Článek

Zástupci „pétépáků“ z celé republiky se sešli v Pardubicích

 
Zástupci Svazu Pomocných technických praporů (PTP) z celé republiky se dnes sešli v Pardubicích. Zasedala tu ústřední rada svazu, který zastupuje bývalé příslušníky PTP. Pozdravil je i 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.
27.08.2015 14:31 |

podobné články

Podobné články

Černí baroni byli vojáky druhé kategorie

 
Osudy "nepřátel režimu" v pomocných technických praporech (PTP) takzvaných "pétépáků", líčí kniha historika Jiřího Bílka Vojáci druhé kategorie.
01.10.2010 00:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bílek (17 článků)

Josef Kudrna (83) byl »Černým baronem«: Lágr byl plný štěnic!

 
Ubývá jich – »černých baronů«, nespolehlivých osob z 50. let, »pétépáků«, členů pomocných technických praporů, vojáků, kteří nesměli dostat do ruky zbraň. Byli ale kamarádi a ti co ještě žijí, rádi vzpomínají.
11.06.2014 05:15 |

podobné články

Zástupci Sněmovny se sešli se svými protějšky z Kyrgystánu

 
Zástupci Poslanecké sněmovny v čele s jejím předsedou Janem Hamáčkem se sešli s delegací Parlamentu Kyrgyzské republiky, kterou vedl Chynybai Akunovich Tursunbekov.
29.05.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (680 článků)

Zástupci Sněmovny se sešli se svými protějšky z Kyrgyzstánu

 
Zástupci Poslanecké sněmovny v čele s jejím předsedou Janem Hamáčkem se sešli s delegací Parlamentu Kyrgyzské republiky, kterou vedl Chynybai Akunovich Tursunbekov.
29.05.2017 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (680 článků)

Asociace krajů: Komise pro školství a sport se sešla v Pardubicích

 
Den po zahájení Olympiády dětí a mládeže (ODM), ve kterých se utkají nadějní sportovci všech českých regionů, se v Pardubicích sešli radní jednotlivých krajů zodpovědní za školství a další členové Komise pro školství a sport Asociace krajů České republiky ke svému 5. jednání.
01.02.2018 11:45 |

podobné články

Další babybox nové generace bude ode dneška v Liberci. Další v Pardubicích

 
V pondělí 3. října se nainstaluje babybox nové generace v Liberci. V Pardubicích 7. listopadu. Liberecký babybox slouží jako desátý v pořadí od 27. června 2008 a pomohl vstoupit do nového života čtyřem nechtěným lidským mláďatům. V Pardubicích byl zřízen první babybox v pořadí jako jedenáctý 29. července 2008 a jeho dvířky prošlo pět děťátek.
03.10.2016 10:15 |

podobné články

Ministr Stropnický: Na vojenském letišti v Pardubicích nyní testují nové letištní radiolokátory

 
Na vojenském letišti v Pardubicích byla nainstalována první ze čtyř souprav radiolokátorů RPL-2000, které česká armáda získala po podepsání kontraktu v roce 2016 mezi Ministerstvem obrany ČR a českou společností ELDIS Pardubice. V současné době radarové systémy prochází v Pardubicích půlročním zkušebním provozem a postupně by měly nahradit původní radary firmy TESLA ze 70. let.
02.10.2017 22:45 |

podobné články

Pardubický kraj: Den Armády České republiky v Pardubicích

 
Den Armády České republiky se uskuteční v úterý 16. srpna od 10 do 15 hodin na Komenského náměstí v Pardubicích.
15.08.2016 17:15 |

podobné články

Předvolební kulaté stoly HK ČR: Podnikatelé diskutovali se zástupci ODS

 
Diskuse u kulatého stolu Hospodářské komory České republiky se zástupci politických stran pro nadcházející předčasné volby do Poslanecké sněmovny pokračovala setkáním vedoucích představitelů Občanské demokratické strany v čele s úřadujícím předsedou strany Martinem Kubou a členem výkonné rady ODS Janem Skopečkem se členy představenstva HK ČR v čele s jejím prezidentem Petrem Kuželem a zástupci živnostenských společenstev, sdružení a svazů.
16.10.2013 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (216 článků)

Zástupci podnikatelů i odborné veřejnosti diskutovali nad problematikou insolvenčních řízení

 
Za nejaktuálnější problém právní praxe označil insolvenční řízení i předseda Ústavního soudu Rychetský. Podnikatelé je nazývají černou dírou. Ani stát procesu nevěří. Ve čtvrtek se sešli klíčoví zástupci podnikatelské veřejnosti i odborné skupiny v oblasti insolvenčních řízení na konferenci Hospodářské komory České republiky a InsolCentra, která se konala pod záštitou Ústavně právního výboru v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.
13.11.2015 13:21 |

podobné články

Američané chtějí mít v Pardubicích výcvikové centrum

 
Piloti vrtulníků NATO by už brzy mohli létat v novém výcvikovém středisku v Pardubicích. Podle MF Dnes o tom nedávno jednal Petr Nečas a americký prezident Barack Obama. Ve východočeském městě by se mohly vystřídat až desítky posádek ročně, zástupci města však o plánech ministerstva obrany zatím nic nevědí.
03.11.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Klausovi s Nečasovými se v Lánech sešli u novoročního oběda

 
Prezident Václav Klaus a předseda vlády Petr Nečas (ODS) se v doprovodu manželek v poledne sešli k tradičnímu společnému novoročnímu obědu na zámku v Lánech na Kladensku. K tématům rozhovoru patří mimo jiné plány v začínajícím roce včetně koordinace zahraničních cest. Ve stejné sestavě se hlava státu a šéf exekutivy s partnerkami sešli už podruhé, což v posledních letech nebývalo úplným pravidlem.
02.01.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Uber či tradiční taxislužba? Zástupci odborné veřejnosti i praxe diskutovali na půdě HK ČR o sdílené ekonomice

 
Bezmála čtyři hodiny dnes na půdě Hospodářské komory České republiky diskutovali zástupci státní správy, Evropské komise, zástupci firem Liftago či Uber a zástupci tradičních poskytovatelů taxislužby, dále i ekonomové či právní experti o vysoce aktuálním tématu sdílené ekonomiky.
26.07.2016 20:20 |

podobné články

Hejtman Netolický: Potvrzuje se, že sjednocení řízení nemocnic je krok správným směrem

 
V jednacím sále rady na krajském úřadu v Pardubicích se včera sešli hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho 1. náměstek Roman Línek se zástupci zaměstnavatelů a odborů.
15.04.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (281 článků)

Stoleté výročí vzniku Československa připomene série výstavních projektů

 
Zástupci předních kulturních institucí České a Slovenské republiky se dne 26. září 2016 u příležitosti společného zasedání vlád České a Slovenské republiky sešli v Bratislavě, aby uzavřeli memorandum o spolupráci při přípravě akcí připomínající 100. výročí založení společného státu Čechů a Slováků v duchu společného prohlášení předsedů vlád České a Slovenské republiky ze dne 12. května 2015.
02.10.2016 09:55 |

podobné články

Tři králové z Pardubic se rozjeli sbírat dary na koních

 
Tříkrálovou sbírku Charity České republiky letos v Pardubicích zahájili v neděli na Pernštýnském náměstí 1. náměstek hejtmana Roman Línek, pardubický primátor Martin Charvát a biskup Josef Kajnek. A ještě než se koledníci vydali na cestu, obveselily všechny přítomné děti z pěveckých sborů Perníček a Pramínek. Nechyběl ani v Pardubicích tradiční průvod tří králů na koních a všechny potěšilo dětské vánoční divadlo. Také dnes se malí koledníci zastavili na Krajském úřadu Pardubického kraje.
05.01.2015 17:32 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (281 článků)

Kolaja (Piráti): Spolek obcí Otevřená města chce prosadit vlastní otevřený registr smluv

 
Ve středu se v Brně sešli zástupci měst a obcí z nejrůznějších koutů republiky u příležitosti zakládající konference spolku Otevřená města. Bylo zvoleno vedení spolku, ke členství se přihlásily obce z celé republiky.
22.10.2015 20:51 |

podobné články

Muž (77) v Pardubicích se dusil na lavičce. Pomoc přišla příliš pozdě

 
Kvůli lhostejnosti kolemjdoucích možná zemřel člověk. Případ, který se stal v Pardubicích, překvapil policii i záchranáře. Na tamním nádraží zkolaboval sedmasedmdesátiletý senior a celé čtyři minuty si ho nikdo nevšiml.
29.08.2014 17:00 |

podobné články

Lis tří bratří připomíná pardubický tiskařský rod

 
Členové rodiny Vokolkových patří již v několikáté generaci k osobnostem, které významným způsobem ovlivnily kulturní a společenské dění v Pardubicích. Přínos bratrů Vokolkových i celé jejich rodiny připomene ve Východočeském muzeu v Pardubicích výstava Lis tří bratří i odborná konference Filozofické fakulty Univerzity Pardubice. Výstava se otevírá v úterý 16. května v 16 hodin v přednáškovém sále Zámku Pardubice.
13.05.2017 07:35 |

podobné články