Článek

Zátah na islámské radikály: V Berlíně zadrženi dva podezřelí, okolí evakuováno

 
Berlínská policie zadržela na jihu metropole dva údajné islamistické radikály a prohledala mešitu na západě města. Našla podezřelý předmět v automobilu, informovala ve čtvrtek agentura DPA.
26.11.2015 19:20 |

podobné články

Podobné články

VIDEO: Zásahová jednotka zadržela gang, který podvodně vyhrával na výherních automatech

 
V rámci akce s názvem BEDNA, středočeští kriminalisté dva měsíce monitorovali činnost skupiny čtyř mužů, kteří byli důvodně podezřelí z protiprávního jednání. Po intenzivní a důkladné operativní činnosti, středočeští kriminalisté z oddělení obecné kriminality, zadrželi 8. října 2014 gang čtyř mužů. K jejich zadržení došlo ve večerních hodinách v Nymburku. Muži byli zadrženi ve vozidle v blízkosti bydliště jednoho z nich. Zadržení probíhalo standardním způsobem za asistence zásahové jednotky Středočeského kraje.
23.10.2014 20:15 |

podobné články

Syřané Mahir, Mohamed a Ibrahim zadrženi v Německu. Jeden to uměl se zbraněni a výbušninami, další mu měli pomáhat

 
V Německu byli zadrženi tři Syřané podezřelí z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát. Všichni tři byli zadrženi v rámci dalekosáhlé policejní operace v severoněmeckém státě Šlesvicko-Holštýnsko, uvedl na tiskové konferenci německý ministr vnitra Thomas de Maiziére.
13.09.2016 14:25 |

podobné články

Továrna hrozila výbuchem. Z okolí evakuováno 1800 lidí

 
Obrovský výbuch hrozil továrně Kraft v Bad Fallinbostelu v severním Německu. Z okolí už bylo evakuováno bezmála dva tisíce lidí, další nesměli vycházet z domů. Dvacet hodin trvalo, než dostali hasiči situaci pod kontrolu.
16.10.2012 19:15 |

podobné články

V Praze byli zadrženi dva dopravní policisté. Jsou podezřelí z korupce

 
Inspekce Policie ČR zadržela v minulých dnech dva policisty z Obvodního ředitelství policie Praha II, kteří jsou podezřelí z přijímání úplatků při silničních kontrolách.
24.09.2010 15:20 |

podobné články

Německo dělá obří zátah na islámské radikály. Zakázalo spolek džihádistů

 
Stovky policistů dnes ráno po celém Německu zasahovaly proti salafistům. V deseti spolkových zemích prohledaly kolem 190 mešit, bytů, kanceláří a skladů. Zásah souvisel s islámským spolkem Pravé náboženství, který podle úřadů podporoval ozbrojený džihád a rekrutoval bojovníky. Ministerstvo vnitra zároveň jeho další činnost zakázalo a spolek rozpustilo.
15.11.2016 08:55 |

podobné články

Radikály stvořil Západ. Bomby mu teď nepomohu, varuje analytik

 
Hostem čtvrteční Kauzy dne byl analytik Břetislav Tureček, specialista na Blízký východ. Z jeho úst jasně zaznělo, že islámské radikály si vypěstoval Západ. A kruté děti se jednoho dne obrátily proti svým rodičům. Proč se to stalo? Protože lidé na Blízkém východě vidí, jak dopadají americké či izraelské bomby na jejich přátele a oni tomu nechtějí jen přihlížet.
19.11.2015 18:21 |

podobné články

Radikály stvořil Západ. Bomby mu teď nepomohou, varuje analytik

 
Hostem čtvrteční Kauzy dne byl analytik Břetislav Tureček, specialista na Blízký východ. Z jeho úst jasně zaznělo, že islámské radikály si vypěstoval Západ. A kruté děti se jednoho dne obrátily proti svým rodičům. Proč se to stalo? Protože lidé na Blízkém východě vidí, jak dopadají americké či izraelské bomby na jejich přátele a oni tomu nechtějí jen přihlížet.
19.11.2015 19:06 |

podobné články

Policejní zátah v Islámské nadaci: Hledali knihu plnou rasismu a xenofobie!

 
Desítky policistů včera prohledávaly sídlo Islámské nadace v centru Prahy a také muslimskou modlitebnu v Kyjích. Jejich cílem byla kniha, která šíří rasismus, antisemitismus, xenofobii a násilí proti »méněcenným rasám«.
26.04.2014 12:05 |

podobné články

Zátah v Islámské nadaci: Muže (55) obvinili kvůli rasistické knize

 
Policie po pátečním zásahu v Islámské nadaci v Praze dnes odpoledne obvinila pětapadesátiletého muže české národnosti z podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Obviněný je z Prahy, hrozí mu až deset let vězení. Na facebooku se pak objevilo video ze zátahu, který proběhl přímo při modlitbě.
26.04.2014 17:50 |

podobné články

Islámské bankovnictví díl III. - I banky patří bohu

 
Islámské bankovnictví je stejně jako jiné sféry lidského života v muslimských zemích ovlivněno náboženstvím. I islámské finančnictví se řídí náboženským právem Šaría a jeho principy. Ekonomika i bankovnictví se tak neřídí čistě pragmatickými a účelovými argumenty, ale i argumenty celospolečenskými a charitativními.
18.06.2014 16:45 |

podobné články

Dva muži podezřelí z vraždy podnikatele Vlacha (†72) byli zadrženi!

 
Dva z podezřelých za vraždu Petra Vlacha (†72) byli zadrženi. Jedná se o bratry, kteří jsou již recidivisty. Muž byl zavražděn střelbou do týla poté, co byl unesen.
03.04.2013 21:50 |

podobné články

Na Islandu vybuchla sopka, několik stovek lidí muselo být evakuováno

 
Na jihu Islandu vybuchla sopka. Z bezpečnostních důvodů bylo okolí sopky uzavřeno a přes 500 obyvatel celé oblasti bylo evakuováno, informuje BBC.
21.03.2010 07:00 |

podobné články

Při výkopových pracích našli nevybuchlý granát, evakuováno 10 domů

 
Granát nalezli asi dvě hodiny před polednem. Asi 10 domů v okolí bylo evakuováno.
30.05.2010 13:15 |

podobné články

V Praze 6 hořel ve výkopu plyn, evakuováno okolí

 
V Praze 6 ve středu ráno vybuchl při výkopových pracích plyn v ulici Za Strahovem, nikdo však nebyl zraněn. Zhruba na pět hodin bylo kvůli následnému požáru evakuováno z přilehlého činžovního domu více než 30 lidí. Řekla to mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.
13.04.2011 16:15 |

podobné články

Centrum Smíchov bylo evakuováno kvůli balíčku, bylo v něm nářadí

 
Obchodní centrum Nový Smíchov a jeho okolí bylo dnes po poledni evakuováno. Důvodem byl nález podezřelého balíčku. Zhruba po hodině se ale ukázalo, že je v něm jen nářadí. Na místo dorazil také majitel balíčku. Bezpečnostní opatření proto budou co nejrychleji zrušena. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
03.12.2014 14:20 |

podobné články

Únos českého podnikatele ve Francii (72): Zadrženi čtyři podezřelí!

 
Zmizel beze stopy, nespal ve svém hotelu a jeho platební karty použil někdo v Itálii. Policisté z celé Evropy pátrají po českém podnikateli Petru Vlachovi, který byl unesen na jihu Francie. V souvislosti s jeho zmizením již byli zadrženi čtyři Češi.
29.03.2013 10:00 |

podobné články

Policie v Ústí nad Labem zadržela dva levicové radikály

 
Policisté v Ústí nad Labem dnes po poledni zadrželi dva levicové radikály, kteří napadli členy policejního antikonfliktního týmu. ČTK to řekla policejní mluvčí Šárka Poláčková. Skupinka zhruba deseti anarchistů podle ní v centru města vyprovokovala střet s pořádkovou policií.
01.05.2014 14:50 |

podobné články

Zátah proti dětské pornografii: Stíhaní jsou i dva policisté!

 
Jeden z největších zátahů proti dětskému pornu v Česku! Policie odhalila při akci s krycím názvem Klára rozsáhlý případ jeho šíření přes internet. Stíhá 32 lidí z celé země, dalších osm zřejmě ještě bude obviněno. Podezřelí jsou i dva policisté, z nichž jeden je už vazebně stíhán, a jeden občanský zaměstnanec policie.
20.06.2013 20:35 |

podobné články

Protiteroristický zátah v Belgii: Zatčeni dva bratři

 
Při protiteroristické operaci belgické policie v noci na dnešek byli ve Valonsku zatčeni dva muži podezřelí z plánování teroristických útoků. Podle belgických médií by se mělo jednat o bratry. Oba byli předvedeni k výslechu.
30.07.2016 11:10 |

podobné články