Článek

Zaplať básní, umíš-li ji napsat

 
K zajímavé iniciativě vyzývá Světový den poezie, který připadá na 21. března. Letos už druhým rokem budou mít v tento den lidé možnost zaplatit ve vybraných kavárnách kávu nebo čaj vlastní básní.
18.03.2016 11:40 |

podobné články

Podobné články

Koskuba (ČSSD): Z poslaneckého deníku XV. - Seniore, zaplať, zaplať, zaplať!

 
Sněmovna se velmi obtížně vypořádává s logisticky dobře zvládnutým byť únavným manévrováním opozice.
04.11.2011 22:30 |

podobné články

Microsoft vydal jednu z největších záplat na slabiny programů

 
Americký softwarový gigant Microsoft počátkem týdne uvolnil k použití jednu z vůbec největších záplat na bezpečnostní slabiny svých programů včetně Excelu.
10.06.2010 10:30 |

podobné články

Nevydírej, omluv se a zaplať, napsala firma řidiči poničeného auta z D1

 
Sepsání dopisu, cesta na poštu, poštovné. Píšu a chodím pomalu, takže to celkem dělá 306 korun. Zaplať a omluv se, že vydíráš, arogantní Pražáku. Zhruba takové odpovědi se dočkal řidič z D 1 poté, co se obrátil na stavební firmu s tím, že mu při pracích na dálnici poškodila auto.
21.09.2013 06:10 |

podobné články

Žena odešla z restaurace bez zaplacení se slovy: Pánbů zaplať!

 
Jednapadesátiletá Američanka April Lee Yatesová má docela smysl pro humor. Občanka amerického státu Severní Karolína, který je baštou konzervativních křesťanů, se totiž rozhodla využít tamní pánbíčkářství k vlastnímu obohacení. Vydatně se najedla v restauraci s mořskými plody na Myrtle Beach a odešla bez zaplacení. Majitelům vzkázala: „Pánbů zaplať!“
20.07.2015 12:00 |

podobné články

Brutální hádka Jurečky a Kalouska: To za mě nebylo... Zaplať pánbůh, že už jste bývalým předsedou lidovců!

 
Něco takového ve sněmovně už dlouho nebylo! Dnes se tam totiž nebývale ostře pustil do předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Kalousek totiž vyčetl koaličním lidovcům, že dopustili, aby se ve středu 10. února pevně hlasovalo o elektronické evidenci tržeb. „Je to vaše pokrytectví,“ zmínil k tomu Kalousek na vrub KDU-ČSL a naznačil, že když v čele této strany stál on, tak se něco podobného nikdy nestalo. „Zaplať pánbůh, že už jste bývalým předsedou!“ sjel ale jeho projev Jurečka. A vysloužil si za to dlouhý potlesk poslanců...
29.01.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6278 článků) , Marian Jurečka (604 článků)

Federace výkonných zaměstnanců ČR vyhlašuje protestní akci „Vládo, zaplať“

 
Protestní akce „VLÁDO, ZAPLAŤ“ bude probíhat po celém území ČR za podpory zaměstnanců České pošty s. p. a také veřejnosti z řad klientů, kteří mají zájem podpořit tuto akci a napomoci zlepšení poštovních služeb.
25.10.2017 18:55 |

podobné články

Herečka Petra Nesvačilová: Nevychytala svůj outfit a ukázala víc, než chtěla

 
Herečka Petra Nesvačilová (31) si vyšla do společnosti na akci „Zaplať básní“ a náležitě se na to oblékla. Patrně doufala, že svým outfitem zaujme. To se jí také podařilo, ale jinak, než asi chtěla…
24.03.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Petra Nesvačilová (19 článků)

Prezident Evropské unie vydal sbírku básní haiku

 
Europrezidentovi Hermanu Van Rompuyi vyšla sbírka básní japonského stylu haiku.
15.04.2010 16:20 |

podobné články

Spisovatel Günter Grass nesmí do Izraele kvůli své básni

 
Německý spisovatel Günter Grass, který ve své básni v próze označil židovský stát a jeho jaderný arzenál za hrozbu pro světový mír, má zakázán vstup do Izraele. Tamní vláda označila v neděli nositele Nobelovy ceny za literaturu za nežádoucí osobu, potvrdil podle agentury DPA mluvčí tamního ministerstva vnitra.
08.04.2012 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Günter Grass (13 článků)

Lukáš Šembera: Chci najít spásu... Ochrnutý motocyklista se po pokusu o sebevraždu omluvil básní!

 
Láska je silnější než smrt! Že jen v pohádkách? Ne, i v reálném životě. Ví to už i ochrnutý motocyklový závodník Lukáš Šembera (19), který se v úterý v noci pokusil o sebevraždu. Přežil, vzápětí se zasnoubil a všem blízkým se omluvil dojemnou básní.
01.09.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Šembera (31 článků)

Píšete básničky? Dnes s nimi můžete platit v kavárnách!

 
Lidé, kteří mají hlavu plnou básní, dnes nemusí ve 12 kavárnách v Česku platit za kávu penězi. Stačí, když číšníkovi zaplatí básní. Dostanou papír a tužku a jejich verše se pak objeví na faceboooku nebo budou vystaveny v daném podniku. České kavárny se tak poprvé připojí k celosvětové akci Poetry Day pořádané k dnešnímu Světovému dni poezie.
21.03.2015 07:35 |

podobné články

Káva zdarma pro nadané: V úterý za šálek na vybraných místech zaplatíte básní

 
Příští týden budou ve vybraných kavárnách jak v metropoli, tak i na dalších místech v Česku rozlévat kávu zdarma. Tedy ne tak docela. V úterý 21. března za šálek lahodného černého moku na 27 místech v republice zaplatíte pouze básní. Peníze tentokrát nechte v peněžence, postačí, když si s sebou vezmete talent.
16.03.2017 17:15 |

podobné články

'Právnička' Řápková neumí napsat žalobu?

 
Plzeňský soud vrátil Ivaně Řápkové žalobu na plzeňskou právnickou fakultu. Řápková tvrdí, že práva řádně vystudovala. Přesto neumí napsat správně ani žalobu.
19.11.2009 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Expředseda ČSSD Paroubek hodlá napsat do roka paměti

 
Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek hodlá do roka napsat knihu pamětí. Využije k tomu svůj osobní archiv, který si odvezl z Lidového domu. Paroubek to uvedl v rozhovoru pro časopis Týden, který vyjde v pondělí.
27.06.2010 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3373 článků)

Ministr školství Dobeš měl napsat šéfce svého kabinetu seminární práci

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) měl napsat za svoji podřízenou, šéfku svého kabinetu Janu Machálkovou, seminární práci na vysoké škole. Informuje o tom čtvrteční MF Dnes. Dobeš tvrzení popřel a uvedl, že práci pouze autorizoval.
17.02.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dobeš (71 článků)

Františka Čížková: Pavle, dej si v nebi dvojku červeného

 
Co napsat k smrti člověka, který vám byl svého času velmi blízký? Co napsat k smrti geniálního básníka, mistra slova Pavla Vrby, jehož jste občas chtěli zabít, ale stejně ho museli milovat? Jeho skon musí kdekoho dostat. Z tohoto světa totiž odešel poeta, legendární textař, ale také chlap s velkým srdcem. Tak trochu Francois Villon českých rockerů…
08.09.2011 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Francois Villon (3 články) , Pavel Vrba (391 článků) , Pavel Vrba (385 článků)

Bartošová musí do podzimu napsat životopisnou knihu: Ivetin slabikář!

 
Zpěvačka Iveta Bartošová (45) se chtě nechtě musí pustit do práce a napsat svou první knihu o životě, kariéře, vztazích s bývalými milenci i o tom současném Josefu Rychtářovi (53). Pokud se tak nestane, bude muset nakladatelství vrátit 200 tisíc korun, které jí byly jako záloha vyplaceny před dvěma roky a které již utratila.
19.01.2012 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6652 článků)

Faster týden Vojtěcha Hlavatého

 
Jak snadno napsat blog, když zrovna vůbec nemáte náladu ho napsat? Prostě se stačí zamyslet nad tím, co vás ze světa aut v poslední době nějak zasáhlo. Tentokrát to bude především o mém osobním automobilovém projektu...
13.07.2012 18:35 |

podobné články

Spisovatel Václav Holanec převzal cenu za knihu Herci

 
Prozaik a scenárista Václav Holanec převzal 4.9. cenu Knižního klubu za svou knihu Herci. Právu o tom poskytl rozhovor a řekl: ,,Napsat a vydat knížku dnes není složité, ale napsat dobrou knihu, za kterou by se autor nestyděl, jednoduché není."
05.09.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Holanec (2 články)