského města Ramle se sjíždějí stovky věřících. V tamním kostele Svatého Jiří se stala zvláštní věc. Z obrazu, který zachycuje zápas sv. Jiří s drakem, se začal uvolňovat vonný olej a stékat po malbě. Věřící tento úkaz pojmenovávají tak, že pláče a považují ho za zázrak.
16.06.2009 09:35 |

podobné články

Heidi Klum asi exploduje! Bude to kluk nebo holka?

 
Modelka Heidi Klum (36) čeká své čtvrté dítě. Prohlašuje, že poslední měsíc těhotenství je nejhorší. „Mám pocit, že exploduji!“ Budou mít sourozenci brášku nebo sestřičku? Dítě by se mělo narodit v říjnu a bude to holčička. Heidi má pocit, že její tělo je ale těsně před výbuchem. „Poslední měsíce je neuvěřitelné, jak vám bříško naroste. Je obrovské,“ svěřila se modelka magazínu Page Six. Stehna, zadek, všechno před porostem prudce roste.“ „Je to fantastické. Prostě je to zázrak, že ve vašem pupíku roste lidská bytost a je to zázrak, že vaše tělo se pak zase vrátí do normálu,“ dodává Heidi. „Nemyslím si, že se vrátíte přesně do takové formy a podoby, jako předtím, ale hodně blízko určitě ano. A já jsem za to šťastná. Zvláště pak v momentě, kdy poprvé své dítě spatřím.“ Klum se také rozpovídala o svém vztahu s manželem Sealem. Prozradila, co z něj udělalo „pana pravého“. „Kromě jeho sexy postavy? Je to něžný obr,“ říká Heidi. „Oba uznáváme rodinné hodnoty. Když přijdete do našeho domu v L.A., uvidíte, že není velký. Žádné muzeum, jako dům, kde si na nic nesmíte sáhnout nebo na nic sednout. Je to rodinný dům, kde žijí tři děti – Leni a Henry (4), Johann (3). Hračky najdete po celém domě.
10.09.2009 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Heidi Klum (551 článků) , Seal (181 článků)

Zázrak: Matka a syn nedýchali, pak ožili!

 
Vánoční zázrak, tak přistupují i lékaři k události, ke které došlo na Boží hod vánoční v nemocnici v Colorado Springs. Matka ani syn po porodu nežili, pak se jim ale zázračně vrátil dech.
01.01.2010 05:15 |

podobné články

Vyléčený slepec už zase nevidí! Zázrak trval jen 7 měsíců

 
Zázrak zažil Karel Pavela (72) z Teplic nad Bečvou. Po 53 letech, kdy byl úplně slepý, mu před sedmi měsíci primář Pavel Stodůlka ze Zlína vrátil zrak.
08.10.2010 01:55 |

podobné články

Hrdina fotbalistů Neapole Cavani: Můj gól byl zázrak

 
Hrozilo, že italský fotbal zažije v Evropské lize velký debakl. Po Juventusu a Palermu byla na pokraji vyřazení již v základní skupině i Neapol, v třetí minutě nastavení zápasu se Steauou Bukurešť se však stal zázrak.
16.12.2010 13:30 |

podobné články

Bývalý papež Jan Pavel II. bude blahořečen, uznali mu zázrak

 
Bývalý papež Jan Pavel II. bude blahořečen letos 1. května. Jeho nástupce Benedikt XVI. v pátek podepsal dekret, jímž oficiálně uznal zázrak, který byl jeho předchůdci přisouzen. Vyléčil jednu řádovou sestru. Velkou radost mají hlavně Poláci, krajani zesnulého papeže.
14.01.2011 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pavel II (27 článků) , Benedikt XVI. (215 článků)

Automobilová revoluce: VW XL1 - Méně než jeden litr na 100 kilometrů

 
Automobilka Volkswagen předvedla svůj nový zázrak nejprve šejkům v Kataru. A ti, zahaleni ve svých drahých burnusech, jen zírali. Na pozadí mrakodrapů viděli dne 26. ledna 20111 auto jako z Batmana, zázrak, kterému stačí na 100 km pouhý litr pohonných hmot.
27.01.2011 21:55 |

podobné články