Článek

Zázrační Kimové: V osmi týdnech umí mluvit, ve třech letech řídí auta, tvrdí školní osnovy KLDR

 
Severokorejský vůdce Kim Čong-un byl prý zázračné dítě, řídit auto se naučil ve třech letech a v devíti už vyhrával jachtařské závody. Alespoň to tvrdí nové školní osnovy, s nimiž byli seznámeni učitelé základních a středních škol. Ani jeho otec však nebyl pozadu. Chodit se naučil ve třech týdnech, o pět týdnů později už mluvil.
10.04.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1316 článků)
Podobné články

Dobeš obnovuje zrušené školské osnovy. Za 300 milionů korun

 
Před pár lety byly za nemalé peníze zrušeny školné osnovy. Za další nemalé peníze se dnes mají osnovy do škol vrátit. Ministr školství Josef Dobeš (VV) vyplatí za obnovení osnov téměř 300 milionů korun. Nově stanovené standardy budou prověřovat testy pro žáky pátých a devátých tříd. Ty už ale nebude připravovat společnost Cermat. Dobeš se prý poučil u státních maturit.
01.11.2011 10:30 |

podobné články

DNEŠNÍ TISK: Královský plat poradce ministra obrany a školní osnovy za stovky milionů korun

 
Předražený mediální poradce, stovky milionů utracených za školní osnovy, nebo podivná státní zakázka za miliardu. I to se dočtete v úterních denících.
01.11.2011 06:40 |

podobné články

Školní vlastenectví podle ministryně Šlechtové už má hotové osnovy. Poučí o armádě i zdravovědě

 
Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za hnutí ANO) by české žáky ráda vedla k lásce k vlasti. Připravuje za tím účelem nový školní předmět, který už má hotové osnovy. Co se v něm tedy budou děti učit?
24.03.2018 18:40 |

podobné články

Vůdce řídil už ve třech letech, vtloukají dětem v KLDR

 
Severokorejský diktátor Kim Čong-un byl od narození geniální dítě. Auto se naučil řídit ve třech letech a v devíti vyhrával jachtařské závody. Alespoň to tvrdí nové školní osnovy pro severokorejské základní a střední školy. 
10.04.2015 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1316 článků)

Dobeš vrací zpátky školní osnovy

 
Školství čeká další zvrat. Ministr školství Josef Dobeš (VV) vrací zpět do hry učební osnovy na základních školách. Zatím z českého jazyka, angličtiny a matematiky. A i když půjde o nezávazné řešení, udělá to radost mnohým učitelům, kteří zjišťovali, že dětem chybějí základní znalosti.
07.03.2011 05:55 |

podobné články

Dobeš napravuje hříchy svých předchůdců. Školní osnovy jsou zpět

 
Rámcové vzdělávací programy poslal ministr školství Josef Dobeš (VV) k ledu. Do hry vrací zpět učební osnovy na základních školách. Zatím z českého jazyka, angličtiny a matematiky. Informoval o tom server novinky.cz.
07.03.2011 10:40 |

podobné články

Dobeš napravuje hříchy svých předchůdců. Školní osnovy jsou zpět

 
Rámcové vzdělávací programy poslal ministr školství Josef Dobeš (VV) k ledu. Do hry vrací zpět učební osnovy na základních školách. Zatím z českého jazyka, angličtiny a matematiky.
07.03.2011 11:00 |

podobné články

Jak se hraje za ženskou asasínku - dojmy z AC III: Liberation

 
Nesmí se mluvit o příběhu. Nesmí se mluvit o velikosti týmu. Nesmí se mluvit o budoucnosti hry. Nesmí se mluvit o spojení s Assassin's Creed III. Nesmí se mluvit o multiplayeru. O čem se může mluvit? O Assassin's Creed III: Liberation na PS Vita. Ale, nezapomeňte, nesmí se mluvit o... Producent Martin Capel působí skromně. Nesměle naznačuje, že by se chtěl bavit o hře, o...
22.12.2010 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6374 článků)

V září končí osnovy na středních školách, nové studenty čeká odlišná výuka

 
Převrat ve výuce čeká od letošního září na studenty prvních ročníků středních škol. Setkají se se zcela novými předměty a odlišným stylem výuky, centrální osnovy totiž zaniknou. Novinka vychází ze zákona, ministerstvo školství proto zpracovalo a vydalo takzvané rámcové vzdělávací programy.
25.08.2009 05:00 |

podobné články

7 záhad kolem KLDR: Svrhli mladého Kima? Proč uzavřeli hlavní město?

 
Diktátora Kima viděli na veřejnosti naposledy před měsícem. Konspiračními teoriemi, co se v KLDR přesně stalo, se to nyní ve světě jen hemží. Potvrdí se zvěsti o Kimově operaci a podlomeném zdraví? Nebo naopak o pokusu o jeho svržení, ať už úspěšném, nebo neúspěšném? A co je pravdy na tom, že v Severní Koreji neprodyšně uzavřeli hlavní město?
08.10.2014 17:05 |

podobné články

KLDR decimuje hladomor, sumo Kim kontroluje úrodu: Tři brady a košile praská ve švech

 
Rozesmátý, s kloboučkem na hlavě a také břichem, za které by se nemusel stydět nejeden zasloužilý český pivař - diktátor Kim Čong-un na nových fotkách z komunistické KLDR je evidentně při síle i chuti. Světová média si všímají, že přibral na váze, pod druhou bradou se rýsuje ta třetí a jeho generálové vypadají oproti němu jak tyčky. Zároveň se však opět objevují spekulace o Kimově zdraví.
04.06.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1316 článků)

Skvělá průprava přes prázdniny: Zkuste pracovní sešity

 
Ať už vaše dítko čeká první, druhá nebo jiná třída, ať jsou prázdniny, nebo školní rok v plném proudu, je tu možnost, jak dítě připravovat a průběžně vzdělávat bez ohledu na školní osnovy a domácí úkoly. K tomu účelu slouží pracovní sešity. Zkuste je, pro děti jsou zábavou, která má pozitivní vliv na jejich schopnosti a vědění.
25.08.2016 14:05 |

podobné články

Oktoberfest má nečekanou konkurenci. První pivní festival v Kimově KLDR

 
Historicky prvního pivního festivalu si v těchto dnech mohou užívat obyvatelé severokorejského Pchjongjangu. Až tři týdny mají pivní nadšenci k dispozici zlatavý mok a bohaté občerstvení, ale i řadu hudebních vystoupení a zábavných her. Všichni návštěvníci za přísun piva děkují výhradně vedení země, které má v rukou Kim Čong-un. Nemusí jim být proto líto, že se nevypraví například do německého Mnichova na vyhlášený – ale i notně drahý – Oktoberfest.
13.08.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1316 článků)

USA vyzkouší likvidaci střely protiraketou. Kvůli Kimově jaderné hrozbě

 
Spojené státy poprvé od roku 2014 otestují systém likvidace balistické mezikontinentální střely protiraketou, zkouška je plánována na 30. května. V pátek o tom informovala agentura AP s tím, že test se uskuteční v době rostoucí raketové a jaderné hrozby ze strany KLDR, kterou vede Kim Čong-un.
26.05.2017 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1316 článků)

Vězeň z KLDR promluvil o hladu, bití a smrti. Jak to vypadá v Kimově gulagu?

 
Poté, co se současný vládce Severní Koreje Kim Čong-un chopil vlády, přestala se zaznamenávat úmrtí v tamějších gulazích. Vězeňské pracovní tábory prosluly svou brutalitou, nejedná se v tomto případě jen o fyzickou krutost ze strany dozorců, ale i o těžké pracovní podmínky a nedostatek potravin. Bývalý vězeň se rozhodl promluvit o životě v severokorejském lágru.
20.11.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1316 článků)

Soul si rýpnul do KLDR: Je to imaginární země, která musí brzy zmizet

 
Napětí mezi KLDR a Jižní Koreu se v posledních dnech vystupňovalo poté, co na společných hranicích byly nalezeny malé pozorovací bezpilotní letouny určené ke špionáži Jižní Korei. Pchjongjang popírá, že by KLDR letouny patřily. Mluvčí jihokorejského ministerstva obrany Kim Min-sok zareagoval na lživá tvrzení a prohlásil, že KLDR "není skutečnou zemí a musí brzy zmizet".
12.05.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1316 článků) , Min Min (16 článků)

Trump chce zesílit tlak na KLDR. Experti: Raketa doletí až do Los Angeles

 
KLDR představuje rostoucí hrozbu pro své okolní země včetně Japonska, ale i USA, shodli se při telefonátu prezident USA Donald Trump a japonský premiér Šinzó Abe. Japonce zneklidnil další raketový útok režimu diktátora Kim Čong-una. Rakety KLDR totiž pravidelně dopadají do Japonského moře. USA prosazují nové sankce proti KLDR (ale i Rusku a Íránu), Trump však prý zvažuje i postih proti Číně. Proč?
31.07.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3661 článků) , Kim Kim (1316 článků)

Krnáčová si dala selfie, Zeman neuměl kotoul. Politici zahájili školní rok

 
První školní den tradičně vyhnal politiky do školních lavic. Školní rok zahajoval třeba prezident Miloš Zeman, ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) nebo pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). A zatímco většina se vydala namotivovat prvňáky, jinak první školní den prožíval premiér Bohuslav Sobotka. Sám totiž vypravil poprvé do školy svého mladšího syna Martina. „Tak od dnešního dne máme u nás doma druhého školáka :-) Hezký začátek školy všem dětem, rodičům i učitelům!“ napsal na sociální síti ministerský předseda, o rodinné fotky se ale podělit nechtěl.
01.09.2015 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9474 článků) , Miloš Zeman (20493 článků) , Adriana Krnáčová (656 článků) , Martin Sobotka (234 článků)

Česká školní inspekce zjišťovala, co stojí za úspěchem školních tříd

 
Kvalifikovaný učitel, větší důraz na studijní úspěch žáků, lepší školní klima, spokojenější pedagogický sbor. To je podle šetření České školní inspekce (ČŠI) "recept" na úspěšnou školní třídu.
11.09.2017 13:15 |

podobné články