Článek

Žatecká (ČSSD): Do procesu sestavování rozpočtu jsme vnesli priority. Poprvé v historii

 
Sociální demokracie v České Lípě vede město poprvé v novodobé historii města. A má za sebou první úspěch: rozpočet, který připravila v koalici ČSSD+ANO+ODS+Uděláme pořádek v České Lípě, podpořilo 22 zastupitelů z 25 (tři se zdrželi).
04.03.2015 20:51 |

podobné články

Podobné články

Žatecká (ČSSD): Vážení přátelé v Lidovém domě

 
Dopis předsedkyně OVV ČSSD v České Lípě do Lidového domu. Romana Žatecká je zároveň starostka a zastupitelka Kraje Libereckého.
03.11.2017 14:45 |

podobné články

Koaliční rada bude jednat o rozpočtu na příští rok

 
Koaliční rada, která se dnes sejde zhruba půl hodiny po jednání vlády, se bude zabývat především přípravou rozpočtu na příští rok. Zatímco Ministerstvo financí navrhuje v některých resortech výrazné škrty, jednotliví ministři by do rozpočtu rádi prosadili své priority. Návrh rozpočtu zatím počítá se schodkem 100 miliard korun.
28.04.2014 06:05 |

podobné články

Starosta za ČSSD: Je dobře, že se rozjasnilo, ale určitě nic neskončilo

 
Karel Pačiska (ČSSD) se domnívá, že iniciátoři puče byli určitě od někoho ponoukáni. V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, jsme ale hovořili nejen o rozkolu uvnitř ČSSD a příčinách historicky nejnižšího výsledku strany ve volbách do sněmovny, ale svěřil se i se svým názorem na sestavování kandidátky. Příští rok by také chtěl obhájit mandát starosty Bystřice pod Pernštejnem. Co jej ale nyní nejvíce pálí? Proč se stále nedaří nalézt shodu v otázce zatraktivnění Vírské přehrady? A jaké priority má jako krajský zastupitel a předseda rozpočtové komise pro zaměstnanost a podnikání?
14.11.2013 16:21 |

podobné články

Vojtek pochoduje proti rakovině prsu, na krémy s faktorem ale kašle. Tohle je výsledek

 
Letos poprvé vyšli v čele růžového pochodu proti rakovině prsu nejen ambasadorky, ale také ambasadoři. Svou přítomností tak Miroslav Etzler, Petr Vágner nebo Roman Vojtek  (43) vnesli do celé myšlenky osvěty v boji se zákeřnou nemocí nový rozměr.
17.06.2015 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vágner (230 článků) , Miroslav Etzler (359 článků) , Roman Vojtek (530 článků)

Sestavování kandidátek v ČSSD má daleko k demokracii, zahřměl Dienstbier

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) je přesvědčen, že sociální demokraté musí zásadně změnit a otevřít. Sestavování stranické kandidátky označil za něco, co má hodně daleko ke skutečné demokracii. Dnes ve Sněmovně spolu s několika kolegy podpořil plánované vnitrostranické referendum. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že jeho schválení nemusí být jednoduché. 
13.06.2014 13:01 |

podobné články

Sněmovní výbor schválil rozpočty ústavních institucí na rok 2015

 
Sněmovní rozpočtový výbor schválil základní údaje rozpočtů ústavních institucí na příští rok. Jde o rozpočty Sněmovny, Senátu, Hradu, Nejvyššího kontrolního úřadu, Ústavního soudu a ombudsmana. Vývor schválil kompromisní podobu rozpočtů, protože původní návrhy se dotčeným organizacím vesměs nelíbily. Vláda bude nyní při sestavování návrhu státního rozpočtu na příští rok k těmto schváleným kapitolám přihlížet.
12.06.2014 10:10 |

podobné články

Babišův úřad Ústavnímu soudu: Nakupujete drahá auta, takže vám zkrouhneme rozpočet

 
Sněmovní rozpočtový výbor schválil základní údaje rozpočtů ústavních institucí na příští rok. Jde o rozpočty Sněmovny, Senátu, Hradu, Nejvyššího kontrolního úřadu, Ústavního soudu a ombudsmana. Vývor schválil kompromisní podobu rozpočtů, protože původní návrhy se dotčeným organizacím vesměs nelíbily. Vláda bude nyní při sestavování návrhu státního rozpočtu na příští rok k těmto schváleným kapitolám přihlížet.
12.06.2014 11:55 |

podobné články

Lidovci nejsou spokojeni s přípravou státního rozpočtu

 
S průběhem sestavování státního rozpočtu není spokojen předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Nelíbí se mu situace kolem slevy na daních u živnostníků nebo škrty v rozpočtu Ministerstva kultury, které vede za KDU-ČSL Daniel Herman. Informuje o tom pondělní Právo.
23.06.2014 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1473 článků) , Daniel Herman (1036 článků)

Rozpočet byl konzultován v koalici, odmítá ministerstvo kritiku ČSSD

 
Ministerstvo financí odmítlo dnešní kritiku ČSSD ohledně návrhu rozpočtu na příští rok, podle ministerstva ČSSD jen mate veřejnost. Všechny priority zmíněné sociálními demokraty návrh obsahuje, uvedlo ministerstvo financí (MF) v tiskové zprávě. Proti kritice ČSSD se ohradil i bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO), který návrh rozpočtu připravil.
25.05.2017 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11258 článků)

Ministr Brabec: Priority pro rok 2017

 
Boj se smogem spolu s 2. vlnou kotlíkových dotací, nový program pro občany na hospodaření s dešťovou vodou – „Dešťovka“, zrychlení a zjednodušení procesu posuzování vlivů na životní prostředí (EIA), realizace stovek konkrétních projektů v boji se suchem, efektivní a rychlé čerpání evropských dotací z OPŽP 2014-2020 a řešení problémů v oblasti životního prostředí nejen ve velkých městech, ale i v malých obcích - to jsou priority ministra Brabce pro letošní rok.
05.02.2017 10:00 |

podobné články

Hašek: 350 mil. korun pro neziskový sektor je málo

 
Zhruba 350 milionů korun, které se vláda pokusí najít pro sociální služby ve státním rozpočtu, podle místopředsedy ČSSD Michala Haška nestačí. Je třeba alespoň půl miliardy, řekl dnes na prvomájovém setkání ČSSD ve Vyškově jihomoravský hejtman Hašek. Tvrdí, že premiér Petr Nečas už při sestavování rozpočtu věděl, že peníze budou chybět, proto je podle Haška nynější dofinancovávání pokrytecké. Ve Vyškově ráno začala série sociálnědemokratických prvomájových oslav, další budou například v Brně, Blansku či v Břeclavi.
01.05.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9256 článků) , Michal Hašek (2299 článků)

Žatecká¨(ČSSD): Dotační programy výrazně posilují sociální služby

 
Rozpočet města Česká Lípa v letošním roce počítá s finančním podílem na provoz registrovaných sociálních služeb pro občany města v rozsahu 10 – 15 % a to přesto, že zatím nejsou ze strany státu a ani Libereckého kraje dána pravidla, do jaké výše se mají města na těchto nákladech podílet. V rozpočtu tak bylo, prostřednictvím specifického dotačního programu, vyčleněno pro registrované poskytovatele sociálních služeb 10 milionů korun a milion korun na další služby.
03.01.2018 05:40 |

podobné články

Hejtman Karlovarského kraje: O obhajobě mandátu nejsem ještě rozhodnut

 
V důsledku uprchlické krize slibuje hejtman Martinem Havlem (ČSSD) posílit především bezpečnost škol či dalších veřejných prostor, kde se shromažďují lidé a mohlo by dojít k jejich ohrožení. Jaké jsou jeho další priority? Zajímalo nás také, jak vnímá diskuzi kolem sestavování kandidátek ČSSD pro krajské volby, včetně toho, zda se bude znovu ucházet o mandát. A rozpovídal se i o dostavě silnice R6 či o problematice s úbytkem převážně ruských turistů v kraji.
05.09.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Martin Havel (136 článků)

Předseda vlády: Prioritami rozpočtu na příští rok jsou bezpečnost, obrana, vyšší platy i růst důchodů

 
Vláda dnes schválila návrh zákona o státním rozpočtu pro rok 2017, mezi jeho hlavní priority patří bezpečnost, obrana, zvýšení penzí i platů pro členy bezpečnostních sborů, zaměstnance ve zdravotnictví, školství či státní správě. Vláda ve státním rozpočtu na příští rok posiluje rovněž výdaje na vědu a výzkum, investice i kofinancování evropských fondů.
21.09.2016 16:30 |

podobné články

Liberecká trojka ČSSD: Krajské nemocnice jsme zachránili

 
Romana Žatecká, která kandiduje za ČSSD jako číslo tři do zastupitelstva Libereckého kraje, protestuje proti článku o problémech nemocnic v Libereckém kraji. Článek má podle ní bulvární nádech a potřebu uměle očerňovat.
31.07.2012 15:20 |

podobné články

Vyvadil (ČSNS 2005): Blokování papalášů bude vynikající zábava

 
Zatímco prezident, předseda vlády i ministr financí dramaticky líčí katastrofální důsledky čtvrteční stávky a bijí na poplach, odborářům se podařil skvělý tah: vnesli do čtvrtečního konfliktu humor. To u národa, který humor miluje je neocenitelné.
14.06.2011 10:55 |

podobné články

Dobeš (VV): Vysokoškolské reformy nejde dělat jinak, chybí jen politická odvaha

 
Jsem překvapen jak lehce, a teprve po měsíci ve funkci, nový ministr školství Fiala zpochybnil váhu koaliční smlouvy, závazek vlády, který do koaličního projektu vnesli tehdejší vyjednavači ODS a TOP 09, ne Josef Dobeš, či představitele VV.
08.06.2012 17:45 |

podobné články

Subaru BRZ v akci na ostrově Man !

 
Krátké ale zajímavé videozáběry Subaru BRZ na legendárním Isle of Man. Přesně tento typ vozů dnes chybí v rally sportu. Jsem přesvědčený, že kompaktní zadokolky by vnesli do této disciplíny již zcela zapomenutý druh zábavy, který ze zadního náhonu v rally automaticky vyplívá.
14.06.2012 10:50 |

podobné články

Šéf Ústavního soudu Rychetský nám otevřeně sdělil, co dělal ve Vatikánu

 
Zpráva o tom, že v době projednávání ústavních stížností k zákonu o narovnání s církvemi, navštívil předseda Ústavního soudu ČR (ÚS) Pavel Rychetský Vatikán na pozvání Svatého stolce, vyvolala u některých politiků i v části informované veřejnosti rozpaky. ParlamentníListy.cz se proto obrátily na předsedu ÚS a další právníky – zákonodárce, aby vnesli jasno a okomentovali tuto záležitost. O nezávislosti Rychetského nemá nikdo z nich ani ty nejmenší pochybnosti.
28.02.2013 07:10 |

podobné články