Článek

Zasypaná auta, převrácené stromy, spadlé vedení: Supertajfun pustoší Čínu

 
Tajfun Meranti zasáhl jihovýchodní Čínu, přinesl silný vítr a déšť a přerušil dodávky elektřiny. Zatím nejsou žádné zprávy, že by si v Číně vyžádal oběti na životech. Na Tchaj-wanu, kde řádil ve středu, připravil tajfun o život jednoho člověka a 38 zranil. Podle čínských médií je Meranti nejsilnější bouří letošního roku ve světě.
15.09.2016 07:00 |

podobné články

Podobné články

Bouře desetiletí. K Japonsku se blíží supertajfun Neoguri

 
Za "bouři desetiletí" je označován  supertajfun mířící k Japonsku s větrem, který v nárazech dosahuje síly až 250 kilometrů v hodině. Do úterka má tajfun zasáhnout ostrov Okinawa. Než dorazí na třetí největší japonský ostrov Kjúšú, ještě zesílí. 
07.07.2014 09:20 |

podobné články

Japonsko žije ve strachu. Řítí se na ně SUPERTAJFUN!

 
Japonci v těchto dnech žijí ve strachu. Na ostrovní zemi se totiž řítí supertajfun Neoguri, který je označován za bouři desetiletí! Vyhlášen byl nejvyšší stupeň varování, při níž hrozí ztráty na životech a velké materiální škody.
07.07.2014 13:05 |

podobné články

Oko hrůzy z vesmíru: Supertajfun v Japonsku už zabíjí!

 
Z vesmíru vypadá jako naprostá nádhera, ale na Zemi páchá škodu a zabíjí. Supertajfun Neoguri se řítí na Japonsko, částečně již zasáhl ostrov Okinawa, poté zasáhne Kúšů. Japonci jsou zděšení a prchají do úkrytů.
08.07.2014 17:10 |

podobné články

KAMION SJEL ZE SRÁZU! Řidiče zachrálily stromy!

 
O stromy ve stráni se zastavilo v úterý převrácené nákladní auto v serpentinách z Bečova nad Teplou směrem na Plzeň. Z trosek auta vystoupil řidič sám a bez zranění, informoval v úterý agenturu Mediafax mluvčí hasičů Martin Kasal.
28.06.2011 20:20 |

podobné články

Supertajfun Neoguri pustoší po Okinawě i ostrov Kjúšú!

 
Tajfun Neoguri, který za sebou na japonském ostrově Okinawa zanechal přes tři desítky zraněných a více než 100 tisíc domácností bez elektřiny, dnes zasáhl ostrov Kjúšú.
10.07.2014 07:20 |

podobné články

Silný vítr pustoší Česko: Ničí střechy, láme stromy a způsobuje nehody

 
Silný vítr v úterý komplikuje cestování po Ústeckém kraji i Pardubickém kraji. Fouká na dálnici D8, na Chomutovsku a Lounsku, ale i v Ústí nad Labem. Hasiči měli okolo dvaceti výjezdů ke spadlým stromům nebo plechům ze střech. Uvedl to operační důstojník krajských hasičů. Na Pardubicku pak hlavně padaly stromy a bouraly auta.
27.12.2016 18:10 |

podobné články

Převrácené kamiony blokovaly R10 u Prahy a I/14 u Náchoda

 
Hned dva převrácené kamiony blokovaly dopravu v Česku. Na R10 u Prahy se převrátil na bok kamion plný železa, u Náchoda zase plně naložený náklaďák zablokoval silnici I/14.
08.02.2012 10:00 |

podobné články

Z trupu je slyšet klepání o pomoc! V Číně se převrátila loď se 460 lidmi na palubě

 
Boj o život na převrácené lodi! Na řece Jang-c-ťiang na jihu Číny se v pondělí večer potopila výletní loď s téměř 460 lidmi na palubě. Podle agentury AP se zatím podařilo zachránit 18 osob, pět bylo potvrzeno mrtvých a stovky dalších se pohřešují. Záchranné práce pokračují, komplikuje je ale silný vítr a vydatný déšť. Z trupu převrácené lodi se údajně ozývají zvuky a volání o pomoc.
02.06.2015 07:20 |

podobné články

Co se včera přihodilo... Mrtví havrani, požáry domů a popadané stromy!

 
Silné bouře provázené nárazy větru kolem 80 km/h zasáhly v noci na včerejšek Česko. Od sobotního do včerejšího poledne napočítali meteorologové 41 549 blesků. Hořely domy, energetici museli opravovat elektrické rozvody, hasiči odstraňovat spadlé stromy, kroupy poškodily auta...
12.07.2011 12:05 |

podobné články

Spadlé stromy blokovaly tratě, náraz zranil průvodčí

 
Bouřky a podmáčená půda komplikují provoz na železnicích. Na tratě včera spadly stromy. Vítr shodil i elektrické vedení.
01.07.2009 09:15 |

podobné články

EXKLUZIVNÍ LETECKÉ ZÁBĚRY: Podívejte se, jak voda pustoší Prahu

 
V hlavním městě byl kvůli stoupající hladině Vltavy vyhlášen stav nebezpečí. Podívejte se na exkluzivní letecké záběry toho, jak voda pustoší Prahu.
02.06.2013 20:45 |

podobné články

Sníh a vichřice pustoší Česko: Silnice pokryly větve a zlámané stromy

 
Dopravu ve Zlínském kraji v pátek ráno místy komplikuje silný vítr. Na Valašsku viditelnost snižují sněhové přeháňky, silnice druhé a třetí třídy pokrývá rozbředlý sníh po chemickém ošetření. Hasiči v Ústeckém kraji vyjížděli od čtvrtečního večera ke 43 zásahům souvisejícím se silným větrem. Vítr trápí také Moravskoslezský a Olomoucký kraj, stromy zde padají na silnice. Hasiči v noci kvůli tomu vyjížděli dvanáctkrát. Vítr stále neslábne a řidiči by proto měli být opatrní. Na některých místech také sněží, například v Beskydech napadlo 15 centimetrů sněhu.
02.12.2016 08:05 |

podobné články

Dávejte pozor! Z MRAZU PRASKAJÍ stromy

 
Už nejméně dva stromy popraskaly vlivem mrazů v rožnovském parku. Nebezpečné stromy nyní musí město pokácet. Prasklé stromy totiž hrozí spadnutím.
09.02.2012 18:20 |

podobné články

Bouře s kroupami na Znojemsku porážela stromy

 
Bouře v noci na středu strhla v Dyjákovičkách na Znojemsku střechu rodinného domu o rozměru 13krát devět metrů na zaparkované auto, v Krkovicích zacpaly tající kroupy kanalizaci a voda zaplavila sklepy. V okolí Dyjákoviček spadlé stromy blokovaly vozovky, hasiči odčerpávali vodu z hřiště ve Chvalovicích.
10.06.2009 15:45 |

podobné články

Bouřky a déšť: spadlé stromy, zatopené silnice a sklepy

 
Intenzivní bouřky opět sužují Česko. Prší postupně téměř po celém území. Kvůli větru padaly stromy, lidé čerpají vodu ze sklepů.
01.07.2009 17:30 |

podobné články

Ranní vichřice lámala na západě Čech stromy, místy nejde proud

 
Vichřice v západních Čechách lámala v sobotu ráno na mnoha místech stromy. Kmeny spadlé na silnici likvidují hasiči na desítkách míst Plzeňského i Karlovarského kraje. Podle dostupných informací se nikdo nezranil.
17.07.2010 12:00 |

podobné články

Ranní vichřice lámala na západě Čech stromy, místy nejde proud

 
Vichřice v západních Čechách lámala dnes ráno na mnoha místech stromy. Kmeny spadlé na silnici likvidují hasiči na desítkách míst Plzeňského i Karlovarského kraje. Podle dostupných informací se nikdo nezranil.
17.07.2010 12:30 |

podobné články

Dopravu komplikují spadlé stromy, provoz na D8 ztěžovala nehoda

 
AKTUALIZOVÁNO. Na dálnici D8 u Prahy ráno provoz komplikovalo uzavření jednoho z jízdních pruhů ve směru do metropole. Po 08:00 ale byly následky havárie odstraněny, a dálnice tak byla opět plně průjezdná. Na řadě dalších míst republiky situaci ztěžovaly popadané stromy, které v noci vyvrátil silný vítr.
05.12.2011 09:05 |

podobné články

Stromy padaly jako na povel. Hasiči zachraňovali lidské životy

 
AKTUALIZOVÁNO. Noční silný vítr poničil v Královéhradeckém kraji chatovou oblast Svinary, odkud v noci hasiči evakuovali deset dětí a šest dospělých. Následky bouří na Hradecku byly vetší než v Pardubickém kraji, kde museli hasiči vyjíždět k desítkám zásahů. Odstraňovali následky silného větru, spadlé stromy a větve. Déšť velké škody nezpůsobil. "Nejvíce byla zasažena oblast obcí Býšť, Bělečko a Holice na Pardubicku a také Litomyšlsko," řekl dnes operační důstojník krajských hasičů. Dvě trafostanice hořely po zásahu bleskem.
06.07.2012 09:15 |

podobné články