Článek

Záplavy v USA: Místo ulic tečou řeky. Hrozí, že přeteče přehrada

 
Počet obětí přívalových dešťů a záplav, které od víkendu sužují americké státy Texas a Oklahoma, vzrostl dnes nejméně na 19. Počet mrtvých se nejspíš ještě zvýší vzhledem k tomu, že více než desítka osob se stále pohřešuje a po několika z nich již záchranáři pátrají čtvrtý den. Ulice Houstonu se doslova proměnily v řeky. Jedna z přehrad jižně od Dallasu kvůli přívalům vody přetéká a obyvatelům v okolí hrozí podle televize CBS bezprostřední nebezpečí.
27.05.2015 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (139 článků)
Podobné články

Přehrada Bystřička je plná, platí na ní třetí stupeň

 
Přehrada Bystřička u Rožnova pod Radhoštěm nestíhá pojímat vodu, která do ní přitéká. Přehrada je na řece Bystřici. Od nedělního večera je nad ní i pod ní vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity. Dispečer povodí Moravy řekl, že hrozí její vylití, hasiči to ale popřeli.
17.05.2010 10:55 |

podobné články

Až trpělivost Evropanů přeteče, spustí se opravdu nepěkný kolotoč. Politik od Svobodných popsal v dramatických barvách, co bude dědictvím Angely Merkelové

 
ROZHOVOR „Pokud jasně nepojmenujeme problém, nádoba trpělivosti přeteče a dojde k opravdu nepěknému kolotoči násilí. A právě politici jako Merkelová stále strkají hlavu do písku a neustále ignorují jak azylové, tak bezpečnostní smlouvy a dohody. Dosáhnou jen toho, že princip kolektivní viny opět zasáhne Evropu,“ obává se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz David Forbelský (Svobodní). „Kam toto vede, jsme měli možnost poznat v Evropě nejen během dvou nejhorších válek, ale i díky dvěma strašlivým totalitním ideologiím, které Evropu sužovaly více než 60 let. To pak bude moci být nazváno dědictvím Angely Merkelové a jejích spojenců,“ upozorňuje.
26.12.2016 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2171 článků)

Zbyněk Fiala: Bude Amerika za vodou?

 
Jen se zrušil vojenský újezd v Brdech a otevřel téměř panenskou přírodu turistům, už si bagr zuby brousí. Je tam pěkné údolíčko, kde by se dala vystřihnout přehrada. Tak dobře, přehrada ne, aspoň suchý poldr. Ale bude mít hráz jako přehrada, a právě hráz je ten kšeft. Jsou na to dotace.
02.10.2016 08:50 |

podobné články

Lesy Praha: Hostivařská přehrada se dočká nového velína i větší ochrany hráze

 
Hostivařská přehrada je nejvýznamnějším vodním dílem na území Prahy. Přehrada, která je napájena Botičem, byla zprovozněna v roce 1963 a od té doby slouží především k rekreaci, ale i k vyrovnání průtoků pod přehradou. Pro hlavní město Prahu je prioritou zajištění plné funkčnosti a vysoké bezpečnosti tohoto vodního díla, proto průběžně monitoruje jeho celkovou kondici, ale také investuje do moderního zabezpečení vodního díla. V současné době zde probíhá výstavba nového velína a připravuje se také nový dodatkový bezpečnostní přeliv, který zvýší ochranu hráze vodního díla.
05.02.2018 21:40 |

podobné články

Vtípek se sexy Nikolou

 
Byl jeden manžel který nenáviděl kočku své ženy, a tak se rozhodl, že nejlepší bude, když se kočka "ztratí". Vzal jí do auta a odvezl 20 ulic od domu, tam jí vyložil z auta a spokojeně odjíždí domů. Když se vrátí, kočka pokojně sedí před dveřmi svého domu. Nervózní manžel zopakoval operaci, ale tentokrát jí odvezl 40 ulic od domova. Když se vrátí, kočka opět sedí spokojeně u dveří. To už manžela dopálilo, chytil kočku a vezl jí 10 ulic v pravo, dalších 15 ulic rovně a 12 ulic doleva a potom 35 ulic na sever, vyhodil kočku a říká:
11.11.2013 06:21 |

podobné články

Tající sníh rozvodnil německé řeky, některým městům hrozí záplavy

 
Tající sníh rozvodnil německé řeky a v několika městech hrozí záplavy. Problémy jsou především na Mosele ve spolkové zemi Porýní-Falc a na Odře na severovýchodě Německa, uvedla agentura DPA.
08.01.2011 17:40 |

podobné články

Přehrada v Mexiku hrozí přelitím, 18 tisíc lidí bylo evakuováno

 
Přehrada na severu Mexika hrozí po vydatných deštích v uplynulých dnech přelitím. Úřady pro jistotu evakuovali více než 18 tisíc lidí.
07.07.2010 12:25 |

podobné články

Horší než válka. Nejnebezpečnější přehrada na světě ohrožuje miliony lidí

 
Nejnebezpečnější přehrada na světě denně spolyká barely betonu, protože hrozí, že se její hráz kdykoli protrhne a způsobí katastrofu nepopsatelných rozměrů.
11.05.2016 10:10 |

podobné články

John Bok o Kalouskovi, Nečasovi, hovínkách i o tom, kdo už má jít do kelu

 
JINÝMA OČIMA Nepřestanou-li se politici vměšovat do činnosti policie, hrozí, že u lidí přeteče pohár trpělivosti a skutečně vyjdou do ulic. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz je o tom přesvědčen bývalý disident a aktivista John Bok, který se pustil i do tvrdé kritiky premiéra Nečase a ministra Kalouska.
26.07.2012 04:40 |

podobné články

John Bok o Kalouskovi, Nečasovi, hovínkách i o tom, kdo už má jít do kelu

 
JINÝMA OČIMA Nepřestanou-li se politici vměšovat do činnosti policie, hrozí, že u lidí přeteče pohár trpělivosti a skutečně vyjdou do ulic. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz je o tom přesvědčen bývalý disident a aktivista John Bok, který se pustil i do tvrdé kritiky premiéra Nečase a ministra Kalouska.
26.07.2012 04:40 |

podobné články

Bleskové záplavy hrozí až do pondělí, situaci bude navíc zhoršovat vítr

 
Liberecký kraj zasáhnou od půlnoci extrémně vydatné srážky, v neděli hrozí v kraji záplavy, varoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Řeky se zřejmě rozvodní také v Ústeckém kraji.
02.07.2011 12:20 |

podobné články

Pozor, hrozí záplavy! Takhle to vypadá u vás. FOTOGALERIE

 
Na sedmi místech na severovýchodě Moravy dosahovaly řeky kolem 05:30 ráno povodňového stavu. Nejvyšší stupeň, tedy ohrožení, platil jen na Olši v Českém Těšíně. Prší ale stále dál a ještě pršet bude. Hrozí záplavy.
16.05.2014 07:00 |

podobné články

Povodňová hrozba na Moravě: Desetiletá voda na Olši a záplavy hrozí dál!

 
S obavami sledované rozbouřené toky na severovýchodě ČR postupně klesají, prudké deště rozvodnily především řeky Olše a Bečva. Na nich však již neplatí nejvyšší stupeň ohrožení, ale druhý stupeň povodňové aktivity. Na Olši zaznamenali desetiletou vodu, kvůli lokálním bouřím však záplavy hrozí dál. Napilno mají především hasiči. Staví povodňové bariéry, vyrážejí do terénu i kvůli podmáčené půdě a silnému větru - k popadaným stromům.
16.05.2014 12:55 |

podobné články

Británii stále více sužuje bouřkové počasí a záplavy

 
Bouřky a vydatné srážky i dnes trápí velkou část území Velké Británie, kde řadu míst již v pátek ochromily záplavy. Úřady vydaly asi 300 varování před dalšími přívaly vody, největší nebezpečí povodní hrozí v odpoledních hodinách v oblasti skotského zálivu Firth of Forth a města Musselburghu. Přírodní živel narušuje hlavně dopravu a podle serveru BBC už možná zabil jednu osobu. Záplavy dál sužují i francouzskou Bretaň. 
04.01.2014 12:30 |

podobné články

Co by na to řekl kněz? Agátě tečou před svatbou v kostele nervy. Nešetří vulgárními nadávkami!

 
Modelka Agáta Prachařová  (28) už si za pár hodin podruhé slíbí věrnost s Jakubem Prachařem  (29) , tentokrát přímo před oltářem kostela ve středočeských Úněticích, ale místo poklidného rozjímání a modliteb jí pořádně tečou nervy.
24.05.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (889 článků) , Agáta Prachařová (2574 článků)

Teplé počasí rozvodňuje řeky, Plzeňsku a Ústecku hrozí záplavy

 
AKTUALIZOVÁNO. V Plzeňském a Ústeckém kraji podle meteorologů hrozí nebezpečí záplav, řeky by zde mohly vystoupat na nejvyšší stupeň povodňové aktivity, ohrožení. Zvýšené hladiny řek jsou ale v celých Čechách.
13.01.2011 11:05 |

podobné články

Přehrada Bystřička děsí lidi na Vsetínsku. Zaplaví obce?

 
Přehrada Bystřička na Vsetínsku je téměř plná, k hraně přelivu schází už jen asi 30 až 40 centimetrů.
17.05.2010 15:35 |

podobné články

Jablonec nad Nisou: Přehrada je připravená na své návštěvníky

 
Jablonecká přehrada každý rok slouží jako vítaná rekreační plocha pro místní i návštěvníky města. Před zahájením sezóny je však nutné vše dobře připravit.
03.06.2011 20:45 |

podobné články

Padesátiletá Orlická přehrada změní podobu: V rukách to má ministr P. Dobeš

 
Radiožurnál a Česká televize připomenuly výročí Orlické přehrady. Největší vodní dílo v České republice totiž letos slaví padesát let od uvedení do provozu. Přehrada by se ale měla rozrůst a zkrásnět. V přípravě jsou totiž projekční práce na vybudování zdvihadla pro větší rekreační lodě, které by umožnilo plavbu z Českých Budějovic směrem na Prahu.
21.08.2011 14:30 |

podobné články