Článek

Zasypaná auta, převrácené stromy, spadlé vedení: Supertajfun pustoší Čínu

 
Tajfun Meranti zasáhl jihovýchodní Čínu, přinesl silný vítr a déšť a přerušil dodávky elektřiny. Zatím nejsou žádné zprávy, že by si v Číně vyžádal oběti na životech. Na Tchaj-wanu, kde řádil ve středu, připravil tajfun o život jednoho člověka a 38 zranil. Podle čínských médií je Meranti nejsilnější bouří letošního roku ve světě.
15.09.2016 07:00 |

podobné články

Podobné články

Bouře desetiletí. K Japonsku se blíží supertajfun Neoguri

 
Za "bouři desetiletí" je označován  supertajfun mířící k Japonsku s větrem, který v nárazech dosahuje síly až 250 kilometrů v hodině. Do úterka má tajfun zasáhnout ostrov Okinawa. Než dorazí na třetí největší japonský ostrov Kjúšú, ještě zesílí. 
07.07.2014 09:20 |

podobné články

Japonsko žije ve strachu. Řítí se na ně SUPERTAJFUN!

 
Japonci v těchto dnech žijí ve strachu. Na ostrovní zemi se totiž řítí supertajfun Neoguri, který je označován za bouři desetiletí! Vyhlášen byl nejvyšší stupeň varování, při níž hrozí ztráty na životech a velké materiální škody.
07.07.2014 13:05 |

podobné články

Oko hrůzy z vesmíru: Supertajfun v Japonsku už zabíjí!

 
Z vesmíru vypadá jako naprostá nádhera, ale na Zemi páchá škodu a zabíjí. Supertajfun Neoguri se řítí na Japonsko, částečně již zasáhl ostrov Okinawa, poté zasáhne Kúšů. Japonci jsou zděšení a prchají do úkrytů.
08.07.2014 17:10 |

podobné články

KAMION SJEL ZE SRÁZU! Řidiče zachrálily stromy!

 
O stromy ve stráni se zastavilo v úterý převrácené nákladní auto v serpentinách z Bečova nad Teplou směrem na Plzeň. Z trosek auta vystoupil řidič sám a bez zranění, informoval v úterý agenturu Mediafax mluvčí hasičů Martin Kasal.
28.06.2011 20:20 |

podobné články

Supertajfun Neoguri pustoší po Okinawě i ostrov Kjúšú!

 
Tajfun Neoguri, který za sebou na japonském ostrově Okinawa zanechal přes tři desítky zraněných a více než 100 tisíc domácností bez elektřiny, dnes zasáhl ostrov Kjúšú.
10.07.2014 07:20 |

podobné články

Převrácené kamiony blokovaly R10 u Prahy a I/14 u Náchoda

 
Hned dva převrácené kamiony blokovaly dopravu v Česku. Na R10 u Prahy se převrátil na bok kamion plný železa, u Náchoda zase plně naložený náklaďák zablokoval silnici I/14.
08.02.2012 10:00 |

podobné články

Z trupu je slyšet klepání o pomoc! V Číně se převrátila loď se 460 lidmi na palubě

 
Boj o život na převrácené lodi! Na řece Jang-c-ťiang na jihu Číny se v pondělí večer potopila výletní loď s téměř 460 lidmi na palubě. Podle agentury AP se zatím podařilo zachránit 18 osob, pět bylo potvrzeno mrtvých a stovky dalších se pohřešují. Záchranné práce pokračují, komplikuje je ale silný vítr a vydatný déšť. Z trupu převrácené lodi se údajně ozývají zvuky a volání o pomoc.
02.06.2015 07:20 |

podobné články

Co se včera přihodilo... Mrtví havrani, požáry domů a popadané stromy!

 
Silné bouře provázené nárazy větru kolem 80 km/h zasáhly v noci na včerejšek Česko. Od sobotního do včerejšího poledne napočítali meteorologové 41 549 blesků. Hořely domy, energetici museli opravovat elektrické rozvody, hasiči odstraňovat spadlé stromy, kroupy poškodily auta...
12.07.2011 12:05 |

podobné články

Spadlé stromy blokovaly tratě, náraz zranil průvodčí

 
Bouřky a podmáčená půda komplikují provoz na železnicích. Na tratě včera spadly stromy. Vítr shodil i elektrické vedení.
01.07.2009 09:15 |

podobné články

EXKLUZIVNÍ LETECKÉ ZÁBĚRY: Podívejte se, jak voda pustoší Prahu

 
V hlavním městě byl kvůli stoupající hladině Vltavy vyhlášen stav nebezpečí. Podívejte se na exkluzivní letecké záběry toho, jak voda pustoší Prahu.
02.06.2013 20:45 |

podobné články

Dávejte pozor! Z MRAZU PRASKAJÍ stromy

 
Už nejméně dva stromy popraskaly vlivem mrazů v rožnovském parku. Nebezpečné stromy nyní musí město pokácet. Prasklé stromy totiž hrozí spadnutím.
09.02.2012 18:20 |

podobné články

Bouře s kroupami na Znojemsku porážela stromy

 
Bouře v noci na středu strhla v Dyjákovičkách na Znojemsku střechu rodinného domu o rozměru 13krát devět metrů na zaparkované auto, v Krkovicích zacpaly tající kroupy kanalizaci a voda zaplavila sklepy. V okolí Dyjákoviček spadlé stromy blokovaly vozovky, hasiči odčerpávali vodu z hřiště ve Chvalovicích.
10.06.2009 15:45 |

podobné články

Bouřky a déšť: spadlé stromy, zatopené silnice a sklepy

 
Intenzivní bouřky opět sužují Česko. Prší postupně téměř po celém území. Kvůli větru padaly stromy, lidé čerpají vodu ze sklepů.
01.07.2009 17:30 |

podobné články

Ranní vichřice lámala na západě Čech stromy, místy nejde proud

 
Vichřice v západních Čechách lámala v sobotu ráno na mnoha místech stromy. Kmeny spadlé na silnici likvidují hasiči na desítkách míst Plzeňského i Karlovarského kraje. Podle dostupných informací se nikdo nezranil.
17.07.2010 12:00 |

podobné články

Ranní vichřice lámala na západě Čech stromy, místy nejde proud

 
Vichřice v západních Čechách lámala dnes ráno na mnoha místech stromy. Kmeny spadlé na silnici likvidují hasiči na desítkách míst Plzeňského i Karlovarského kraje. Podle dostupných informací se nikdo nezranil.
17.07.2010 12:30 |

podobné články

Dopravu komplikují spadlé stromy, provoz na D8 ztěžovala nehoda

 
AKTUALIZOVÁNO. Na dálnici D8 u Prahy ráno provoz komplikovalo uzavření jednoho z jízdních pruhů ve směru do metropole. Po 08:00 ale byly následky havárie odstraněny, a dálnice tak byla opět plně průjezdná. Na řadě dalších míst republiky situaci ztěžovaly popadané stromy, které v noci vyvrátil silný vítr.
05.12.2011 09:05 |

podobné články

Stromy padaly jako na povel. Hasiči zachraňovali lidské životy

 
AKTUALIZOVÁNO. Noční silný vítr poničil v Královéhradeckém kraji chatovou oblast Svinary, odkud v noci hasiči evakuovali deset dětí a šest dospělých. Následky bouří na Hradecku byly vetší než v Pardubickém kraji, kde museli hasiči vyjíždět k desítkám zásahů. Odstraňovali následky silného větru, spadlé stromy a větve. Déšť velké škody nezpůsobil. "Nejvíce byla zasažena oblast obcí Býšť, Bělečko a Holice na Pardubicku a také Litomyšlsko," řekl dnes operační důstojník krajských hasičů. Dvě trafostanice hořely po zásahu bleskem.
06.07.2012 09:15 |

podobné články

Padají podmáčené stromy, sesouvají se svahy, stoupají řeky!

 
Je to tu zase? Vydatné deště v noci na dnešek rozvodnily řeky v ČR. Hladina toků už na 28 místech dosáhla prvního povodňového stupně, a Novohradka v Luži na Chrudimsku dokonce nejvyššího stupně, tedy ohrožení. Voda místy zaplavila zahrady, silnice, ale i bioplynovou stanici na Pardubicku. Dvě tratě ve středních Čechách uzavřely spadlé stromy.
25.06.2013 06:40 |

podobné články

Silné noční bouřky lámaly stromy a komplikovaly dopravu

 
Pás silných bouřek, který v noci postupoval od jihozápadu k severovýchodu Čech, na mnoha místech ztížil dopravu. Spadlé stromy a sesuv zeminy omezily provoz na asi šesti železničních tratích. Hodinu byla kvůli padlému stromu neprůjezdná na 14. kilometru rychlostní silnice R10 ve směru na Prahu. Pád stromu také zastavil provoz na jedné pražské tramvajové trati. Oproti bouřkám v neděli a noci na pondělí, které zastavily přes 20 tratí, teď počasí ovlivnilo dopravu mnohem méně. 
07.08.2013 08:05 |

podobné články