Závod F1 v Bahrajnu nakonec bude, pojede se 30. října

Velká cena Bahrajnu formule 1 se letos nakonec pojede, a to 30. října. Tento termín původně patřil indické Grand Prix, mezinárodní federace FIA ale premiéru F1 v druhé nejlidnatější zemi světa přeložila na konec sezony.
03.06.2011 16:40 |

V Bahrajnu se letos pojede Velká cena F1 v noci

Velká cena Bahrajnu formule 1 se v této sezoně pojede jako noční závod. Grand Prix na okruhu v Sáchiru odstartuje až po setmění a piloti ji tak absolvují celou pod umělým osvětlením. Zatím jediným nočním závodem v šampionátu byla Velká cena Singapuru, která se jezdí za tmy od svého zařazení do programu v roce 2008.
22.01.2014 11:30 |

NECHCEME v Bahrajnu závodit, BOUŘÍ se týmy F1

Asociace týmů F1 (FOTA) zaslala dopis řídícím složkám mistrovství světa, že týmy nechtějí 30. října závodit v Bahrajnu, nebrání se však návratu Velké ceny Bahrajnu do kalendáře v pozdějším termínu.
07.06.2011 17:20 |

V Bahrajnu se F1 nakonec pojede. Rozhodla o tom rada FIA

Světová rada motorismu Mezinárodní automobilové federace (FIA) se shodla na znovuuvedení Velké ceny Bahrajnu do letošního kalendáře mistrovství světa F1, závod by se měl uskutečnit koncem roku.
03.06.2011 15:40 |

V Bahrajnu zrušili závod GP2, na vině jsou protivládní nepokoje

Kvůli protivládním nepokojům v Bahrajnu, které si vyžádaly čtyři oběti na životech, byl zrušen víkendový závod formulové asijské série GP2.
17.02.2011 15:15 |

Velká cena Bahrajnu F1 se příští víkend pojede, ohlásil šéf Ecclestone

Vládce holdingu F1 Bernie Ecclestone ve čtvrtek prohlásil, že pokud nerozhodnou místní úředníci jinak, Velká cena Bahrajnu se příští víkend odjede podle plánu.
12.04.2012 11:15 |

Osobnosti: Bernie Ecclestone (106 článků)

Mistr světa F1 Vettel: Jsem připravený závodit příští týden v Bahrajnu

Obhájce titulu mistra světa F1 Sebastian Vettel potvrdil, že je připravený závodit příští týden v Bahrajnu, pokud bude rozhodnuto, že se závod, který ohrožuje politická nestabilita v zemi, uskuteční.
11.04.2012 20:55 |

Osobnosti: Sebastian Vettel (452 článků)

Návrat šampiona? Vettel vyhrál kvalifikaci na závod F1 v Bahrajnu

Obhájce titulu mistra světa F1, německý pilot stáje Red Bull Sebastian Vettel vyhrál v sobotu na okruhu v Sachiru kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu a poprvé v této sezoně bude startovat z pole position.
21.04.2012 14:25 |

Velká cena Bahrajnu F1 byla kvůli nepokojům zrušena

Organizátoři dnes zrušili kvůli nepokojům v zemi Velkou cenu Bahrajnu, kterou mělo 13. března začít mistrovství světa formule jedna. Je to poprvé v historii, kdy se z politických důvodů nepojede závod nejprestižnější motoristické série. Sezonu tak odstartuje 27. března Grand Prix Austrálie.
21.02.2011 17:25 |

Zástupci Lotusu věří, že Velká cena Bahrajnu proběhne v pořádku

Pořadatelé Velké ceny Bahrajnu F1 získali podporu pro svůj závod, který ohrožují nepokoje v zemi, a uvedli, že kampaň na jeho zrušení je vedena "pozorovateli z křesla" a "extremistickými skupinami".
11.04.2012 10:55 |

V Bahrajnu rostou bezpečnostní opatření, blíží se Velká cena F1

Týmy F1 začaly najíždět do Bahrajnu, kde se má v neděli uskutečnit čtvrtý závod mistrovství světa F1, a spolu s tím se zvyšuje napětí a bezpečnostní opatření, protože jen pár kilometrů od okruhu v hlavním městě Manáma pokračují nepokoje.
17.04.2012 17:10 |

Šampionát F1 čeká kontroverzní závod v Bahrajnu

Velká cena Bahrajnu, čtvrtý podnik mistrovství světa F1, se v neděli uskuteční po dvouleté přestávce. Loni se na pouštním okruhu Sachir nezávodilo kvůli politické nestabilitě v zemi, letošní situace v bahrajnském království však není o mnoho lepší.
19.04.2012 11:20 |

ON-LINE F1: Vettel letos poprvé vyhrál, ovládl Velkou cenu Bahrajnu

Mistrovství světa F1 pokračovalo Velkou cenou Bahrajnu, kterou ovládl Němec Sebastian Vettel ze stáje Red Bull. Závod jsme vám přinesli v podrobné ON-LINE reportáži na Tn.cz.
22.04.2012 13:35 |

Mistr světa Vettel si v Bahrajnu dojel pro první triumf v sezoně

Velkou cenu Bahrajnu formule 1 vyhrál úřadující mistr světa Němec Sebastian Vettel z týmu Red Bull. I čtvrtý závod sezony měl jiného vítěze, což se naposledy stalo v roce 2003. Za Vettelem, jenž ovládl už sobotní kvalifikaci, dnes dojeli oba piloti Lotusu. Druhý skončil exmistr světa Fin Kimi Räikkönen, jenž dosáhl nejlepšího výsledku po návratu do seriálu F1. Francouz Romain Grosjean zaznamenal třetím místem životní úspěch.
22.04.2012 16:20 |

Osobnosti: Kimi Räikkönen (81 článků) , Sebastian Vettel (452 článků) , Romain Grosjean (31 článků)

Hamiltona čekalo drama! Závod v Bahrajnu okořenil vůz koly nahoru

Velká cena Bahrajnu formule 1 skončila dalším dvojnásobným triumfem stáje Mercedes. Stejně jako před týdnem v Malajsii vyhrál Brit Lewis Hamilton po dramatickém souboji se svým týmovým kolegou Nicem Rosbergem z Německa
06.04.2014 19:20 |

Osobnosti: Lewis Hamilton (497 článků)

The Most RALLY se pojede jako exhibiční závod

The Most RALLY # 1 v sobotu 29. října se pojede opět jako exhibiční závod v areálu mosteckého autodromu při využití velkého i malého závodního okruhu. „Na loňský premiérový nultý ročník exhibičního závodu jsme letos chtěli navázat soutěží, která by už byla součástí Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR. Z technických důvodů, bohužel, musíme zrušit zápis tohoto sportovního podniku v kalendáři FAS AČR,“ vysvětlil za pořadatele sportovní ředitel společnosti AUTODROM MOST Michal Marek.
21.09.2016 16:50 |

Formule 1 se příští rok pojede v USA i Bahrajnu

Celkem se tak pojede 20 velkých cen
07.12.2011 12:55 |

Kreuziger po Giru pojede etapový závod Kolem Švýcarska

Po telefonátu se zástupci týmu Astana se český cyklista Roman Kreuziger definitivně rozhodl, že pojede etapový závod Kolem Švýcarska, který startuje v sobotu 9. června a končí 17. června.
04.06.2012 22:20 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Rosberg zaskočil favority. Němec ovládl kvalifikaci na GP Bahrajnu

Kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu formule 1 vyhrál německý pilot Mercedesu Nico Rosberg a získal druhou pole position v kariéře. V první řadě ho doplní krajan Sebastian Vettel z Red Bullu, jenž bude obhajovat loňské vítězství.
20.04.2013 14:50 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Sebastian Vettel (452 článků)

Rosberg ovládl kvalifikaci v Bahrajnu, porazil i krále trénenků a parťáka Hamiltona

Na startu nedělní Velké ceny Bahrajnu bude první řada patřit pilotům stáje Mercedes. Z pole position vyrazí do večerního závodu německý lídr šampionátu Nico Rosberg, který v kvalifikaci pod umělým osvětlením porazil o 279 tisícin Brita Lewise Hamiltona.
05.04.2014 18:45 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Lewis Hamilton (497 článků)